(ten artykuł był pierwotnie e-mailem napisanym w odpowiedzi na pytania o pomoc w uruchomieniu programu zespołu cheerleaderek dla drużyny rugby we Włoszech)

ponieważ nie wskazałeś poziomu swojej drużyny rugby, musimy być nieco ogólni w naszej odpowiedzi na Twoją prośbę o więcej informacji i już planujemy i mamy notatki do książek na temat uruchamiania i coachingu/zarządzania drużynami/drużynami cheerleaderek, ale niewątpliwie nie chcesz czekać, aż je wykończymy.

musimy też przyznać, że niewiele wiemy o poziomie i statusie cheerleaderek we Włoszech (wyobraźcie sobie, że Amerykanie, którzy niewiele wiedzą o Europie, tylko o własnym kraju). Nie wiemy więc, na przykład, jak rozbudowane i jak Młode programy cheerleaderek idą w Twojej prowincji. Tutaj w Stanach Zjednoczonych, istnieje wiele programów cheerleaderek począwszy od wieku 5, więc zawsze są doświadczeni cheerleaderki dostępne na każdym poziomie, z którego wyciągnąć zespół bez konieczności rozpoczynania od początku i uczyć wszystkich podstaw.

z góry przepraszamy za nieco niezorganizowane podejście. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że mamy dużo czasu na organizowanie naszych myśli i pisanie do naszych książek i lubimy być bardzo konkurencyjni i zorganizowani. Ale oto kilka pomysłów do rozważenia i kroki do podjęcia, aby rozpocząć zespół cheerleaderek.

ogólnie wiek cheerleaderek odpowiada wiekowi zawodników w drużynie. Licealne cheerleaderki kibicują licealnym sportowcom. Cheerleaders College cheerleaders cheerleaders College dla sportowców i zawodowych cheerleaders (powiedzmy w wieku 18 – 28) cheerleaders dla profesjonalnych zespołów.

status cheerleaderek również zazwyczaj odpowiada statusowi amatorskiemu lub zawodniczemu zawodników. Profesjonalne cheerleaderki są płatne i oczekuje się, że będą pracować i szkolić w pełnym wymiarze godzin. Półprofesjonalne i amatorskie cheerleaderki mają wszystkie swoje wydatki opłacone, chociaż amatorzy często muszą zbierać fundusze, aby pokryć swoje wydatki.

w Ameryce istnieją dwa rodzaje cheerleaderek – wyczynowe i dopingujące dla drużyn sportowych. Konkurencyjne cheerleading jest bardzo duży tutaj teraz i doping dla zespołów zajęła nieco tylne miejsce w amatorskich poziomach. Zakładamy, że jesteś zainteresowany zespołem do kibicowania drużynie rugby, która nie będzie rywalizować w zawodach.

pozwala to na znaczną swobodę w wyborze i zakładaniu zespołów oraz, w razie potrzeby, specjalistów. Oprócz regularnego cheer squad, specjaliści w akrobacji, tumbling, break dancing I FLAG runners mogą być zatrudnieni, aby zapewnić bardziej spektakularną prezentację.

najlepszym źródłem pomysłów na choreografię do drużyn cheerleaderek są filmiki z ubiegłorocznych krajowych mistrzostw cheerleaderek. W Stanach Zjednoczonych lubimy, aby uzyskać kopie NCAA Collegiate Division i National Cheerleading Championships i Cheerleading organizacji, takich jak UCA federation National Cheerleading Championships, aby nadążyć za najnowszymi. Istnieje wiele Federacji cheerleaderek, ale wiele z nich to małe operacje i nie mają tak konsekwentnie wysokiej jakości konkurencji.

używamy również filmów MTV jako inspiracji do cheer Dance moves, chociaż graficzne ruchy taneczne nie są odpowiednie, jest wiele do zobaczenia i nauczenia się.

