kilka miesięcy temu postanowiłem sprzedać mój biznes internetowy. Założona w 2011 roku, strona zaczęła się jako hobby i sposób na wspieranie marek, które wspierały mnie poprzez promocyjne lub bezpłatne produkty.

chociaż strona zaczynała jako projekt z pasją, z biegiem lat zaczęła generować coraz większe dochody poprzez sprzedaż afiliacyjną i sprzedaż produktów za pośrednictwem Amazon i ShareASale.

dzięki temu wpisowi powiem ci, dlaczego sprzedałem swoją stronę, Jak skończyła się sprzedaż i lekcje wyciągnięte po drodze. Oczywiście nie jestem ekspertem, więc proszę o własną należytą staranność, jeśli chcesz sprzedać własną stronę internetową.

spis treści

katalizator Sprzedaży

po pracowitych ostatnich 12 miesiącach prób żonglowania technicznym doradztwem SEO, rozpoczynając sprzedaż pakietowych usług SEO i prowadząc moją stronę po stronie projektu (która generuje dochód), wszystko podczas podróży i przeprowadzki do Andory, było jasne, że potrzebuję trochę uwagi.

chociaż cieszyło mnie otrzymywanie bezpośredniej wpłaty z Amazon na moje konto bankowe co dwa tygodnie, podczas gdy podróżowałem lub czeki z programów partnerskich podczas wędrówek w górach, w głębi duszy wiedziałem, że strona powinna zarabiać więcej. Mógłbym napisać więcej treści, asortyment mógłby zostać rozszerzony i mógłbym sprzedawać na inne rynki. W rzeczywistości jednak, mój wysiłek był lepiej spędzony gdzie indziej.

po podsumowaniu moich przyszłych opcji okazało się, że moja strona to duży wysiłek, skromna nagroda. Czas odpuścić.

Cyfrowa Wycena Biznesu: Prawdopodobnie nie dostaniesz tego, czego chcesz

sprzedaż mojej strony internetowej była crash course w wycenie cyfrowych firm. Chociaż wcześniej sprzedawałem stronę internetową, to było to więcej niż kilka lat temu i wiele się zmieniło.

warto zauważyć, że wycena jest całkowicie subiektywna. Znajomość wyceny akcji może pomóc ci zrozumieć, w jaki sposób inni mogą docenić twój biznes internetowy, ale z mnóstwem różnych metod dostępnych dla kupującego, nigdy nie wiesz, jakie oferty otrzymasz.

to powiedziawszy, sprzedaż strony internetowej bez przychodów jest trudniejsza niż ta z przychodami. Kiedy przychód istnieje, Zwykle otrzymujesz wielokrotność tego przychodu. Bez przychodów, a kupujący może wyceniać zawartość, nazwę domeny lub profil łącza.

zbyt uproszczona zasada ogólna dla stron internetowych z co najmniej 12-miesięczną historią sprzedaży i ceną sprzedaży poniżej 100 000 USD to:

(Miesięczne SDE) x (między 26 a 33)

dla stron internetowych sprzedających ponad 100 000 USD i ponad 3-letnią historią sprzedaży, spodziewaj się:

(Miesięczne SDE) x (między 29 i 38)

to oczywiście tylko niejasne zakresy. W przypadku witryn o niższej cenie istnieje wiele dokumentacji sugerującej między wielokrotnościami 10-40, jednak są one oczywiście na skrajnych końcach.

każdy, kto chce kupić, zinterpretuje Twoje dane finansowe/dane w inny sposób i będzie optymistyczny lub pesymistyczny w odniesieniu do przyszłego potencjału zarobkowego firmy. Jeśli można udowodnić, że wzrost będzie łatwe i zyski mogą być znacznie poprawione, należy zobaczyć wyższy mnożnik wyceny.

wycena, a nie wynagrodzenie

jeśli chodzi o rozpatrywanie ofert, pamiętaj, że kupujących nie interesuje czas spędzony na pracy nad stroną ani ilość energii, którą na nią wydałeś. Nigdy nie zapisywałem notatek na temat czasu spędzonego na utrzymywaniu linków partnerskich lub pisaniu treści na mojej stronie, ale jestem pewien, że gdybym to zrobił, byłoby to w najlepszym razie rozczarowujące.

chociaż udało mi się zdobyć wielokrotność, która złamała powyższe zasady, nigdy nie miałem zamiaru dostać kwoty, o którą byłem zachwycony. Zapytaj o to, co jest warte i zaakceptuj, ile zapłaci rynek. Rynek nie dba o Twoją pasję.

dowiedz się, co sprzedajesz

kiedy sprzedajesz sklep detaliczny, jasne jest, że sprzedajesz istniejące zapasy, wyszkolony personel, uznaną markę, półki, oprawy oświetleniowe, Systemy księgowe i wiele innych.

sprzedając swoją stronę internetową, musisz być pewien, co jest zawarte w sprzedaży. To, że jest hostowany na serwerze wirtualnym i fizycznie nie istnieje, nie oznacza, że nie jest wartościowy.

