jeśli jesteś wydawcą z dużą liczbą odwiedzających witrynę każdego miesiąca i obecnie nie używasz AdSense do zarabiania, możesz wyrzucać pieniądze.

nawet jeśli twój blog jest „tylko” projektem z pasją, jeśli generuje gwarantowaną liczbę odwiedzających każdego miesiąca (na podstawie obserwowanych mediów społecznościowych i innych zasobów), warto zacząć myśleć o monetyzacji witryny.

zastanów się, jak to jest, aby co miesiąc otrzymywać pieniądze na koncie bankowym za pomocą płatności Google AdSense. Jeśli jeszcze nie zacząłeś zarabiać na swojej stronie, oto lista pytań, które pomogą Ci pomyśleć o Google AdSense.

co to jest Google AdSense?

Google AdSense pozwala wydawcom cyfrowym zarabiać na swoich treściach za pomocą ukierunkowanych reklam dostosowanych do Twoich odbiorców. Właściciele witryn internetowych zarabiają za każdym razem, gdy użytkownik kliknie reklamę. Miliony wydawców w Internecie korzystają z Google AdSense.

Kto stworzył AdSense?

początkowo stworzony przez startup z Santa Monica, Google przejął firmę w 2003 roku. Przed zakupem AdSense, Google miał własną usługę kierowania reklam kontekstowych w 2002 roku.

ile Google płaci za 1000 wyświetleń?

AdSense nie płaci na podstawie wyświetleń reklamy, zamiast tego korzysta z systemu płatności cost-per-click (CPC). Za każdym razem, gdy ktoś z Twoich odbiorców kliknie jedną z ukierunkowanych reklam Google AdSense, otrzymasz część płatności.

za każdym razem, gdy użytkownik kliknie reklamę, wydawca otrzymuje 68% płatności. Google utrzymuje Pozostałe 32 procent jako prowizję. Możesz użyć kalkulatora przychodów AdSense, aby zobaczyć, ile możesz zarobić na 1000 odsłon.

jak działa AdSense?

Proces rozpoczęcia jest dość prosty. Oto jak skonfigurować się z Google AdSense i zacząć zarabiać na swojej stronie.

 1. Utwórz konto, a następnie wprowadź adres URL witryny, którą chcesz zarabiać.
 2. Podłącz swoją witrynę do AdSense i podaj swój adres płatności i numer telefonu.
 3. Twoja strona zostanie poddana procesowi przeglądu, który może potrwać od 2 do 4 tygodni. Google AdSense sprawdzi całą witrynę, aby upewnić się, że jest zgodna z jej zasadami. Jeśli Twoja witryna przejdzie, otrzymasz wiadomość e-mail z kolejnymi krokami.
 4. po pełnej aktywacji konta możesz zdecydować, czy chcesz włączyć automatyczne reklamy, czy wolisz tworzyć własne jednostki reklamowe.
  • jeśli używasz auto-reklam, wklej kod Google AdSense na swojej stronie dla każdej strony, na której chcesz wyświetlać reklamy.
  • jeśli tworzysz własne jednostki reklamowe, Utwórz jednostkę reklamową i wklej kod do kodu HTML, w którym mają być wyświetlane reklamy.
 5. następnie AdSense wyśle ukierunkowane reklamy dostosowane do Twoich unikalnych odbiorców.
 6. gdy Twoje konto zarabia ponad $ 100 przychodów z reklam, możesz wypłacić płatność.

wraz z rozwojem witryny będziesz mieć potencjał, aby zarabiać wyższe strumienie przychodów z reklam ukierunkowanych.

Czy Można używać AdSense na stronach WordPress?

tak, możesz! Aby zarabiać na swojej witrynie WordPress dla AdSense, użyj wtyczki open-source Google, site Kit. Możesz postępować zgodnie z tym poręcznym przewodnikiem, aby połączyć Site Kit z witryną WordPress.

Gdzie mogę wstawić kod AdSense do mojej witryny WordPress?

gdy wtyczka Site Kit połączy się z Twoją witryną WordPress, wtyczka umieszcza kod AdSense w Twojej witrynie.

czy AdSense płaci przez PayPal lub Western Union?

