Czy wiesz, że w 2018 roku dwie trzecie całkowitej energii zużywanej przez Amerykanów zostało zmarnowane? To wiele zasobów energii zmarnowanych, których nigdy nie odzyskamy. Jest jednak dobra wiadomość. Eksperci uważają, że do 2050 roku możemy zmniejszyć nasze całkowite zużycie energii nawet o 60%, a wszystko, czego potrzeba, to zwykła oszczędność energii.

w tym artykule przedstawimy dogłębne badanie oszczędzania energii i wyjaśnimy, dlaczego stało się to tak ważne. Omówimy również temat oszczędzania energii i konkretnych sposobów, które możesz pomóc w wysiłkach na rzecz oszczędzania energii.

Co To Jest Oszczędzanie Energii?

oszczędność energii jest wtedy, gdy podejmujesz świadomą decyzję o zużyciu mniejszej ilości energii. Możesz się zastanawiać, czy to naprawdę takie proste? Tak, tak, może! Nie tylko jest to proste, ale jest również bardzo korzystne. Kiedy zmniejszamy ilość zużywanej energii, spowalniamy wyczerpywanie się paliw kopalnych i pomagamy oczyścić środowisko. Skoro już przy tym jesteśmy, oszczędzamy sobie pieniądze. Przyjrzyjmy się bliżej.

Dlaczego Oszczędzanie Energii Jest Ważne?

znaczenie zachowania energii | zasoby nieodnawialne-obraz kamieniołomuźródło

obecnie podstawowymi źródłami energii w Stanach Zjednoczonych są paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa, węgiel i gaz ziemny. Jednak paliwa kopalne są nieodnawialnymi zasobami, które powstają głęboko w powierzchni Ziemi w ciągu milionów lat. Używamy ich tak szybko, że w końcu zostaną wyczerpani.

co więcej, paliwa kopalne negatywnie wpływają na środowisko. Węgiel jest numerem jeden zanieczyszczeń w Stanach Zjednoczonych. Spalanie prowadzi do emisji dwutlenku węgla, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Ponadto spalanie węgla powoduje kwaśne deszcze, smog i sadzę. Powoduje nawet toksyczne emisje do powietrza, co jest związane z wrodzonymi niepełnosprawnościami, rakiem i innymi poważnymi warunkami zdrowotnymi.

najważniejsze zalety oszczędzania energii:

 • pomóż środowisku
 • przedłużyć istnienie paliw kopalnych
 • Oszczędzaj pieniądze

jak oszczędzanie energii pomaga środowisku?

ograniczając zużycie energii, zmniejszasz swój wpływ na środowisko. Im dłużej nie dokonujemy znaczących zmian, tym większe zagrożenie globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych staje się dla naszego codziennego życia.

spalanie paliw kopalnych powoduje niesamowitą emisję gazów cieplarnianych. Te gazy, które zawierają dwutlenek węgla, sumują się szybciej niż atmosfera może je wchłonąć, co uniemożliwia Ziemi utrzymanie stabilnej temperatury prawidłowo.

rosnące temperatury planety nazywamy globalnym ociepleniem. Skutki uboczne ocieplenia klasyfikujemy jako zmianę klimatu. Obserwujemy te skutki uboczne poprzez wydarzenia, takie jak zmiany poziomu morza, zimne trzaski, susze, huragany, topniejące lodowce i pożary. Na szczęście możemy ograniczyć emisję gazów cieplarnianych poprzez ograniczenie zużycia energii.

szukasz wspaniałych planów energetycznych domu? Zadzwoń 866-288-3015-Obsługa klienta Just Energy czeka!

prosty akt oszczędzania energii może pomóc spowolnić globalne ocieplenie, co pozwoli nam:

 • Uratuj przybrzeżne miasta przed zniknięciem pod wodą
 • popraw jakość wody i chroń rafy i inne delikatne ekosystemy
 • popraw jakość powietrza i zmniejsz alergeny w powietrzu, co zmniejszy ryzyko problemów sercowo-naczyniowych i oddechowych
 • mniejszy wpływ na zdrowie psychiczne, urazy i ofiary śmiertelne spowodowane ciężką pogodą

jak będzie Ochrona energia przedłuża istnienie paliw kopalnych?

Oszczędzanie energii | spalanie paliw kopalnychźródło

to nieuniknione, że w pewnym momencie zabraknie nam paliw kopalnych, mimo że tak mocno polegamy na nich jako naszym pierwotnym źródle energii. W związku z tym musimy zacząć ograniczać nasze zużycie energii już teraz. Im wolniej zużywamy te nieodnawialne zasoby, tym więcej czasu mamy na opracowanie alternatywnych rozwiązań energetycznych, zanim wyczerpiemy nasze paliwa kopalne.

