kim są konsumenci ebooków i jakie są ich nawyki czytelnicze? Te pytania są często zadawane zespołowi Random House Research and Analytics i na szczęście mamy kilka świetnych źródeł do zrozumienia tej doświadczonej technologicznie grupy. Jednym z tych zasobów są dane, które pozyskujemy poprzez regularne badania amerykańskich konsumentów książek, które możemy filtrować, aby spojrzeć wyłącznie na konsumentów e-booków. To pozwoliło nam uzyskać dobry obraz tego, kim są i ich stosunek do książek i czytania. Wyłania się portret bardzo zaangażowanego czytelnika: zapalonych czytelników w formatach cyfrowych i drukowanych oraz technologii „szybko do przodu”, którzy są bardziej dostępni niż kiedykolwiek za pośrednictwem punktów dotykowych online i offline.

ponad jedna piąta dorosłych Amerykanów przeczytała ebooka. Konsumenci ebooków mogą być entuzjastami książek, którzy czytają w formatach cyfrowych i drukowanych. Większość konsumentów e-booków to kobiety, mają mniej niż czterdzieści pięć lat, mają wykształcenie wyższe lub wykształcenie wyższe i mają ekskluzywne dochody. Konsumenci e-booków są o ponad 20 procent bardziej narażeni na dochody gospodarstw domowych powyżej 100 000 USD rocznie niż konsumenci spoza e-booków. Preferowane gatunki to mystery / suspense / detective fiction, General fiction i romans.

konsumenci e-booków wyróżniają się na wiele sposobów od konsumentów spoza e-booków. Konsumenci e-booków są 2,5 razy bardziej skłonni do posiadania tabletu niż konsumenci spoza e-booków. Są one również bardziej dostępne niż konsumenci spoza e-booków w punktach kontaktu online i bardziej wrażliwe na zalecenia ustne. Według niedawnego badania przeprowadzonego przez Pew Research Center, doświadczeni w Internecie właściciele urządzeń eReading, w porównaniu z ogólną populacją, są bardziej skłonni do uzyskania rekomendacji z księgarni internetowych lub innych stron internetowych (procent 56 w porównaniu z procentami 34 dla ogólnej populacji czytelników). W porównaniu do wszystkich Amerykanów w wieku szesnastu lat i więcej, mają tendencję do polegania bardziej na word-of-mouth (81 procent w porównaniu do 64 procent dla wszystkich Amerykanów w wieku 16+) i personel księgarni (31 procent w porównaniu do 23 procent dla Amerykanów w wieku 16+) dla zaleceń książkowych.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.