w tym momencie możemy wspomnieć, że cheerleading jest obecnie najbardziej niebezpiecznym sportem dla kobiet w Stanach Zjednoczonych. Wiele urazów związanych z ulotkami i piramidami wynika z tego, że trenerzy nie są profesjonalni ani wystarczająco doświadczeni, aby wymagać rygorystycznego przygotowania fizycznego i poziomu praktyki niezbędnego do bezpiecznego i konsekwentnego wykonywania tych umiejętności. Musisz być czujny, ponieważ nikt nie chce patrzeć z góry na młodą, piękną i utalentowaną dziewczynę, która została trwale ranna z powodu wypadku, któremu można zapobiec.

ze względu na problemy z bezpieczeństwem zaleca się, aby wszystkie cheerleaderki miały wystarczającą siłę, wytrzymałość i elastyczność przed przystąpieniem do jakichkolwiek upadków, akrobacji partnera, rzutów koszem lub piramid.

w zależności od poziomu doświadczenia kandydatów do zespołu cheerleaderek, być może będziesz musiał rozwinąć poziom swojego programu cheerleaderek przez pewien czas. Np. w pierwszym roku możesz robić tylko okrzyki, w drugim roku dodajesz grupowe akrobacje, podstawowe rzuty kosza i piramidy wysokości 1 i ½ ze spotters. Do trzeciego roku można było bezpiecznie wyszkolić nowe cheerleaderki do wykonywania indywidualnych akrobacji, wysokich piramid i pełnych trudności rzucania piłkami. Jak długo to zajmie będzie zależeć od tego, ile doświadczenia cheerleaderek jest dostępny od tych, którzy wypróbować.

najważniejszym czynnikiem sukcesu Twojego zespołu będzie główny trener cheerleaderek, który będzie odpowiedzialny za przynajmniej organizację i prowadzenie prób, choreografii, treningów i zarządzania terenem. Będziesz potrzebował osoby z dużym doświadczeniem w cheerleadingu, choreografii cheerleaderki, tańca nowoczesnego, tańca jazzowego, sprawności fizycznej i treningu siłowego, akrobacji i piramid, upadków, break dancingu i Tańca hip hop (jeśli wydaje się to tak popularne w Twojej okolicy, jak w cheerleaderce tutaj. Mamy nawet hip hop cheer Dance konkursy tutaj w USA).

do pewnego stopnia asystenci trenerów mogą obejmować niektóre lub którekolwiek z tych obszarów wiedzy, których brakuje głównemu trenerowi. Ale twój trener będzie musiał być w stanie zintegrować wszystkie te aspekty z Twoimi występami, a zatem będzie potrzebował szerokiego zakresu doświadczenia. Doświadczenie w tańcu baletowym nie okazało się zbyt dużym czynnikiem dla odnoszących sukcesy trenerów tutaj w USA, ponieważ styl tańca jest znacznie inny. Nie jest to jednak czynnik dyskwalifikujący, jeśli trener ma również doświadczenie w innych dziedzinach tańca.

jako skład dopingujący drużynę rugby, należy stworzyć specjalne rutynowe występy s dla:

 • przed meczem
 • drużyna wchodzi na boisko
 • ) wydajność
 • Timeout (?) występy
 • zespół schodzący z boiska

Nie mamy okrzyków po włosku, ale są pomysły na okrzyki w naszej książce i innych źródłach w Internecie. Ogólnie rzecz biorąc, muszą mieć rym i / lub rytm.

generalnie kibice oczekują, że poziom dopingu będzie odpowiadał poziomowi gry na boisku, więc konieczne jest odpowiednie szkolenie. Profesjonalny skład kibiców trenowałby dwa (lub trzy) razy dziennie, a szkolenie obejmowałoby:

 • podnoszenie ciężarów (zwłaszcza do baz kaskaderskich),
 • bieganie w celu kontroli wagi i wytrzymałości,
 • indywidualna i/lub Grupowa Praktyka kaskaderska,
 • praktyka Tumbling,
 • podstawowe ćwiczenia cheer (np. ruchy cheer),
 • podstawowy trening taneczny,
 • podstawowa i obecna oraz przyszła rutynowa praktyka cheer.

