jak zwykle jest taki mit, że wiewiórki nie lubią chiili-ojej, chciałbym, żeby to była prawda!! Mamy partię wiewiórek w naszej najbliższej okolicy, którzy obserwują mnie, gdy sadzę bąble i wykopują je przed zamknięciem tylnych drzwi-kolczaste sadzonki z żywopłotów pyracantha i holly utknęły w ziemi lub wokół garnków wydają się pomóc, nic innego nie robi. Szczególnie lubią fioletowe Cebulki krokusów i owszem, odróżniają je od innych – prawdopodobnie pachną inaczej.

namoczyłem moje „wiewiórkowe” pasze w pastie z chilli i oleju, i włożyłem proszek do paszy, powąchali dzień lub dwa, a potem wrócili i polizali i żuli to wszystko z oznakami wielkiej przyjemności. Ptaki przychodzą i mówią mi teraz, kiedy karmniki są pełne wiewiórek!! Udało mi się z jednym, w którym dziury wydają się zbyt małe dla dorosłych, ale w tym roku Młode – opowiedziane przez ich mniej krzaczaste ogony, więc wyglądają jeszcze bardziej jak szczury niż starsze – choć oczywiście to wszystko, czym są, mogą dostać się do środka. Jeśli drzwi do domu są otwarte, mogę się wykradać i spryskać je wodą, tak jak robi się to z kotami, nie są na to zbyt chętni. Próbowaliśmy wyżej wymienionych chillie, biały pieprz, czosnek, mydło amd tylko o wszystkim innym można myśleć – i prawdopodobnie kilka nie masz. Stll jedzą kilka funtów paszy nasion tygodniowo. niechętnie rezygnuję z karmienia ptaków, ale karmienie wiewiórek nigdy nie było na porządku dziennym.

Pease nie mów mi o podajnikach odpornych na wiewiórki, które ślizgają się po jedzeniu, wiedzą o nich wszystko i jak ich unikać, mogą wspinać się pod kopułami, wspinać się w górę iw dół po słupach, aż smar lub olej się wyłączy, a następnie wspinać się w górę lub w dół i karmić – naprawdę nie chcę szczurów w ogrodzie – jeśli ktoś ma nowy pomysł, który faktycznie działa, byłbym zachwycony, słysząc o tym – ale do tej pory nic, co nam zaproponowano, nie odstrasza ich od ponad 24 godzin.

walczymy w tej bitwie od 15 lat i do tej pory jest to 15, nas 0!!!!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.