Udostępnij tę stronę!Facebook

Facebook

 Przypnij na Pinterest

Pinterest

Tweet o tym na Twitterze

Twitter

Wyślij to komuś

wyślij e-mail

wydrukuj tę stronę

Wydrukuj

dzieci nie zawsze mają wystarczająco dużo ćwiczeń; jest to szczególnie prawdziwe podczas pandemii. American Heart Association niedawno poinformowało, że ponad połowa amerykańskich dzieci nie ma wystarczającej ilości ćwiczeń do podstawowej sprawności kardio-oddechowej. To badanie zostało ukończone przed pandemią, a wielu z nas jest bardziej siedzących teraz, gdy jesteśmy w domu z pracy i szkoły. Każdy rodzaj ćwiczenia, które motywuje dzieci do ruchu może wydawać się warte zachęcania. Ale jest to bezpieczne dla dzieci do podnoszenia ciężarów?

Amerykańska Akademia Pediatrii opublikowała oświadczenie na temat treningu siłowego dla dzieci i młodzieży, potwierdzając, że trening siłowy może pomóc dzieciom w kontroli wagi, gęstości kości, sprawności sercowo-naczyniowej i zdrowiu psychicznym.

w jakim wieku dzieci mogą zacząć podnosić ciężary?

po kolei

dzieci nie mogą bezpiecznie podnosić ciężarów, dopóki nie będą mogły niezawodnie postępować zgodnie z instrukcjami. Poczekaj, aż twoje dziecko będzie w stanie skupić się i kontrolować impulsywne zachowanie przez cały czas trwania zajęć treningowych siłowych. Dojrzałość społeczna jest kluczem do bezpiecznego i udanego treningu siłowego.

AAP podkreśla potrzebę ścisłego nadzoru dorosłych i bezpiecznych praktyk. Zwracają uwagę, że ” większość obrażeń występuje na sprzęcie domowym z niebezpiecznym zachowaniem i ustawieniami nienadzorowanymi.”

odpowiedni wiek

trening siłowy może rozpocząć się w wieku 7 lub 8 lat, gdy dzieci mają pełną kontrolę nad równowagą i postawą. Maszyny do treningu siłowego w siłowniach nie są odpowiednie dla małych dzieci. Wolne ciężary są w porządku, ale hantle przeznaczone dla dzieci, w mniejszych rozmiarach i przy mniejszych przyrostach wagi, są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

AAP zniechęca do konkurencyjnego podnoszenia ciężarów lub kulturystyki dla dzieci i zniechęca do rodzajów ruchów stosowanych w konkurencyjnym podnoszeniu.

dobry program siłowy

trening siłowy dla dzieci może obejmować ćwiczenia wykorzystujące masę ciała dziecka. Obejmuje to ćwiczenia takie jak pompki lub skoki żaba. AAP zaleca zrównoważony program treningu siłowego w 20-30 minutowych sesjach, dwa lub trzy razy w tygodniu. Wszystkie mięśnie powinny być zaangażowane, w tym rdzeń (plecy, pośladki i mięśnie brzucha).

Trening cztery lub więcej razy w tygodniu nie poprawił wyników poza wynikami uzyskanymi przy sesjach treningowych trzy razy w tygodniu, zgodnie z badaniami.

5-10 minut każdy czas rozgrzewki i chłodzenia powinien być wliczony w cenę, a ćwiczenia aerobowe mogą być również częścią mieszanki. Zacznij od dużych-z większymi ruchami mięśni — i zakończ na małych ruchami mniejszych mięśni.

dzieci powinny zacząć od lekkich ciężarów lub bez ciężarów i skupić się na formie, dopóki nie będą mogły prawidłowo podnieść. W tym momencie ciężar hantli można stopniowo zwiększać do momentu, w którym muszą ciężko pracować, aby ukończyć 8-15 powtórzeń z dobrą formą.

gdy stanie się to łatwe, zwiększ wagę i pracuj do 8-15 powtórzeń z nową wagą. Nie ma powodu, aby spieszyć się, aby zwiększyć ciężary. Wyższe powtórzenia z niższymi ciężarami dają korzystne wyniki.

planowanie treningu siłowego dla dzieci

AAP odkryli w swoim przeglądzie literatury, że dzieci straciły dużo siły, którą zyskały w ciągu sześciu tygodni od rezygnacji z treningu siłowego. Zamiast myśleć o treningu siłowym jako pojedynczym projekcie, zachęcaj dzieci, aby nabrały nawyku treningu siłowego.

w rzeczywistości, ponieważ American Heart Association zaleca zrównoważony trening siłowy dwa razy w tygodniu również dla dorosłych, możesz wyrobić sobie rodzinny nawyk ćwiczenia z ciężarami.

porozmawiaj z pediatrą przed rozpoczęciem programu treningu siłowego dla swoich dzieci, ponieważ istnieją pewne schorzenia, które sprawiają, że trening siłowy jest nieodpowiedni dla niektórych dzieci.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.