Lalka kukurydziana Tutorial

świętuj jesień i sezon zbiorów z lalką kukurydzianą Mabon. Poznaj historię i jak zrobić lalkę kukurydzianą na piękne jesienne rzemiosło.

zapraszam na bloga mojego drogiego przyjaciela i kolegę Zielarza Ruthie! Zakochałem się w jej niedawnym corn dolly craft i zaprosiłem ją do napisania samouczka jako post gościnny!

kiedy piszę to tutaj w południowo-wschodniej Pensylwanii, cykady śpiewają łabędzią pieśń lata, a ona zaczyna ubierać się na jesień. Świat jest nadal w większości zielony, ale co jakiś czas sztywny powiew potrząsa kilkoma złotymi liśćmi i dmucha je obok mnie, aby przypomnieć, że koło się obraca. Jak prawdziwy lew, zawsze opieram się tym dniom zanikania na początku, ale ta pierwsza chłodna noc, która skrada się przez mój ekran i do mojej sypialni, kładzie stary znajomy koc na mojej skórze i jestem pocieszony jej dotykiem i jej zapachem. To zapach zmęczonych liści i dojrzałych nasion i dłuższych cieni. To zapach trawy chłodzony poranną rosą i cedrową skrzynią, z której wyciągnęłam dodatkową kołdrę. Przypomina mi, że lata nigdy nie trwają, ale rzeczywiście powracają po okresie bardzo potrzebnego odpoczynku. Po każdym okresie ekspansji jest okres skurczu, po którym następuje kolejny okres ekspansji i tak dalej. Gdy rozpoznacie wzór, znajdziecie jego wątki wplecione we wszystko; w pór roku, w naszym oddechu, w zielone i rosnące rzeczy, w narodzinach ludzi, planet, gwiazd i idei, w życiu, w umieraniu. To znalezienie harmonii i zaangażowanie w tym rytmie, które przynosi mi wielkie poczucie bezpieczeństwa, połączenia i oczarowania.

autumn forest

na celtyckim kole roku Festiwal Mabon (który jest bardziej nowoczesną nazwą Festiwalu) zbiega się z równonocą jesienną 22 września (lub gdzieś w pobliżu) i jest drugim z trzech festiwali dożynkowych, które zostały ustanowione przez Lughnasadh 1 sierpnia i Samhain 31 października. Ten długi, dekadencki odcinek późnego lata jest często nazywany „piątą porą roku” ; nie jesteśmy już w wysokim lecie, ale nie jesteśmy jeszcze całkiem przyzwyczajeni do jesieni. Zbieramy rzeczy i przygotowujemy zapasy na zimę. Cała nasza ciężka praca zbliża się do skutku, a lato jest pełne w naszych brzuchach. Przynoszę i suszę zioła, robię świeże nalewki, zamrażam sok z czarnego bzu i winogron, jem Ostatnie pomidory i zaczynam myśleć o tym, co zrobię inaczej w przyszłorocznym ogrodzie. Jest zajęty-ness o tym, że może być przytłaczające w czasach, ale wiem, że to wszystko ma dojść do równowagi. Tym właśnie jest równonoc-równowaga nocy i dnia. To przerwa między oddechami, przestrzeń graniczna między uderzeniami serca. W Mabonie zajmujemy chwilę tuż przed wydechem, balansując na krawędzi ostrza. Światło wyraźnie zwraca się w kierunku ciemności, nasiona spadają na ziemię, aby stać się uśpione, a wszystko przygotowuje się do odpoczynku i idzie do wewnątrz, aby zebrać wystarczającą ilość energii, aby rozpocząć cykl ponownie w przyszłym roku.

pola kukurydzy

historia matki kukurydzy

w przedindustrializowanej, Przedchrystianizowanej Europie wierzono, że żeński duch ziarna żył na polach z uprawami. Gdy wszystkie plony zostały przywiezione, nie miała już domu, więc ostatnie snopy były czerpane rytualnie i używane do robienia lalki kukurydzianej, aby ucieleśniać i honorować jej ducha. Przez całą zimę była ciepła i bezpieczna w honorowym miejscu w domu, a na nadchodzącą wiosnę była uprawiana w ziemię, aby tchnąć nowe plony swoim hojnym duchem płodności.

