Indie jako ważna gospodarka rolna ma głęboki związek z rolnictwem mleczarskim od epoki wedyjskiej. Hodowla bydła mlecznego w Indiach stanowi 4% PKB. Ten biznes w Indiach jest bardzo lukratywny, ponieważ mamy jego zapotrzebowanie przez cały rok. Od rozpoczęcia dnia z gorącą filiżanką herbaty do matek biegających za dziećmi, aby nakłonić je do picia mleka i niecierpliwie czekając na lody w upalne lato Desi Ghee słodycze w indyjskich uroczystościach, mamy mleko wszędzie jako podstawę. Przemysł mleczarski stanowi również narzędzie rozwoju społeczno-gospodarczego, a rząd Indii wprowadził różne programy i inicjatywy mające na celu rozwój gospodarstw mleczarskich w Indiach.

tak więc, jeśli ktoś planuje zacząć od nowa od gospodarstwa mlecznego, to są pewne rzeczy, o których należy pamiętać –

co mówi twój rynek?

jak każda inna firma, ważne jest, aby zbadać rynek, który chce służyć, taki jak geografia, dochody i rodzaje gospodarstw domowych (jądrowe lub wspólne), aby przeanalizować, jaki rodzaj mleka będzie sprzedawał się najlepiej. To, czy ktoś chce uruchomić farmę mleczarską dla krów, czy farmę mleczarską dla bawołów, zależy od zużycia tłuszczu i wymagań rynku. Mleko bawole ma wysoką zawartość tłuszczu, podczas gdy mleko krowie ma niższą zawartość tłuszczu.

my, jako Hindusi, szukamy wartości za pieniądze we wszystkim, nawet w mleku. Wiele rodzin nawet dzisiaj gotować mleko (nawet jeśli jest pasteryzowane), aby uzyskać „Malai” z niego i zrobić Ghee. Jest to odwieczna tradycja, która pozwala rodzinom nie tylko zaoszczędzić na kosztach poprzez wytwarzanie Ghee, ale zmniejszyć tłuszcz z mleka, a także spożywać organiczne domowe ghee.

obszary o wysokiej koncentracji rodzin jądrowych z wysokimi dochodami rozporządzalnymi będą wolały kupować mleko niskotłuszczowe i będą mogły płacić premię za mleko krowie. Obszary z populacją dzieci poniżej 10 roku życia zobaczą większe zapotrzebowanie na mleko krowie A2 desi ze względu na łatwość trawienia!

rasa

niezwykle ważne jest, aby poznać gusta i praktyki rynku lub miasta, w którym planujesz uruchomić farmę mleczną, zanim wybierzesz rasę. Istnieje wiele indyjskich ras bawołów, takich jak Murrah, Surti, Jaffarabadi i popularnych ras krów, takich jak Gir, Sahiwal, Czerwony Sindhi, Tharpakar, które są indyjskie. Zachodnie rasy, takie jak Holstein Fresian, Brown Swiss, Jersey są głównie wykorzystywane do produkcji mięsa. Indyjskie rasy krów produkują mleko zawierające białko beta-kazeinę A2, które jest uważane za następne najlepsze po mleku matki. Indyjskie rasy produkują znacznie niższe ilości mleka w porównaniu z rasami zachodnimi i będą regulować ceny Twojego produktu.

jakość rasy

kupując bydło, spróbuj wydoić bydło 3 razy przed zakupem. Dla bawoła średnia produkcja mleka powinna wynosić minimum 12 litrów, a dla krowy minimum 16-17 litrów. Aby uzyskać regularną dostawę mleka, nie kupuj całego bydła za jednym zamachem, należy kupić w miesięcznym odstępie 2 miesięcy.

pożywna pasza na głośniejsze „MOOOOO”

zapewnienie twojemu bydłu czystej wody pitnej ma równoznaczne znaczenie. Żadne zwierzę nie wymaga czystej wody pitnej tak bardzo, jak wymaga tego zwierzę produkujące mleko. Do wyprodukowania 1 litra świeżego mleka bydło potrzebuje 5 litrów czystej i świeżej wody.

przychodząc do jedzenia, zawsze karmić bydło ładunkiem zielonej paszy. Zwykle ludzie rozważają kupowanie paszy w szczytowych porach roku od Rakshbandhan do Baisakhi, ponieważ pogoda w tych miesiącach sprzyja wzrostowi zielonych traw, a zatem dostępna jest wystarczająca ilość zielonej paszy. Zielona pasza pomaga w produkcji większej ilości mleka i oszczędza koszty karmienia dla właściciela. Tymoteusz, koniczyna i Lucerna są najlepszymi rodzajami zielonej paszy dla bydła.

dom dla nich

szopa dla zwierząt produkujących mleko nie powinna być szufladą w jakimś zakątku miasta. Powinna być dobrze wentylowana; podłogi powinny być nie śliskie. Szopa powinna być z dala od drogi co najmniej 900 sq.mt z dala i nie być ustawione na niżej położonych obszarach, ponieważ podczas ulewnych deszczów woda wypełni te obszary w pierwszej kolejności. Ogólnie 40-80 m2 wymagana jest otwarta przestrzeń ft na zwierzę.

utrzymuj je wolne od chorób i sprawne

zaleca się, aby lekarz weterynarii był w pobliżu gospodarstwa, aby zapewnić łatwy dostęp i dostępność. Zawsze należy szczepić bydło na czas przez lekarza weterynarii. Aby utrzymać je w dobrej kondycji, zostaw je rozwiązane w szopie, ponieważ swobodne poruszanie się zmniejszy w nich wzdęcia. W przypadku, gdy gospodarstwo mleczne ma ponad 100 krów/bawołów, zaleca się wyznaczenie weterynarza w samym gospodarstwie.

Marketing dla gospodarstwa mleczarskiego

chociaż bariery dla nowych podmiotów rozpoczynających działalność w gospodarstwie mleczarskim są niskie, ale konkurencja w tym sektorze jest bardzo wysoka. Dowiedz się, jaka będzie wyjątkowa oferta sprzedaży w branży mleczarskiej, czy serwujemy mleko A2 desi, mleko dla nietolerujących laktozy, czy mamy specjalną aplikację lub silną bazę danych klientów, którzy subskrybowali plany miesięczne lub kwartalne plany mleczne w Twoim gospodarstwie mlecznym itp. cokolwiek to może być.

jak powiedział, gospodarstwo mleczarskie jest dochodowym biznesem, ale jednocześnie ma swój własny zestaw licznych przeszkód od uzyskania stałej objętości mleka do utrzymania bydła wolnego od chorób. Aby gospodarstwo mleczarskie wyróżniało się całkowicie, konieczne jest zrozumienie wzorca konsumpcji na rynku, który będzie służył, a następnie zaprojektowanie rozwiązań obracających punkty bólu konsumentów.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.