przez CNY płodność Zaktualizowano grudzień 22, 2021
Tagi: żywność płodność, płodność mężczyzn, liczba plemników, ruchliwość plemników

owoce zwiększające liczbę plemników i ruchliwość

liczba plemników i ruchliwość to dwa z najważniejszych parametrów nasienia, które wpływają na płodność mężczyzny. Istnieje wiele różnych sposobów na zwiększenie tych ważnych wskaźników plemników i wykazano, że spożywanie witaminy C, witaminy E, kwasu foliowego i innych przeciwutleniaczy występujących w owocach poprawia liczbę plemników i ruchliwość.

jako taki, w tym artykule omówimy szereg owoców, które mają potencjał do zwiększenia liczby plemników i ruchliwości wzdłuż składników odżywczych wewnątrz nich, wykonując ciężkie podnoszenie.

to powiedziawszy, musimy wydać małe słowo ostrożności i zalecić, aby owoce były spożywane z umiarem ze względu na wysoki poziom cukru, który zawierają. Nadmierne ilości cukru, jak można się spodziewać, wykazano negatywny wpływ plemników. Jest to jeden z głównych powodów, dla których mężczyźni są często zalecani do spożywania diety głównie ketogenicznej, aby poprawić płodność i wypełnić luki przeciwutleniaczy za pomocą suplementów męskiej płodności.

przestrogi zauważyć, dowiedzmy się o niektórych owoców, aby dodać do diety, które mogą pomóc zwiększyć liczbę plemników i ruchliwość!

spis treści

 • guawa – nadmiar witaminy C
 • awokado – folian na zawsze z E, aby pobudzić
 • papryka – sprytnie dobrze zaokrąglone doładowanie spermy
 • jagody – magiczny przeciwutleniacz pakowany w owoce, aby zwiększyć liczbę i ruchliwość plemników
 • banany – witamina B6, bromelaina i inne
 • granaty – kwas foliowy, witamina C i przeciwutleniacze
 • pomarańcze – więcej witaminy C, aby zwiększyć liczbę i ruchliwość plemników
 • Kiwi – połączenie przeciwutleniaczy
 • pomidory – likopen
 • Jagody Goji – kolejny naturalny przeciwutleniacz
 • Wykres odżywczy owoców w celu zwiększenia liczby plemników i ruchliwości
 • inne wskazówki dotyczące poprawy jakości nasienia i płodności u mężczyzn
 • Dolna linia

Guava – witamina C Overdrive

guava dla liczby plemników i ruchliwości</li>

guawa jest tropikalnym owocem, który może być trudny do znalezienia w niektórych miejscach w USA, choć jego popularność rośnie z oczywistych powodów – jest pyszny i ma najwyższą zawartość witaminy C ze wszystkich owoców.

witamina C jest silnym przeciwutleniaczem i wykazano, że znacznie poprawia ruchliwość, liczbę i morfologię plemników. W jednym małym tudy naukowcy uzupełnili mężczyzn witaminą C. Witamina C spowodowała wzrost średniej ruchliwości plemników dla tych mężczyzn z 31,2% do 60,1%.

w tym samym badaniu witamina C spowodowała wzrost średniej liczby plemników z 14,3 x 10^6 do 32,8 x 10^6.

witamina C wytwarzała ponad 92% poprawę ruchliwości plemników, 100% poprawę liczby plemników i 55% zmniejszenie zdeformowanych plemników.

to kilka dobrych powodów, aby dodać guawę do diety płodności.

awokado-Folate Forever With E to Excite

awokado - owoce, aby zwiększyć liczbę plemników i ruchliwość

jeden cały awokado zawiera aż 41% kwasu foliowego, 28% witaminy E, 23% B6, 22% witaminy C i 12% cynku. . To sprawia, że awokado owoc z najwyższym poziomem kwasu foliowego, witaminy E i cynku.

ze względu na znaczenie tych składników odżywczych w zdrowie plemników awokado jest jednym z, jeśli nie najbardziej zaokrąglone owoce, które mogą pomóc zwiększyć liczbę plemników i ruchliwość.

folian jest niezbędny dla zdrowia plemników, ponieważ odgrywa istotną rolę w spermatogenezie, rozwoju plemników . Kwas foliowy jest wymagany do prawidłowej syntezy DNA podczas replikacji DNA. DNA plemników ulega wielu replikacji podczas rozwoju i odpowiednie poziomy kwasu foliowego są niezbędne, aby zapewnić prawidłową syntezę DNA plemników.

jeśli poziom kwasu foliowego jest niski, plemniki mogą się nieprawidłowo replikować . Gdy plemniki replikują się nieprawidłowo, powoduje to zmniejszoną ruchliwość, liczbę i upośledzoną ogólną jakość nasienia.

