wybielanie zębów nadtlenkiem wodoru lub bez niego

od 1 listopada 2012 r.w UE wprowadzono nowe prawo dotyczące wybielania zębów nadtlenkiem (Wodorem). Dentyści mogą stosować stężenia do 6% nadtlenku wodoru w żelu wybielającym. Ponadto praktyka wybielania, salon kosmetyczny, salon kosmetyczny lub sklep internetowy mogą stosować poziom nadtlenku wodoru 0,0-0,1%. Te przepisy ustawowe i wykonawcze mają zastosowanie do wszystkich krajów Unii Europejskiej (UE). Czy można wybielić zęby bez nadtlenku lub należy wybielić zęby z nadtlenku? Na tym blogu odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące wybielania zębów nadtlenkiem i bez nadtlenku.

nadtlenek do wybielania zębów

ta nowa ustawa weszła w życie lata temu. Wcześniej wybielanie zębów było rodzajem kowbojskiego świata: nie było wyraźnych umów. W rezultacie wiele salonów wybielających zaczęło wybielać się wysokimi stężeniami środków wybielających. Doprowadziło to do wielu różnych dolegliwości zdrowotnych. Pomyśl o wrażliwych zębach, obolałych dziąsłach i uszkodzonym szkliwie.

z drugiej strony słychać też inne dźwięki. Na przykład badanie z 2020 r. wykazało, że wybielanie zębów nadtlenkiem (16% nadtlenkiem karbamidu) nie ma szkodliwego wpływu na szkliwo zębów. Ważne jest, aby nie stosować leku zbyt często lub zbyt długo.

jednak europejskie przepisy i regulacje to dobre prawo do bezpiecznego wybielania zębów. Dla tych przepisów Wiele osób z wysokimi stężeniami nadtlenku wodoru (60-70%) wybieliło zęby.

europejskie przepisy prawne są lepiej bezpieczne niż żałować: stężenie nadtlenku wodoru 0,0-0,1% jest bardzo bezpieczne w użyciu. Jest to bezpieczny sposób, aby uzyskać bielsze zęby.

bezpieczne wybielanie zębów

europejskie przepisy i regulacje zapewniają, że możesz bezpiecznie uzyskać białe zęby. Dlatego Salony kosmetyczne, salony piękności, sklepy internetowe i kliniki wybielania mogą używać maksymalnie 0,1% nadtlenku wodoru. Przy tej minimalnej zawartości prawdopodobieństwo uszkodzenia jest zerowe. Fleeck wykorzystuje zestawy do wybielania zębów bez nadtlenku lub z maksymalnie 0,1% nadtlenkiem wodoru. Oznacza to, że przestrzegamy europejskich przepisów ustawowych i wykonawczych. Wszystkie produkty są w 100% bezpieczne i przetestowane w laboratoriach. Wszystkie nasze produkty są zarejestrowane w CPNP, CE i FDA. Te znaki jakości gwarantują jakość i bezpieczeństwo. Więc można bezpiecznie wybielić zęby w Fleeck.

wybielanie zębów nadtlenkiem wodoru

rozważasz wybielanie zębów nadtlenkiem wodoru. Ale jak dokładnie to działa? Poniżej krótkie wyjaśnienie.

jak działa nadtlenek wodoru na zęby?

podczas wybielania zębów nadtlenkiem wodoru nadtlenek przenika do szkliwa. Ponadto (bardzo nieznacznie) przenika przez zębinę. Nadtlenek wodoru reaguje chemicznie z przebarwieniami zębów. W ten sposób powstaje woda i dwutlenek węgla. Więc twoje zęby są wybielane przez nadtlenek wodoru i światło UV. Ponadto nie należy dopuścić do kontaktu żelu wybielającego z nadtlenkiem z dziąsłami.

Fleeck zaprojektował więc kawałki, które tylko przytulają twoje zęby, a nie dziąsła. W ten sposób nie cierpisz na wrażliwe zęby lub dziąsła. Możesz mieć odwrócił zęby z Opalescence; używają wysokiej zawartości nadtlenku. W innym artykule więcej o wybielanie zębów alternatywy z Opalescence.

wybielanie zębów nadboranem sodu

dentysta może wybielić zęby nadboranem sodu. Tylko dentysta może to zrobić. Jest to wewnętrzny sposób wybielania. W ten sposób możesz wybielać martwy ząb. Dentysta wstawia nadboran sodu z martwym zębem i odstawić na kilka dni. W ten sposób zęby wybielają się od wewnątrz. Ta metoda wybielania może być wykonana tylko przez dentystę i nie jest Bezpieczna do samodzielnego wykonania. Dentysta może pomóc dobrze z tym wewnętrznym sposobem wybielania.

wybielacz zębów bez nadtlenku wodoru

jak wspomniano: w Unii Europejskiej (od 2012 roku) Salony piękności i praktyki wybielania mogą używać żelu wybielającego o maksymalnej zawartości 0,1% nadtlenku wodoru. Niektóre praktyki wybielania używać żeli wybielających bez nadtlenku. W Fleeck mamy własną bezpieczną formułę.

jak działa wybielanie zębów bez nadtlenku wodoru?

