w 2021 r. Internet poszedł na TikTok, przestrzeń kosmiczną i nie tylko

lata przychodzą i odchodzą, ruch internetowy nadal rośnie (przynajmniej do tej pory i z pewną „pomocą” z pandemii), a aplikacje internetowe, czy to strony internetowe, urządzenia IoT czy aplikacje mobilne, nadal ewoluują przez cały rok, w zależności od tego, czy przyciągają ludzi.

w ciągu najbliższych kilku dni będziemy mieli bardziej szeroki rok związany z ruchem internetowym w przeglądzie 2021 (możesz sprawdzić rok 2020 tutaj), ale na razie skupmy się na najpopularniejszych domenach w tym roku zgodnie z naszymi danymi na Cloudflare Radar i zmianami tych domen w naszym rankingu popularności. Z Alexa.com odchodząc, jeśli potrzebujesz rankingu domen, możesz go pobrać z Cloudflare.

skupimy się na przestrzeni kosmicznej (NASA i SpaceX polecieli wyżej), e-commerce (rządy Amazon i Taobao) i mediach społecznościowych (TikTok „tańczył”, aby przejąć koronę z Facebooka). Spróbujemy też trochę „gryza” na wideo Streaming wars. Netflix to sama gra Squid, a styczeń 2021 roku był na najwyższym miejscu w naszym rankingu-prawdopodobnie z powodu blokady i pandemii.

domeny czatu (WhatsApp, co jeszcze) również będą obecne i, oczywiście, mniej znane domeny metaverse (Roblox przejął prowadzenie od Fortnite pod koniec gry). Chodź z nami, podróżuj przez 2021 rok.

Poniżej przedstawiono sposób, w jaki Cloudflare widział ruch internetowy koncentrujący się na określonych domenach (z których niektóre mają wiele stron internetowych połączonych w nie) oraz ich wzloty i upadki w naszym globalnym rankingu popularności.

Top Sites: Google zdetronizowane przez młodego „Padawana” Tiktoka

zacznijmy od rankingu najlepszych domen, a rok 2021 przyniósł nam bardzo ciekawy pojedynek o pierwsze miejsce w naszym globalnym rankingu. Google.com (w tym m.in. mapy, tłumaczenia, Zdjęcia, loty, Książki i wiadomości) zakończył 2020 rok jako niepokonany lider naszego rankingu — od września do grudnia ubiegłego roku zawsze był na szczycie. Wtedy TikTok.com był tylko w rankingu # 7 lub # 8.

Top 10 – najpopularniejsze domeny (późne) 2021

1 TikTok.com
2 Google.com
3 Facebook.com
4 Microsoft.com
5 Apple.com
6 Amazon.com
7 Netflix.com
8 YouTube.com
9 Twitter.com
10 WhatsApp.com

Top 10 – najpopularniejsze domeny 2020

1 Google.com
2 Facebook.kom
3 Microsoft.com
4 Apple.com
5 Netflix.com
6 Amazon.com
7 TikTok.com
8 YouTube.com
9 Instagram.com *
10 Twitter.com

Amazon był #5 w listopadzie, ale Netflix przewyższył w grudniu 2020 (w niektórych dniach był wyższy niż Apple, w #4); Instagram i Twitter stale zmieniały pozycje w listopadzie i grudniu.

2021 opowiedział inną historię. 17 lutego 2021 TikTok zdobył pierwsze miejsce na jeden dzień. W marcu TikTok dostał jeszcze kilka dni, a także w maju, ale to było po 10 sierpnia 2021, że TikTok objął prowadzenie przez większość dni. Było kilka dni, kiedy Google był #1, ale październik I listopad były głównie dni TikTok, w tym w Święto Dziękczynienia (25 listopada) i Czarny piątek (26 listopada).

istnieją inne trendy, które możemy zobaczyć porównując oba lata – dla 2020 pokazujemy tylko dane z końca roku, po wrześniu (Cloudflare Radar został uruchomiony w tym miesiącu). Na przykład, Facebook.com był stale numer # 2 w całym 2020, ale z TikTok.com idzie w górę Facebook jest teraz solidny # 3, a następnie Microsoft.com (znajdują się tam numery biur 365 i drużyn) oraz przez Apple.com (dołączone są numery App Store i Apple TV+), taki sam trend jak w 2020 roku.

