The Rock, John Cena, Stone Cold Steve Austin, Edge i The Undertaker to tylko niektóre z najbardziej znanych męskich Legend wrestlingu w uniwersum WWE. Ilu znasz zapaśniczek? Czy imię Lita brzmi znajomo? Jej podbój ringu i niezwykła waleczność sprawiły, że znalazła się w centrum uwagi.

WWE Lita
Wrestler Amy Dumas bierze udział w pierwszym dniu The Wizard World Austin Comic Con w Austin Convention Center 22 listopada 2013 w Austin w Teksasie. Zdjęcie: @ Rick Kern
źródło: Getty Images

WWE (World Wrestling Entertainment, Inc.) universe jest pełen wielkich i znanych osobistości i żeński wrestling, choć nie tak popularne jak męskie, wyprodukował wielkie postacie. WWE superstar lita dołączył do WWE w 1999, jest Hall of Famer i jeden z najlepszych kobiet wrestlingu superstars.

podczas kadencji Lity w WWE stała się najpopularniejszą divą w jej historii. Jej emerytura i nieobecność na scenie wrestlingu sprawiły, że wielu zastanawiało się nad jej miejscem pobytu. Jej tło jest interesujące, i pokochasz to, co zrobiła z jej czas po WWE.

lita podsumowanie profilu

 • Imię: Amy Christine Dumas
 • pseudonimy: Lita, Angelica, Miss Congeniality, LuchaLita, the Extreme Diva, Lovely Lita
 • Urodziny: 14 kwietnia 1975 r.
 • wiek: 45 lat od 2021 r.
 • : Fort Lauderdale, Floryda, Stany Zjednoczone
 • znak zodiaku: Baran
 • Narodowość: amerykańska
 • rodzice: Mike Dumas (ojciec)
 • rodzeństwo: Billy Dumas
 • Szkoła średnia: Lassiter High School
 • College: Georgia State University
 • zawód: osobowość sportowa, Amerykańska działaczka na rzecz dobrostanu zwierząt, piosenkarka i emerytowana wrestlerka.
 • kolor włosów: Brązowe
 • kolor oczu: Zielone
 • wymiary ciała: talia 26, biodra 36 i wzrost 651 metrów
 • Waga: 64 kg
 • debiut WWE: 1999
 • adres: Atlanta, Georgia,Stany Zjednoczone
 • lita wartość netto: 4 miliony dolarów

lita biografia

lita, jedna z największych żeńskich supergwiazd, która kiedykolwiek stanęła na ringu WWE, urodziła się 14 kwietnia 1975 roku w Fort Lauderdale na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. To sprawia, że w 2021 roku ma 45 lat, a w kwietniu skończy 46 lat. Jej ojcem jest Mike Dumas, a jej bratem Billy Dumas.

prawdziwe imię Lity to Amy Christine Dumas, o czym wiele osób nie wie, biorąc pod uwagę jej udekorowaną karierę wrestlerską, która sprawiła, że jej pseudonim WWE pozostał. W młodości uczęszczała do różnych instytucji edukacyjnych. Lita ukończyła szkołę średnią sześć miesięcy przed ukończeniem szkoły średniej Lassiter High School w pobliżu Atlanty.

później uczęszczała na Georgia State University, ale zrezygnowała w 1993, ponieważ uważała, że jest to zbyt podobne do szkoły średniej. Przeniosła się do Waszyngtonu, gdzie grała na gitarze basowej w kilku zespołach. Lita przez pięć lat pracowała jako roadie dla zespołu. Później zaczęła uczęszczać na zajęcia judo, które zainteresowały ją profesjonalnym wrestlingiem.

Kariera

WWE lita
osobowość wrestlingu Amy Dumas (Lita) w obecności w Mandalay Bay Events Center 13 kwietnia 2013 w Las Vegas w stanie Nevada. Photo @ Josh Hedges
Source: Getty Images

Lita z WWE zainteresowała się wrestlingiem po obejrzeniu wrestlingu Rey Mysterio Jr w World Championship Wrestling. Jej zainteresowanie sportem sprawiło, że w 1998 roku wyjechała do Meksyku, aby dowiedzieć się więcej i dołączyć do świata wrestlingu.

Lita pracowała w klubie, aby sfinansować swoje treningi i nauczyć się techniki wrestlingu, aby podnieść swoje standardy. Tańczyła, by związać koniec z końcem pod pseudonimem Misty. Trenowali ją inni wrestlerzy, m.in. El Dandy, Kevin Quinn i Ricky Santana.

Lita wielokrotnie występowała w Consejo Mundial de la Lucha Libre po nauce różnych taktyk zapaśniczych. Później powróciła do Stanów Zjednoczonych, by pracować jako lokaj w niezależnym obiegu.

Amy Dumas wzięła udział w Maryland Championship Wrestling, gdzie przyjęła imię Angelica. Później pojawiła się w NWA Mid-Atlantic, gdzie poznała Matta i Jeffa Hardy ’ ego, którzy zaproponowali jej szkolenie. I to był początek jej błyskotliwej kariery w wrestlingu.