żel wybielający Fleeck zawiera wiele ważnych substancji:

 • gliceryna – nawilża zęby i zapobiega przedostawaniu się bakterii i brudu na zęby
 • disodowa EDTA – wzmacnia działanie przeciwutleniaczy, a tym samym działa ochronnie i wybielająco na zęby chloryn sodu-składa się z sodu, chloru i tlenu. Ma działanie wybielające i dezynfekujące na zęby.
 • fluorek sodu – chroni zęby przed ubytkami i chroni zęby poprzez remineralizację. Jeśli jesz coś kwaśnego lub słodkiego, kwasowość zębów maleje i może to być szkodliwe dla szkliwa.
 • fluorek sodu-przeciwdziała tej reakcji i zapewnia utrzymanie dobrej kwasowości zębów. W ten sposób szkliwo zębów jest dobrze chronione podczas wybielania zębów.

w ten sposób możesz bezpiecznie i skutecznie wybielić zęby. W innym blogu więcej o tym, jak działa wybielanie zębów.

Wybielanie Zębów bez nadtlenku: zalety i wady

przygotowaliśmy dla Ciebie przydatny przegląd zalet i wad wybielania zębów bez nadtlenku w Fleeck.

zalety:

 • Usuń uporczywe przebarwienia ostrożnie
 • szybki wynik; bielsze zęby można uzyskać w ciągu 30 minut
 • idealny, jeśli jesteś wrażliwy na nadtlenek wodoru; brak wrażliwych zębów
 • Cena wybielania zębów jest znacznie tańsza niż u dentysty

wady:

 • masz nieco szybszy spadek wyniku w porównaniu z nadtlenkiem
 • wybielanie jeśli pijesz dużo kawy dziennie (4-5 szklanek) i regularnie pijesz wino (4-6 szklanek tygodniowo), lepiej wybielić zęby nadtlenkiem
 • musisz częściej powtarzać zabieg. Dlatego można wybielić zęby kilka razy z Fleeck zestawów wybielających.

wybielanie zębów naturalnymi kwasami

istnieje wiele porad online o tym, jak wybielić zęby (ocet) kwasy lub jak wybielić zęby sodą oczyszczoną. Ostrzegamy: nie jest to bezpieczny sposób wybielania zębów. Wybielanie zębów jest szkodliwe dla szkliwa i wkrótce używać zbyt dużo. Ponadto możesz przeczytać najbardziej dzikie historie o wybielaniu zębów truskawką lub wybielaniu zębów octem.

eksperci i dentyści są zgodni:

zjedz truskawkę, ale nie pocieraj jej o zęby, aby je wybielić. Naturalne cukry i kwasy mają odwrotny efekt: twoje zęby stają się żółte w dłuższej perspektywie. A wybielanie zębów octem jabłkowym? Zrób to przez sałatkę, ale nie wybielaj zębów octem. Może to mieć szkodliwy wpływ na szkliwo.

wybielanie zębów truskawki

czy najlepiej wybielić zęby nadtlenkiem czy bez zębów nadtlenkowych?

rozumiemy to pytanie: chcesz wiedzieć, jak wybielić zęby. To zależy od stylu życia i konsumpcji barwników. Czerwone wino, kawa i, na przykład, tytoń zawierają wiele barwników. Z grubsza można powiedzieć:

 • jeśli regularnie pijesz kawę (4-5 szklanek dziennie), regularnie pijesz wino (6-7 szklanek tygodniowo) i / lub palisz, lepiej wybielić zęby nadtlenkiem
 • jeśli od czasu do czasu pijesz kawę (<5 szklanek dziennie), od czasu do czasu pijesz wino (<6 szklanek tygodniowo) i / lub (prawie) nie palisz, lepiej wybielić zęby zęby bez nadtlenku.

oczywiście lepiej jest wybielić zęby bez nadtlenku, jeśli jesteś wrażliwy na nadtlenek. Ponadto możesz również osiągnąć świetne wyniki, jeśli regularnie pijesz kawę z zestawem wybielającym bez nadtlenku.

Najczęściej zadawane pytania

czy można wybielić zęby bez nadtlenku?

tak, można wybielić zęby bez nadtlenku. Żel wybielający bez nadtlenku usuwa przebarwienia zębów i jest bezpieczny w użyciu.

czy można wybielić własne zęby nadtlenkiem?

Tak możesz wybielić własne zęby nadtlenkiem; do stężenia 0,1% (wodoru) nadtlenku. Zwróć więc szczególną uwagę na koncentrację i bezpieczeństwo żelu wybielającego.

czy od wybielania nadtlenkowego mam wrażliwe zęby?

nadtlenek wodoru przenika do szkliwa zębów lub zębiny. To może sprawić, że twoje zęby wrażliwe. W bardzo niskich stężeniach efekt ten jest zerowy. W ten sposób można bezpiecznie wybielić zęby z żelu wybielającego do 0,1% (wodoru) nadtlenku.

Czy mogę wybielić zęby sodą oczyszczoną?

eksperci i dentyści sami nie zalecają wybielania sodą oczyszczoną. Dzieje się tak dlatego, że soda oczyszczona jest materiałem ściernym i szybko używasz zbyt dużej ilości sody oczyszczonej.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.