Amazon.com jest juggernaut, który następuje, ale interesujące jest to, że od stycznia 2021 Strona e-commerce (porozmawiamy o tej kategorii w kilku akapitach) wskoczył przed Apple.com. ale Apple wrócił do przodu, po wrześniu, z pewnymi wyjątkami, takimi jak 28 listopada 2021, dzień przed Cyber Poniedziałkiem — a także 1 i 6 grudnia.

czas świąteczny, czas Netflix

Netflix miał wspaniałe święta 2020, ale także styczeń 2021, szczególnie w weekend
Netflix miał wspaniałe święta 2020, ale także styczeń 2021, szczególnie w weekend

kolejnym trendem jest to, że Netflix przewyższył Amazon w grudniu 2020, zwłaszcza w okolicach Bożego Narodzenia. W niektóre dni wokół Bożego Narodzenia 2020 Netflix był jeszcze wyższy niż Apple, w #4, to jest w przypadku 23, 25 grudnia i od 29 grudnia do 2 stycznia 2021.

: Dzień, w którym YouTube (i instruktor aerobiku) rządził światem

w naszym globalnym rankingu popularności widzieliśmy również inny trend: YouTube, zwykle na # 6 lub # 7, dotarł na pierwsze miejsce naszej listy 2 lutego 2021 roku-i tylko tego dnia.

ten film instruktora fitness, który wydarzył się podczas zamachu stanu w Mjanmie, stał się wirusowy w lutym 2, 2021, prowadząc do stworzenia tysięcy memów
ten film instruktora fitness, który wydarzył się podczas zamachu stanu w Mjanmie, stał się wirusowy w lutym 2, 2021, prowadząc do stworzenia tysięcy memów

dlaczego? Można się tylko domyślać, ale wtedy, chociaż był to tydzień Super Bowl (niektóre reklamy, jak ta z Doritos z Matthew McConaughey, były tego dnia), było jeszcze jedno wielkie wydarzenie warte opublikowania: zamach stanu w Mjanmie 1 lutego 2021 roku. Jak zamach stanu w południowo-wschodniej Azji może mieć wpływ na YouTube? Film instruktora fitness, który nieświadomie sfilmował, gdy przejęcie się za nią rozwija, wziął Internet przez burzę i stał się wirusowy, gdy memy zaczęły napływać.

ten lutowy dzień był również tym, w którym Donald Trump ogłosił swój nowy zespół prawny do procesu impeachmentu po odejściu poprzedniego, a Jeff Bezos ogłosił, że ustąpi ze stanowiska prezesa Amazon. Był to również tydzień przed rekordem w historii YouTube. 11 lutego 2021 roku teledysk „Baby Shark Dance” koreańskiej marki edukacyjnej Pinkfong stał się nowym najczęściej oglądanym filmem na YouTube wszech czasów, wyprzedzając byłego rekordzistę „Despacito” Luisa Fonsi.

Google Trends pokazuje również, że tydzień 2 lutego był tym w 2021 roku, w którym” YouTube ” był bardziej wyszukiwany w Google.

media społecznościowe: w mieście jest nowe dziecko

w drugim roku pandemii domeny mediów społecznościowych utrzymywały się wysoko w naszym rankingu. Dziewięć głównych aplikacji społecznościowych znalazło się na naszej liście 100 najpopularniejszych domen globalnych — jedyną z nich jest Quora.com (w 2021 roku było to między #687 a #242).

widzimy, że TikTok (który również wyprzedził Google, jak wyjaśniliśmy wcześniej w globalnym miejscu #1) wziął Facebooka z korony najpopularniejszego serwisu społecznościowego-domeny w naszym rankingu. Tak więc, powinno to oznaczać, że TikTok ma więcej ruchu internetowego z naszego punktu widzenia (nasz ranking pochodzi z naszego publicznego DNS resolver 1.1.1.1 i tak nie jest to związane z liczbą unikalnych użytkowników lub odwiedzających, które dostaje miesięcznie) — Facebook jest zdecydowanie platformą z większą liczbą użytkowników na całym świecie).

