do baru wchodzi żyrafa. AUĆ. Żyrafa, zraniona i zawstydzona, wchodzi do baru, zamawia drinka, czuje się rozczarowana i odchodzi niezadowolona.

rozszerzona wersja tego dowcipu nie jest zabawna (chociaż dosłownie się stało; patrz zdjęcie poniżej), ale dotyka problemów, z którymi właściciele barów spotykają się regularnie, niezależnie od tego, czy właśnie otworzyli nowy lokal, czy działali w branży od dziesięcioleci.

 żyrafa-doslownie-chodzi-do-baru-w-poludniowej-Afryce żyrafa weszła do bar…in RPA. Nic mu nie było.

z szalejącą konkurencją, ciągle zmieniającymi się przepisami i zmieniającymi się trendami, z którymi należy się zmagać, sztuką pozyskania i utrzymania cennych klientów jest skuteczne promowanie swojego baru. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele kreatywnych pomysłów reklamowych, promocyjnych i marketingowych, które pomogą promować Twój bar.

oto niektóre z najlepszych strategii marketingowych, które możesz wypróbować:

podstawy promocji baru

jeśli nie masz środków na opłacenie profesjonalnych usług marketingowych, po prostu zrób podstawy dobrze.

jeśli chodzi o wystrój i atmosferę, upewnij się, że Twój bar wygląda na wnętrze i na zewnątrz. Ludzie oceniają, jakiego rodzaju miejscem jesteś przed wejściem do drzwi, więc upewnij się, że twój wizerunek sprzedaje to, kim jesteś i ustawia oczekiwania.

jeśli chcesz być gastropubem lub barem specjalizującym się w jedzeniu, miej ładnie ułożone menu na ścianie. Jeśli jesteś bardziej prostym barem, zdobądź tablicę reklamującą happy hour i codzienne promocje.

a-funny-bar-advertising-blackboardkreatywny, kolorowy znak barowy

twój znak nie musi być zabawny ani kontrowersyjny, jak ten Na zdjęciu, ale jest dobrym przykładem kreatywności wykorzystywanej do przyciągania klientów. To niesamowite, jak te małe szczegóły mogą zrobić różnicę.

inne podstawy to bycie przyjaznym rodzinie, dostępnym dla wózków inwalidzkich, przyjaznym dla wegetarian i palącym. Ale być może najważniejszą podstawową funkcją w dzisiejszych czasach jest oferowanie bezpłatnego Wi-Fi.

zrozum swój cel

po pierwsze. To wszystko jest zbyt powszechne, że właściciele firm są trochę zbyt zdeterminowani, aby otworzyć bar, bez jasnego celu do ich miejsca. W gościnności opłaca się się wyróżniać, ale trzeba mieć powód, dla którego się otwiera.

zastanów się dokładnie nad tym, jakie wrażenia planujesz zaoferować swoim klientom – czy jesteś najwyższej klasy winiarnią, czy też luźnym, swobodnym barem sportowym dla lojalnych klientów? Im bardziej określone doświadczenie, tym bardziej kultowa i niezapomniana staje się Twoja kultura. To również znacznie ułatwia przyciągnięcie dokładnej publiczności, której szukasz.

strategicznie oferuj rabaty

Twoja strategia cenowa ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu w branży hotelarskiej. Idealnie, to powinno pomóc osiągnąć cele sprzedaży produktów, pozostawiając Ci dobrą reputację i być reprezentowanie wartości, którą zapewniasz przed konkurencją. Ale w rzeczywistości łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

jeśli Twoje miejsce jest dobrze przystosowane do oferowania rabatów, zastanów się, jak będą one zarządzane krótko-i długoterminowo. Jaka jest Twoja strategia? Zniżka na popularny przedmiot jako kartę losowania, która zwiększy sprzedaż innych przedmiotów? Zniżka w cichy dzień na generowanie ruchu?

Zniżka dla większych grup osób? Zniżka na nowe pozycje w menu?

opcje są nieograniczone, ale zastanów się, co próbujesz osiągnąć, i jaka Zniżka pomoże Ci się tam dostać w sposób zrównoważony. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zatrzymaj się i pomyśl o wprowadzeniu wydarzeń lub wieczorów tematycznych, które odzwierciedlają rzeczywistą kulturę, do której dążysz. Zapewni to, że nadal będziesz przyciągać odpowiednich odbiorców promocjami, które uzupełniają ludzi, których chcesz w swoim otoczeniu. Podczas gdy bary sportowe mogą być bardziej skoncentrowane na promocjach zespołowych, Bary muzyczne mogą korzystać z zespołów na żywo lub specjalnych imprez karaoke do rzeczywistego ruchu pieszego. Pod koniec dnia, jeśli zastosujesz się do regularnego harmonogramu, który odzwierciedla Twoją strategię w mediach społecznościowych, kulturę miejsca i zniżki, które masz w kolejce, będziesz o wiele lepiej niż nic nie oferować.

uważaj jednak na zbyt duże dyskontowanie, bo możesz wpaść w pułapkę bycia postrzeganym jako niska jakość lub wyniszczające pieniądze. Celem jest utrzymanie równowagi.

nie zapominaj też, że ludzie nie będą wiedzieć, że masz świetną ofertę, jeśli im nie powiesz! Reklamowanie swoich promocji lub rabatów w mediach społecznościowych i na stronach internetowych, takich jak OzBargain lub Groupon, jest świetnym sposobem na rozpowszechnienie informacji, jeśli platformy te odpowiadają Twojej bazie klientów.

