Corregidor jest jednym z najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych na Filipinach. Ta wyspa położona u wejścia do Zatoki Manilskiej w południowo-zachodniej części Luzonu odegrała ważną rolę podczas inwazji i wyzwolenia Filipin z rąk japońskich sił podczas II wojny światowej.ze względu na swoją wartość historyczną i bliskość metra Manila, zwiedzanie Corregidor jest dobrym rozwiązaniem dla zagranicznych lub lokalnych turystów, którzy chcą wybrać się na jednodniową wycieczkę lub zatrzymać się na noc.

 corregidor Wyspa Filipiny ruiny

spis treści

Wyspa Corregidor leży 48 kilometrów od Manili przy wejściu do Zatoki Manilskiej. Corregidor i inne ufortyfikowane Wyspy podlegają jurysdykcji miasta Cavite w prowincji Cavite na Filipinach.

Wyspa corregidor Filipiny mapa na tramvia

jak się tam dostać:

weź promem Sun Cruises z Manili do Corregidor. Terminal promowy znajdował się wcześniej na tyłach teatru sztuki ludowej przy CCP Complex Roxas Blvd., Pasay City. Nowy terminal Sun Cruises (przeniesiony 1 lipca 2015) znajduje się obecnie w Esplanade, nadmorskim terminalu kompleksu SM Mall of Asia (MOA). Jest tylko jedna podróż dziennie do iz Wyspy. Rezerwacje są wymagane przed podróżą, aby upewnić się, że masz miejsca. Wyspa znajduje się około godziny i 15 minut promem od portu.

Wyspa corregidor Filipiny sun cruises prom

dzienny rozkład promów: (Uwaga: odcięcie na pokład jest 30 minut przed wylotem)

 • zameldowanie w terminalu: 7:00 am
 • wejście na pokład: 7:30 am
 • ETD Manila: 8:00 am
 • ETA Corregidor: 9:15 am
 • ETD Corregidor: 2:30 pm
 • ETA Manila: 3:45 pm

zgodnie z plakatem w pobliżu portu w Corregidor, można się tam również dostać z Camaya Point Marina, Brgy. Alasasin, Mariveles, Bataan (MAAP Port Maritime Academy of Asia and the Pacific) do Corregidor. Promo wycieczki jednodniowej Corregidor (w tym transfer łodzią, opłata za wstęp i zwiedzanie wyspy z przewodnikiem) kosztuje P600 za osobę i jest dostępne tylko w każdą niedzielę o godzinie 10:00. W przypadku pytań, zadzwoń 0927-2521719, 09277281367, 0906-2148590.

poruszanie się:

nie ma transportu publicznego wokół Corregidor, chociaż pojazdy takie jak jeepy i vany są dostępne do wynajęcia (ceny różnią się).

tramwaje lub tranvia: większość turystów, którzy przyjeżdżają tutaj, porusza się po zaplanowanych wycieczkach przez tranvia na świeżym powietrzu, wzorowanych na przedwojennych tramwajach używanych w Corregidor i Manili.

Corregidor bus tour

pieszo: dla turystów, obserwatorów ptaków lub fotografów, którzy chcą odkrywać na własną rękę, można chodzić po wyspie, ale wiele miejsc znajduje się daleko od siebie. W ten sposób obejdziesz się, jeśli wybierasz się na historyczną wycieczkę pieszą lub wycieczkę przygodową Corregidor.

rowery: moim zdaniem rowery są najlepszym sposobem na zwiedzanie Corregidoru. W tej chwili nie ma rowerów do wynajęcia, ale rowerzyści mogą zabrać własne rowery, aby dołączyć do wycieczki rowerowej z przewodnikiem lub zwiedzać we własnym tempie, jeśli zdecydują się na nocleg. (Zobacz mój osobny post: Przewodnik dla motocyklistów po Corregidorze)

corregidor jazda na rowerze malinta tunnel

motocykle: pracownicy stacjonujący w różnych obszarach mają własne Motocykle i skutery do poruszania się. Chociaż nie ma oficjalnego miejsca, które oferuje wynajem motocykli na wyspie, możesz przywieźć własny motocykl do Corregidor za dodatkową opłatą za ładunek P500 / motocykl. Nie obejmuje to promu RT i innych kosztów.

gdzie się udać w CORREGIDOR:

Wyspa Corregidor jest podzielona na cztery sekcje, każda z własnymi obszarami zainteresowań i zabytkami.

