zamykasz oczy swoim psem, dając ci te tęskne Oczy szczeniąt, podczas gdy jesz ten ostatni kęs jedzenia. Jednak nie możesz nie zauważyć tych zardzewiałych, kolorowych śladów, które nękają kąciki oczu Twojego furienda. Jakakolwiek próba wymazania tej pozostałości nie powiedzie się, co skutkuje bardzo smutnym wyglądem psiaka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się przyczyny, naturalne środki zaradcze i nieporozumienia o plamy pies łza, jak również zdjęcia pokazujące podróż Smudge staje się plama wolna.

dlaczego psy płaczą?

płacz, łzy, łzy psa, plamy, żelazo

ciekawostka: twój pies ma trzy powieki. Trzecia powieka służy do rozłożenia filmu na zewnętrznej najbardziej warstwie oka. Istnieją trzy warstwy składające się z tej folii, które mieszają się ze sobą, tworząc przedkornealny film łzowy. Jego zadaniem jest stworzenie ochrony przed bakteriami i utrzymanie oczu w czystości. Gdy gruczoły wydzielają zbyt dużo płynu przedkornealnego, prowadzi to do przelewu, który wycieka z oka w postaci łzy. Nagromadzenie tego może wyglądać jak pies płacze, ale zapewniam, że nie ma dowodów na to, że pochodzi z negatywnego stanu emocjonalnego.

czym są plamy łez?

Epiphora, wilgotne łzy, ciemnoczerwone, Oczy, płacz

termin medyczny dla nadmiernego wytwarzania łez jest znany jako Epiphora. Epiphora to niezdolność do prawidłowego osuszania łez. Niektóre rasy psów z krótszym pyskiem (brachycephalic) i bardziej widocznymi oczami cierpią na to. Często kanał (kanał łzowy), który ma odprowadzać płyn z oka, jest zatkany i zablokowany, co powoduje przepełnienie łez wydostających się z dolnej powieki. Ponieważ obszar jest stale mokry, powstają plamy.

plamy z łez psów mają zazwyczaj ciemny kolor, od czerwonych i brązowych znaków. Przenikając twarz psa, pochodzą one z wewnętrznego kącika oka. Z pomocą grawitacji te łzy spływają po ich twarzy, pozostawiając zardzewiały, pigmentowany ślad. Oprócz genetyki, istnieje wiele innych czynników, które mogą powodować plamy łzowe;

przyczyny plam z łez

łzy, przepełnienie, plamy, Plamy z łez dla psów

istnieje wiele różnych powodów, które wpływają na to, dlaczego plamy z łez dla psów są tak powszechne wśród większości psów, w tym płci, rasy i wieku. Przyczyny mogą być ostre i przewlekłe, a niektóre są powodem do niepokoju, np. infekcje, które muszą być usunięte. Czynniki obejmują:

genetyka

niektóre rasy psów, takie jak Shih Tzus, Lhasa Apso i psy Maltańskie są bardziej podatne na powstawanie plam łzowych niż inne. Plamy są bardziej widoczne na jaśniejszym futrze.

podrażnienie i infekcja

oczy Twojego psa są wrażliwe na pewne substancje drażniące i są narażone na dym lub nawet szampon może prowadzić do podrażnienia. Kiedy pies ma podrażnione oczy, będą one miały tendencję do korzystania z ich (brudne) łapy pocierać je lub znaleźć przedmioty pocierać ich twarz, aby zaspokoić ich „swędzenie”. Jeśli obiekty te są zanieczyszczone, może to prowadzić do zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych. Jeśli skóra bezpośrednio pod okiem jest narażona na nagromadzenie łez, może to prowadzić do zakażenia drożdży z powodu stałej wilgoci.

alergie

zmiany sezonu mogą wywołać odpowiedź immunologiczną u Twojego psa, taką jak katar sienny. Jeśli jednak plamy z łez są problemem przez cały rok, jest to bardziej prawdopodobne związane z nietolerancjami pokarmowymi. Odpowiedź immunologiczna spowodować psa Oczy produkować nadmierną ilość łez. Obrzęk spowodowany alergią może spowodować zablokowanie przewodu łzowego i prowadzić do plam z łzami psa.

