mocno wierzę w znaczenie sceptyków uczestniczących w pokazach psychicznych, aby zobaczyć z pierwszej ręki, jak największe psychice koncertowe w kraju twierdzą, że kontaktują się z widownią z duchami ich drogich zmarłych – naturalnie tylko w celach rozrywkowych. Oglądając takie pokazy z bliska i obserwując ich wpływ na oddaną publiczność, widzimy, jak poważnie ludzie biorą słowo medium, a zatem jak poważny jest problem, jeśli osoba, która twierdzi, nie ma nadprzyrodzonych mocy, które wyznaje.

jednym z takich pokazów, w którym ostatnio uczestniczyłem, była parapsychiczna Paula O ’ Brien, której pokaz w Liverpoolu widział skromną publiczność około 150 zgromadzoną w pokoju hotelowym, pragnącą nawiązać kontakt z drugą stroną. Wśród zwyczajowych nazw rozproszonych („is there a Stephen or a Stewart or a Scott?”) oraz losowe liczby i daty („Co oznacza liczba trzecia lub miesiąc Marzec lub 3rd dowolnego miesiąca?”) było kilka punktów, które szczególnie wyróżniały się sceptycznemu widzowi.

najbardziej niepokojąca była pani, która powiedziała Pauli, że dwukrotnie próbowała popełnić samobójstwo od śmierci męża. Oczywiście był to delikatny temat, który trzeba było traktować ostrożnie-a najlepiej pozostawić wykwalifikowanym ekspertom. Wszystko to sprawiło, że reakcja Pauli była szokująca: „Obiecuję ci, jeśli spróbujesz jeszcze raz – i to są słowa twojego męża – będziesz na wózku inwalidzkim ssącym przez słomkę.”

dowiedzieliśmy się wtedy, że dana widownia posmarowała jej skórę prochami zmarłego męża przed wyjściem z domu, po tym, jak inny medium doradził jej, że powinna porzucić swoje plany rozsypania jego prochów, a zamiast tego powinna trzymać je zawsze blisko. Trudno jest być świadkiem takich przypadków i nadal zastanawiać się, czy nie ma żadnej szkody w widzeniu medium.

w innym momencie pokazu Paula podkreśliła być może jej najbardziej imponujące i interesujące umiejętności. Po przewidzeniu, że jedna konkretna publiczność jest prawie na pewno w ciąży (ku zaskoczeniu pani), Paula wyjaśniła, że ma niesamowitą dokładność, jeśli chodzi o takie sprawy. W rzeczywistości, Paula powiedziała nam, że w ciągu dwóch lat, odkąd zaczęła notować wyniki, prawidłowo przewidziała nie mniej niż 3500 ciąż i może poprawnie przewidzieć płeć dziecka.

sama matematyka jej twierdzenia powinna dać nam do myślenia: zakładając, że Paula skromnie zaokrąglała swoje ramy czasowe z trzech lat, nadal oznaczałoby to, że Paula musiała prawidłowo przewidzieć prawie cztery nowe ciąże każdego dnia, bez przerwy na wakacje. To nawet nie biorąc pod uwagę nieparzyste (prawdopodobnie rzadkie) niedokładne przewidywania. Jest to dość wyczyn poświęcenia i etyka pracy, którą muszę wyrazić podziw – zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość czasu, jaki musi poświęcić na śledzenie każdej prognozy, aby upewnić się, że faktycznie się spełniła. Może ktoś w jej zespole robi te badania.

to wydaje się być niesamowity dar. Jeśli twierdzenie Pauli jest prawdziwe, zasługuje na światowe uznanie, ponieważ jej zdolność zmusiłaby naukowców do przemyślenia praw Biologii i fizyki. W rzeczy samej, aby pomóc jej na drodze do Nagrody Nobla, chętnie zorganizujemy demonstrację, która pozwoli jej udowodnić swoją niezwykłą moc.

pisaliśmy do Pauli w poniedziałek. Jeśli jest skłonna zademonstrować swoją psychiczną determinację seksualną, omówimy z nią szczegóły, a następnie poinformujemy Cię o protokole testu w odpowiednim czasie. Jeśli jednak Paula nie chce być testowana, to prawdopodobnie ma wątpliwości co do swoich zdolności, w takim przypadku mamy nadzieję, że przestanie wysuwać nieuzasadnione twierdzenia o cudach.

Michael Marshall jest dyrektorem projektu Good Thinking Society, organizacji charytatywnej mającej na celu zachęcanie do ciekawości i promowanie racjonalnego myślenia. He tweets as @MrMMarsh

{{#ticker}}

{{topLeft}}

{{bottomLeft}}

{{topRight}}

{{bottomRight}}

{{#goalExceededMarkerPercentage}}

{{/goalExceededMarkerPercentage}}

{{/ticker}}

{{heading}}

{{#paragraphs}}

{{.}}

{{/paragrafy}} {{highlightedText}}
{{#choiceCards}}

pojedynczo

Inne

{{/choiceCards}}

{{#cta}} {{text}} {{/cta}}

akceptowane metody płatności: Visa, Mastercard, American Express i PayPal

będziemy w kontakcie, aby przypomnieć, aby przyczynić się. Zwróć uwagę na wiadomość w skrzynce odbiorczej . Jeśli masz jakieś pytania dotyczące współpracy, skontaktuj się z nami.

  • Udostępnij na Facebooku
  • Udostępnij na Twitterze
  • Udostępnij przez e-mail
  • Udostępnij na LinkedIn
  • Udostępnij na WhatsApp
  • Udostępnij na Messenger

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.