jeśli publikujesz bloga, a nie publikujesz tylko do własnego oglądania, publikujesz go dla innych osób.
jeśli twój blog ma ograniczoną liczbę odbiorców, nazywamy go prywatnym blogiem. Wiesz, kto lubi twój prywatny blog-a czytanie prywatnego bloga przez przeglądarkę jest jedynym sposobem, w jaki ludzie mogą go zobaczyć.
jeśli twój blog jest publiczny, niektórzy ludzie mogą śledzić, podczas gdy inni mogą subskrybować Twój blog, oprócz tych, którzy faktycznie czytają twój blog.
„Following”, „reading” I „subscribing” to nie to samo. Każda relacja może obejmować inny nośnik używany podczas oglądania, inny wzór ruchu, inne nagrody dla Ciebie i może być mierzona w inny sposób. Jeśli jesteś w ogóle ciekawy, kim są twoi goście, musisz to wiedzieć.
dawno temu, gdy sieć była prostsza, mieliśmy tylko czytelników.
czytelnicy przeglądają bloga za pomocą przeglądarki. Gdy jesteś zadowolony ze swojego bloga, mogą dodać do zakładek adres URL bloga, a gdy masz szczęście, mogą dodać link do swojego bloga na swoim blogu. Inne osoby, przeglądając swój blog, mogą kliknąć link ze swojego bloga, zobaczyć Twojego bloga i zostać czytelnikiem.
czytelnicy są najprostszymi do zmierzenia populacjami i dostarczają najbardziej szczegółowych informacji o populacji . Dodając bezpłatny licznik odwiedzin do swojego bloga, możesz znaleźć wiele przydatnych statystyk na temat swoich czytelników i poznać wielu nowych przyjaciół anonimowo, zanim się zidentyfikują.
ponieważ nie każdy regularnie aktualizuje bloga, a aby umożliwić ludziom jednoczesne przeglądanie większej liczby stron internetowych, opracowano kanały informacyjne i czytniki wiadomości. Subskrybenci przeglądają twój blog za pomocą czytników wiadomości. Subskrybenci są najtrudniejszą populacją widza do zmierzenia. Oprócz tworzenia kanału FeedBurner i korzystania z Kreatora zarządzania subskrybentami FeedBurner, nie będziesz wiedział nic o tym, kto śledzi, czyta lub subskrybuje twój blog.
również ci, którzy subskrybują twój blog, robią to anonimowo-a ludzie mogą śledzić twój blog anonimowo, według własnego uznania. Osoby, które przeglądają blogi publikowane przez twoich subskrybentów, mogą nigdy nie wiedzieć o istnieniu Twojego bloga. Subskrypcje Newsfeed nie przyczyniają się do oglądania stron trzecich, podobnie jak możliwe wkłady dostarczone przez czytelników, którzy mogą linkować do Twojego bloga.
aby zachęcić do korzystania z subskrypcji newsfeed, promować ducha społeczności przybliżając uczucie, które można uzyskać podczas przeglądania typowego dziennika odwiedzin, i promować ruch osób trzecich z bloga na bloga, Blogger (i innych hostów stron internetowych) opracowane następujące, teraz za pomocą Google Friend Connect. Following łączy subskrypcję wiadomości z linkami z twojego bloga do profili blogerów tych, którzy śledzą Twojego bloga, oraz linkami z profili blogerów Twoich obserwujących, do obserwowanych blogów.
ci ludzie, którzy śledzą twój blog, mogą użyć czytnika wiadomości lub przeglądarki, aby wyświetlić twój blog. Gdy inni blogerzy śledzą Twojego bloga za pomocą swoich przeglądarek, możesz śledzić ich jako czytelników za pomocą dziennika odwiedzających. Kiedy śledzą Twojego bloga za pomocą czytników kanałów informacyjnych, możesz je policzyć i zidentyfikować za pomocą Kreatora zarządzania subskrybentami FeedBurner. Ikonizowane (i spersonalizowane) linki z bloga do profilu obserwującego, a następnie do innych obserwowanych blogów, zachęcają do ducha społeczności między blogerami, którzy mogą pozostać świadomi tego, kim są ich Obserwujący, badając ich ikony i profile.
jednym błędnym przekonaniem o obserwujących, czytelnikach i subskrybentach jest to, jak zachować każdego z nich, gdy blog zostanie przeniesiony. Ani zwolennicy, czytelnicy lub subskrybenci nie są rzeczywistą własnością, którą można przenosić do woli. Gdy zmienisz właściciela bloga lub zmienisz adres URL, zmienisz blog.

  • jeśli zmienisz nazwę bloga i zmienisz adres URL, możesz (przy pewnym wysiłku i różnym stopniu sukcesu) zatrzymać swoich obserwujących, czytelników i subskrybentów. Nie będzie to jednak automatyczne ani powszechnie skuteczne.
  • jeśli przeniesiesz kontrolę nad blogiem za pomocą ustawień – uprawnień (nie usuwając / zmieniając nazwę, a następnie tworząc), prawdopodobnie zatrzymasz obserwujących, czytelników i subskrybentów – do pewnego stopnia sukcesu. Jeśli (osoba) przeniesiesz bloga z jednego konta blogera na inne konto blogera (oba konta należące do ciebie), odkryjesz, że blogi, które obserwujesz, będą nadal śledzone przez stare konto blogera. Poniższy związek pozostaje z kontem Blogger / Google / whatever. Jeśli Twoi obserwatorzy zależą od tego, że jesteś obserwowany, będziesz chciał zaplanować obsługę tego wymogu.

jeśli po prostu przeniesiesz bloga do kontroli innej osoby, odkryjesz, że podobnie jak w przypadku zmiany własności firmy, Niektórzy „klienci” (Obserwujący) pozostaną „klientami” bloga. Inni „klienci” mogą podążać za daną osobą (tobą) do nowego bloga – lub po prostu zaprzestać podążania za którymś z was.
> > Top

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.