Extreme Championship Wrestling

Duma zadebiutowała w Extreme Championship Wrestling (ECW) w kwietniu 1999 jako Miss Congeniality. Zagrała na ekranie dziewczynę Danny ’ ego Doringa. Lita z WWE powróciła później do nazwy Angelica i zadebiutowała w pay-per-view 18 lipca tego samego roku na Heat wave.

lita później uczęszczała do szkoły wrestlingu Roba Van Dam i Funka z 23 osobami zainteresowanymi wrestlingiem, takimi jak ona. Ukończyła tę uczelnię w sierpniu 1999 i powróciła do WWE.

jeden z właścicieli szkoły wrestlingu, Funk, obejrzał film pokazujący imponujące umiejętności Lity i wysłał go do WWF. Federacja spodobała się jej umiejętnościom i podpisała z nią kontrakt 1 listopada 1999 roku.

 : prawdziwe nazwisko, małżeństwo, wartość netto, związek krawędziowy
Amy Dumas uczestniczy w 2017 Monster Mania Con w NJ Crowne Plaza Hotel 10 marca 2017 w Cherry Hill w stanie New Jersey. Fot. Bobby Bank
Źródło: Getty Images

World Wrestling Entertainment Inc.

po podpisaniu umowy rozwojowej WWF, Amy została sparowana z Luchadorem Essą Riosem i otrzymała imię Lita, z którym fani identyfikują się do dziś. Zadebiutowała 13 lutego 2000 roku w odcinku „Sunday Night Heal”.

po kłótni ze swoim partnerem, Luchadorem Essą Rios i późniejszym rozstaniu, Lita połączyła siły z Mattem i Jeffem Hardy ’ m tworząc Team Xtreme. To sprawiło, że wzięła udział w kilku głośnych meczach i zaangażowała się fizycznie w stoły, drabinki i krzesła, co było niespotykane dla kobiet w uniwersum WWE.

Lita wzięła udział w licznych konkursach WWE, które uczyniły ją bohaterką i złoczyńcą. Ogłosiła odejście na emeryturę w listopadzie 2006 roku informując fanów, że jej mecz na Survivor Series będzie jej ostatnim.

powróciła na ring w 2007 roku, debiutując w United Wrestling Federation (UWF) jako sędzia specjalny w meczu pomiędzy Christy Hemme i April Hunter. Mimo że była na emeryturze, Amy losowo powróciła na ring i pokonała Heatha Slatera w no disqualification matchu na 1000 odcinku Raw.

czy Edge i Lita nadal są razem?

WWE lita
WWE Diva, Lita (po lewej) i Edge podczas premiery „See No Evil” w Los Angeles w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Fot. J. Sciulli
Źródło: Getty Images

Duma przez lata spotykała się z różnymi gwiazdami WWE. W latach 1999-2005 była związana romantycznie z Mattem Hardym, którego poznała w styczniu 1999 podczas NWA Mid Atlantic.

Edge, prawdziwe nazwisko Adam Copeland datowane na Litę od 2005 do listopada 2006. Oznacza to, że nie są już razem. Inną osobą w życiu Lity jest Shane Morton, z którym spotykała się w latach 2006-2008. Utworzyli razem zespół o nazwie Luchagors.

Lita zaczęła spotykać się z C. M. Punkiem w 2009 roku i rozstała się w marcu 2010 roku. W 2013 roku doszło do ponownego połączenia.

czy Lita jest mężatką?

zastanawiasz się nad współmałżonkiem Lity? Kane wygrał rękę Lity w małżeństwie po pokonaniu Hardy ’ ego na ringu. Pobrali się, ale akceptacja Amy była oczywista, ponieważ pomagała przeciwnikom Kane ’ a podczas meczów. Później rozwiedli się, a Lita związała się romantycznie z Edge. Małżeństwo Kane ’ a i Lity było prawdopodobnie częścią teatru WWE.

Lita nigdy nie wyszła za mąż w prawdziwym życiu. Była w różnych relacjach na i poza ekranem w swojej karierze WWE i innych po przejściu na emeryturę. Wygląda na to, że nie ma dzieci.

lita netto

lita ma szacunkową wartość netto w wysokości 4 milionów dolarów, które zgromadziła ze swojej udanej kariery zapaśniczej w pełnym wymiarze czasu. Dziś jest działaczką na rzecz dobrostanu zwierząt, a jej popularność pozwoliła jej uczestniczyć w wielu innych rzeczach, które przynoszą jej znaczne dochody.

Lita jest jedną z najlepszych wrestlerek w historii WWE, która brała udział w licznych wyzwaniach, które przewyższały jej kobiecą naturę. Jej wprowadzenie w 2014 roku do WWE Hall of Fame jest naprawdę ogromnym i zasłużonym osiągnięciem, które warto świętować.

Tuko.co.ke opublikował ciekawy artykuł o Shane Maguire. Amerykański przedsiębiorca i były partner Nicole Curtis toczyli zażartą walkę o opiekę nad synem, co wywołało komplikacje.

Shane jest partnerem biznesowym Gold Guys. Firma kupuje i sprzedaje przedmioty ze złota w Minnesocie i Kalifornii.

Subskrybuj, aby oglądać nowe filmy

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.