witamina E jest znana z wspierania ogólnego stanu zdrowia i ochrony organizmu przed reaktywnymi formami tlenu (ROS), które mogą powodować choroby przewlekłe i stany zapalne.

jak wspomniano powyżej (a bardziej szczegółowo poniżej), przeciwutleniacze, takie jak witamina E, mogą pomóc przeciwdziałać działaniu reaktywnych form tlenu i poprawić jakość nasienia. Specjaliści ds. płodności opowiadają się za suplementacją witaminy E w celu wsparcia męskiej płodności. Ostatnie badania wykazały, że witamina E może szczególnie poprawić ruchliwość i ilość plemników .

teraz do cynku. Owoce są grupą żywności, które na ogół mają niski poziom cynku, więc fakt, że pojedyncze awokado zapewnia więcej niż 10% zalecanej dziennej wartości, jest dość dużą sprawą.

badania wykazały, że poziom cynku jest związany z jakością nasienia.

teraz powinieneś zobaczyć, dlaczego zaleca się dodanie tego potężnego owocu do diety ze względu na jego ruchliwość plemników i potencjał zwiększający liczbę.

papryka – sprytnie dobrze zaokrąglona Sperma doładowania

możesz nie myśleć o papryce jako o zdrowej jak inne owoce, lub jako o owocach jak wszystkie, ale pomyśl jeszcze raz. Papryka ma nasiona, co sprawia, że owoce, i są rzeczywiście jednym z najbardziej odżywczych gęstych owoców tam rankingu w top 10 w witaminy C, B6 i zawartości kwasu foliowego.

jedna filiżanka czerwonej papryki zawiera 211% dziennej wartości witaminy C, 26% witaminy B6, 17% zapotrzebowania na kwas foliowy i 16% witaminy E.

już wiemy co potrafi witamina C więc przejdźmy do witaminy B6.

dowody nadal rosną wokół witaminy B6 i jej roli we wspieraniu zdrowych parametrów plemników, takich jak liczba i ruchliwość. Badania opublikowane w maju 2020 r. wykazały, że poziom witaminy B6 jest wyższy w osoczu nasiennym mężczyzn z normalną ruchliwością plemników w porównaniu do mężczyzn z azoospermią (brak ruchliwych plemników) .

jagody-magiczny przeciwutleniacz pakowane owoce, aby zwiększyć liczbę plemników i ruchliwość

jagody - owoce, aby zwiększyć liczbę plemników i ruchliwość

niskokaloryczne i pakowane z przeciwutleniaczami, jagody są owocami, które z pewnością należy rozważyć dodanie do diety, aby zwiększyć liczbę plemników i ruchliwość.

badania wykazały, że borówki mają jeden z najwyższych poziomów przeciwutleniaczy ze wszystkich powszechnie spożywanych owoców i warzyw .

przeciwutleniacze chronią organizm przed wolnymi rodnikami, zwanymi inaczej reaktywnymi formami tlenu.

wolne rodniki są niestabilnymi cząsteczkami, które mogą uszkadzać komórki i przyczyniać się do problemów z płodnością u mężczyzn. W rzeczywistości podwyższony poziom reaktywnych form tlenu obserwuje się u 30-80% mężczyzn z niezdrowymi parametrami plemników. .

wykazano, że przeciwutleniacze, takie jak te Znalezione w jagodach, znacznie zwiększają liczbę plemników i ruchliwość . Jest to prawdopodobnie spowodowane ich zdolnością do celowania i zmniejszania reaktywnych form tlenu, które w przeciwnym razie upośledzałyby rozwój plemników.

banany – Witamina B6, bromelaina i inne

Banany - owoce zwiększające liczbę i ruchliwość plemników

banany są pakowane w różne składniki odżywcze, które zwiększają zdolność organizmu do produkcji zdrowego nasienia, takie jak witaminy A, B6 i C, potas i przeciwutleniacze.

banany zawierają 0,4 mg na porcję witaminy B6, co stanowi 20% zalecanej dziennej wartości i jak wiemy, dość piękny składnik odżywczy dla liczby i ruchliwości plemników .

banany zawierają również bromelainę, enzym, który, jak wykazano, poprawia poziom testosteronu, szczególnie dla mężczyzn, którzy regularnie ćwiczą .

testosteron jest bezpośrednio związany z libido mężczyzny, sprawnością seksualną i płodnością.

granaty-kwas foliowy, witamina C i przeciwutleniacze

granaty - owoce zwiększające liczbę plemników i ruchliwość

granaty są od dawna związane z płodnością i narodzinami ze względu na ich wiele nasion. Chociaż nie jest to najbardziej naukowe powody do jedzenia granatów, istnieją dowody na poparcie ich zdolności do zwiększenia liczby plemników i ruchliwości ze względu na ich wysoki poziom przeciwutleniaczy.

