mówią, że życie jest lepsze z przyjaciółmi i w Pokémon Go, to jest zdecydowanie prawda. Istnieje wiele korzyści, aby zaprzyjaźnić się w Pokémon Go i dodawanie znajomych nie może być łatwiejsze. Przeprowadzimy Cię przez jak dodać znajomych, wszystkie korzyści, a nawet jak znaleźć nowych przyjaciół w Pokémon Go!

sprawdź nasz dogłębny, filtrowalny Pokédex dla Pokémon GO!

dlaczego warto zaprzyjaźnić się w Pokémon Go?

Lista Przyjaciół Pokemon Go Źródło: iMore

przyjaciele w Pokémon Go zapewniają mnóstwo korzyści. Od doświadczenia, przez prezenty, po bonusy w walce, będziecie chcieli mieć grono przyjaciół. Możesz mieć do 200 znajomych, ale niektóre interakcje są bardziej restrykcyjne. Podczas gdy masz ograniczone Prezenty i niektóre rodzaje transakcji, możesz najeżdżać ze znajomymi lub walczyć na siłowni razem każdego dnia, co pozwala zwiększyć poziom przyjaźni.

mnóstwo punktów doświadczenia

oprócz tego, że granie w gry ze znajomymi jest ogólnie bardziej zabawne, Pokémon Go nagradza graczy mnóstwem PD za posiadanie przyjaciół i zwiększanie ich poziomu przyjaźni. Co więcej, jeśli znajomi dobrze zaplanują swoją aktywność, szczęśliwe jajko może podwoić PD.

 • dobrzy przyjaciele zdobywają 3K XP
 • wspaniali przyjaciele zdobywają 10k XP
 • Ultra przyjaciele zdobywają 50k XP
 • Najlepsi przyjaciele zdobywają 100k XP

jest to świetny sposób na awans i bardzo łatwo jest zwiększyć poziom przyjaźni.

prezenty!

przyjaciele mogą również wysyłać sobie prezenty raz dziennie. Zwykle gracze mogą otworzyć 20 z tych prezentów każdego dnia i pomieścić do dziesięciu prezentów na raz. Jednak Niantic tymczasowo zwiększył liczbę limtów do 30 prezentów dziennie i do 20 prezentów na raz. Gracze mogą znaleźć prezenty do wysłania przez spinning PokéStops lub od swojego kumpla Pokémona. Prezenty mogą zawierać wiele przydatnych przedmiotów, w tym:

 • Poké Balls, Great Balls, and Ultra Balls
 • eliksiry, Super eliksiry i hiper eliksiry
 • ożywia i Max ożywia
 • Pinap Berries
 • Evolution items such as King ’ s Rock and Up-Grade
 • Stardust
 • 7 km eggs, które zawierają Alolan variant Pokémon i Baby Pokémon

premie do rajdów

oprócz prezentów, przyjaciele Pokémon otrzymują premie podczas rajdów, które zwiększają obrażenia zadawane bossowi rajdu, a także zapewniają dodatkowe piłki premier podczas łapania Bossa Rajdu. Oznacza to, że jeśli najedziesz się ze znajomymi, szybciej pokonasz bossów rajdowych i zyskasz więcej szans na złapanie go. Biorąc pod uwagę niskie wskaźniki połowu niektórych legendarnych rajdów, każda dodatkowa piłka premierowa, którą możesz zdobyć, ma kluczowe znaczenie!

 • dobrzy przyjaciele otrzymują bonus do ataku 3%
 • wspaniali przyjaciele otrzymują bonus do ataku 5% i jedną dodatkową piłkę Premier
 • Ultra przyjaciele otrzymują bonus do ataku 7% i dwie dodatkowe piłki Premier
 • Najlepsi przyjaciele otrzymują bonus do ataku 10% i cztery dodatkowe piłki Premier

Handel

jedną z podstawowych cech większości gier Pokémon, handel Pokémon GO może odbywać się tylko między przyjaciółmi. Niezależnie od tego, czy szukasz regionalnej Ekskluzywności, czy pomagasz przyjacielowi, który przegapił wydarzenie, będziesz chciał użyć tego pióra. Handel, podobnie jak wiele funkcji w Pokémon Go, kosztuje Stardust, ale im lepsza przyjaźń, tym niższy koszt.