W Jaki Sposób Oszczędzanie Energii Pozwoli Ci Zaoszczędzić Pieniądze?

istnieje wiele sposobów, dzięki którym oszczędzanie energii prowadzi do korzyści finansowych.Oto trzy przykłady:

 • opóźnij wzrost cen paliw kopalnych
 • obniż rachunki za media
 • Zapewnij więcej możliwości uzyskania ulg podatkowych i rabatów

po pierwsze, ponieważ nasze dostawy paliw kopalnych nadal maleją, będą one mniej łatwo dostępne. Wiercenie i wydobycie staną się niezwykle trudne, a z kolei staną się droższe. Ten dodatkowy koszt prowadzi również do wzrostu kosztów konsumenta.

jako konsumenci możemy zmniejszyć naszą zależność od paliw kopalnych, zużywając mniej energii i nadal poszukując nowych sposobów poprawy naszych opcji zrównoważonego rozwoju energii, takich jak energia słoneczna, wiatrowa i wodna. Im bardziej zaczynamy polegać na naszych odnawialnych źródłach energii, tym bardziej możemy przedłużyć istnienie paliw kopalnych i spowolnić tempo wzrostu cen paliw kopalnych.

innym sposobem oszczędzania energii może pomóc ci zaoszczędzić pieniądze są rachunki za media. Od typów urządzeń, z których korzystasz, po plan energetyczny, na którym się znajdujesz, kilka prostych zmian może znacząco wpłynąć na koszty rachunków za energię. Im więcej kroków podejmiesz w kierunku oszczędzania energii, tym bardziej Twoje rachunki za energię elektryczną, rachunki za gaz ziemny, a nawet rachunki za wodę będą odzwierciedlać te zmiany. Możesz zacząć dostrzegać znaczne oszczędności, gdy twoje wysiłki zaczną się sumować.

oszczędności na tym się nie kończą. Departament Energii Stanów Zjednoczonych, wraz z różnymi rządami stanowymi, często oferuje programy rabatowe związane z oszczędzaniem energii i ulgi podatkowe dla właścicieli domów. Wystarczy szybkie wyszukiwanie online, aby znaleźć zachęty i polityki, które są na miejscu dla Twojego stanu.

Jaka jest różnica między efektywnością energetyczną a oszczędnością energii?

Efektywność energetyczna i różnice w oszczędzaniu energiiźródło

chociaż oszczędzanie energii i efektywność energetyczna są obiema sposobami na zmniejszenie zużycia energii, Istnieje różnica między nimi. Kiedy zdecydujemy się zmienić sposób, w jaki robimy rzeczy, aby ograniczyć nasze zużycie energii, praktykujemy oszczędzanie energii. Efektywność energetyczna jest wtedy, gdy znajdujemy sposoby na zużywanie mniejszej ilości energii bez zmiany zadania.

przykład efektywności energetycznej A oszczędność energii

zmieniając żarówki z tradycyjnych żarówek lub Żarówek Halogenowych na żarówki z diodami elektroluminescencyjnymi (LED), poprawiasz swoją efektywność energetyczną. Nadal używasz swoich świateł w takiej samej ilości, jak wcześniej, ale teraz zużywasz mniej energii.

dzieje się tak dlatego, że potrzeba tylko 12-watowej (W) Żarówki LED, aby emitować tyle światła, co 43-watowa żarówka halogenowa lub tradycyjna żarówka 60-watowa. To duża różnica i jest to prosty sposób na mniejsze zużycie energii elektrycznej.

teraz, jeśli podejmiesz świadomą decyzję o wyłączeniu tych świateł za każdym razem, gdy opuszczasz pokój, to ćwiczysz oszczędzanie energii.

Uczenie Się oszczędzania energii jest łatwe

możesz łatwo wykonać czynności oszczędzania energii, wprowadzając kilka prostych zmian w stylu życia. Przy tak wielu sposobach oszczędzania energii, możesz wybrać i wybrać, które metody i urządzenia są odpowiednie dla ciebie.

jednym świetnym sposobem na rozpoczęcie jest wykonanie audytu energetycznego domu. Rozejrzyj się za prostymi sposobami oszczędzania energii. Pamiętaj, aby robić notatki, więc nie musisz zajmować się tym wszystkim na raz. Kluczem jest nie pozwolić, aby stało się przytłaczające. Zrób tylko jeden mały krok na raz, a w mgnieniu oka poczujesz się świetnie w swoich wyborach oszczędzania energii.