jedna filiżanka granatów zawiera około 30% dziennego zapotrzebowania na witaminę C i 16% zalecanej dziennej wartości kwasu foliowego (kwasu foliowego).

pomarańcze-więcej witaminy C, aby zwiększyć liczbę i ruchliwość plemników

 pomarańcze-owoce, aby zwiększyć liczbę i ruchliwość plemników

niezależnie od tego, czy są słodkie, czy kwaśne, obrane czy wyciśnięte, pomarańcze są bardzo bogate w witaminę C. Jak wspomniano, witamina C ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym zwiększenie układu odpornościowego, chroniąc nasze komórki przed uszkodzeniem i poprawy płodności u mężczyzn. Jedna filiżanka pomarańczy zawiera około 160% zalecanej dziennej wartości witaminy C.

biorąc pod uwagę to, co wiemy o witaminie C, pomarańcze mogą być świetnym owocem do dodania do diety super sperm.

Kiwi – przeciwutleniacz Combo

kiwi - owoce zwiększające liczbę plemników i ruchliwość

Kiwi to smaczne małe owoce, które są doskonałe w koktajlach. Kiwi zawierają stosunkowo wysoki poziom witaminy E I C w porównaniu do powszechnie spożywanych owoców. Jedna filiżanka zawiera około 20% witaminy E i ponad 200% zalecanej dziennej wartości witaminy C.

wykazano, że witaminy C i E zwiększają ruchliwość plemników i liczą na siebie, ale gdy są spożywane razem, ich korzyści są wzmacniane. Obie witaminy są dietetycznymi przeciwutleniaczami, ale nie działają w ten sam sposób. Każdy z nich celuje i redukuje oddzielne szkodliwe wolne rodniki, co powoduje, że zmniejszają stan zapalny w różny i komplementarny sposób .

w połączeniu wykazano, że witaminy C i E skuteczniej poprawiają parametry nasienia .

pomidory – likopen

pomidory - owoce zwiększające liczbę plemników i ruchliwość

niezależnie od tego, czy są suszone na słońcu, świeże, czy w puszkach, pomidory zawierają wysoki poziom likopenu. Likopen jest naturalnie występującym związkiem chemicznym, który nadaje owocom czerwony kolor. Pomidory są najbogatszym znanym źródłem likopenu.

oprócz robienia pomidorów na Czerwono, likopen może przynieść kilka różnych korzyści zdrowotnych . Wykazano, że likopen specyficzny dla męskiej płodności zmniejsza uszkodzenia DNA plemników i poprawia liczbę, ruchliwość, żywotność i odporność . Naukowcy uważają, że zdolność likopenu do poprawy tych parametrów wskazuje, że powoduje on również zmniejszenie stresu oksydacyjnego. Sprawia to, że plemniki są mniej podatne na uszkodzenia oksydacyjne, co zwiększa szanse na normalne zapłodnienie plemników.

podczas badań, które przyniosły poprawę parametrów nasienia i częstości ciąży, uczestnikom podawano 4-8 mg suplementów likopenu dziennie . Zwykły pomidor zawiera od 0,88 mg do 7,4 mg likopenu. Przecier pomidorowy zawiera 21,8 mg likopenu, a porcja suszonych pomidorów zawiera 45,9 mg likopenu!

Jagody Goji-kolejny naturalny przeciwutleniacz

jagody Goji - owoce zwiększające liczbę plemników i ruchliwość

jagody goji są zdecydowanie najmniej znanymi owocami na tej liście. Pochodzą z Azji i były używane w tradycyjnych lekach od tysięcy lat. W Chinach jagody Goji można znaleźć w zupach i herbacie ziołowej. W Stanach Zjednoczonych popularność jagód Goji rośnie. Są one obecnie powszechnie spotykane w różnych suplementach i mieszankach pożywienia.

jagody Goji to kolejny owoc o wysokiej zawartości antyoksydantów o właściwościach ochronnych, takich jak zapobieganie szkodliwym wpływom wolnych rodników na DNA . Jagody Goji są korzystne dla męskiej reprodukcji, ponieważ ich przeciwutleniacze mogą pomóc chronić jądra przed szkodliwymi wolnymi rodnikami, zwiększając w ten sposób jakość, ilość i ruchliwość plemników .

Wykres żywieniowy owoców w celu zwiększenia liczby plemników i ruchliwości

sprawdź poniższy wykres, aby uzyskać informacje żywieniowe na temat owoców wymienionych w tym artykule i kilka owoców bonusowych. Jak widać, wiele z tych owoców zawiera wysoki poziom witaminy C i innych przeciwutleniaczy, które mogą pomóc zwiększyć liczbę plemników i ruchliwość. Wszystkie wartości na tym wykresie są podane jako wartości procentowe na podstawie zalecanych dziennych porcji składników odżywczych (RDA) określonych przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i na podstawie porcji 1 filiżanki, o ile nie zaznaczono inaczej.

