5:00 pm PST * grudzień 31, 2018

kredyty na zdjęcie: Getty Images under a (Photo by Jun Sato/TAS18/Getty Images) license.

Jesse LawrenceContributor
Jesse Lawrence pracuje w mediach i technologiach od 20 lat. Przed TicketIQ pracował w MediaMath i IAC. Karierę rozpoczął jako pisarz.
więcej postów tego autora

  • gdy spada frekwencja w futbolu uniwersyteckim, nowe sposoby na bilet mogą zawierać odpowiedź
  • the Golden Knights, hazard na żywo i przyszłość frekwencji sportowej na żywo

wśród wielu mitów, które zostały obalone w 2018 roku, być może żaden nie był tak mile widziany przez rzesze fanów wydarzeń NA ŻYWO, jak fantazja o wyprzedanym programie. W rzeczywistości, ponieważ rynek biletów przeniósł się do przyjęcia nowych technologii, nowo odkryta przejrzystość miała jedną główną ofiarę: Wyprzedaż.

najwyższy profil sprzedaży w sporcie w 2018 roku pochodzi z Waszyngtonu.

pierwotnie zgłoszone przez Washington Post, Washington Redskins oficjalnie zakończył swoją dziesięcioletnią listę oczekujących biletów sezonowych w czerwcu tego roku. Kiedy twierdzono, że jest 200 000 fanów, rzeczywistość popytu na Redskins nie była tak różowa od czasów świetności Rigginsa i Theismanna. W 2018 roku Redskins sprzedają bilety na jedną grę, jak nigdy dotąd — nawet korzystając z rynku wtórnego jako korzystnego punktu porównawczego.

inne głośne przykłady tej zmiany to Golden State Warriors, którzy pomimo wyprzedania 100 procent swoich regularnych meczów w sezonie, mieli setki biletów na mecz 1 finału NBA w ciągu kilku minut przed tip-offem.

jeśli Redskins i Warriors sygnalizowali odejście od ery wyprzedaży w sporcie, Taylor Swift Reputation tour zrobił to samo dla muzyki. Po zakończeniu na początku tego miesiąca Reputation zakończyła się jako najbardziej dochodowa trasa koncertowa w Stanach Zjednoczonych w historii, pomimo lawiny artykułów Lambing artystę za to, że nie sprzedał wielu koncertów. Jak na ironię, okazuje się, że najważniejszym czynnikiem w jej rekordowym sukcesie było właśnie to: nie Sprzedaż.

zamiast braku popytu, te niesprzedane bilety na głośne wydarzenia są wynikiem najnowszego trendu w branży biletowej-upewniając się, że masz bilety do sprzedaży, gdy fani chcą je kupić. Każdy, kto kupił bilety w Internecie wie, że najbardziej aktywne okno zakupu jest w dniach i godzinach poprzedzających wydarzenie.

przed internetem, podczas gdy ten rynek last minute istniał, był ograniczony do narożników ulic i prowadzony przez lokalnych brokerów. Przez większość XX wieku zarządzanie tym rynkiem wtórnym było zadaniem właścicieli biletów wygodnym outsourcingiem. Dzięki nieograniczonemu zasięgowi i dystrybucji w czasie rzeczywistym sprzedaż internetowa radykalnie zmieniła poziom komfortu, usuwając właściciela biletu z łańcucha dostaw i kosztując go miliardową marżę. Stworzyła również kategorię produktów, która stała się jedną z najgorszych, jeśli nie najgorszych, w Internecie.

gdyby nie uniwersalna atrakcyjność wydarzeń NA ŻYWO, bilety jako produkt umarłyby z Pets.com. zamiast tego zespoły, artyści i promotorzy stali się plakatami dla mocy Internetu, aby zakłócić. Odpowiedź wielu właścicieli biletów było po prostu powiesić „wyprzedane” znak w kasie w tygodniach, dni i godziny przed meczem — jeden, który dopiero teraz zaczyna być usuwany.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Getty Images

aby zrozumieć, dlaczego tak się stało, ważne jest, aby zrozumieć, że kiedy Internet wystartował, zespoły zajmowały się głównie sprzedażą biletów sezonowych, podczas gdy artyści i promotorzy zajmowali się sprzedażą płyt. Sprzedaż biletów „na żądanie” w ostatniej chwili po prostu nie była celem. Internet zmienił jednak niszę rynku wtórnego w kategorię produktów Wartą w szczytowym momencie od 10 do 15 miliardów dolarów-dwa do trzech razy większą niż rynek pierwotny, na którym bazował.