>> Śledź swoje rabaty i Zarządzaj danymi za pomocą Impos. Dowiedz się, jak to zrobić, klikając tutaj <<

być łatwo znaleźć w Internecie

nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważne jest skupienie uwagi na widoczności online i marketingu w mediach społecznościowych.

Każde dobre miejsce potrzebuje obecności w Internecie, więc można je znaleźć w wynikach Google, a także w popularnych witrynach gościnnych, takich jak Zomato. Może być trudno przetrwać, jeśli ludzie nie mogą znaleźć Cię na Mapach Google lub dowiedzieć się, jakie napoje masz w menu na swoich telefonach. Dodaj do tego wiek przenośnej cyfryzacji, a nagle masz obowiązek zapewnić, że możesz być znaleziony w podróży.

więc jak to wszystko zrobić? Zastosuj wysokiej jakości taktykę optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), aby zwiększyć widoczność w takich witrynach jak Google. Gdy już dokładnie określisz, w jaki sposób zamierzasz poradzić sobie z tym aspektem, rozpocznij kilka sprytnych kampanii, które skupiają się na gromadzeniu bardziej pozytywnych recenzji. Pamiętaj, że Google często wykorzystuje publiczne opinie, więc jest to jeden z elementów, na które będziesz chciał uważnie zwrócić uwagę.

jeśli nie jesteś pewien, jak zebrać dobre słowo-of-mouth, pop up niektóre zachęty w sklepie dla klientów, aby pozostawić opinię online i być nagrodzony darmowym napojem (lub inny przedmiot do wyboru). Pomoże Ci to czerpać korzyści z zdobywania tych autentycznych opinii, które szukają gigantów, takich jak Google dote. Nie wspominając już o tym, że wpłynie to również pozytywnie na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania.

jeśli chodzi o media społecznościowe, to jest to twoje forum do budowania wizerunku, reklamowania promocji i aktualizowania klientów. Aby wszystko było możliwe do opanowania, spróbuj zainwestować swój czas w jeden kanał, taki jak Instagram i publikowanie wysokiej jakości obrazów i podpisów. Zasadą jest, aby nie próbować i parać się zbyt wieloma kanałami na raz. Chociaż posiadanie Facebook Instagram jest nadal korzystne, jeśli miejsce ma wiele do afiszowania wizualnie, spróbuj swoich sił w naprawdę posiadanie przestrzeni Instagram pierwszy. W razie wątpliwości zawsze możesz przesyłać posty za pomocą integracji obu platform. Wybierając jedną aleję i nękając ją, usuniesz wszelkie luki w treści i naprawdę zaczniesz budować lojalnych, zaangażowanych odbiorców. Firmy, które mają tendencję do wahania uwagi na niektóre platformy, zwykle dlatego, że próbują zrobić zbyt wiele na raz, nie działają tak dobrze.

oceny i recenzje są również kluczem do uzyskania pozytywnego wizerunku, więc powinieneś zachęcić swoich stałych klientów do pozostawiania pozytywnych opinii. Prowadzenie konkursu, w którym wymogiem jest polubienie lub udostępnienie Facebooka, jest świetnym sposobem na ich wygenerowanie.

Pobierz Demo już dziś

Spraw, by każda noc była wyjątkowa

wiemy, wiemy, nagłówek brzmi jak miłosna Rada, prawda? I całkiem dobra rada miłosna, jeśli nas zapytasz. Co ma sens. Każdy kierownik baru powinien traktować swój lokal jak kochanka.

początek tygodnia jest tradycyjnie niski, więc zachęcaj klientów za pomocą taktyk, które przemawiają do mniejszych grup, takich jak tworzenie „Pick-me-up Espresso Martini Monday” lub specjałów spożywczych. Rozważ również lunch biznesowy i specjalne promocje po pracy skierowane do pracowników biznesowych lub promujące specjalny „napój tygodnia”.

w bardziej ruchliwych okresach twoim celem powinno być pokonanie konkurencji, więc pomyśl o wyjątkowych możliwościach. Komedia, Muzyka na żywo i szybkie randki to tylko wierzchołek góry lodowej.

