znalezienie terapeuty jest podobne do znalezienia bratniej duszy. Jest to osoba, przed którą masz zamiar odsłonić swoje życie w rozdzierających szczegółach przez miesiące, jeśli nie lata. Dlatego znalezienie odpowiedniego, który będzie cię słuchać bez żadnego osądu, jest niezbędne. Jednak to poszukiwanie idealnego terapeuty staje się szczególnie trudne w kraju takim jak Indie, gdzie istnieje poważny niedobór specjalistów ds. zdrowia psychicznego.

według Narodowego Badania Zdrowia Psychicznego 2015-16 przeprowadzonego przez NIMHANS, 1 na 20 osób cierpi na depresję. Jednak uważa się, że jest mniej niż jeden terapeuta na każde cztery lakh ludzi. Z zdrowia psychicznego manpower jest rażąco niewystarczające, ci chorzy są pozostawione do radzenia sobie z ich własnych.

Reklama

tu wkracza spokojne Indie.

Zobacz więcej

Reklama

stworzony specjalnie dla Hindusów, Calm India opisuje się jako ” pierwszy w Indiach 4-tygodniowy kurs terapii poznawczo-behawioralnej online (CBT).

CBT jest formą leczenia zaburzeń zdrowia psychicznego, takich jak depresja i lęk, która ma na celu zmianę podstawowego wzorca tego, jak dana osoba myśli lub zachowuje się, pozytywnie wpływając na jej zdrowie psychiczne. Kurs Calm India ma na celu rozwiązanie luki między podażą a popytem pracowników zdrowia psychicznego za pomocą wszechobecnego Internetu.

Reklama

inicjatywa jest produktem Avalon Labs, firmy nastawionej na zysk, która pracuje nad wieloma, szeroką gamą produktów prowadzonych przez Varuna Mayyę, byłego dyrektora generalnego Jobspire i byłego bankiera inwestycyjnego (IIFL), Shashank Udupa. Jednak Shashank opisuje spokojne Indie jako ich pasję.

Calm India był jednym z kilku innych startupów zarządzanych w tym samym czasie w Avalon Labs i początkowo nie był priorytetem. Jednak osobiste doświadczenia samych założycieli doprowadziły do wczesnego dostarczenia tej wyjątkowej platformy.

Możesz również polubić: blogi TBI: dlaczego opieka psychiatryczna w Indiach musi teraz przejść do głównego nurtu

Reklama

„kiedy zarządzaliśmy wieloma startupami w tym samym czasie, stres w pracy stał się ogromnym problemem. Wtedy Calm India przeskoczyło kolejkę, gdy przechodziliśmy przez stres związany z zarządzaniem wieloma obowiązkami”, mówi Shashank Udupa, przedstawiając osobiste doświadczenia założycieli z problemami zdrowia psychicznego, które zasadniczo przyspieszyły Calm India.

skierowany do grupy wiekowej 17-35 lat, Calm India oferuje 4-tygodniowy pakiet CBT, który składa się z 13 odcinków wideo, opowiadanych przez aktora Faraza Khana, oprócz audiobooków i talii referencyjnej.

aktor Faraz Khan opowiada filmy o spokojnych Indiach.

Calm India uznaje krótki zakres uwagi wspomnianej grupy wiekowej, a zatem szczyci się tym, że zaprojektowała treść, która jest prosta, humorystyczna, empatyczna i wykorzystuje proste eksperymenty, aby wyjaśnić dość złożone punkty naukowe—czy to może wypaczone wzorce myślenia osób z depresją i lękiem, czy mechanizmy radzenia sobie z naszym mózgiem.

grupa wiekowa w wieku 17-35 lat obejmuje studentów i profesjonalistów, którzy mogą nie być w stanie zapłacić za leczenie takie jak CBT, które może kosztować nawet 1200 Rs za sesję. Pacjenci często muszą uczestniczyć w wielu sesjach, aby czerpać korzyści z leczenia, a nawet jeśli proszą o pomoc rodziców, świadomość zdrowia psychicznego w Indiach nie jest wystarczająca, a zatem będą musieli odbyć z nimi trudną rozmowę, mówi Shashank.

Reklama

stąd Calm India aims daje im możliwość dostępu do całego kursu po 399 Rs-jednorazowej cenie, która kosztuje mniej niż pizza i jest o wiele bardziej niezawodna niż babas i Cudotwórcy.

” nie zarabiamy na tym. Chcieliśmy naprawdę pomagać ludziom ” – mówi Shashank.

CalmIndia
zespół Calm India, z założycielami Varun Mayya (L) i Shashank Udupa (R) na dole.

wyniszczający i często niezrozumiany stan, depresja i lęk powodują ogromne obciążenia ekonomiczne nie tylko dla poszczególnych rodzin, ale także dla całego narodu. Stąd szukanie leczenia jest nie tylko zalecane, ale zachęcane. Nawet Shashank szybko wyjaśnia, że spokojne Indie nie próbują zastąpić terapii ani żadnej innej formy pomocy psychologicznej, ponieważ nic nie przebije starej dobrej konsultacji jeden na jednego. Jednak tam, gdzie nie jest to możliwe z powodu trudności finansowych lub ograniczeń geograficznych, spokojne Indie mogą być pomocne jako alternatywa.

ale dlaczego Calm India woli CBT jako opcję leczenia? Czy nie ma wielu innych możliwości leczenia depresji?

Reklama

„przeanalizowaliśmy ponad 1400 prac badawczych z pomocą wykwalifikowanych terapeutów i wierzymy, że dla naszego celu zapewnienia niedrogiego i lekkostrawnego materiału dla mas, CBT jest oczywistym wyborem. Istnieje wiele dowodów sugerujących, że skomputeryzowany CBT, jeśli zostanie prawidłowo wdrożony (aby zapewnić niski wskaźnik rezygnacji), może być równie skuteczny jak standardowy CBT”-mówi Shashank.

Możesz również polubić: cierpisz na chorobę psychiczną? NIMHANS Ci pomoże-za jedyne 20 rupii!

zespół Calm India z przekonaniem stwierdza, że każde z ich twierdzeń opiera się na solidnych badaniach i wymienia wszystkie artykuły na swojej stronie internetowej. Są zadowoleni z otrzymanych opinii.

Reklama

plany Calm India obejmują uruchomienie tej samej treści w innych językach regionalnych i wymyślenie innych branż, które mogą zaspokoić konkretne problemy, takie jak stres w pracy, problemy z relacjami itp., które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie psychiczne.

podczas gdy ośrodki zdrowia psychicznego i świadomość w Indiach pozostawia wiele do życzenia, potrzebne są kolejne przedsięwzięcia, takie jak spokojne Indie, ale tylko wtedy, gdy są wspierane przez twardą naukę i badania.

podoba ci się ta historia? Albo masz się czym podzielić?
napisz do nas: [email protected]
Połącz się z nami na Facebooku i Twitterze.
nowy: Kliknij tutaj, aby uzyskać pozytywne wiadomości na WhatsApp!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.