Jakie Są Metody Oszczędzania Energii?

Oszczędzanie energii | zużycie metodźródło

nie możemy wymienić wszystkich sposobów oszczędzania energii tutaj. Mimo to, ta lista wskazówek dotyczących oszczędzania energii zapewni Ci solidne zrozumienie metod oszczędzania energii, które możesz teraz wykorzystać.

poza domem

 • Prowadź mniejszy pojazd, który ma lepszy przebieg na gazie lub kup samochód hybrydowy lub elektryczny. Jeśli to możliwe, przejedź się lub skorzystaj z transportu publicznego. Albo jeszcze lepiej, jeździć na rowerze lub chodzić, jeśli możesz.
 • pomóż kontrolować temperaturę w domu, sadząc drzewa w cieniu w kluczowych obszarach wokół twojego podwórka.

wewnątrz domu

 • Wyłącz światła i odłącz elektronikę, inne urządzenia i ich Ładowarki za każdym razem, gdy nie są używane. Uprość to, instalując listwy zasilające, aby można było wyłączyć wiele elementów za pomocą jednego przełącznika.
 • Wymień wszystkie żarówki halogenowe i inne żarówki na świetlówki kompaktowe (CFL), Diody LED lub inteligentne żarówki.
 • sprawdź, czy Twoje poddasze i ściany są odpowiednio zaizolowane.
 • uszczelnij wszelkie pęknięcia wokół okien i drzwi za pomocą uszczelki i usuwania pogody, aby uniknąć niechcianych wycieków powietrza.
 • w chłodne, ale Słoneczne dni trzymaj otwarte zasłony, aby ciepło słońca świeciło. W upalne dni trzymaj je zamknięte, aby chronić energię cieplną przed słońcem.
 • Napraw problemy z hydrauliką, takie jak uruchamianie toalet i kranów, które przeciekają.
 • zainstaluj głowice prysznicowe oszczędzające wodę, aby pomóc w oszczędzaniu ciepłej wody. Wybierz krótszy prysznic zamiast kąpieli i wyłączanie wody podczas mycia zębów lub golenia.
 • aby uzyskać maksymalne oszczędności na rachunkach za media, unikaj jak największego zużycia energii w godzinach szczytu dostawcy. Godziny szczytowego zużycia energii mogą się różnić w zależności od dostawcy i lokalizacji. Skontaktuj się ze swoim dostawcą energii, aby dowiedzieć się, jakie są aktualne godziny szczytu i czy Oferuje on Programy motywacyjne.

Regulacja Temperatury

 • kiedy chcesz, aby twój dom był chłodny, ogranicz działania, które wytwarzają wilgoć, takie jak kąpiel, gotowanie lub pranie. Czas coś zjeść? Pomiń swoje urządzenia wewnętrzne i przejdź do grilla.
 • wentylatory sufitowe mogą być używane do prawidłowego cyrkulacji powietrza w całym domu, co pomoże w wydajności klimatyzatora i systemów grzewczych.
 • zainstaluj programowalny termostat do bezproblemowej regulacji temperatury, która pozwala utrzymać domową chłodnicę w nocy niż w ciągu dnia bez konieczności kiwania palcem.
 • utrzymuj termostat podgrzewacza ciepłej wody w zakresie 120-140 stopni Fahrenheita. Owinąć Podgrzewacz wody w koc wodny, aby poprawić jego wydajność, aby łatwiej zaoszczędzić na rachunku za ogrzewanie wody.

zadzwoń 866-288-3015 już dziś, aby zapisać się na Świetne stawki za energię i energię elektryczną!

wykorzystanie i wydajność urządzenia

 • w ciepłe, przewiewne dni pomiń korzystanie z suszarki do ubrań i wybierz powiesić pranie do wyschnięcia na sznurku.
 • kiedy używasz suszarki, Wyczyść pułapkę na kłaczki po każdym obciążeniu, aby utrzymać wydajność.
 • pranie nie zawsze wymaga użycia ciepłej wody. Używaj cykli zimnej wody, kiedy możesz.
 • Wyczyść lub wymień filtry powietrza w systemach chłodzenia i ogrzewania zgodnie z zaleceniami.
 • utrzymuj cewki lodówki wolne od kurzu, aby zapobiec marnowaniu energii.
 • Wybierz wolnostojącą kuchenkę, toster lub kuchenkę mikrofalową, jeśli to możliwe, ponieważ wszystkie zużywają mniej energii niż Pełnowymiarowy piekarnik.
 • Wymień przestarzałe urządzenia modelu podstawowego na modele energooszczędne.