Top 10 – najpopularniejsze domeny społecznościowe (koniec) 2021

1 TikTok.com
2 Facebook.com
3 YouTube.com
4 Twitter.com
5 Instagram.com
6 Snapchat.com
7 Reddit.com
8 Pinterest.com
9 LinkedIn.com
10 Quora.com

Top 10 – najpopularniejsze domeny mediów społecznościowych (koniec) 2020

1 Facebook.com
2 TikTok.com
3 YouTube.com
4 Instagram.com
5kom
6 Snapchat.com
7 Reddit.com
8 Pinterest.com
9 LinkedIn.com
10 Quora.com Facebooka-wyjaśniliśmy to z naszego punktu widzenia-4 października 2021 r., również wpłynęło na pozycję Facebooka w naszym rankingu, prowadząc do Facebook.com tracąc pozycję # 3 (był # 4) przez siedem dni z rzędu w tym tygodniu. Ta liczba dni w # 4 była czymś, co nigdy wcześniej (od września 2020) nie zdarzyło się gigantowi mediów społecznościowych.

patrząc na listę 10 najlepszych, jest również jasne, że po prostu patrząc na domeny mediów społecznościowych, YouTube jest trzeci, a Twitter ma podskoczyć i pokonać Instagram w 2021, zdobywając #5 miejsce (ledwo, w tym, co było bardzo blisko wyścigu). Pod koniec 2020 roku Twitter był za Instagramem w naszym rankingu.

LinkedIn jest dziewiątą najpopularniejszą domeną mediów społecznościowych w naszym rankingu i nadal znajduje się w naszej pierwszej setce, a przez cały 2021 r.stała się wyższa na naszej liście, szczególnie w lutym i marcu. Media społecznościowe dla profesjonalistów zaczęły następnie spadać w czerwcu i lipcu (latem na półkuli północnej), zaczynając pod koniec sierpnia ponownie wspinać się i w listopadzie osiągnął # 52 miejsce, najwyższe w roku w naszym globalnym rankingu-w styczniu był to ~ # 78. W roku, kiedy mówiono o takich warunkach, jak Wielka rezygnacja i reset mentalności ludzi i organizacji, sensowne jest obserwowanie wzrostu tej platformy mediów społecznościowych.

Streaming: Zasady gry (Squid) Netflix

tak zwane wojny strumieniowe wideo miały kolejną ważną rundę w 2021 roku, w której pojawiali się nowi gracze, a starzy mieli niesamowite liczby — nie tylko w subskrybentach, przychodach i budżetach treści, ale także w… Ruchu internetowego. W naszym rankingu Netflix nadal jest niepokonanym bohaterem.

dodaliśmy YouTube.com (jego najważniejszą usługą jest bezpłatny) do listy, aby porównać z dużymi liczbami z Netflix, a mimo to platforma squid game phenomenon wygrała nasz ranking przez większość roku. Amazon Prime nie jest uwzględniony, ponieważ usługa przesyłania strumieniowego wykorzystuje głównie Amazon.com (w rankingu # 5 lub # 6 przez większość roku)jako domena.

dni w roku, kiedy Netflix był bardziej popularny? Styczeń był wspaniałym miesiącem, w którym Netflix osiągnął 4 miejsce w globalnym rankingu w pierwszych dwóch dniach roku (a także we wszystkie weekendy stycznia, w tym piątki), a luty zajął 5 miejsce. Do końca 2021 roku platforma była w większości #7. Tak, w weekendy Netflix wydaje się mieć lepsze wyniki w naszym rankingu.

