podziel się:

  • Twitter
  • Pinterest
  • e-mail

Żywopłoty mają wiecznie zielone liście, co oznacza, że ich liście pozostają zielone i funkcjonalne przez cały sezon. Rozstaw żywopłotu ma kluczowe znaczenie, aby umożliwić prawidłowy wzrost i kształt żywopłotu.

sadząc, zastanów się nad rozstawem żywopłotów i tym, jak pełne i krzaczaste mają być twoje żywopłoty. Im dalej od siebie odstępy, tym dłużej trwa łączenie i tworzenie żywopłotu, może to również prowadzić do luk zabezpieczających. Sadzenie bliżej siebie, pozostawiając mniejszy odstęp, umożliwi łączenie żywopłotu bez tworzenia luk, ale będzie to wymagało większej liczby roślin.

Ogólnie Rzecz Biorąc, zalecamy sadzenie większości wiecznie zielonych krzewów w odległości 1-4 roślin na metr (25-100cm) od siebie. Sadzenie w odległości 25 cm pozwoli żywopłotom szybciej zapełnić przestrzeń, ale na dłuższą metę zobaczysz taki sam sukces, jeśli sadzenie w odległości 50-100 cm.

żywopłoty liściaste są często sadzone przy użyciu gołych korzeni żywopłotów, które można ustawić na 3-7 roślin na metr, w zależności od tego, czy chcesz jednorzędowy żywopłot, czy grubszy i gęstszy dwurzędowy żywopłot.

szybko rosnące żywopłoty iglaste, takie jak Leylandii, są zwykle sadzone przy 2 roślinach na metr, gdzie proponowana wysokość wynosi do 2 metrów. Te szybko rosnące rośliny żywopłotowe mogą być uprawiane na znacznie wyższe żywopłoty i ekrany, w którym to przypadku odległość sadzenia wynosi zwykle jedną czwartą proponowanej wysokości. (Tak więc dla żywopłotu o wysokości 4 metrów posadzisz je w odległości 1 metra od siebie.)

niektóre inne punkty do rozważenia są, jeśli chcesz wyhodować wysoki żywopłot lub mniejszy żywopłot. W przypadku wyższego żywopłotu, Pozwól na większe odstępy, umożliwiając wzrost pomieszczenia żywopłotu i wchłanianie składników odżywczych z gleby. Warto rozważyć zakup żywopłotów o średnim tempie wzrostu, co ułatwi im formowanie żywopłotów.

ważne jest, aby przeczytać wskazówki i wziąć pod uwagę gęstość sadzenia przy wyborze żywopłotu. Dostarczy To informacji o tym, jak długo będzie rosła każda roślina żywopłotu, dając pomysł na sadzenie odstępów między żywopłotami.

Jak ważny jest odstęp między żywopłotami?

odstęp między żywopłotami jest ważnym czynnikiem, o którym należy pomyśleć przed zakupem żywopłotów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz żywopłotu do granic, do prywatności, czy do celów ozdobnych, ważne jest, aby zrozumieć odstępy między żywopłotami, aby mogły prawidłowo rosnąć i łączyć się ze sobą.

Żywopłoty absorbują składniki odżywcze z ziemi, które pozwalają im rosnąć, jeśli posadzisz żywopłoty, aby zamknąć te żywopłoty razem, konkurowałyby z żywopłotami i walczyły o wzrost. Jeśli jednak rozłożysz żywopłoty dalej od siebie, dołączenie i uzyskanie grubszego żywopłotu zajmie więcej czasu, ale pozwoli im to rosnąć w pełni i we własnym tempie.

Potrzebujesz więcej porad?

Hopes Grove szkółki są specjalistami od żywopłotów, z wieloletnią wiedzą w uprawie różnych gatunków lawendy i wielu innych gatunków roślin. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów, skontaktuj się z nami już dziś.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.