kochasz małe psy? Jeśli to zrobisz, możesz być fanem pięknej rasy Chihuahua. Rasa ta jest najmniejszą rasą psów na świecie i pochodzi z meksykańskiego stanu Chihuahua.

średnio Chihuahua może żyć w wieku 12-20 lat. Może dorastać do niczego między 6-10 cali i wagi między 4-6 Ibs.

jaki jest temperament Chihuahua?

nie daj się zwieść małemu wzrostowi Chihuahua. Ich osobowość może się różnić ze względu na ich rozmiar, więc możesz znaleźć niektórych Chihuahuas, którzy są nieśmiali, inni są agresywni, pewni siebie, a niektórzy nerwowi.

niestety, jeśli nie spojrzysz na ich linię genetyczną, nie będziesz w stanie przewidzieć, jaką osobowość będą miały te lojalne, kochające psy. Podobnie, ich osobowość może zależeć od rodzaju rasy Chihuahua są.

Tak, istnieją różne rodzaje Chihuahuas.

jakie są różne rodzaje Chihuahuas?

Jeśli wybierasz się do Amerykańskiego Związku Kynologicznego, oficjalnie istnieją dwa różne rodzaje Chihuahua, długi płaszcz i gładki płaszcz.

jednak jeśli zajrzysz do Internetu i porozmawiasz z innymi, jest jeszcze pięć ras Chihuahua. Są to głowa jabłka Chihuahua, Droga Głowa Chihuahua, Filiżanka Chihuahua, Fawn Chihuahua i Merle Chihuahua.

Długi Płaszcz Chihuahua

długi płaszcz chihuahua

unikalnym czynnikiem w długowłosej Chihuahua jest to, że ma płaski lub lekko falisty płaszcz. Plus, Ten Chihuahua rasa istnieje w gamie kolorów, z Płaszcze w Jelonkach do czerni.

chociaż mają długie włosy, ta rasa Chihuahua nie zrzuca wiele. Podobnie, ponieważ mają piękny płaszcz, ta rasa uwielbia być dotykana i głaskana. Należy pamiętać; to trwa około 2-3 lat dla nich, aby w pełni wyhodować ich płaszcz.

jeśli zdecydujesz się na posiadanie długiego płaszcza, nie musisz przycinać jego futra. Jednak musisz go codziennie myć. Z drugiej strony, są one również bardzo czułe wobec swoich właścicieli. Kiedy przychodzą nieznajomi, długi płaszcz jest raczej żwawy i może się denerwować. Dlatego niezbędna jest socjalizacja od najmłodszych lat z tą rasą.

gładki Płaszcz Chihuahua

gładki płaszcz chihuahua

jego charakterystyczna czaszka z kopułą jabłkową może zidentyfikować gładki Płaszcz. Oprócz tego mają gładką i delikatną sierść. Jeśli pomyślałeś o Chihuahua, najprawdopodobniej przyjdzie Ci do głowy gładka sierść; jest to jedna z najpopularniejszych ras Chihuahua.

ponieważ ich płaszcz jest w porządku, nie rzucają wiele i wymagają niewielkiej pielęgnacji. Jest to wychodząca rasa, która wymaga spacerów co najmniej 30 minut dziennie.

Głowa jabłka Chihuahua

Głowa jabłka chihuahua

jak sama nazwa wskazuje, ten typ rasy Chihuahua ma głowę jak jabłko. Inną unikalną cechą tej rasy jest to, że wygląda na to, że ich oczy wypadają z oczodołów.

czasami, z powodu większych głów, mogą cierpieć na wodogłowie. Jest to stan, w którym w mózgu jest zbyt dużo wody i powoduje wzrost ciśnienia.

głowa jelenia Chihuahua

głowa jelenia chihuahua

głowa jelenia Chihuahua jest większa niż głowa jabłka i ma głowę, która wygląda jak jeleń. Można znaleźć wiele Jelenia głowy chihuahua w szeregu płaszczy, ale ich najczęstszym kolorem jest Płowa. Ten typ Chihuahua ma tendencję do dłuższej szyi i podobno ma mniej problemów zdrowotnych.

Filiżanka Chihuahua

filiżanka chihuahua

Filiżanka Chihuahua są również powszechnie znane jako mikro Chihuahua. Powodem ich nazwy jest to, że mogą być wielkości filiżanki. Są tak małe, że ich średnia waga to 3,5 kg i mogą dorastać do 18 cm wzrostu.

w porównaniu do innych Chihuahu, Filiżanka zrzuca płaszcz i zwykle robi to w sezonie wiosennym. Podobnie, ponieważ są tak drobni, ich kości są kruche.

Fawn Chihuahua

fawn chihuahua

technicznie, Fawn Chihuahua nie są rasą; to tylko rodzaj sierści, którą znajdziesz. W większości przypadków znajdziesz Chihuahuas z głową jabłka lub jelenia w Kolorze płowym. Niektóre z nich będą miały długie lub krótkie płaszcze w tradycyjnym jasnobrązowym kolorze. Jednak często może to być próba wykrycia Fawn Chihuahua, ponieważ istnieje tak wiele brązowych odcieni.

Merle Chihuahua

typy merle chihuahua

Merle Chihuahua jest tym samym co Jelonek, w pewnym sensie nie jest to specyficzna rasa. Merle ma unikalny płaszcz, który jest często wielobarwny, z czarnymi, niebieskimi i brązowymi łatami na płaszczu.

czasami nie jest rzadkością dla tej rasy mieć niebieskie oczy. Merle Chihuahua ma wiele problemów zdrowotnych, a jeśli go masz, może być narażony na ślepotę lub śmierć.

ogólnie istnieje wiele różnych rodzajów ras i mieszanek Chihuahua.

najbardziej znane rasy Chihuahua są uznawane przez Amerykański Związek Kynologiczny: długi płaszcz i gładki płaszcz. Jeśli masz Chihuahua, który ma płaszcz Merle, może być podatny na wiele problemów zdrowotnych.

wreszcie, Chihuahuas mogą być przyjaznymi i lojalnymi zwierzętami, ale mogą łatwo stać się niespokojne, nerwowe i mieć wesołe szczekanie wokół obcych. Dlatego, jeśli masz jeden, będziesz chciał towarzysko go od najmłodszych lat.

alexandra dogsplanet

Alex Wrigley jest profesjonalnym pisarzem i blogerem, który kocha podróże, technologię i psy. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, ale obecnie mieszka w Nepalu ze swoimi trzema psami: dwoma mopsami i golden retrieverem.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.