Roku.com wydaje się być kolejną platformą streamingu wideo po tych dwóch gigantach ruchu, zdobywając pozycję #80 w naszym rankingu do 2021 roku. Pod koniec 2020 roku Hulu.com był następny, ale HBOMax.com wyprzedził Hulu w lipcu 2021 roku i wszedł na listę top 100. W 2021 roku Disneyplus.com również wzrosła w naszym rankingu i przewyższył usługi TV oparte na aplikacji Sling.com pod koniec roku. Nasz wykres top 10 obejmuje również Iq.com (iQiyi), chińska internetowa platforma wideo.

Top 10 – najpopularniejsze domeny strumieniowe wideo (późne) 2021

1 Netflix.com
2 YouTube.com
3 Roku.kom
4 HBOMax.com
5 Hulu.com
6 Peacocktv.com
7 Disneyplus.co
8 ParamountPlus.com
9 Sling.com
10 Iq.com

Top 10 – najpopularniejsze domeny strumieniowe wideo (późny) 2020

1 Netflix.com
2 YouTube.com
3 Roku.com
4 Hulu.com
5 HBOMax.com
6 Peacocktv.com
7 Sling.com
8 Disneyplus.com
9 Iq.com
10 Wetv.vip

Netflix vs YouTube

 na wykresie Netflix.com, bardziej dominujący w większości dni, jest w kolorze różowym i YouTube.com jest na Żółto
na wykresie Netflix.com, bardziej dominujący w większości dni, jest w kolorze różowym i YouTube.com jest na Żółto
Netflix i YouTube, ale także Roku, HBOMax, Hulu.com a Peacocktv są o wiele wyżej na naszej liście niż inne-Disney+ się tam dostaje
Netflix i YouTube, ale też rok, HBOMax, Hulu.com a Peacocktv są o wiele wyższe na naszej liście niż inne-Disney+ się tam zbliża

e-commerce: Podium dla Amazon, Taobao i eBay

Od początku pandemii e-commerce nadal dąży i rośnie w jeszcze szybszym tempie niż wcześniej. Cztery najlepsze domeny e-commerce (Amazon, Taobao, eBay i Walmart) w naszym globalnym rankingu znajdują się w pierwszej setce i dzieje się to stale przez cały rok.

piąty na liście e-commerce, chiński gigant Jd.com miał kilka okresów, że również wszedł do top 100 głównie w maju, a zwłaszcza w czerwcu — w dniu imprezy 618 shopping, 18 czerwca 2021 roku, osiągnął #68 na naszej liście, pokonując Walmart.com i prawie połowu Ebay.com.

na poniższej liście łatwo zauważyć, że Jd.com przekroczony Shopify.com w 2021 roku, zajmując # 5 miejsce, a także Bestbuy.com i Target.com wzrastał z roku na rok.

Top 10 – najpopularniejsze domeny e-commerce (późne) 2021

1 Amazon.com
2 Taobao.com
3 Ebay.com
4 Walmart.com
5 Jd.com
6 Shopify.com
7 Bestbuy.com
8 Target.com
9 Rakuten.co.jp
10 Homedepot.com

Top 10 – najpopularniejsze domeny e-commerce (późny) 2020

1 Amazon.com
2 Taobao.com
3 Ebay.com
4 Walmart.com
5 Shopify.com
6 Jd.com
7 Olx.com.br
8 Rakuten.co.jp
9 Target.com
10 Bestbuy.com *

com wyprzedził Bestbuy.com oraz Target.com od 19 grudnia do 24, 2020*

oto inne trendy:

  • Amazon.com to domena, jak już wyjaśniliśmy, z czymś więcej niż usługami e-commerce (dlatego na całym świecie plasuje się między #4 a #6). W 2021 roku miał dobre dni w styczniu i pod koniec kwietnia 2021 roku, osiągając # 4, ale pod koniec roku dostał swoje najlepsze dni w naszym rankingu, zwłaszcza w przed Cyber Poniedziałek, 28 listopada, a 1 i 6 grudnia-osiągnął # 5.
  • Taobao.com miał swój najlepszy dzień w roku w naszym globalnym rankingu 20 sierpnia – #15-a w popularnym Chińskim dniu zakupów, dniu singli, 11 listopada, był #17.
  • Ebay.com miał solidny rok i dobry koniec sierpnia (#29 w dniu 31 sierpnia) i rósł bardziej po Cyber poniedziałek, osiągając szczyt w dniu 1 grudnia, osiągając #27.
  • Shopify miał wspaniały sierpień (osiągając 100. miejsce 18 sierpnia), tak samo z Etsy.com to szczyt #128 w dniu 21 sierpnia. Walmart miał świetny czerwiec (#66), a także koniec listopada (osiągnął # 70).
  • Ikea.com miał duży wzrost znaczenia przez cały rok i stał się bardzo blisko Homedepot.com pozycję we wrześniu (szczyt na #695 pozycji w naszym globalnym rankingu), utrzymując się do listopada.
  • Best Buy osiągnął szczyt 6 października i miał wysoki wzrost w listopadzie, również w grudniu pasujący do Shopify.
kiedy patrzymy na Shein.com widzimy, że osiągnął szczyt w ostatnie święta Bożego Narodzenia i rośnie od listopada 2021
, gdy patrzymy na Shein.com widzimy, że szczyt w minione Boże Narodzenie i rośnie od listopada 2021
  • Shein.com, globalny Chiński sklep internetowy z fast-fashion, zajął wysokie miejsce w naszym rankingu na Boże Narodzenie 2020 — wyprzedził Bestbuy.com oraz Target.com od 19 do 24 grudnia 2020 roku, osiągając pozycję #253. W marcu osiągnęła kolejny szczyt i po Cyber Monday uzyskała najlepszą pozycję w 2021 roku w naszym rankingu — 1 grudnia 2021 osiągnęła numer #301.

2021: Odyseja kosmiczna (dla NASA, SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic)

Ten rok był również wielkim rokiem dla podróży kosmicznych z kilkoma osiągnięciami. Sonda kosmiczna z trzech programów eksploracji Marsa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin i Stanów Zjednoczonych przybyła na Marsa w lutym — łazik Perseverance NASA wylądował 18 lutego 2021 roku, a następnie Dron pomysłowości przeszedł do historii, będąc pierwszym lotem napędzanym samolotem na innej planecie w historii ludzkości. A tuż za rogiem jest jeszcze jedno wielkie wydarzenie kosmiczne-wystrzelenie teleskopu Jamesa Webba.

Virgin Galactic (11 lipca), Blue Origin (20 lipca) i SpaceX (16 września — ale z kilkoma innymi wydarzeniami dotyczącymi satelitów i ponownego wykorzystania kapsuł kosmicznych) również zaatakowały Internet osiągnięciami turystyki kosmicznej o różnych zakresach. Tylko SpaceX zaoferował przejażdżkę orbitalną.

pod względem domen, NASA.gov wyprzedził innych, ale Elon Musk SpaceX.com był zdecydowanie drugi w naszym globalnym rankingu, a następnie Blueorigin.com. Virgingalactic.com pojawia się tylko raz w rankingu top 100k 17 i 18 lipca (kilka dni po locie kosmicznym Richarda Bransona).

od ubiegłego roku NASA jest wysoko w naszym globalnym rankingu, w pierwszej 1000 domen naszej listy, ale po tym, jak łazik Perseverance wylądował na Marsie 18 lutego NASA.gov w rankingu top 700 najwyżej sklasyfikowany w tym miesiącu był 25 lutego, kiedy to osiągnął pozycję #657. Latem spadł w rankingu, ale pod koniec września podniósł się i 13 października 2021 roku osiągnął najwyższą pozycję w rankingu (#637). Tego dnia odbyła się konferencja prasowa na temat misji NASA Lucy, pierwszej trojańskiej planetoidy agencji na Jowisza (start nastąpił 16 października).