uprawa kukurydzy

w tradycjach celtyckich, żeński duch boskiego cailleach (gaelicki dla „wiedźma”), Świętej starożytnej matki, żył w żniwach. Rodzi się na nowo każdej wiosny (lub co sto lat w niektórych opowieściach) i dojrzewa wraz z porami roku, odnawiając się w kółko. Niektóre wioski zrobiły grę z jej lalką kukurydzianą, coś w rodzaju „gorącego ziemniaka”. Pierwszy rolnik, który zebrał wszystkie swoje ziarna, zrobił lalkę kukurydzianą z ostatniej swojej uprawy. Następnie wrzucał go na pole sąsiada, który jeszcze nie skończył zbiorów. Wózek kukurydziany przechodził, dopóki ostatni rolnik, który zebrał wszystkie swoje plony, nie utknął z nią na zimę. Niektóre wioski ubierały lalkę kukurydzianą, aby przypominała cailleach i paliły ją, aby uczcić śmierć lata i podziękować jej za zbiory.

lekcja historii/etymologii na temat kukurydzy

kiedy mówimy „kukurydza”, myślimy o słodkich, soczystych, żółtych ziarnach zjedzonych z kolby. Kukurydza, lub kukurydza, jak myślimy, pochodzi z Ameryki Środkowej i Północnej. Nie byłby to duży plon zboża w Europie, dopóki nie zaczęli kolonizować Ameryki Północnej na początku XVI wieku i otworzyły się transatlantyckie szlaki handlowe. Słowo ” kukurydza „faktycznie pochodzi od tego samego słowa oznaczającego” ziarno”, więc słowo” kukurydza ” byłoby potocznie używane w odniesieniu do tego, co Zboże znajdowało się na danym obszarze. W zależności od miejsca zamieszkania „kukurydza” może oznaczać owies, jęczmień, żyto lub pszenicę. To, co dzisiaj nazywamy kukurydzą, zaczęło być nazywane przez kolonistów „kukurydzą indyjską”, ponieważ była to główna uprawa tutaj. Część ” Indyjska „w końcu została odrzucona, a zatem mamy” kukurydzę”, tak jak o niej myślimy dzisiaj. Oryginalne europejskie lalki kukurydziane (lub matki kukurydzy) były wykonane ze słomek pszenicy, jęczmienia, żyta lub owsa i czasami były bardzo misternie tkane. Istnieje wiele sposobów na kreatywność przy tworzeniu własnej lalki kukurydzianej, ale pokażę Ci, jak zrobić bardzo podstawową z suszonych łusek kukurydzy, a Ty możesz pozwolić swojej wyobraźni wziąć to stamtąd.

zbiór kukurydzy

poradnik Mabon Corn Dolly

do tego potrzebne są tylko łuski kukurydzy, nici do haftowania (Lubię jesienne kolory) i nożyczki. To jest to! Cóż, może dodatkowy palec do przytrzymania węzłów podczas ich wiązania, ale jest to całkowicie wykonalne dla Ciebie. Więc z pełną przejrzystością muszę wam powiedzieć, że nie wysuszałem i nie prasowałem do tego własnych łusek kukurydzy. Kupiłem je w sekcji etnicznej żywności w moim sklepie spożywczym (są sprzedawane jako opakowania tamale, ale prawdziwe łuski kukurydzy mimo wszystko.

odkryłem, że moczenie łupin najpierw przez kilka minut naprawdę pomaga utrzymać je przed rozdarciem podczas pracy z nimi, a wszystko można dopasować do siebie, ponieważ są bardziej giętkie. Wyciągnij je ze zlewu i połóż na ręczniku i osusz.

kukurydza Dolly kroki 1-3

Wybierz 4-5 łusek, które są mniej więcej tego samego rozmiaru.

