świat, w którym żyjemy, pogarsza się z dnia na dzień. Globalne ocieplenie, zubożenie warstwy ozonowej, zła gospodarka odpadami i zanieczyszczenie to główne przyczyny tego zjawiska. Jeśli nie podejmiemy szybkich kroków, aby to odwrócić, nie będzie planety Ziemia dla przyszłych pokoleń. Większość z tych kwestii wymagała starannego rozwiązania i walki z dobrą technologią.

jedynym problemem, z którym możemy sobie poradzić bez pomocy z zewnątrz, jest gospodarka odpadami i ich redukcja. Po pierwsze, utrzymanie naszego najbliższego otoczenia w czystości powinno być głównym celem. Indyjskie miasta mają wiele koszy na śmieci umieszczonych w regularnych odstępach czasu. Ale zawsze jest więcej śmieci wokół kosza niż w środku. Dlaczego obywatele są tak apatyczni? Czy nie obowiązkiem każdego człowieka jest dbanie o czystość swojego miasta?
jeśli nie będziemy pracować osobno jako jednostki, aby rozwiązać ten problem, nie ma możliwości, abyśmy pracowali jako zespół, aby odwrócić globalne ocieplenie lub zubożenie warstwy ozonowej.

” czystość jest obok pobożności.”To jeden cytat, o którym przynajmniej raz wspomniał każdy rodzic, nauczyciel lub profesor. Chociaż wszyscy natknęli się na to przysłowie, niewielu zrozumiało jego istotę. Utrzymanie czystości w mieście nie jest tak naprawdę wyborem, jest obowiązkiem; moralną odpowiedzialnością. Oto lista dziesięciu powodów, dla których powinieneś podjąć ten dodatkowy wysiłek, aby utrzymać miasto w czystości.

 City Clean

City Clean

czyste miejsce od razu wygląda atrakcyjnie. Czystość podnosi zwyczajność do niezwykłości. Czy uważasz, że „Wodospad Niagara” byłby o połowę bardziej ponętny, gdyby wokół były plastikowe torby,butelki lub inne odpady? Odpowiedź brzmi stanowcze NIE. Oczywiste jest, że musimy dbać o czystość naszego miasta, aby podnosić jego walory estetyczne. Każdy chce mieszkać w pięknym miejscu. Tylko nieliczni podejmują wysiłek, aby uatrakcyjnić swoje miasta, podczas gdy inni narzekają i narzekają. Ucz się od tych nielicznych, którzy starają się utrzymać swoje miasta w czystości.

przyczyny zdrowotne:

 City Clean

City Clean

„nie ma nic ważniejszego niż nasze dobre zdrowie-to nasz główny kapitał.”Arlen Specter.

utrzymanie czystości w środowisku to świetny sposób na utrzymanie zdrowia Ciebie i Twojej rodziny. To powinno dostarczyć wystarczająco dużo inspiracji, aby zacząć wprowadzać kilka zmian dla czystszego miasta.

śmieci, które nie są objęte opieką, śmieci leżące na drodze lub w odkrytych pojemnikach służą jako idealne miejsce lęgowe dla patogenów i zarazków. Po co pozwalać na formowanie się zarazków-po co w ogóle pozwalać im istnieć. Zamknij puszkę Pandory. Zmniejszy rozprzestrzenianie się wszystkich chorób zakaźnych.

Zabij komary:

City Clean

City Clean

komary rozmnażają się w stagnowanej wodzie. Komary przenoszą większość chorób. Poza dengą niosącą komara, większość innych gatunków rozmnaża się w brudnej, stagnowanej wodzie. Jeśli upewnisz się, że wszystkie drogi są czyste, zapobiegniesz rozmnażaniu się komarów. Utrzymując miasto w czystości, możemy z łatwością zwalczać powszechne zagrożenie komarami.

Turystyka:

City Clean

miasto czyste

turyści tłumnie czyste miejsca, w których możliwość zachorowania na choroby jest minimalna. To bardzo rozsądna myśl. Nikt nie chciałby spędzić wakacji leżąc w łóżku.

dlatego utrzymanie miejsca w czystości z łatwością przyciągnie więcej turystów i sprawi, że turystyka stanie się prężnie rozwijającym się przemysłem w mieście. Chandigarh ma być najczystszym miastem w Indiach. Statystyki pokazują, że Chandigarh przyciąga dużą liczbę podróżnych każdego roku.

