chociaż tylko wykwalifikowany elektryk może zainstalować nowy obwód kuchenki elektrycznej, każdy kompetentny entuzjasta majsterkowania może wymienić lub zmodernizować piekarnik gazowy do alternatywy elektrycznej. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez proces instalacji i okablowania kuchenki elektrycznej.

tematy

jakie przygotowanie jest potrzebne do zainstalowania kuchenki elektrycznej?

po pierwsze, musisz być świadomy swoich wymagań. Kuchenki elektryczne pobierają dużo energii-więcej niż piec gazowy, ponieważ generują większą, bardziej równomiernie rozłożoną ilość intensywnego ciepła.

Mając to na uwadze, musisz mieć pewność, że masz duży bezpiecznik (Instrukcja obsługi piekarnika doradzi w tym – możesz uciec z 13amps, ale zazwyczaj potrzebujesz czegoś większego), gruby, odporny na ciepło Kabel (skonsultuj się z profesjonalnym elektrykiem, jeśli nie jesteś pewien wymagań dotyczących rozmiaru kabla kuchenki elektrycznej) i dostępny dwubiegunowy przełącznik izolacyjny.

Dlaczego potrzebuję dwubiegunowego przełącznika izolacyjnego, a nie pojedynczego?

to wszystko kwestia bezpieczeństwa. Podczas gdy pojedynczy przełącznik nadpisuje przewody pod napięciem do kuchenki, jeśli musi to zrobić, piekarnik zużywa tak dużo energii podczas obwodu elektrycznego,że przewód neutralny może nadal przewodzić prąd. Dwubiegunowy przełącznik izolacyjny również wyłączy przewód neutralny, a tym samym usunie ryzyko resztkowych wstrząsów elektrycznych, jeśli dotkniesz kuchenki po jej potknięciu.

jaki Obwód i kable są potrzebne do zainstalowania kuchenki elektrycznej?

wszystkie kuchenki elektryczne wymagają własnego obwodu radialnego – nie zaleca się, aby piekarnik dzielił Obwód z innym głównym urządzeniem kuchennym.

zainstaluj jednostkę sterującą kuchenki w odległości dwóch metrów od kuchenki, ale nigdy bezpośrednio nad nią, i uruchom gruby kabel, który jest w stanie utrzymać ilość energii elektrycznej, której piekarnik będzie potrzebował z jednej strony.

oczywiście będziesz chciał trzymać to tak blisko urządzenia, jak to jest bezpieczne, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom podczas podróży w kuchni, ale nie tak blisko, aby stwarzać zagrożenie pożarowe. Następnie jesteś gotowy do podłączenia piekarnika elektrycznego.

okablowanie kuchenki elektrycznej

proces okablowania piekarnika jest w dużej mierze podobny do okablowania wtyczki. Wyłącz dowolne źródło zasilania piekarnika w sieci (pamiętaj, ile energii elektrycznej przepływa przez te urządzenia) i podaj kabel obwodu do jednostki sterującej piekarnika. Zdejmij koniec kabla obwodu przed doprowadzeniem urządzenia na miejsce, aby wszystko podłączyć, a jesteś prawie na miejscu.

instalacja kuchenki elektrycznej

po pierwsze, pamiętaj, że piekarniki elektryczne nie są lekkie – poproś kogoś, kto pomoże Ci w podnoszeniu i przesuwaniu, w przeciwnym razie ryzykujesz poważne uszkodzenie pleców. Po ustawieniu zlokalizuj skrzynkę wylotową na urządzeniu; zwykle znajduje się ona w połowie tylnej części kuchenki i jest przykryta odkręcaną płytką.

usuń płytkę i podłącz przewody żywe, neutralne i uziemiające w odpowiednich pozycjach (pamiętaj, że zawsze jest to niebieski neutralny po lewej stronie, brązowy NA ŻYWO po prawej stronie, a zielona i żółta ziemia przez środek). Gdy przewody są odpowiednio szczelne, Zamknij skrzynkę wylotową i zakończ wszystkie pozostałe połączenia z urządzeniem sterującym.

wykonując to, ustaw piekarnik na pozycji (ponownie, szukając pomocy w razie potrzeby) i włącz zasilanie sieciowe. Jeśli wszystko zrobi się poprawnie, będziesz gotowy, aby ugotować burzę.

Porównanie Ofert Może Zaoszczędzić Do 40%:
Kliknij, Aby Uzyskać Oferty

Często Zadawane Pytania

Czy Mogę Zainstalować Własną Kuchenkę Elektryczną?
o ile masz odpowiednie kwalifikacje i status osoby kompetentnej do pracy z prądem, tak.

kto jeszcze może zainstalować kuchenkę elektryczną?
każdy renomowany sklep agd zaoferuje usługę instalacji piekarnika za opłatą, ale jeśli jesteś w stanie wykonać tę pracę samodzielnie, możesz zaoszczędzić na tym wydatku-nie jest to tak skomplikowane, jak możesz sądzić. Mimo to nie chcesz ryzykować z tak ważnym urządzeniem, więc skonsultuj się z profesjonalistą,jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości!

instaluję Piekarnik Elektryczny od podstaw – gdzie może pójść?
musisz zainstalować kuchenkę co najmniej 300 mm od wszystkiego innego w kuchni oprócz blatów, więc trzymaj piekarnik jak najdalej od zlewu i lodówki z zamrażarką.

mój Piekarnik się nie nagrzewa – czy to problem z okablowaniem?
to może być okablowanie, może to być coś tak prostego jak przepalony bezpiecznik, albo może to być problem z jednym z elementów w kuchence. Większość kuchenek elektrycznych powinna mieć cyfrowy zegar na nich-jeśli to działa, to sugeruje, że problem wynika z braku zasilania. Jeśli nie, będziesz potrzebował pomocy elektryka.

Czy Mogę postępować zgodnie z tymi instrukcjami, aby zmienić piekarnik gazowy na Elektryczny?
tak, ale oczywiście będziesz musiał wyłączyć zasilanie gazem w pobliżu i ewentualnie poszukać usunięcia rury gazowej. Skonsultuj się ze specjalistą w celu uzyskania dalszych porad.

czy kuchenki elektryczne są drogie w eksploatacji?
zwykle prowadzą do wyższych rachunków za media niż piec gazowy, tak. Jednak kompromis polega na tym, że piekarnik elektryczny podgrzewa rzeczy szybciej niż odpowiednik gazu i rozprowadza ciepło znacznie bardziej równomiernie.

Porównanie Notowań Może Zaoszczędzić Do 40%:
Kliknij, Aby Uzyskać Cytaty

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.