SpaceX.com miał świetny początek lutego, wszedł do naszych najlepszych 8,000, miesiąc z uruchomieniem 60 nowych satelitów internetowych Starlink na orbitę pośród nieodebranych lądowania rakietowego i świeżych 850 milionów dolarów nowych inwestycji. A potem, po 16 września 2021 roku, z pierwszym orbitalnym startem całkowicie prywatnej załogi, Inspiration4, ponownie poleciał w naszym rankingu.

dla Blue Origin, po mocnym początku roku — osiągnął nasz # 32,000 10 stycznia (kilka dni przed pierwszym lotem testowym New Shepard 4) — wzbił się między 20 a 27 lipca po pierwszym locie z załogą, z Jeffem Bezosem na pokładzie. Wzrosła również w naszym rankingu kilka dni po 13 października 2021 roku (dzień, w którym William Shatner poleciał na pokładzie suborbitalnej kapsuły Blue Origin).

wiadomości lub czat: WhatsApp, co jeszcze?

nie ma tak wielu platform do przesyłania wiadomości lub czatu, jak popularne serwisy społecznościowe, streaming wideo lub platformy e-commerce. Tak, Ten ranking jest szczupły, a nawet szczuplejszy, ponieważ Messenger (używa Facebook.com) lub iMessage (wykorzystuje Apple.com) nie są uwzględnione. Snapchat to zarówno platforma społecznościowa, jak i aplikacja do przesyłania wiadomości — tak samo jak Instagram — dodaliśmy je do rankingu mediów społecznościowych.

gdyby tu byli, byliby wyżej niż Telegram, ale za WhatsApp-Instagram faktycznie rozpoczął 2021 (dotarł do #8) przed WhatsApp do lutego i poszedł tak nisko, jak #13, a Snapchat poszedł między #29 do #16.

najpopularniejsze domeny czatu (koniec) 2021

1 WhatsApp.kom
2 Telegram.org
3 WeChat.com
4 Signal.org

najpopularniejsze domeny czatu (koniec) 2020

1 WhatsApp.com
2 Telegram.org
3 Signal.org
4 WeChat.com

z naszego punktu widzenia WhatsApp jest niekwestionowanym liderem aplikacji do przesyłania wiadomości, począwszy od #13 w naszym globalnym rankingu aż do #8. Jego najlepsze części roku były pod koniec marca, pod koniec kwietnia, pod koniec października, a następnie pod koniec listopada przechodząc do grudnia 2021 jako #8 w naszym rankingu.

jedyne co jest bliżej to Telegram.org, począwszy od #170 do #88 (szczyt w październiku 2021) przez cały rok.

jak Signal skoczył w styczniu (i Wechat w lutym)

wszystkie pozostałe są daleko w naszym rankingu, ale 2021 przyniósł trzy trendy, które powinniśmy podkreślić:

  • Signal.org miał niesamowity miesiąc styczeń-3 stycznia był na #1815 w naszym rankingu, a 20 stycznia wzrósł do # 766, wspinając się na ponad 1000 pozycji w zaledwie 17 dni. Dlaczego? Nowa polityka prywatności WhatsApp pojawiła się w nagłówkach gazet w drugim tygodniu stycznia.
  • WeChat.com również miał niesamowity skok w naszym rankingu, ale więcej w lutym i w kwietniu przekroczył Signal.org -z #3142 na początku lutego do # 979 do 25 kwietnia, a do października obie aplikacje do przesyłania wiadomości były prawie związane z ~#370 i miały znacznie wyższe miejsce w naszym rankingu niż pod koniec 2020 roku. Telegram.org z drugiej strony rozpoczął rok z wysoką notą, #107, i wzrósł do #102 po pierwszym tygodniu stycznia, ale stracił pozycje w naszym rankingu po tym. W sierpniu zaczął rosnąć więcej, aby osiągnąć #88 miejsce, o którym już wspominaliśmy — WhatsApp był wtedy # 10 w naszym rankingu.

