przy zakupie skutera wodnego może to być jeden z najzabawniejszych dni w życiu, ale istnieją dodatkowe koszty, które będą pochodzić z własności. Niektóre z nich mogą być świadomi, takich jak gazu i ubezpieczenia, a niektóre mogą nie być świadomi, takich jak 10 godzin przerwy w konserwacji lub przechowywania zimą. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie koszty posiadania ulubionej jednostki pływającej.

Odpowiedz

ile kosztuje posiadanie skutera wodnego? Skuter wodny zazwyczaj kosztuje około $500 + rocznie do posiadania. Obejmuje to ubezpieczenie, podstawową Konserwację i trochę gazu. W zależności od tego, ile jeździsz, lub jeśli sfinansowałeś swój skuter wodny, liczba ta może znacznie wzrosnąć do $ 1,500+.

początkowe koszty początkowe

cena zakupu

Nowy waverunners dzisiaj będzie kosztować od 8,000 do prawie 20,000 dolarów. Jeśli kupisz jeden z droższych waverunnerów, potrzebujesz przyczepy i masz Państwowy podatek od sprzedaży, na pewno przekroczysz $20,000.

średnia cena nowego waverunnera o średniej wartości wynosi około $12-14k. Jeśli chcesz kupić używany, możesz znaleźć starszego waverunnera za jedyne $1,000, a przyzwoity nowszy model za 12,000. $ 8,000 kupi ci wspaniałego waverunnera, który ma kilka lat i mało godzin. To nie będzie najnowszy muscle craft, ale będzie wystarczająco dobry, aby wyciągnąć ręce przez wodę i nadal produkować więcej HP niż Honda Civic.

zwiastun

jeśli masz waverunners, prawdopodobnie będziesz potrzebował przyczepy, chyba że planujesz nigdy nie wyjmować jej z wody. Jedna przyczepa będzie kosztować około 800 dolarów, a Podwójna przyczepa będzie kosztować około 1600 dolarów. Istnieją 4 przyczepy miejsce można kupić, ale większość ludzi nie będzie potrzebował. Jeśli masz stand up jet ski, można kupić z ciężarówką łóżko lub hauler zaczepu.

Akcesoria

jeśli nigdy nie miałeś PWC, będziesz musiał kupić dodatkowe akcesoria, takie jak kamizelka ratunkowa, Gaśnica, liny, zderzaki itp. Aby dowiedzieć się więcej o akcesoriach, znajdź 50 najlepszych akcesoriów, jakie kiedykolwiek chciałeś do skutera wodnego.

koszty eksploatacji

ubezpieczenie

nawet jeśli twój stan może nie wymagać ubezpieczenia, jest to bardzo mądry pomysł i nie polecam nikomu jeździć na nartach wodnych bez niego. Koszt jest bardzo minimalny, w naszym przypadku płacimy około 250 USD rocznie zarówno za nowsze wstawanie, jak i Siadanie. Obejmuje to pełne pokrycie, na holowanie wody, kradzież akcesoriów i 100 odliczeniu. Prawdopodobnie moglibyśmy zaoszczędzić trochę gotówki dzięki wyższemu odliczeniu, ale za tak niską cenę rocznie, po co to zmieniać.

koszt ubezpieczenia będzie zależał od wieku operatora, wieku nart, modelu nart, ilości koni mechanicznych, wszelkich zabezpieczeń, rekordu jazdy, poziomu pokrycia, odliczenia i innych zmiennych.

Przechowywanie

jeśli nie jesteś w stanie przechowywać swojej jednostki pływającej w domu lub chcesz ją wyjąć z domu zimą, spodziewaj się zapłacić około 20 USD za stopę długości w okresie zimowym lub około 280 USD od października do maja.

Cena przechowywania poza miejscem nie jest taka zła, ale jeśli masz trochę miejsca w garażu, rozważ przechowywanie go tam za darmo. Jeśli twoja przyczepa jest zbyt duża dla Twojego garażu, zajrzyj do wózka na narty, a możesz zaoszczędzić trochę szerokości i długości poza rozmiarem przyczepy i nadal zmieścić pojazdy w garażu.

paliwo

koszt eksploatacji paliwa zależy od tego, jak często jeździsz i jak jeździsz. Jeśli jesteś ciężki na przepustnicy, spodziewaj się kilku godzin. Na naszym miejscu, podczas rejsu, możemy przejść cały dzień na zbiorniku. Na stojąco, podczas ciężkiej jazdy, mamy kilka godzin. Zaufaj mi, jeśli przejdziesz przez pełny bak w sesji, będziesz zmęczony. Jeśli zatrzymujemy się nad jeziorem i jeździmy codziennie, czołg może nam wystarczyć na tydzień kilku przejażdżek tu i tam każdego dnia.

gaz na wodzie zazwyczaj jest droższy, więc jeśli możesz, weź paliwo z normalnej stacji benzynowej. Gaz w lokalnej przystani przy naszym domu zwykle wynosi 1,25 USD za galon więcej niż gdybyś miał go dostać w samochodzie. Dopłata ta ma dostarczyć do odległej przystani i zapewnić rurociągi i zabezpieczenia, aby nie było wycieku gazu w jeziorze.

