w 2000 roku stworzyliśmy artykuł o szybkich ciągnikach zatytułowany ” przełamywanie bariery prędkości.”W artykule JCB został uznany za rekord najszybszego ciągnika, zdolnego do osiągania prędkości do 40 km / h.

ale ostatnio otrzymaliśmy maila od Pauline M. Owen, która napisała, aby powiedzieć nam o ciągniku, który może jechać do 50 mil na godzinę. Owen pracuje dla Trantor International Ltd, małej firmy zajmującej się ciągnikami z siedzibą w Manchesterze w Anglii. Mówi, że firma opracowała i opatentowała pierwszy na świecie w pełni zawieszony szybki ciągnik rolniczy o nazwie TRANTOR (ciągnik transportowy) w latach 70..

Ciągnik Trantor z Anglii został opracowany z myślą o szybkich pracach drogowych i terenowych. Źródło: Tractor Wiki

autor pisze: „projektujemy szybkie Ciągniki od 1973 roku i wygraliśmy wyścig ciągników w Kalifornii w 1984/5. Z pewnością wyprodukowaliśmy kilka ciekawych produktów. Mamy przyjemność dołączyć „it’ s The new Trantor”, raport z 1984 roku z University of Manchester Institute of Science and Technology (UMIST).”

raport opisuje, w jaki sposób naukowcy UMIST, Dr Graham Edwards I Stuart Taylor opracowali prototyp w 1971 roku w ramach projektu badawczego MSc, a następnie założyli firmę o nazwie HST Developments (obecnie pod nazwą Trantor International Ltd.) Pierwszym prototypem Trantora był model z napędem na dwa koła o wielkości i wadze Land Rovera i napędzany silnikiem Perkins 4.154 o mocy 55 koni. W latach 1975-1978 wyprodukowano jeszcze 17 prototypowych i przedprodukcyjnych modeli z silnikami Leyland o mocy 72 km i Perkins o mocy 80 km.

może Ci się spodobać:

  • firma Case IH oferuje modernizację ciągników średniej wielkości, nowe modele Farmall
  • Ciągniki New Holland ’ s Boomer zdobywają nagrodę na targach SIMA
  • boom maszynowy sprawił, że rolnicy skręcili w Tory

w latach 80.specjalna wersja do transportu drogowego o mocy 128 km, trantor z napędem na 4 koła i konstrukcja serii 3 o mocy 150 km do szybkich prac drogowych i terenowych. Edwards i Taylor stworzyli nawet prototyp o prędkości 70 km / h.

Trantor International Ltd. aktywnie kontynuuje prace projektowe i rozwojowe. Obecna koncepcja ciągnika Trantor to szybki ciągnik transportowy przeznaczony do transportu plonów i systemów uprawy bez uprawy. „Nie ma orki, więc orki (konwencjonalne) Traktory nie są potrzebne”, mówi Owen. Firma twierdzi, że pozwala użytkownikom zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 40% i zwiększyć wydajność pracy (ciągników) o ponad 300% W większości gospodarstw rolnych.

Trantor znalazł również niszę w krajach rozwijających się, gdzie jest używany do transportu, pracy w terenie i personelu, lub TPF, wszystko w „konwencjonalnym” ciągniku z zawieszeniem.

aby dowiedzieć się więcej o Trantorze, odwiedź http://www.trantorinternational.co.uk/, wyślij e-mail do [email protected] lub zadzwoń pod numer +44 (0) 151.608.3826.

dzięki szybszym ciągnikom narzędzia rolnicze starają się nadążyć, o czym mówi redaktor Willie Vogt w swoim ostatnim artykule „Need for Speed”, opublikowanym w naszym numerze z marca 2015 roku.

podoba Ci się to co czytasz? Zapisz się do E-newslettera Farm Industry News Now, aby dwa razy w tygodniu otrzymywać najnowsze wiadomości i więcej bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.