aby konkurować na tym zawsze dostępnym rynku, technologia sprzedaży biletów otrzymała miliardy dolarów inwestycji w ostatniej dekadzie, w celu uczynienia jej bardziej zgodną z samą siecią. W ciągu ostatnich dwóch lat Ticketmaster, SeatGeek i Eventbrite ogłosiły modele „otwartej platformy”, które ułatwiają sprzedaż biletów w miejscach takich jak Facebook i YouTube, jak w StubHub.

w styczniu Ticketmaster i NFL ogłosiły nową umowę platformową, która po raz pierwszy w historii pozwala drużynom i lig zdefiniować własny ekosystem dystrybucji. Jako jedno z największych miejsc do kupowania biletów online, witryny takie jak StubHub i moja firma, TicketIQ, stały się kanałami dystrybucji bezpośredniej dla fanów na nowym rynku sprzedaży biletów.

(fot. Jeff Chiu)

zanim będziemy samodzielnie kredytować technologię za zabijanie wyprzedaży, warto zapytać, czy spadek sprzedaży jest po prostu wynikiem wygórowanych cen biletów i zwiększonej konkurencji o uwagę konsumentów. Chociaż nie ma wątpliwości, że coraz trudniej jest ściągnąć ludzi z kanapy dla przeciętnych wydarzeń, silny wzrost ekonomii doświadczenia sugeruje odwrotny trend.

według raportu McKinsey z grudnia 2017 roku, Milenium wydaje 60 procent więcej na doświadczenia na żywo niż GenXers — wszystko w poszukiwaniu nie tylko prawdziwego połączenia, ale także świeżych treści w mediach społecznościowych. W przypadku trasy Reputation tour bilety last minute na rynku wtórnym były w rzeczywistości o 35 procent tańsze niż w 1989 roku, co sprawiło, że kupowanie biletów na dzień imprezy było bardziej przystępne niż kiedykolwiek.

co do Redskins, choć ich sezon 2018 nie okazał się taki, jak mieli nadzieję, w kasie ustawili się na sukces w nadchodzących latach. Gdy popyt wzrośnie, czy to w wyniku nowego stadionu, czy Mistrzostw, skorzystają bezpośrednio i sowicie. Jako punkt odniesienia dla tego, jakiego rodzaju zysku mogą się spodziewać, the Financial Times poinformował, że zysk brutto Taylor Swift za reputację wzrósł o 1,4 miliona dolarów, w tym dwie daty w lipcu w FedEx Field, domu Redskins.

w „Look What You Made Me Do”, szóstej piosence na albumie Reputation, Taylor Swift śpiewa o przeszłych „grach”, „przechylonej scenie” i „niesprawiedliwych wadach”, za które teraz szuka zemsty. Jako stwierdzenie o jej artystycznej i komercyjnej postawie, jasne jest, że nie chce już grać ładnie. Oprócz prostego uderzenia w jej artystycznego nemezis, Kanye Westa, czyta się również jak pożegnanie ze Starym Rynkiem biletów, który frustruje konsumentów od prawie dwóch dekad.

pomimo twierdzeń, że wyprzedała swoich fanów, aby osiągnąć rekordowy sukces reputacji, liczby oznaczają, że jest to model, którego zobaczymy znacznie więcej w nadchodzących latach. Niezależnie od tego, jak myślisz o tym, że zmusza fanów do kupowania, Polubienia i oglądania, aby uzyskać swoje miejsce w kolejce po bilety, dobrą wiadomością dla rynku biletów jest to, że to była jej decyzja.

{{{tytuł}}}

{{{autor}}}
{{{Data}}}

{{tytuł}} obraz

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.