W Stanach Zjednoczonych, wiele obiektów gimnastyka centrum szkolenia rozszerzają swoje programy do szkolenia cheer. Idealny obiekt miałby:

 • wyściełany pianką obszar do ćwiczeń cheer z pełnowymiarowymi lustrami (idealne są podłogi gimnastyczne)
 • wystarczająca wysokość do rzucania koszem-powiedzmy 6-8 metrów
 • sprzęt do nagrywania wideo i monitory do odtwarzania
 • trampoliny
 • trampoliny bębnowe
 • profesjonalny system nagłośnieniowy
 • doły bezpieczeństwa gimnastycznego do upadków
 • Maszyny do treningu siłowego lub wolne ciężary
 • Maszyny do bieżni lub aerobiku, bieżnie itp.

niewiele programów cheer w Stanach Zjednoczonych ma wszystkie te zalety szkoleniowe, ale w większości sytuacji programy cheer wykorzystują szereg udogodnień, aby uzyskać dostęp do wszystkich potrzebnych szkoleń. Uczelnie i uniwersytety często mają wszystkie lub większość potrzebnych udogodnień i mogą być wynajmowane.

po pozyskaniu personelu trenerskiego i opracowaniu struktury organizacyjnej i wsparcia dla drużyny cheer squad, próby muszą być reklamowane i przeprowadzane (nasz e-Book z próbami cheer daje dobry przegląd tego procesu). Trenerzy cheer mogą służyć jako sędziowie prób, ale czasami są uzupełniani przez lokalnych nauczycieli jazzu lub tańca nowoczesnego oraz trenerów tumblingu lub gimnastyki.

kryteria próby muszą zostać ustalone, szczególnie dla profesjonalnych drużyn cheer, gdzie wygląd fizyczny jest często również czynnikiem oprócz zdolności sportowych i tanecznych.

Cheerleaders często służą jako ambasador zespołu oraz jako przedstawiciele zespołu public relations i promocji sprzedaży biletów. Oznacza to, że może to być czynnik w kryteriach prób i że szkolenia z public relations, wystąpień publicznych, itp. może być właściwe.

oczywiście potrzebny będzie budżet na to wszystko i więcej. Ponownie, budżet zależy od statusu zespołu i cheerleaders (czy są one profesjonalne lub Amatorskie). Profesjonalne zespoły finansują i wypłacają swoje drużyny cheerleaderskie. Amatorskie cheerleaderki fundraise zapłacić za ich sprzęt i wydatki.

w budżecie znajdą się takie pozycje jak:

 • personel trenerski
 • Szkolenie
 • próby
 • mundury, buty i odzież
 • podróże, jedzenie, zakwaterowanie i transport (jeśli są zespołem podróżującym). Uwaga: Cheerleaderki nie podróżują z zespołem sportowym na spotkania ze zwykłych powodów.
 • Sprzęt-pompony, nagłośnienie i muzyka, megafony, karty itp.

Nie twierdzimy, że jesteśmy ekspertami w kwestii mundurów cheerleaderskich. I istnieje wiele cheer uniform producentów w Stanach Zjednoczonych (i dostępne do przeglądania pomysłów w Internecie). Wydaje się najbardziej prawdopodobne, że lokalni włoscy projektanci najlepiej stworzy obraz zespołu cheer, którego pragniesz znacznie lepiej i nie jest rzadkością, że mundury cheer są projektowane i szyte na zamówienie.

istnieją inne kwestie związane z dostosowywaniem wizerunku programu cheer. Kostiumy maskotki drużyny są bardzo popularne tutaj i pracować i trenować z drużyn cheer. Specjalne urządzenia dopingujące często są reprezentatywne dla konkretnej drużyny, jak cowbell jest związany z drużynami szwajcarskimi i tomahawks dla drużyny baseballowej Atlanta Braves. Być może masz już coś podobnego, co chcesz podkreślić lub stworzyć nową tradycję urządzenia dopingującego drużyny.

Cóż, to jest to, co mamy z głowy. Mam nadzieję, że pomogliśmy przynajmniej w pewnym stopniu.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.