koszty konserwacji

Wymiana oleju

nowsze skutery wodne wymagają wymiany oleju co 50 lub 100 godzin lub co sezon, w zależności od tego, która z tych wartości jest mniejsza. W naszym modelu nasza Honda ma 4,5 kwarty. Zestaw do wymiany oleju wynosi około 60,00 USD z filtrem. Jeśli masz narty Dwusuwowe, nie będziesz musiał wymieniać oleju, ale wymieszać go z gazem w każdym zbiorniku. W zależności od zakupionego oleju, będzie dyktować koszty. Używamy Yamalube do naszego Superjeta i przechodzimy przez galon w około 2 lata.

filtr powietrza

filtr powietrza do waverunnerów zwykle kosztuje około 30 dolarów.00 i jest wymieniany co drugi rok. Używamy fabrycznego filtra Hondy, takiego jak ten tutaj.

Bateria

nasza oryginalna bateria padła po 10 latach, więc właśnie kupiliśmy identyczny zamiennik. Zwykle baterie PWC trwają tylko 3 lata. Kupiliśmy ten model zarówno dla naszego usiąść i wstać. Posiadanie wysokiej jakości baterii zapłaci dziesięciokrotnie, nie będąc martwym w wodzie.

świece zapłonowe

świece zapłonowe będą musiały być wymieniane co około 100 godzin, aw naszym przypadku mniej, ponieważ powodowały złe bezczynność. 4 wtyczki ustawi cię z powrotem około $50.00. Jeśli masz skok 2, będą tańsze.

Stabilizator paliwa

Stabilizator należy dodawać do zbiornika gazu przy każdym napełnieniu. Butelka będzie trwać dobry Rok, ponieważ wygasa pewien czas po otwarciu. W zależności od marki koszt butelki jest bardzo tani w pracy, dzięki czemu oszczędzasz na czyszczeniu gaźników.

różne

będą inne elementy, takie jak smarowanie, wosk, przewody itp., które pojawiają się, gdy zauważysz, że skuter wodny nie działa również lub w zależności od silnika lub akcesoriów.

koszty serwisowe

wszystkie marki, takie jak Yamaha, Sea-Doo i Kawasaki, będą miały wymagany okres serwisowy, podobnie jak samochód. Będą one miały przerwę w okresie z pierwszym serwisem, który zwykle jest wymianą oleju, dokręcaniem śrub i może kilkoma innymi przedmiotami, ale co 50 lub 100 godzin będą wymagały od dealera przeprowadzenia sugerowanej konserwacji, jeśli chcesz utrzymać swoje biegi narciarskie na najwyższym poziomie. Każda marka będzie miała inne wymagania, więc sprawdź z utrzymaniem przed zakupem.

Winterize

jeśli znajdujesz się w obszarze o niskich temperaturach, zanim przechowasz narty na zimę, musisz je zimować. ZIMOWANIE będzie kosztować albo środek przeciw zamarzaniu i trochę oleju do zamgławiania, lub koszt dla dealera, aby zakończyć usługę dla ciebie. Nasz lokalny dealer pobiera 189 USD za wykonanie usługi zimowania naszej Hondy. StÄ … d powodem dla ktĂłrego sam to czyniÄ™, jak to daje siÄ ™ uczyniÄ ‡ typowo w godzinÄ™.

Naprawa

wszelkie naprawy skuterów wodnych nie są zwykle tanie. Jeśli doładowanie zgaśnie lub coś z komputerem, może to być godziny rozwiązywania problemów i naprawy drogich części. Narty Dwusuwowe są dużo mniej do naprawy, ale nie mają komputerów, aby powiedzieć, co jest nie tak, więc może kosztować więcej w czasie diagnozy.

naprawy są trudne do podania przykładowej ceny, ponieważ mogą być bardzo tanie do kilku tysięcy w zależności od ciężaru.

jeśli zdecydujesz się na przechowywanie nart w ośrodku na lato, przygotuj się zapłacić od 500 do 1000 dolarów za Port skuterów wodnych. Tylko wygoda może być warta swojej ceny. Jeśli chcesz uzyskać pływającą przystań lub windę, bądź przygotowany wydać $800-2, 000 na skuter wodny w zależności od wybranego modelu.

wniosek

jak już zorientowali się w tym artykule, skutery wodne mają wiele ukrytych kosztów. Jeśli cumujesz swoje narty i sklep w zimie, a także płacisz za usługi, spodziewaj się, że koszty posiadania będą wynosić co najmniej 1000 USD rocznie i więcej. Jeśli możesz przechowywać swoje narty i przygotować je na zimę, spodziewaj się, że koszty posiadania to paliwo, ubezpieczenie i minimalna konserwacja. Dobrym pomysłem może być budżet 50-100 miesięcznie, aby zapłacić za swojego waverunnera.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.