Fruit Name Vitamin C Other Notable Antioxidants or Nutrients

Guava

627% 10%, Folate = 20%
Avocados (1 whole) 22% B6 = 23%, Vitamin E = 28%, Folate = 41%, Zinc = 12%
Bell Peppers 317% B6 = 22% Folate = 17%
Blueberries 24% B6 = 5%
Bananas (medium size) 17% B6 = 20%
Pomegranates 30% Folate = 16%
Oranges 159% B6 = 5%, Folate 14%
Kiwis 278% Vitamin E = 18%
Tomatoes 41% Lycopene = 10mg (no RDA)
Gogi Berries (100g) 54%
Strawberries 141% B6 = 5%

Mangoes

100% B6 = 10%, Folate = 18%

inne wskazówki, aby poprawić jakość plemników i płodność u mężczyzn

podczas gdy owoce pakują ładny cios przeciwutleniaczy, które okazały się zwiększać liczbę plemników, ruchliwość i więcej, brakuje im niektórych kluczowych składników odżywczych dla męskiej płodności. Oto kilka innych składników odżywczych, aby spróbować dostać się do diety, kilka pomocnych wskazówek, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo, i kilka innych rzeczy do rozważenia w podróży, aby poprawić swoją liczbę i ruchliwość.

 • Zdobądź selen: selen jest mikroelementem, który znajduje się w wielu produktach przyjaznych dla keto, takich jak mięso, jaja, drób i owoce morza. Selen wspiera zdrowe plemniki, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednie ilości w diecie .
 • Zdobądź witaminę B12: Witamina B-12 odgrywa ważną rolę w rozwoju wszystkich komórek, w tym plemników, ale znajduje się głównie w pokarmach zwierzęcych. Badania wykazały, że witamina B – 12 może przyczynić się do poprawy jakości nasienia, w szczególności liczby plemników i ruchliwości plemników .
 • Acetyl L-karnityna (ALC): ALC pomaga napędzać metabolizm plemników, zapewniając łatwo dostępną energię, która jest wykorzystywana do ruchliwości i dojrzewania. Chociaż można go znaleźć w mięsach na pewnym poziomie, badania wykazały, że suplementacja ACL w wyższych dawkach może pomóc poprawić ruchliwość plemników, morfologię i poprawić ogólną płodność u mężczyzn .
 • cynk: badania wykazały, że mężczyźni z niskim poziomem cynku lub niedoborem są bardziej narażeni na niski poziom testosteronu i słabą jakość nasienia, co powoduje zmniejszenie płodności u mężczyzn . Podczas gdy cynk istnieje w awokado i dość łatwo w produktach pochodzenia zwierzęcego, badania wykazały, że przyjmowanie suplementów cynku może pomóc zwiększyć poziom testosteronu i jakość nasienia mężczyzn z niskim poziomem cynku
 • rzucić palenie: palenie jest złe dla prawie każdego aspektu zdrowia, w tym płodności. Liczne badania zostały zasiane, że palenie negatywnie wpływa na ruchliwość plemników, liczyć, gęstość i inne parametry .
 • wyspaj się: każdy potrzebuje snu, a dobry sen wspiera zdrowe plemniki. Badania wykazały, że słaba jakość snu jest skorelowana z niższą ruchliwością całkowitą, postępującą ruchliwością, koncentracją, całkowitą liczbą plemników i normalną morfologią plemników .
 • unikaj Soi: produkty sojowe zawierają fitoestrogeny, o których wiadomo, że niszczą stężenie plemników .
 • rozważ dodatek do męskiej płodności: molekularne suplementy płodności zostały zaprojektowane przez nasz zespół specjalistów ds. płodności, aby wspomóc liczbę plemników, ruchliwość i ogólny stan zdrowia plemników. Suplementy takie jak Male Preconception Molecular Fertility+ i olej rybny VivoMega są ładowane przeciwutleniaczami i innymi składnikami odżywczymi, które są trudne do uzyskania z samej diety i pomagają wspierać zdrowe plemniki.

Dolna linia

owoce zawierają wiele silnych przeciwutleniaczy, które okazały się zwiększać liczbę plemników i ruchliwość. To powiedziawszy, brakuje im wielu kluczowych składników odżywczych i zawierają ładunek cukru, który może być szkodliwy dla Twoich celów zwiększających plemniki.

jeśli martwisz się o uzyskanie odpowiednich ilości składników odżywczych wymienionych w tym artykule bez przeciążenia cukru, powinieneś rozważyć przyjmowanie suplementu, takiego jak nasze własne męskie uprzedzenie Molecular Fertility+.

miłego pływania!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.