Corregidor Island philippines Country signs

Topside

największy obszar wyspy, który wskazuje na Zachodnie Morze Filipińskie, wznosi się w widocznym miejscu do dużego płaskiego obszaru zwanego „Topside”. Obszary zainteresowania obejmują: Mile Długie Koszary, Pacific War Memorial, Wieczny płomień wolności, Hiszpański maszt flagowy, Cine Corregidor i hiszpańska Latarnia Morska.

 Corregidor Island Filipiny ruiny na rowerze w pobliżu Cine corregidor
 ruiny na wyspie corregidor Cine corregidor

corregidor island mozaika mural pancerniki

corregidor Island philippines spanish lighthouse

Middleside

Middleside to centralny obszar między Bottomside a Topside, który kiedyś był miejscem 2-piętrowych kwater oficerskich, koszar dla żołnierzy, szpitala, kwater dla podoficerów, klubu serwisowego, PX i dwóch szkół. Obecnie znajduje się w nim filipińsko-Amerykański Park Przyjaźni, ruiny Koszar Middleside, szpital wojskowy i YMCA oraz Kemping Youth for Peace.

 corregidor island Filipiny

ruiny schodów corregidor

ruiny szpitala rowerowego corregidor

Bottomside

Bottomside to dolna część wyspy, która łączy ogon i głowę Wyspy. Na południe od Bottomside był Barangay lub Barrio San José (w pobliżu co było Navy Beach); na północy znajduje się Army Dock z trzema dużymi filarami, a na wschód od Bottomside znajduje się tunel Malinta. Wzgórze Malinta oddziela dno od końca ogona.

 Corregidor Island philippines statue mcarthur corregidor island philippines south beach

Tailside

Tailside lub Tail End to pozostała część wyspy zawierająca pomniki, kapliczki i lądowisko na wyspie. Można tu znaleźć pole Kindley i pas startowy, Ogród japoński i Filipiński Pomnik wojny.

 Corregidor Island philippines Japanese garden bikersCorregidor Island philippines Mindanao garden of peaceCorregidor Island philippines Japanese garden statue

pakiety wycieczek:

Corregidor Day Tour: najczęstszy i najłatwiejszy sposób zwiedzania wyspy. Obejmuje to transfery promowe RT, opłaty za sanktuarium i wstęp, wycieczkę z przewodnikiem po wyspie na pokładzie tramwaju,lunch w formie bufetu.

 • wycieczka Całodzienna cena dla dorosłych – P2,350,00/osoba
 • wycieczka Całodzienna Weekend* cena dla dorosłych – P2,549.00 / osoba (*sobota, niedziela & Święta)
 • wycieczka jednodniowa stawka dla dzieci (3-11 lat) – P1,500,00/osoba

niedzielna Jazda na rowerze: Odkryj szlaki Corregidoru, zabierając ze sobą własny rower. Ta wyjątkowa przygoda daje miłośnikom jazdy na rowerze możliwość przemierzania dobrze utwardzonych szlaków rowerowych na wyspie we własnym tempie podczas zwiedzania historycznych miejsc. Regularna stawka rowerzysty wynosi P1,700/osoba (zawiera transfery promowe RT, opłaty za sanktuarium i wejście, opłatę za ładunek roweru), ale czasami dają specjalne zniżki, gdzie lunch & noclegi są wliczone w cenę.

Corregidor biking cannons flags

wycieczka z przewodnikiem: Corregidor oferuje specjalną wycieczkę z przewodnikiem, nazwaną „of Bombs, Big Guns & Lost Gold”, która została opracowana przez Ivana Man Dy, założyciela i przewodnika Old Manila Walks. Wycieczka piesza koncentruje się na” historycznym rdzeniu ” wyspy i zapewnia szersze, bardziej kontekstowe, wnikliwe i krytyczne zrozumienie II Wojny Światowej w kraju. P1, 800 (zawiera transfery promowe RT, opłaty za wstęp do Sanktuarium &, zwiedzanie z przewodnikiem)

corregidor old manila walks

wyzwanie przygodowe: wycieczka odpowiednia do barkadas i budowania zespołu. Uczestnicy mogą ścigać się przez ruiny, czołgać się przez tunele, wędrować przez lasy i odkrywać niektóre miejsca na wyspie, których normalnie nie można odwiedzić podczas wykonywania zadań i łamigłówek. P2,149/OS. (Zawiera transfery promowe RT, opłaty za wstęp do Sanktuarium &, lunch w stylu spakowanym lub boodle, wyścig przygodowy Corregidor)