AdSense oferuje różne metody płatności, w tym:

 • czeki
 • przelewy elektroniczne (ETF)
 • Przelewy Bankowe
 • Western Union Quick Cash
 • Rapida
 • EFT za pośrednictwem jednolitego obszaru płatności w Euro (SEPA)

po prostu wybierz ten, który działa najlepiej dla ciebie. Facebook Instagram-Czy Mogę połączyć AdSense z Facebookiem lub Instagramem ? Facebook Instagram nie ma możliwości połączenia AdSense z Twoim osobistym lub biznesowym kontem na Facebooku lub Instagramie.

która nisza AdSense płaci najwięcej?

chociaż może to ulec zmianie, obecne nisze o najwyższych płatnościach to Ubezpieczenia, Finanse, Zdrowie i fitness, Technologia i motoryzacja.

kiedy są wypłacane płatności AdSense?

AdSense płaci w cyklu miesięcznym. Na początku każdego miesiąca Twoje zarobki są obliczane i finalizowane. Jeśli zarobiłeś ponad $100 za miesiąc, kwalifikujesz się do płatności. Według Google, płatności idą między 21st i 26th miesiąca.

dlaczego AdSense odrzuciło moją aplikację?

chociaż odrzucenie aplikacji AdSense może być frustrujące, zdarza się. Niektóre z najczęstszych powodów odrzucenia aplikacji AdSense to:

 • Twoja strona ma mniej niż sześć miesięcy.
 • Twoja strona nie ma Polityki Prywatności.
 • strona nie spełnia standardów jakości Google.
 • brakuje ci oryginalnych treści na twojej stronie.
 • ruch generowany na twojej stronie jest niskiej jakości.
 • polegasz na płatnych usługach za ruch.
 • Twoje treści naruszają zasady Google AdSense.
 • masz poniżej 18 lat.
 • zostałeś zbanowany w przeszłości z Google AdSense.

chociaż nie są to jedyne powody, są to najczęstsze problemy, na które ludzie napotykają, gdy ich aplikacja Google AdSense jest odrzucana.

jaka jest różnica między Google AdSense a Google Ads?

Google Ads umożliwia reklamodawcom reklamowanie swoich produktów lub usług w sieci wyszukiwania, sieci reklamowej lub obu tych usług. Reklamodawcy płacą Google na zasadzie pay-per-click (PPC).

Google AdSense pozwala wydawcom sprzedawać miejsce na swojej stronie reklamodawcom, którzy chcą promować swoje produkty lub usługi. Google płaci wydawcom według kosztów za kliknięcie (CPC).

Dlaczego moje zarobki w AdSense spadły?

chociaż zarobki w AdSense mogą się zmieniać od czasu do czasu, ważne jest, aby zrozumieć, że wiele czynników może mieć wpływ na Twoje zarobki, takie jak:

 • sezony i trendy
 • mniejszy ruch lub aktywność
 • umieszczenie reklamy
 • problemy z witryną
 • utrata ruchu

ważne jest, aby spojrzeć na swoje wskaźniki, aby znaleźć rozwiązania dla wszelkich spadków zarobków w AdSense.

Dlaczego mój koszt kliknięcia jest tak niski?

wiele czynników może mieć wpływ na stawki CPC. Ważne jest, aby zrozumieć, że stawki CPC mogą się wahać. Oto kilka powodów, dla których stawki CPC mogą być niskie:

 • Twoja witryna jest niszowa
 • Twoja witryna nie reaguje na wiele urządzeń
 • możesz blokować zbyt wiele kategorii reklam

ważne jest monitorowanie analityki witryny i wypróbowanie wielu ustawień, aby znaleźć idealne miejsce dla swojego potencjału zarobkowego.

potrzebujesz pomocy w zwiększeniu potencjału zarobkowego AdSense?

jeśli jesteś właścicielem witryny, który chce zwiększyć swój potencjał zarobkowy, Google AdSense jest doskonałym dodatkiem do twojej witryny. Może przynieść przychody każdego miesiąca, pomóc odbiorcom znaleźć nowe produkty lub usługi w twojej niszy i zarabiać na swojej stronie w sposób, którego mogłeś nie wziąć pod uwagę.
Jeśli korzystasz już z Google AdSense i chcesz przenieść swoje operacje reklamowe na wyższy poziom, powinieneś rozważyć współpracę z partnerem Ad Ops. Sortowanie może pomóc. Zapewniamy naszym wydawcom narzędzia do zwiększania przychodów z reklam, zespół Ad Ops gotowy do opracowania strategii oraz platformę analityczną, dzięki której możesz podejmować decyzje oparte na danych. Aby rozpocząć, zarezerwuj demo z naszym zespołem.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.