aby zmaksymalizować swoją wycenę, odpowiednio udokumentuj wszystko i najlepiej uzyskaj najlepsze możliwe informacje finansowe. To jest naprawdę dlaczego Twoja strona powinna być zbudowana, aby sprzedawać w pierwszej kolejności. Upewnij się, że kupujący wiedzą, dlaczego Twoja strona jest warta ceny wywoławczej!

na przykład Twoja sprzedaż może obejmować takie przedmioty, jak:

 • domeny
  • czy są „starsze”? (Ok, to chyba nie ma znaczenia)
  • jaka jest ich ocena domeny?
 • zawartość zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek,która obserwowała ciągły wzrost ruchu z miesiąca na miesiąc (pomimo głównie ignorowania witryny przez około 6 miesięcy)
 • zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek/wydajności witryna WordPress
 • założone konta w mediach społecznościowych konta
 • produkt z ponad 12-miesięczną historią sprzedaży
 • raporty sprzedaży afiliacyjnej z ponad 12-miesięczną historią prowizji
 • istniejący inwentarz
 • przyszłe pomysły na markę/s (które przy okazji są bezwartościowe)
 • ograniczona pomoc z sprzedawca

Gdzie znajdę kupca na moją stronę?

bądźmy szczerzy, internet jest cienisty. Wyhoduj grubą skórę, ponieważ masz zamiar spotkać brokerów sępów, klasycznego lowballera i oczywiście nieświadomych kupujących, którzy oczekują, że nauczysz ich aktualizacji wtyczek WordPress przez 18 miesięcy po sprzedaży.

 • jeśli możesz poradzić sobie z ilością kupujących niskiej jakości, sprawdź rynki takie jak Flippa.
 • jeśli chcesz zlecić to na zewnątrz, skontaktuj się z brokerem takim jak Empire Flippers.
 • jeśli chcesz zaoszczędzić na prowizjach;
  • a Twoja strona jest mała, mnóstwo fliperów stron jest w tej grupie, lub hit Richard Patey.
  • jeśli Twoja strona zarabia więcej niż $ 5K miesięcznie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, skontaktuj się ze mną, a mogę wskazać ci kilka stron, które mogą być chętne.
 • jeśli masz stronę internetową, którą chcesz sprzedać za $100k+, prawdopodobnie najlepiej jest znaleźć wysokiej jakości brokera, takiego jak Empire Flippers.

Umowa

jeśli chcesz uniknąć rozczarowania dla którejkolwiek ze stron, najlepiej wyjaśnić na piśmie, co zostanie uwzględnione w sprzedaży (opisanej powyżej), jaki będzie proces przekazania, szacowane terminy i wszelkie oczekiwania każdej ze stron.

niektórzy sugerują napisanie tego po angielsku i wyrażenie zgody przez e-mail lub podpis cyfrowy. Inni sugerują płacenie prawnikowi za umowę, aby upewnić się, że obie strony są objęte.

każdy ma tu różne rady i bez wątpienia Cena sprzedaży będzie dyktować, jak sobie radzisz. DYODD.

jak obsługiwać płatności

gdy masz jasną Umowę lub umowę, musisz zaakceptować płatność. Jeśli sprzedajesz za pośrednictwem jednej ze stron maklerskich, zwykle mają one własne metody budowy.

jeśli sprzedajesz prywatnie, możesz rozważyć:

 • Escrow.com
 • PayPal
 • płatność Przewodowa/przelew telegraficzny
 • Bitcoin

naprawdę, płatność sprowadza się do zaufania i kosztów. Osoby wypłacane za pośrednictwem płatności przelewem lub bitcoin prawdopodobnie będą chciały wstrzymać płatności, aby ograniczyć ryzyko dla obu stron.

ja osobiście nie wybrałbym PayPala, chyba że byłby to deal breaker. Pomijając opłaty, PayPal był znany z zwrotu kupującym bez uzasadnienia lub zamrożenia kont na kaprys. To dodatkowe ryzyko, którego nie potrzebuję.

oczekuj na Płatność dłużej niż uzgodniono.

jeśli nie uda ci się znaleźć kupującego, który jest skłonny zapłacić 100% z góry, kupujący trzyma karty tutaj (i zapłaci, gdy im to odpowiada – lub później). Jeśli korzystasz z usługi escrow, spodziewaj się dalszych opóźnień i oczywiście jeśli ta usługa escrow okabluje środki, zgadłeś-trzymaj się mocno!

czas ruszać dalej!

sprzedaż mojej drugiej strony internetowej była zabawna i świetna, pomimo pewnego zrozumiałego stresu związanego z czasem płatności.

teraz, gdy jestem po drugiej stronie sprzedaży, nie mogłem być szczęśliwszy. Ogromne rozproszenie jest z mojego życia i nadszedł czas, aby przejść do nowych projektów.

 Sprzedam moją następną stronę!
przejdź do następnego projektu!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.