6. Czyste powietrze:

City Clean

City Clean

dzięki czystemu otoczeniu możesz mieć pewność, że nigdy nie będziesz musiał wdychać smrodu gnijących śmieci, które często śmiecą drogi. Śmieci na drodze nie tylko źle pachnie, ale także przyciąga wiele owadów i komarów, co tylko pogarsza problem.

jeśli ludzie regularnie sprawdzają swoje pojazdy pod kątem emisji, nawet poziom zanieczyszczeń w powietrzu może zostać zminimalizowany, co sprawi, że powietrze będzie czystsze.

czysta woda:

City Clean

miasto czyste

jest wielu ludzi, którzy wyrzucają śmieci na drogi. Jest źle. Ale jest taka sama liczba, która wyrzuca swoje odpady do zbiorników słodkiej wody. To jest gorsze-znacznie gorsze. Powszechnie wiadomo, że tylko jeden procent całkowitej wody jest łatwo dostępny do spożycia. Stąd wyrzucanie odpadów do zbiorników wodnych jest niczym innym jak przestępstwem. W ten sposób zanieczyszczasz jeden z najważniejszych zasobów naturalnych.

dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymać zbiorniki wodne w czystości. Tylko jeśli utrzymasz zbiorniki wodne w mieście w czystości, woda, którą pijesz, będzie wolna od zanieczyszczeń i innych toksycznych odpadów.

Przenieś swoje miasto na pierwsze miejsca list rankingowych:

City Clean

City Clean

istnieje wiele częstych ankiet, na podstawie których listy są publikowane regionalnie i globalnie. Aby wprowadzić swoje miasto w szerszy obraz, musisz upewnić się, że wyróżnia się w jakiś sposób. Utrzymanie go w czystości z łatwością zapewniłoby, że wyróżniałby się na kilka sposobów. To przyciągnie turystów do miasta, zwiększając w ten sposób dochody.

aby zwabić międzynarodowe firmy:

City Clean

City Clean

badania pokazują, że wielonarodowe firmy są najprawdopodobniej zakładane w miejscach malowniczych. Choć nic nie można zrobić z naturalnymi krajobrazami; malownicze piękno zawsze można zwiększyć utrzymując miejsce pozbawione śmieci i sadząc piękne drzewa i Kwitnące rośliny, gdzie to możliwe. Jeśli się postarasz, na pewno możesz sprawić, że twoje miasto będzie wyglądać czysto i pięknie.

przyciągając więcej firm; będzie również zwiększenie możliwości zatrudnienia dla wszystkich ludzi. Więcej firm oznacza więcej miejsc pracy, co oznacza większy dochód. Niewielki akt utrzymania otoczenia w czystości może szybko zwiększyć dochody wielu osób w potrzebie.

dbaj o środowisko:

 City Clean

Czyste Miasto

środowisko szybko się degraduje. Podczas gdy globalne ocieplenie i zubożenie warstwy ozonowej same w sobie stanowią problemy kataklizmiczne, coraz większe i słabo zagospodarowane odpady stanowią również poważny problem, którym należy się zająć. Odpady, które są wyrzucane na drogach i rogach ulic, nie znikają magicznie. Rząd zatrudnia ludzi do sprzątania miasta. Ci ludzie po prostu zbierają odpady i wyrzucają je na duże obszary. Odpady tutaj są spalane lub poddawane recyklingowi. Statystyki pokazują, że mniej niż 10 procent wszystkich materiałów nadających się do recyklingu jest poddawanych recyklingowi. Pozostałe dziewięćdziesiąt procent jest usuwany wraz z nie nadającym się do recyklingu materiałem. Utrzymuj swoje miasto w czystości i poddaj recyklingowi jak najwięcej. Jest to nie tylko dobre dla ciebie, ale także doskonałe dla środowiska.

odpowiedzialność społeczna:

istoty ludzkie są istotami społecznymi. Zawsze szukamy Towarzystwa. Życie we Wspólnocie nakłada na nas pewne obowiązki. Dbanie o czystość miasta jest jednym z nich. Obowiązkiem każdego człowieka jest dbanie o higienę jego otoczenia. Obowiązkiem społecznym jest dbanie o zachowanie środowiska i utrzymanie warunków życia przez lata. Tylko to można przekazać przyszłym pokoleniom. Oddawanie społeczeństwu-tu się zaczyna. Utrzymuj otoczenie w czystości. Daj przyszłym pokoleniom to, co dała Ci przeszłość. Lepiej, jeśli możesz, ale nie za wszelką cenę pogorszyć go.

jesteś moralnie zobowiązany do utrzymania czystości w mieście. Matka Ziemia dała Ci miejsce do życia. Twoim obowiązkiem jest utrzymanie go w czystości i higieniczności oraz przekazanie go w dół linii. Najwyższy czas, aby nastawienie się zmieniło. Indie są aping Zachód w wielu aspektach, ale nie robi tego tam, gdzie to ma największe znaczenie.

na Zachodzie ludzie są ukarani grzywną za plucie na drogę, a nawet za omyłkowe upuszczanie opakowań po czekoladzie na chodniki. Są zawsze świadomi, a także odbierają odpady, które leżą na drodze, nie mówiąc o tym. Kiedy się od nich nauczymy? Myślę, że nadszedł czas na zmiany. Lepiej późno niż wcale.

jak powiedział Benjamin Disraeli-czystość i porządek to nie kwestia instynktu; są to sprawy edukacji i jak większość wspaniałych rzeczy musisz pielęgnować ich smak.

czyste powietrze czystość środowisko wyższe zatrudnienie recykling odpowiedzialność społeczna Turystyka woda

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.