 • wielcy przyjaciele otrzymują 20% zniżki na transakcje z Gwiezdnym pyłem
 • Ultra przyjaciele otrzymują 92% zniżki na transakcje z Gwiezdnym pyłem
 • Najlepsi przyjaciele otrzymują 96% zniżki na transakcje z Gwiezdnym pyłem i szansę na szczęście Pokémon z transakcji

bitwy trenerów

kolejna funkcja, która sprawia, że posiadanie znajomych jeszcze lepszy jest system walki PvP. W przeciwieństwie do handlu, możesz walczyć z innym graczem osobiście, nie będąc przyjaciółmi, ale jeśli osiągniesz Status Ultra lub najlepszego przyjaciela, możesz walczyć ze sobą zdalnie w dowolnym momencie. Bitwy trenerów nie tylko zapewniają doświadczenie w walce, ale także oferują wiele potencjalnych nagród, w tym:

 • Stardust
 • rzadkie Cukierki
 • kamienie Sinnoh
 • naładowany i szybki TMs

nagrody za badania

jakby tego wszystkiego było mało, istnieje również szereg specjalnych zadań badawczych, które wymagają nawiązania przyjaźni. Podczas gdy specjalne badania nie są krytyczne dla rozgrywki, często jest to jedyny sposób, aby uzyskać pewne specjalne Pokémony.

gdzie w ogóle jest mój friend code?

teraz, gdy wiesz, jak korzystna jest przyjaźń w Pokémon Go, założę się, że chętnie dodasz jak najwięcej przyjaciół. Na szczęście znalezienie kodu do dodawania znajomych jest bardzo proste i można to zrobić na dwa różne sposoby.

 1. na ekranie głównym kliknij swój awatar w lewym dolnym rogu, aby otworzyć ekran profilu.
 2. wybierz znajomych z ekranu profilu.
 3. Wybierz Dodaj Znajomego.

  Pokemon Go Friend code 1 źródło: iMore

 4. wybierz opcję Udostępnij mój kod trenera, aby opublikować kod bezpośrednio w mediach społecznościowych lub aplikacji messenger, która jest już zainstalowana w telefonie.

 5. lub wybierz skopiuj kod mojego trenera, aby skopiować kod do schowka, gdzie możesz go wkleić w innym miejscu.
 6. lub wybierz kod QR, aby wygenerować kod QR, który można zeskanować w aplikacji, aby dodać znajomych osobiście.

  Pokemon Go Friend Codes 2 źródło: iMore

Voila! Masz swój friend code w wielu łatwych do udostępnienia formularzach.

co jeśli nie znam innych graczy Pokémon Go?

podczas gdy wiele korzyści z posiadania przyjaciół uzyskuje się grając razem osobiście, niektórzy z nas nie mają szczęścia mieć grono lokalnych przyjaciół, którzy grają w Pokémon Go (lub, w moim przypadku, dużą rodzinę z dziećmi, które kochają grę tak samo jak ich ojciec I ja!) Na szczęście internet jest doskonałym narzędziem do łączenia się z innymi graczami Pokémon Go, zarówno lokalnie, jak i z całego świata. Platformy społecznościowe, takie jak Facebook lub Reddit, są świetne do znajdowania grup i społeczności osób o podobnych poglądach. W moim regionie istnieje prawie kilkanaście lokalnych grup na Facebooku rozsianych po całym hrabstwie, w tym kilka, które są nawet specyficzne dla zespołu. Podobnie, istnieją międzynarodowe grupy, które istnieją wyłącznie do wymiany kodów znajomych.

czy są jakieś limity?

chociaż pomysł wysyłania nieograniczonej liczby prezentów nieograniczonej liczbie graczy na całym świecie jest atrakcyjny, niestety istnieją pewne ograniczenia. Obecnie limity są:

 • możesz mieć maksymalnie 200 znajomych.
 • możesz pomieścić do 10 prezentów dziennie.
 • możesz wysłać 20 prezentów dziennie.
 • możesz zebrać 20 prezentów dziennie.

pamiętaj, że podczas niektórych wydarzeń limity prezentów, które możesz trzymać, prezentować i otrzymywać, są tymczasowo Podnoszone.

masz pytania dotyczące nawiązywania przyjaźni w Pokémon Go?

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.