Pies, Jedzenie Owoców, niewłaściwa dieta

aby mieć szczęśliwego, zdrowego psiaka, musisz nakarmić go odpowiednią karmą dostosowaną do jego potrzeb. Niektóre karmy dla psów mogą mieć składniki niższej jakości lub rzeczy, które mogą powodować nietolerancje pokarmowe. Zignoruj ładny design z przodu opakowania lub zadzwoń, jak bez ziarna, a zamiast tego obróć torbę, puszkę lub tacę, aby sprawdzić pełną listę składników. Niezależnie od tego, czy jest to sucha karma dla psów, czy mokra karma dla psów, zalecamy wybór karmy zawierającej naturalne składniki i dobry poziom zawartości mięsa. Dodane składniki funkcjonalne, takie jak probiotyki, mogą dodatkowo pomóc Twojemu psu w codziennym samopoczuciu, a niektóre składniki, takie jak całe ziarna, mają dodatkowe korzyści, w tym zmniejszenie stanu zapalnego, co może pomóc w gojeniu się z alergii lub podrażnienia.

ząbkowanie

ząbkowanie, szczeniak, żucie, Gryzaki

potencjalnie stresującym czasem dla Ciebie i Twojego szczeniaka jest okres ząbkowania (to i trening toalety). Nad produkcją łez może się zdarzyć na tym etapie życia psa, ponieważ ich struktura twarzy i cechy nadal się rozwijają. Choroba jamy ustnej i próchnica zębów może prowadzić do owrzodzenia, które zostało związane ze wzrostem psa łzy w wyniku plam. Gryzaki dla szczeniąt mogą pomóc temu zapobiec i pomóc utrzymać te perłowe białka, białe w tym samym czasie! Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź nasz wcześniejszy blog na temat opieki stomatologicznej dla psów.

długie rzęsy

duże piękne rzęsy mogą również pocierać i podrażniać oczy, co prowadzi do gruczołu łzowego produkującego więcej płynu łzowego, niż może obsłużyć kanał łzowy.

powszechne nieporozumienia na temat plam łez

Fake news, trudno nam uciec, a Internet jest pełen. Wiele domowych pawrentów korzysta z internetu, aby znaleźć sposoby na rozwiązanie plam z łez psa, ale mylić fakty i mity. Poniżej znajdują się trzy wspólne nieporozumienia na temat plam łzowych psa:

czerwone plamy łzowe oznaczają, że istnieje infekcja

czerwone łzy, plamy, Epiphora

zaczerwienienie od plam łzowych jest spowodowane przez Związek o nazwie porfiryna znajdujący się w płynie przedkornealnym. Kiedy czerwone krwinki są rozkładane, niektóre resztki żelaza przedostają się do tego płynu, co jest dokładnie tym, co powoduje zardzewiałą plamę.

przycinanie rzęs i futra wokół oka zmniejszy plamy po łzach psa

to leczenie objawu, a nie przyczyny. Wrastające rzęsy, które nie mogą być pielęgnowane, mogą nadal być przyczyną wzrostu łez psa, ale barwienie można zmniejszyć, a nawet zapobiec.

wina karmy dla psów

mity to unikanie pulpy buraczanej lub przejście na surową dietę. Żadna z tych rzeczy zapewni twój pies plamy łzy znikają. Nietolerancje pokarmowe mają wpływ na poziom łzawienia, ale w rzeczywistości wiele czynników może być przyczyną problemu. Spotkaliśmy psy, które karmią wszelkiego rodzaju pokarmy, ale nadal zmagają się z Plamami łez.

więc co możesz zrobić?

jak naturalnie usunąć i zapobiec plamom z łez psa

istnieją metody w internecie, które obejmują wybielanie czerwonych plam z łez i używanie specjalnych chusteczek. Zalecamy unikanie tego, ponieważ nie tylko te procedury są niebezpieczne dla psa i środowiska, są one w leczeniu objawów, a nie przyczyny. W razie wątpliwości zawsze skonsultuj się ze swoim weterynarzem.

