My, dzieci i młodzież dzisiaj, musimy być dobrze wykształceni, musimy marzyć, musimy być zdrowi, abyśmy mogli jutro dobrych liderów, a wszystko to jest możliwe tylko wtedy, gdy wy, nasi drodzy rodzice, pozwolicie nam to zrobić.

jestem przekonany, że edukacja i rozwój umiejętności pozostają najlepszym, jeśli nie ostatecznym sposobem zabezpieczenia dziecka future.My Nazywam się Stacey Fru, jestem młodą aktywistką i wielokrotnie nagradzaną międzynarodową autorką mieszkającą w RPA. Jestem założycielką Fundacji Stacey Fru, poprzez którą rozdaję dzieciom książki, ubrania, Komputery, jedzenie, sesje edukacyjne itp.Jestem działaczem na rzecz Praw Dziecka. Byłem gospodarzem dialogu na temat tego, w jaki sposób jednostki mogą podejmować działania w celu zapobiegania i eliminowania pracy dzieci w swoich społecznościach.

było to możliwe dzięki wsparciu Międzynarodowego Biura Pracy dla Afryki, poprzez jego przyspieszające działania na rzecz eliminacji pracy dzieci w łańcuchach dostaw w Afryce (ACCEL Africa), oraz mojej fundacji, Fundacji Stacey Fru.

ten dialog był dla mnie ważnym kanałem, aby zwrócić się do szerokiego grona odbiorców w sprawie ważnej dla nas wszystkich. Jest to problem, który wpływa na życie wielu dzieci w Afryce. 152 mln dzieci na świecie jest ofiarami pracy dzieci, z czego 72,1 mln w Afryce.Za pośrednictwem fundacji Stacey Fru opowiadam się za dziećmi świata, zwłaszcza tymi w Afryce.

miałem okazję porozmawiać z dyrektorem Regionalnym MOP na Afrykę, Panią Cynthią Samuel Olonjuwon. Podczas naszych dyskusji udało mi się zrozumieć wiele powodów, dla których dzieci są zaangażowane w pracę dzieci w Afryce, a ubóstwo jest głównym powodem. Chociaż jest to godne ubolewania, uważam, że wszyscy mamy do odegrania rolę w wyeliminowaniu tego zjawiska, które zagraża życiu wielu dzieci na kontynencie. Pani Cynthia dała mi jasno do zrozumienia, że zaangażowanie dziecka w poród jest narażeniem jego przyszłości, i zgadzam się z nią całym sercem. Myślę nawet, że to nieludzka praktyka.

społeczność międzynarodowa ogłosiła rok 2021 Międzynarodowym Rokiem eliminacji pracy dzieci, wzywając wszystkie rządy, organizacje międzynarodowe, społeczeństwo obywatelskie i osoby prywatne do podjęcia w tym roku konkretnych działań w celu wyeliminowania pracy dzieci w celu osiągnięcia celu 8.7 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

musimy działać teraz, aby uratować życie milionów pracujących dzieci w Afryce.Musimy działać teraz, aby uratować życie 72,1 miliona afrykańskich dzieci zaangażowanych w pracę dzieci. Przyszłość kontynentu zależy od dzieci. My, dzieci i młodzież dzisiaj, jesteśmy wezwani do rządzenia i kierowania naszymi państwami jutro. Dlatego musimy być dobrze wykształceni w różnych dziedzinach, musimy marzyć, musimy być zdrowi, abyśmy mogli dobrze jutro działać, a wszystko to jest możliwe tylko wtedy, gdy wy, nasi drodzy rodzice, pozwolicie nam na to.

brałem udział w wielu wydarzeniach organizowanych w Afryce na rzecz walki z pracą dzieci, na przykład w marcu ubiegłego roku było to regionalne rozpoczęcie Międzynarodowego Roku na rzecz eliminacji pracy dzieci, zorganizowanego przez Unię Afrykańską przy wsparciu MOP. Takie inicjatywy są godne pochwały.

gratuluję wszystkim ludziom, wszystkim organizacjom, które na co dzień walczą na rzecz dzieci i młodzieży, jak ja. Jestem przekonany, że edukacja i rozwój umiejętności pozostają najlepszym, jeśli nie ostatecznym sposobem zabezpieczenia przyszłości dziecka.

Stacey Fru

poznaj Stacey fru, południowoafrykańską międzynarodową, wielokrotnie nagradzaną autorkę dzieci, która została nominowana do Pokojowej Nagrody dla dzieci 2020 tuż po tym, jak została uznana za Światowe cudowne dziecko. Jest Filantropką i aktywistką, która w wieku 12 lat została uhonorowana przez prezydenta Egiptu El Sisi jako najbardziej obiecująca Młodzież w Afryce w 2019 roku. Teraz 14-letnia Stacey napisała swoją pierwszą książkę „śmierdzące koty” w wieku 7 lat. Od tego czasu poświęciła część swojego życia, aby dotrzeć do ludzi w różnym wieku, inspirować i edukować ludzi na całym świecie. Z ponad 30 nagrodami i wyróżnieniami, Stacey opublikowała 5 międzynarodowych bestsellerów książek dla dzieci i nadal pisze.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.