„nie możesz tak po prostu materializować się gdziekolwiek w Metawersie, jak Kapitan Kirk wysyłający się z góry. To byłoby mylące i irytujące dla ludzi wokół ciebie. To złamałoby metaforę. Materializacja znikąd (lub zniknięcie z powrotem w rzeczywistość) jest uważana za prywatną funkcję najlepiej wykonywaną w granicach własnego domu.”
― Neal Stephenson, Snow Crash (1992)

: Nie zadzieraj z Robloxem

w listopadzie usłyszeliśmy w halls of Web Summit-42 000 in-person Tech global event w Lizbonie-że w pewnym sensie metaverse już jest (globalny szef muzyczny Roblox miał pewne przemyślenia na temat wirtualnych koncertów). Ale wciąż jesteśmy daleko od obietnicy prawie życia w wirtualnym świecie, który pokazały nam książki takie jak „Snow Crash” Neala Stephensona czy „Ready Player One” Ernesta Cline ’ a.

Oculus dostarczył wiele zestawów słuchawkowych i są tam wciągające doświadczenia, które są Metawersywne (o krok dalej niż obecnie-zwykle-większość spędza cały dzień pracując, ucząc się, komunikując się przez ekran), a my skupiliśmy się na tych, takich jak Fortnite, Roblox, Second Life (najstarszy, z 2003 roku), Minecraft i Oculus. Ale Oculus.com nie ma wystarczającej ilości bezpośredniego ruchu (granie w gry za pomocą Oculus headset może kierować ruch w inne miejsce), aby znaleźć się w naszym rankingu top 100k domen, i to samo dzieje się z Minecraft.

Top – najpopularniejsze domeny metaverse (późne) 2021

1 Roblox.com
2 Epicgames.com (Fortnite)
3 Secondlife.com

Oculus.com oraz Minecraft.net nie ma ich w naszym rankingu 100 000

Top – najpopularniejsze domeny metaverse (późny) 2020

1 Epicgames.com (Fortnite)
2 Roblox.com
3 Secondlife.com

Oculus.com oraz Minecraft.net nie są w naszym rankingu 100 000

(krótka) lista z 2020 i 2021 roku pokazuje nam, że Roblox.com przekroczył Epicgames.com (Dom popularnego Fortnite) po raz pierwszy w lipcu, osiągając wtedy #27 na naszej liście. Jednak dopiero pod koniec września konsekwentnie stawiała się przed konkurencyjną platformą gier, kończąc rok na dobrej nucie, osiągając # 20 w naszym rankingu.

Epicgames.com (Fortnite) rozpoczął rok o wiele lepiej, osiągając # 14 w dniu 5 stycznia 2021 roku, ale zaczął tracić na znaczeniu w lutym, a to pogłębiło się po maju, ale głównie w lipcu i sierpniu. Nigdy tak naprawdę nie wyzdrowiał i zakończył rok między # 26 a # 47, w zależności od dnia.

wnioski: Human (online) trends

Internet nie jest spokojnym miejscem, podobnie jak ludzie na ziemi (zwłaszcza podczas pandemii) nie są ciche ani pasywne, ale aktywne i reaktywne. Chociaż na szczycie naszego rankingu domen nie wydaje się być drastycznych wzlotów i upadków przez cały rok (wyjątkami były TikTok i YouTube), widzieliśmy, jak wydarzenie takie jak zamach stanu w Mjanmie i późniejsze wirusowe wideo mogło doprowadzić YouTube do pierwszego miejsca w naszym rankingu. Widzieliśmy również, jak przez cały rok wpływał na e-commerce, jak witryny związane z przestrzenią miały duży (online) rok z ważnymi wydarzeniami i jak Netflix wzrósł w okresie Bożego Narodzenia.

i pamiętaj: możesz mieć oko na Cloudflare Radar, aby monitorować, jak widzimy ruch internetowy na całym świecie iw każdym kraju.

(aktualizacja 12/22/2021: poprawiliśmy dane o Telegram.org -domena, która początkowo była używana, nie była właściwa.)

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.