to prowadzi mnie do skutecznej przewagi, którą sportowiec może dać sobie ponad innymi, wykorzystując marginalne zyski (dodatkowe składniki lub aktywa, które mogą zwiększyć szanse sportowca lub drużyny na sukces, rozkładając elementy w celu ich poprawy). Osiągnięcia beckama poza sezonem pozwoliły mu czerpać korzyści z marginalnych zysków; coś, co Jenson Button uważa za powód sukcesu. W F1 nowe komponenty mogą pomóc kierowcy uzyskać 0,1-0.2 second advantage (Button, 2013). Jednak marginalne zyski mogą również obejmować sprawność, odżywcze i psychologiczne przewagę sportowca nad swoimi odpowiednikami. Są to istotne elementy wymagane do utrzymania się na szczycie; ponadto wsparcie, które otrzymuje sportowiec dla tych składników, może być jeszcze bardziej wpływowe. Na przykład, z dodatkowymi wymaganiami wygranej, aby pozostać na szczycie, wsparcie psychologiczne może pomóc sportowcowi w opracowaniu planu, który obejmuje łatwy w zarządzaniu harmonogram, nadal zapewniając czas na wysokiej jakości trening, odpoczynek i życie osobiste wraz z żądaniami sponsora i innymi zobowiązaniami. Nie trzeba dodawać, że byłaby to ciężka praca; jednak pozostanie na szczycie jest prawdopodobnie trudniejsze niż dotarcie tam. Wymaga to sportowca, aby przesunąć swoje granice. Nie powinno to w żaden sposób denerwować sportowca, w końcu musieli być oddani, zaangażowani i skupieni obok pokonywania przeciwności losu i wyzwań wcześniej. Pokonywanie przeciwności wiele razy wcześniej może lepiej przygotować ich do wyzwań, które stoją na tym etapie kariery. Dla każdego elitarnego sportowca i gracza marginalne zyski mogą być postrzegane jako przewaga, która oddziela dobro od Wielkiego.

„największa presja pochodzi tylko od mnie” (Button, 2012). To stwierdzenie może dotyczyć każdego profesjonalnego sportowca. Jednak sportowcy, którzy uczą się kontrolować tę presję i skierować ją do swoich wyników, są tymi, którzy przeważają w elicie. Wywołuje to implikację, która jest niezbędna do udanego działania, skupiając się tylko na tym, co sportowiec może kontrolować. „Nie analizuj nadmiernie; ważne jest, aby rozpoznać własne mocne strony i utrzymać własną wiarę” (Button, 2012). W ten sposób zaczynają wzmacniać swoje mocne strony i poprawiać swoje słabości poprzez trening, który z kolei pomaga w budowaniu wyższości umysłowej, uzyskaniu kontroli nad wynikami i opierając się na poprzednich sukcesach.

wydaje się niesamowicie proste dla sportowca, aby kontynuować procesy, które wdrażają na kursie do góry, jednak zawsze jest to łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, dlatego niezbędna jest sieć wsparcia. Ważne jest, aby sportowcy, w połączeniu z ich siecią wsparcia, przeglądali udane komponenty, które pomogły im osiągnąć elitarność i starali się wdrożyć je w ramach programu po wygranej, aby kontynuować swój sukces. Z psychologicznego punktu widzenia należą do nich znalezienie wiary w siebie, jaką mieli przed zwycięstwem, relaks i „połączenie autopilota” (Kreiner-Phillips & Orlick,), określane również jako „strefa” lub „przepływ”. W związku z tym badania sugerują, że sportowcy wyznaczali kolejne cele po zwycięskim okresie, a zbliżanie się do kolejnych zawodów tak jak w ostatnim uznano za udany atrybut dalszego sukcesu (Kreiner-Phillips & Orlick,). Implikacją tego dla psychologów jest zapewnienie, że pomagają sportowcowi w zbliżaniu się do następnego konkursu z takim samym skupieniem i przekonaniem jak ostatni, aw tym procesie ignorując rozpraszanie uwagi, skupiając się wyłącznie na procesie i wydajności, a nie na wyniku.

mimo, że presja może być postrzegana jako iluzja, nie ma wątpliwości, że sportowcy zawsze napotykają presję w swojej karierze sportowej. O ile mogli przekonać się, że jej tam nie ma, w pewnym momencie ciśnienie może wzrosnąć. Dlatego ważne jest, aby pomóc sportowcowi w opracowaniu skutecznych mechanizmów radzenia sobie. Jeśli sportowiec może wykorzystać te mechanizmy, świat jest ich ostrygą. Miej plan gry, skup się na tym, Zachowaj pozytywne myśli i perspektywę, a na koniec rzuć sobie wyzwanie!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.