4-6

zawiąż sznurek wokół wąskiego końca. Uwaga: w przypadku wszystkich wiązań sznurków w tym rzemiośle zawiązuję kwadratowy węzeł z jednej strony, zawijam sznurek wokół pleców i zawiązuję kolejny kwadratowy węzeł, aby upewnić się, że nigdzie się nie wybiera. Przytrzymaj wąski koniec do siebie i zacznij „odrywać” warstwy, aż wszystkie zostaną złożone, ukrywając związaną część.

7-9

zawiąż sznurek na szyi. Następnie wybierz prostokątny kawałek łuski, który jest wystarczająco długi, aby być obiema rękami (być może będziesz musiał przeciąć jeden) i zwinąć go mocno. Znajdź środek części” spódnicy ” dolly i popchnij ramiona aż pod szyję.

10-12

zawiązać kolejny kawałek nici tuż pod pachami, aby dać jej tułów. Następnie wybierz dwa długie, cienkie kawałki łuski (być może będziesz musiał zerwać je z pełnego kawałka). To będzie jej szal. Owinąć je w sposób krzyżowy wokół ramion i w zależności od tego, jak długie są kawałki, można owinąć niektóre wokół talii lub niech kawałki powiesić.

13-14

podczas gdy trzymasz” szal ” kawałki w miejscu, związać kolejny kawałek sznurka wokół talii, aby je zabezpieczyć. W tym miejscu ten dodatkowy palec trzymający węzeł jest bardzo przydatny. Możesz albo przyciąć końce sznurka, albo pozwolić im wisieć, żeby wyglądało, jakby miała długi pasek. Ponieważ na początku namoczyłeś łuski kukurydzy, mogą one pleśnić się, jeśli nie wysuszysz ich odpowiednio i szybko. Połóż swoją kukurydzianą lalkę na słońcu przez dzień lub dwa, załóż na nią wentylator lub umieść ją w piekarniku na najniższym ustawieniu i osusz je z otwartymi drzwiami piekarnika.

świętuj jesień i sezon zbiorów z piękną kukurydzianą lalką Mabon.

nawet jeśli fizycznie nie zbierasz plonów o tej porze roku, możesz użyć tego czasu i tego rzemiosła, aby pomyśleć o rzeczach, które uprawiasz w sobie i okazać wdzięczność za owoce swojej pracy. To czas obfitości, Dziękczynienia i dzielenia się. Chłodniejsze powietrze i skrócone godziny dzienne skłaniają nas do spędzania więcej czasu wokół naszych stołów i pożarów. To czas refleksji, spowolnienia i dbania o swoje palenisko. Jakie rzeczy poszły swoim kursem i trzeba odpuścić? Co zrobisz inaczej w przyszłym sezonie? Jakie praktyki produkują owoce? W tym roku 20 września przypada nów księżyca, który jest najlepszym czasem na ponowną ocenę i wyznaczenie nowych intencji. Umieść swoją wdzięczność i intencje w lalce kukurydzianej, gdy nabiera kształtu, a następnie umieść ją na swoim płaszczu lub ołtarzu, aby przypomnieć ci o tych rzeczach. Jeśli * naprawdę * chcesz trzymać się starych tradycji, możesz pochować ją wiosną (najlepiej w równonocy) z nadzieją na wprowadzenie w życie nowych intencji.

Corn Doll Tutorial

gość bloger Bio: Ruthie Hayes

Ruthie Hayes studiuje i praktykuje sztukę zielarstwa w swoim domu na zalesionych wzgórzach południowo-wschodniej Pensylwanii. Tam opiekuje się ziemią wraz z mężem i dwoma synami. Jej pasją jest ponowne połączenie się i zintegrowanie tradycyjnych metod leczenia z naszym współczesnym życiem. Jest jedyną właścicielką zioła matki Hylde i od 2012 roku zajmuje się badaniem ziołolecznictwa Ludowego i klinicznego. Możesz połączyć się z nią poprzez motherhylde.com gdzie możesz przeczytać jej pisma, znaleźć jej ręcznie robione leki i poprosić o konsultacje ziołowe. W nadchodzącym pudełku Mabon pojawią się również te urocze kukurydziane lalki!

40

13375 widoki

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.