Poniżej znajduje się lista pomocnych, naturalnych sposobów zapobiegania plamom na łzach psa:

określ przyczynę główną

ponieważ istnieje tak wiele czynników, ważne jest, aby najpierw ustalić przyczynę plamy na łzach psa. Czy to zależy od genetyki, czy twój pies cierpi na alergię środowiskową lub pokarmową? Jeśli zauważysz, że plamy nasilają się wiosną, może to być spowodowane katarem siennym. Czy wietrzny dzień pogarsza stan? To może być mieszanka kilku różnych przyczyn.

dbaj o naturalną czystość twarzy psa

Higiena, kąpiel psa, pana młodego, plamy z łez

codzienna higiena jest ważna w przypadku plam z łez psa. Jeśli zauważysz wzrost ilości łez, możesz poprosić swojego groomera, aby sprawdził, czy nie wrastają włosy i trzymał włosy wokół oczu trochę krócej. Jeśli nadmierne futro nie stanowi problemu, możesz użyć czystej, ciepłej i wilgotnej szmatki do wytarcia obszaru. Upewnij się, że wysuszyć obszar zbyt inaczej przedłużona wilgoć może prowadzić do potencjalnego zakażenia drożdży.

istnieje wiele komercyjnych środków do czyszczenia plam łzowych na rynku. Bądź ostrożny i trzymaj się naturalnych rozwiązań. Olej kokosowy, a także zdrowe przysmaki dla psów to inne rzeczy, których możesz użyć, aby pomóc, które są przeciwzapalne i mają wiele innych korzyści dla skóry i sierści Twojego psa.

unikaj wody z kranu

żyjąc w obszarze, w którym woda jest silnie oczyszczona agresywnymi chemikaliami. Poziomy żelaza i magnezu, które wydzielają pomarańczowy kolor obok kamienia, mogą przyczynić się do plam na łzach psa. Przejście na filtrowane źródło wody może pomóc w usuwaniu plam z łez.

Powiedz nie plastikowym miskom!

Woda pitna, miska ceramiczna, zdrowa, bez plam łez

plastik jest teraz wrogiem wszystkich, a plastikowe miski nie są przyjacielem dla oczu Twojego psa. Rozważ użycie miski ze stali nierdzewnej lub ceramicznej, ponieważ miski z tworzywa sztucznego rozwijają pęknięcia, które przenoszą bakterie.

ŁAPKI NA FARTUCHACH…

czy probiotyki są odpowiedzią?

zamiast stosować kontrowersyjne antybiotyki, rozważałeś probiotyki? Wcześniej pisaliśmy blog o korzyściach płynących z probiotyków dla dobrego samopoczucia Twojego psa, ale czy wiesz, że mogą one również pomóc zminimalizować, jeśli nie całkowicie wyeliminować plamy z łez. Wiemy to z pierwszej ręki z naszego doświadczenia z Smudge-przez całe życie miała różne poziomy plam i próbowaliśmy wszystkich powyższych, ale jest to w pełni wyeliminowane dopiero po rozpoczęciu codziennej dawki probiotyków z jej zadrapań.

istnieje szereg suplementów dostępnych w postaci tabletek, proszku i pasty, ale wierzymy, że łatwiej plus lepsza wartość karmić probiotyczne karmy dla psów, które twój futro lubi smak jak nasz asortyment naszych suchych karm dla psów.

:

  1. wiek Twojego psa w ludzkich latach?
  2. jak utrzymać psa w chłodzie?
  3. Dlaczego Twój pies je trawę?
  4. czy przysmaki dla psów są szkodliwe czy pomocne?
  5. pokarm dla psów bezglutenowy?

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.