idziesz przez sklep z ptakami lub odwiedzasz wolierę w zoo, a może być kilka rodzajów papug. Badasz je i zaczynasz się zastanawiać: „jakie są rodzaje papug? Ile jest rodzajów papug?”
w rzeczywistości istnieje ponad 350 rodzajów papug, jeśli wziąć pod uwagę każdy gatunek i podgatunek w grupie. Wiele z najczęstszych rodzajów papug pochodzi z Australazji i tropików.
rodziny papug
wszystkie papugi, niezależnie od rodzaju i rasy, należą do naukowego rzędu Papugokształtnych (Psittaciformes). Ten naukowy porządek dzieli się dalej na dwie różne rodziny papug: Cacatuidae i Psittacidae.
Rodzina Cacatuidae obejmuje tylko Kakadu, ptaka, który pochodzi z Australii i wysp w pobliżu tego kontynentu.
druga rodzina papug, Psittacidae, obejmuje wszystkie prawdziwe rodzaje papug.
Kakadu
dla większości ludzi kakadu jest dużą białą papugą z pierzastym grzebieniem głowy, który może unieść wysoko w Królewskim blasku. Jest to jednak tylko jeden z rodzajów papug w tej rodzinie. Jest 21 różnych kakadu i nie każde jest białe.
1. Kakadu Palmowa jest w większości ciemnoszara, z czerwonymi łatami policzkowymi pod oczami-łatami policzkowymi, które zmieniają się w głębszą czerwień, gdy ptak staje się podekscytowany lub zaniepokojony.
2. Samiec gang-gang Kakadu jest ciemnoszary z wiśniowo-czerwoną głową i czerwonym grzebieniem. Ten rodzaj papugi jest często nazywany Kakadu czerwonogłowego.
3. Kakadu Wielkiego Mitchella jest często nazywana różową Kakadu ze względu na delikatny pastelowy różowy odcień.
4. Upierzenie kakadu jest na wierzchu średnio szare, pod spodem jaśniejsze. Ma pomarańczową przepaskę policzkową i wyraźny biały blask na skrzydłach. Ma znacznie dłuższy ogon niż inne Kakadu.
a więc Kakadu nie zawsze jest typem białej papugi i nie wszystkie Kakadu są takie same w budowie.
papugi prawdziwe
rodzina ta obejmuje wszystkie inne powszechnie znane rodzaje papug. Poniższa lista nie ma być wyczerpująca, ale w tej rodzinie znajdują się rodzaje papug, takie jak:
1. African Greys: mówi się, że jest to najbardziej inteligentny ze wszystkich rodzajów papug. Duża szara papuga z Czerwonym ogonem, niektóre z tych ptaków mają słownictwo zbliżone do 1000 słów lub więcej.
2. Amazonki: Ten popularny rodzaj papug obejmuje około 27 podtypów. Większość z nich jest duża, czuła i przeważnie Zielona.
3. Papużki: oficjalnie znany jako papużka lub papużka, ten typ papużki jest mały i kolorowy. Jest to jeden z najpopularniejszych zwierząt papugowych.
4. Konury: ten rodzaj papugi wydaje się być grupą dużych papug. Z długimi ogonami i mocnymi dziobami, te „klauni” są w różnych kolorach.
5. Eclectus: papugi Eclectus są niezwykłe pod względem ubarwienia. Z jednej strony samce są jaskrawozielone, z dzióbkami przypominającymi jasną kukurydzę, ogonami i skrzydłami niebieskimi lub czerwonymi. Samice natomiast mają czerwone głowy, niebieskie piersi oraz te same czerwone lub niebieskie skrzydła i ogony. Zamiast cukierkowego wyglądu kukurydzy mają czarne dzioby.
6. Gołąbki: Gołąbki są małymi, krępymi papugami – jednymi z najmniejszych na świecie. Wiele z nich jest zielonych, czasami z czerwonymi twarzami lub pierścieniami ocznymi.
7. Ara: pochodzi z Ameryki Południowej, jest to największy Typ papugi pod względem rozpiętości skrzydeł i długości. Szczególnie piękna jest niebiesko-złota Ara.
8. Papugi: na pierwszy rzut oka mogą wyglądać jak papugi, ale ta mała papuga ma szersze ciało i ogon niż papuga.
9. Pioneus: istnieje wiele rodzajów papug pod nazwą pioneus parrot, a ta większa, cichsza papuga występuje w wielu odmianach koloru.
10. Kwakry: ten rodzaj papugi jest często nazywany papugą mnicha lub papugą szaro-rdzawą. Jest to nazwa, która pochodzi od pierzenia twarzy, który przypomina staromodny kostium kwakrów.
jest o wiele więcej rodzajów papug, niż ten artykuł może wymienić lub omówić, nawet w sposób powierzchniowy. Więcej informacji znajdziesz w swojej bibliotece lub księgarni.
najlepsze typy papug dla zwierząt domowych dla dzieci
ostatnie pytanie brzmi:: „Jakie są rodzaje papug, które byłyby dobrymi zwierzętami Dla Dzieci?”
wiele dzieci przyciąga duże papugi ze względu na ich kolory lub reputację, że dobrze mówią, ale duże typy papug nie są dobrymi zwierzętami Dla Dzieci. Wymagają solidnej obsługi i szkolenia, i dobrze jak zwierzęta tylko wtedy, gdy właściciel miał doświadczenie najpierw z mniejszymi papugami.
najlepszy typ papugi dla zwierzaka dziecka to Budgerigar, aka budgie lub papuga. Mały Budgerigar wymaga najmniejszej troski i jest łatwo wyszkolony do mówienia i robienia sztuczek. Papużki, które są młode, lub te, które nie mają partnera w klatce, będą uczyć się najchętniej.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.