Corregidor Island philippines Adventure tour

inne atrakcje na CORREGIDOR:

Light & Sound Show w Malinta Tunnel: opcjonalna część dziennej wycieczki, w której goście mogą przejść przez tunel Malinta i posłuchać inscenizacji dramatycznych wydarzeń II Wojny Światowej. Autorem scenariusza jest Narodowy artysta i reżyser filmowy Lamberto Avellana, A rzeźby są wykonane przez narodowego artystę Napoleona Abueva. Pokaz trwa 30 min. długie i kosztowne. P200 / OS.

corregidor Island Filipiny malinta tunnel light sound show

Zachód słońca & oglądanie wschodu słońca: Złap Zachód słońca z baterii Grubbs, jednej ze znikających dział siedzących na wzgórzu z widokiem na Bataan. Wczesne wznoszenie może złapać wycieczkę o wschodzie słońca na ogonie Wyspy. P250/OS. (w cenie zwiedzanie tunelu)

Wyspa corregidor Filipiny Zachód słońca z baterii grubbs

poznaj boczne tunele Malinta w nocy: Ta wycieczka „polowanie na duchy”, która zabierze cię przez niezbadaną stronę 1000 łóżkowego szpitala Malinta Tunnel podczas II Wojny Światowej, jest całkiem fajna. Czasami przewodnicy zmuszali nas do wyłączania latarek i zmuszali nas do przejścia przez tunele w całkowitej ciemności. P250. 00/osoba (zachód słońca & oglądanie wschodu słońca w cenie)

corregidor Island Filipiny malinta lateral tunnel night tour

Turystyka: wędrówka leśnymi szlakami Corregidor. Początkujący turyści mogą cieszyć się łatwą wędrówką po odkrytych szlakach, lasach i ruinach.

: Obserwatorzy ptaków zauważyli gatunki ptaków w Corregidor, takie jak Zimorodki, Gołąbek Zebry, Niebieska Skała, szpaki Azjatyckie, wróble z drzew eurazjatyckich i czarnoziemy.

ATV: wynajmij Samochód terenowy i przejedź się po skale.”P500.00/hr.

rakieta Zipline: krótki zipline, który idzie z Corregidor Inn do obszaru plaży. P100.00/osoba

corregidor Island Filipiny rakieta zipline

Kajak: Wypożycz kajak i wiosło po wyznaczonym obszarze na dobry trening. Jest to dostępne tylko wtedy, gdy fale nie są zbyt szorstkie. P500. 00/godz. (dobre dla 2)

Island Hopping: okrążaj wyspę na solidnych łodziach wysięgnikowych, aby odwiedzić sąsiednie wyspy, La Monja, Caballo (Fort Drum) i malownicze wybrzeże Mariveles. Zatrzymaj się w pobliskich miejscach wędkarskich, aby cieszyć się wędkarstwem sportowym.

Wyspa corregidor Filipiny magiczna karta

Fotografia: Corregidor ma zniżkę dla fotografów w każdą niedzielę. Jest to dobra opcja dla tych, którzy robią spacery fotograficzne, którzy nie chcą być ograniczani przez typową wycieczkę. P1, 450 + P100 dopłata paliwowa. (Obejmuje transfery promowe RT, Sanktuarium & opłaty za wstęp, lunch w formie bufetu, zwrot i odbiór)

gdzie się zatrzymać:

Corregidor Inn

Corregidor Island philippines Hotel Fasada z rowerami

najlepszym miejscem na pobyt na wyspie jest Corregidor Inn, hotel z 31 sypialniami & Ośrodek z własną restauracją i barem położony w środkowej części wyspy. Obecnie mają 16 twin, 13 podwójne, 1 pojedyncze i 1 Apartament Pokoje dostępne. Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:30, a kończy o godzinie 12: 00.

