przenośność numeru telefonu komórkowego lub MNP ułatwiło abonentom skakanie między różnymi operatorami sieci przy zachowaniu tego samego numeru telefonu. Wcześniej proces ten trwał ponad tydzień. Telecom Regulatory Authority of India (TRAI) niedawno zmienił zasady MNP nie tylko czyniąc go prostszym, ale także sprawił, że cały proces był nieco szybszy. Zgodnie z nowymi zasadami cały proces MNP trwa już mniej niż 4 dni. Ale moje trwało trochę dłużej. Oto dlaczego.

Reklama
Reklama

przełączyłem się z Vodafone Na Jio ze względu na problemy z siecią w mojej okolicy. Cóż, nie miałem żadnych problemów w moim czasie z Vodafone (5 lat), ale to jest po prostu, że gdzie zacząłem żyć teraz ma lepsze pokrycie dla Jio. Oto jak przebiegał cały proces.

aby zainicjować żądanie, musiałem wysłać wiadomość-PORT 'mój numer’ do 1900. W ciągu kilku sekund otrzymałem unikalny kod portu (UPC), który musiałem zabrać do sklepu Jio. Ponieważ wygenerowałem kod 24 grudnia, był on dostępny do 28 grudnia.

Reklama

jeśli jesteś klientem abonamentowym, musisz wyczyścić wszystkie swoje należności przed złożeniem wniosku o przenoszenie numeru telefonu komórkowego. Ponieważ byłem na Vodafone prepaid, nie trzeba wyczyścić żadnych rachunków. Wszystko, czego potrzebowałem, aby upewnić się, że ważność mojego planu przedpłaconego nie była większa lub mniejsza niż 7 dni. Nawet jeśli masz dodatkowe dni do końca planu, proces ten nadal może się odbyć, ale dodatkowe dane lub plan przepadną.

teraz wystarczyło odwiedzić pobliski sklep Jio. Kiedy wszedłem do jednego, kierownik był gotowy, aby pomóc mi w całym procesie. Poproszono mnie o okazanie wraz z UPC dowodu osobistego, karty PAN lub prawa jazdy. Poza tym potrzebowałem również drugiego numeru, na który zostanie wysłane hasło jednorazowe. Jeśli nie masz dodatkowej karty SIM, zawsze możesz podać numer telefonu znajomego lub członka rodziny. Liczba Drugorzędna jest używana tylko podczas procesu portowania.

dyrektor Jio kliknął moje zdjęcie i wprowadził wszystkie szczegóły na swoim smartfonie. Podczas gdy proces może się zakończyć dla większości ludzi w tym momencie, miałem jeszcze jeden krok na mojej drodze.

mieszkałem w Chennai od kilku lat i dostałem SIM z tego samego miasta. Więc, mój Vodafone SIM był z kręgu Tamil Nadu, a nawet adres na mojej karcie Aadhaar był stamtąd. Z tego powodu musiałem podać dane kontaktowe osoby mieszkającej w moim obecnym okręgu miejskim-Delhi NCR. Na szczęście mój kuzyn mi pomógł. Wystarczyło podać jego nazwisko, numer telefonu i adres. Ponadto na jego numer wysłano OTP w celu weryfikacji.

kiedy to się stało, wysłano mnie do domu z kartą SIM w ręku bez konieczności płacenia czegokolwiek na miejscu. Od tego dnia (24 grudnia) proces ten zajęłby 3-4 dni, a moja nowa karta SIM powinna zostać aktywowana do 28 grudnia. Jednak moja karta SIM Vodafone spadła 30 grudnia.

po zaakceptowaniu żądania od obecnego operatora, ukończenie procesu z nowymi regułami MNP zajmuje 24-48 godzin. Jednak te godziny są liczone tylko w dni robocze. Ponieważ Boże Narodzenie nadeszło następnego dnia, proces został opóźniony o jeden dzień. Również 28 i 29 grudnia to sobota i niedziela, co jeszcze bardziej opóźniło proces.

w końcu moja karta SIM Vodafone przestała wyświetlać sieć około 22: 20 W dniu 30 grudnia i szybko zamieniłem ją na moją nową kartę Jio SIM. Nowa karta SIM natychmiast zaczęła pokazywać sygnały sieciowe, co oznacza, że mój numer został pomyślnie przeniesiony.

teraz wszystko, co musiałem zrobić, to naładować moją nową kartę prepaid SIM z planem dostępu do Internetu 4G, a także wykonywać połączenia.

w skrócie, cały proces MNP był dość łatwy i szybki. Jednak mogłoby to być trochę szybciej, gdyby nie wakacje. Ponadto oczekuję, że TRAI będzie działać jeszcze dalej, aby wprowadzić metodę przełączania sieci online. Ponieważ marki zmierzają w kierunku technologii e – sim (widzianej Na Pixel 3A, najnowszych iPhone ’ ach), oczekujemy, że proces ten stanie się jeszcze szybszy i bezproblemowy w przyszłości. Z niecierpliwością czekam na przyszłość, w której mogę wskoczyć do różnych operatorów komórkowych w mniej niż 24 godziny, siedząc wygodnie na kanapie, bez konieczności wychodzenia z domu nawet raz.

Reklama

Subskrybuj powiadomienia Subskrybuj powiadomienia

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.