nagradzaj Stałych Klientów

gościnność jest dość zależna od powtarzania działalności. Ponad połowa sprzedaży będzie od stałych klientów. Jak myślisz, dlaczego tak wiele dużych placówek gastronomicznych ma Aplikacje lojalnościowe i zachęty do powrotu?

w przypadku barów może być trudno wygenerować promocje mające na celu uzyskanie większej liczby powtórzeń. Jednak oferta degustacji wina jest jedną z dobrych metod. Degustacje wina nie tylko pokazują swoją wiedzę i asortyment produktów, ale można powiązać każde wino z jedzeniem dla dodatkowej wartości. Co więcej, są świetne w sprowadzaniu lokalnych mieszkańców (wskazówka: zobacz następną wskazówkę).

nigdy nie bierz swoich bywalców za pewnik w konkurencyjnym świecie gościnności. Posłuchaj ich. Jeśli zwykły proponuje nowy napój, przyjrzyj się temu. Co złego może być w dodawaniu go? Jeśli to zrobisz, prawdopodobnie powiedzą o tym swojej rozszerzonej sieci.

innym sposobem jest zaangażowanie tłumu. Możesz mieć konkurs na nazwę nowego dania, mieć opcję wsparcia charytatywnego, taką jak Grill, lub po prostu udostępniać najlepsze zdjęcia swoich klientów w mediach społecznościowych. Otrzymają szum od uznania, a Ty zwiększysz zaufanie, dobrą wolę i wspaniałą reklamę szeptaną.

>> szukasz sposobu na śledzenie nagród dla klientów? Dowiedz się, jak Impos może pomóc <<

podziel się miłością lokalnie

kolejną wskazówką promocyjną jest sponsorowanie, zbieranie funduszy i angażowanie się w ciekawe wydarzenia w swojej społeczności. Firmy zaangażowane w swoją lokalną społeczność są najlepiej usytuowane, aby odnieść sukces, ponieważ zyskują zaufanie i empatię od mieszkańców.

idź na spotkania rady i spotkania grup lokalnych i dotrzyj do społeczności. Zaproponuj swoje miejsce, aby pomieścić grupy: Klub Książki, Klub szycia, Klub nowej mamy. To naprawdę nie ma znaczenia, po prostu zrób to z właściwych powodów.

wyrażając prawdziwe zainteresowanie i entuzjazm, pomożesz wspierać sprawy społeczności i zapewnisz dom dla wydarzeń, rozrywki, przekąsek, socjalizacji i innych. To właśnie nazywamy strategią zrównoważonego rozwoju.

wykorzystaj sieci

Word-of-mouth to najpotężniejsza część każdej kampanii marketingowej, a w hotelarstwie jest to szczególnie prawdziwe. Podczas gdy marketing online wzmocni Twoją obecność, nie zapomnij o tradycyjnych połączeniach i sieciach.

Networking w przestrzeni baru nie musi oznaczać dosłownego gestu uściśnięcia dłoni, ale raczej wkładania wysiłku, aby być przyjaznym zarówno dla klientów, jak i pracowników, co pozwala na rozwijanie wysokiej jakości relacji. Ponadto poświęć trochę czasu na wędrówkę po swoim lokalu i zaangażuj innych właścicieli barów w swojej okolicy. Nawiązywanie kontaktów z podobnie myślącymi właścicielami firm poszerzy twoją reputację w społeczności i rozszerzy twoje profesjonalne zasoby-i to zawsze jest wygrana.

jeśli martwisz się o konkurencję, nie bądź. Pod warunkiem, że przybiłeś swoją różnicę konkurencyjną i zamierzone doświadczenie w barze, inne miejsca, w które się angażujesz, będą miały również swój odrębny urok. Celem jest rozpowszechnianie informacji ustnych: polecaj im klientów, a oni zrobią to samo z tobą-po prostu miej na uwadze obie grupy docelowe.

korzystaj z danych na wyciągnięcie ręki

naszą ostatnią wskazówką jest wykorzystanie systemu POS do oceny, co działa, a co nie.

powiedzmy, że wziąłeś nasze punkty na pokład i wdrożyłeś zniżkę na określone piwo, będziesz chciał łatwo zobaczyć dane sprzedaży w bogatym, graficznym wykresie, na dowolnym urządzeniu, które wolisz. Niektóre systemy POS oferują analitykę z pulpitem nawigacyjnym w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można korzystać z bardzo intuicyjnych danych dotyczących sprzedaży, zapasów, personelu i innych.

jeśli myślisz o zainwestowaniu w nowy lub ulepszony system POS, który pozwala na łatwiejsze płatności, zwiększenie wydajności programu bartender i umożliwia śledzenie sprzedawanych produktów za pomocą najnowocześniejszego zarządzania zapasami, sprawdź nasze opcje POS bar i POS Klub nocny tutaj.

a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci zacząć, zachęcamy do skontaktowania się z zespołem Impos pod numerem 1300 995 462.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.