Zmywarka nie sucha_

zmywarki mają zapewnić wygodę w domu, oszczędzając czas i wysiłek. Dlatego też zawsze frustrujące jest to, że po zakończeniu mycia naczyń, nawet po zakończeniu cyklu suszenia, trzeba wysuszyć naczynia ręcznie.

SMS50E32AUZmywarka Bosch SMS50E32AU

oto kilka typowych pułapek, których należy unikać, jeśli chodzi o upewnienie się, że naczynia wychodzą ze zmywarki na tyle suche, aby natychmiast je umieścić:

Otwórz drzwi po zakończeniu cyklu mycia

zmywarki czyszczą gorącą wodą,a po zakończeniu cyklu mycia pozostała para z tej wody pozostaje uwięziona wewnątrz urządzenia. Jeśli Ta para nie może uciec, wilgoć osiądzie z powrotem na twoich naczyniach, pozostawiając je śliskie i wilgotne.

Zmywarka Smeg DWA315XZmywarka Smeg DWA315X

niektóre modele zmywarek są zaprojektowane tak, aby automatycznie otwierały się pod koniec każdego cyklu mycia, uwalniając parę, dzięki czemu naczynia mogą prawidłowo wyschnąć na powietrzu. Jeśli Twoja zmywarka tego nie robi, trzymaj ucho na alarm końca cyklu lub poczekaj, aż wskaźnik pozostałego czasu odliczy się do zera. Nawet ustawienie prostego odliczania na stoperze telefonu może pomóc przypomnieć, że nadszedł czas, aby otworzyć zmywarkę.

sprawdź, czy twoje naczynia się nie dotykają

układanie zmywarki źródło: źródło: Piotrus na Wikimedia Commons

powinieneś spróbować zostawić trochę miejsca wokół każdego naczynia, które załadujesz do zmywarki. Punkty, w których dwie naczynia stykają się ze sobą, są idealnym miejscem do zbierania wody i pary, a po zakończeniu cyklu mycia mogą pozostawić resztki wilgoci.

użyj spłukiwania

spłukiwania zmywarkiźródło: Michael on Flickr

podczas gdy detergent do zmywania naczyń dobrze oczyszcza naczynia, spłukiwanie pomaga płynnie spływać wodą z naczyń. Zapobiega to powstawaniu plam resztkowej wody z drobnego szkła, a także pomaga upewnić się, że woda zsuwa się z naczyń, pozostawiając je ładnie suche.

czy myjesz plastikowe naczynia?

zwykle nie jest dobrym pomysłem mycie plastikowych przedmiotów w zmywarce, ze względu na ryzyko uszkodzenia przez wysokie temperatury. Ale nawet twarde plastikowe przedmioty, które można myć w zmywarce, nie przewodzą ciepła w taki sam sposób, jak naczynia szklane, metalowe lub ceramiczne.

 764px-Countertop_dishwasher_ (cropped)

oznacza to, że woda używana do czyszczenia plastikowych przedmiotów kończy się w niższej temperaturze niż woda, która czyści inne przedmioty, a chłodniejsza woda nie paruje tak łatwo, jak gorętsza woda. Z kolei oznacza to, że plastikowe naczynia są znacznie bardziej narażone na wilgoć pod koniec cyklu mycia naczyń.

Zatrzymaj wstępne płukanie naczyń

wstępne płukanie naczyń przed wejściem do zmywarki nie jest konieczne, ponieważ detergent do zmywarek potrzebuje pewnego zabrudzenia, aby zapewnić prawidłowe działanie i dokładne czyszczenie.

brudne naczynia

co więcej, niektóre inteligentne zmywarki wykorzystują czujniki do wykrywania, jak brudne są naczynia i automatycznie dostosowują ustawienia mycia, aby zapewnić im najbardziej wydajne czyszczenie.

więc jeśli już wcześniej wypłukałeś naczynia z grot spożywczych, możliwe, że Twoja zmywarka użyje krótszego, niższego temperatury prania, aby zapewnić im mniej intensywne czyszczenie. Jak wspomniano wcześniej, szybkie, niskotemperaturowe mycie oznacza mniejsze parowanie, co oznacza większą wilgotność naczyń pod koniec cyklu.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.