 • Single ze śniadaniem-Php1,500.00
 • Twin/ Double ze śniadaniem dla dwojga – Php2,000.00
 • dodatkowa osoba ze śniadaniem-Php750.00

corregidor Island philippines Hotel twin room

pokoje są proste, ale przytulne i klimatyzowane, które docenisz, ponieważ na wyspie może być dość wilgotno. W łazience znajduje się prysznic z ciepłą i zimną wodą. Pokoje nie mają telewizorów, chyba że dostaniesz Apartament VIP.

corregidor Island philippines swimming pool

Corregidor Inn ma mały basen o głębokości 5 stóp dla Gości zatrzymujących się na noc.

Corregidor Hostel

Hostel Corregidor Inn jest w pełni klimatyzowany Akademik typu zakwaterowanie z dwoma skrzydłami. Każde skrzydło ma 13 podwójnych łóżek pokładowych i może pomieścić 26 osób, przy maksymalnej pojemności 52 osób.

McArthur ’ s Cafe Dormitory

corregidor Island philippines mcarthurs dormitory

Sklep z pamiątkami i restauracja McArthur ma kilka podstawowych pokoi air-con do wynajęcia. Ceny pokoi wahają się od P1. 000 (dobre dla 2) – P2000 (dobre dla 4). Pokoje są jednak nieco zaniedbane, a różnica w cenie nie jest tak daleko od hotelu.

Obozuj na plaży

możesz przywieźć własny namiot lub wynająć namioty w sklepie z pamiątkami NhickoJee na South Beach. Zauważyłem kilku facetów, którzy zawieszali hamaki pod drzewami w pobliżu plaży i trzymali swoje rzeczy w zacienionej altanie. W pobliżu znajdują się publiczne toalety i prysznice z bieżącą wodą.

corregidor Island Filipiny Kemping hamak Plaża corregidor island Filipiny Kemping publiczne toalety

gdzie zjeść:

Jedzenie i napoje na wyspie Corregidor są co prawda drogie. Piwo kosztuje puszka P80 a (!!!) w hotelu, podczas gdy sok lub softdrink kosztuje P40 dolarów każdy w sklepach sari-sari. Jeśli masz ograniczony budżet i nie jesteś wybredny, możesz przynieść własne przekąski i napoje (bez korków).

Corregidor Island philippines restauracja la playa jedzenie

restauracja La Playa w Corregidor Inn serwuje lunch w formie bufetu, z którego można skorzystać (obejmuje drink powitalny, bar sałatkowy DIY, zupę, ryż paella z owocami morza, makaron, 2 dania mięsne, deser, świeże owoce). Obiad w formie bufetu kosztuje Php480 / osobę w dni powszednie i Php520 / osobę w weekendy. Obiad w formie bufetu jest zwykle zawarty w większości pakietów. Resto ma również ograniczony wybór posiłków ala carte. Obiad w formie bufetu jest po prostu ok, ale kurczak Inasal był całkiem dobry. Posiłki śniadaniowe składają się z posiłków Silog.

Corregidor Island philippines boodle fight

istnieje kilka małych restauracji na świeżym powietrzu, które serwują tańsze lokalne dania, w tym Restauracja McArthurs Cafe & Sklep z pamiątkami, sklep z pamiątkami NhickoJee Przy South Beach i sklep spożywczy Baywalk w pobliżu portu. Średnia cena za śniadanie posiłki z kawą / milo (P150 każdy), kanapki (P25-70), krótkie zamówienia (P120-150), posiłki do dzielenia (P300). Małe sklepy sprzedają również chipsy, napoje bezalkoholowe, piwo i Emperador Light po niższej cenie w porównaniu do hotelu.

Wyspa corregidor Filipiny sklepy restauracje

adres & dane kontaktowe:

Sun Cruises Biuro rezerwacji Corregidor
Esplanade Seaside Terminal, Esplanade Seaside Park (Seaside Blvd., Moa Complex), Pasay, Pasay City, Filipiny

 • Tel. (632) 834-6857 do 58, (632) 831-8140
 • Mobile (63)917 513-2625, (63)922 337-0068
 • E-mail: [email protected]
 • w przypadku rezerwacji firmowych i grupowych (10 lub więcej osób), zadzwoń 527-5555 loc. 4511,
 • Rezerwuj i płać na www.corregidorphilippines.kom
 • Facebook: Corregidorf

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.