jakie są rodzaje urządzeń oszczędzających energię?

typy urządzeń oszczędzających energię Ilustracja źródło

nie musisz oszczędzać energii samodzielnie. Dziś możesz uzyskać pomoc, korzystając z energooszczędnych urządzeń i inteligentnych urządzeń w całym domu. Urządzenia te zostały zbudowane z myślą o efektywności energetycznej i nie brakuje opcji.

możesz natychmiast zmniejszyć zużycie energii i rachunki za media, używając dowolnej liczby tych energooszczędnych produktów. Dowiedz się łatwo, czy coś jest certyfikowane przez rząd, aby obniżyć koszty energii o co najmniej 30%. Wystarczy poszukać etykiety Energy Star®.

typowe urządzenia gospodarstwa domowego i Urządzenia z etykietą Energy Star®

 • suszarki do ubrań
 • systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC)
 • Laptopy
 • Oświetlenie
 • kuchenki mikrofalowe
 • lodówki
 • podgrzewacze wody
 • myjki
 • okna

co to są inteligentne urządzenia?

wielu producentów oferuje teraz tak zwane inteligentne urządzenia. Są to urządzenia, które można podłączyć zdalnie do domowych systemów zarządzania energią i inteligentnych liczników elektrycznych.

inwestycja w inteligentne urządzenia ma wiele zalet. Ta zaawansowana technologia automatycznie dokona korekt, gdy energia elektryczna jest najczęściej używana. Na przykład opóźni to cykl rozmrażania lodówki do połowy nocy, kiedy koszt energii elektrycznej jest tańszy. To oznacza, że oszczędzasz na rachunku za media, a nawet nie zrobiłeś nic, aby to się stało. Pewnie nawet nie zauważyłeś, że zaszła zmiana.

inteligentne urządzenia zapewniają, że zużywasz jak najwięcej energii poza godzinami szczytu. Systemy klimatyzacji, zmywarki, pompy ciepła i lodówki to tylko niektóre z inteligentnych urządzeń, które są obecnie produkowane.

Twój dostawca usług użyteczności publicznej może pomóc ci dowiedzieć się więcej o stawkach za energię elektryczną opartych na czasie i różnych rodzajach technologii inteligentnej sieci dostępnych dla konsumentów w Twojej okolicy. Mogą wyjaśnić plany energetyczne, które są dostępne dla Ciebie i jakie korzyści otrzymasz od każdego z nich.

Czym Są Inteligentne Termostaty?

inteligentne termostaty to programowalne termostaty, które pozwalają kontrolować temperaturę wewnętrzną w domu w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie. Podobnie jak inne programowalne termostaty, możesz ustawić je tak, aby automatycznie włączały się i wyłączały w określonych godzinach dnia. Mimo to inteligentne termostaty mają wiele dodatkowych zalet.

możesz dostosować temperaturę w oparciu o poziom wilgotności w domu. Możesz sprawdzić, czy pamiętałeś o wyłączeniu świateł. Możesz to zrobić z odległej lokalizacji, takiej jak sklep, praca, a nawet Plaża. Ponieważ koszty ogrzewania mogą się zmienić o około 5% dla każdego stopnia, a koszty chłodzenia zginają się o 3% na stopień, zainstalowanie inteligentnego termostatu pozwoli zaoszczędzić pieniądze przy jednoczesnym oszczędzaniu energii.

zrozumienie oszczędzania energii jest krytycznym krokiem w kierunku lepszej jakości życia

Oszczędzanie energii | jakość życiaźródło

jeśli chodzi o oszczędzanie energii, być może chciałbyś zacząć od małych i prostych kroków, stawiając sobie za cel tylko pełne ładunki w zmywarce i pralce. A może jesteś gotowy, aby wejść all-in i zainstalować system energii słonecznej. Cokolwiek zdecydujesz, twoje wysiłki w oszczędzaniu energii pozytywnie wpłyną zarówno na ciebie osobiście, jak i na świat wokół ciebie. Kiedy będziesz gotowy, skontaktuj się z dostawcą energii, aby omówić nowy plan energii elektrycznej lub plan gazu ziemnego w ramach wysiłków na rzecz oszczędzania energii.

justenergy.com

Wszystkie obrazy na licencji Adobe Stock.
Polecane zdjęcie:

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.