w Wielkiej Brytanii żyje ponad 3,8 miliona osób z cukrzycą, a 90 procent z nich to przypadki typu 2, zgodnie z zaktualizowanymi danymi.

cukrzyca UK powiedział, że te liczby oznaczają, że jedna na dziesięć osób powyżej 40 roku życia ma teraz cukrzycę typu 2 i jest jeszcze 1 milion osób, które nie wiedzą, że mają tę chorobę. Przewiduje się, że do 2030 r.liczba ta wzrośnie do 5,5 mln.

dramatyczny wzrost wskaźników otyłości jest głównym motorem tak wielu ludzi żyjących z cukrzycą typu 2 w Wielkiej Brytanii. Trzy na pięć osób dorosłych w Anglii mają nadwagę lub otyłość i chociaż nie każdy przypadek cukrzycy typu 2 jest spowodowany nadmierną wagą, jest to największy czynnik ryzyka rozwoju choroby.

wiek, historia rodziny i pochodzenie etniczne mogą również przyczynić się do czyjegoś ryzyka, z ludźmi Pochodzenia afrykańskiego, czarnego afrykańskiego lub południowoazjatyckiego dwa do czterech razy bardziej narażonymi na rozwój cukrzycy typu 2 niż biali ludzie.

Dyrektor Generalny Wielkiej Brytanii Chris Askew powiedział: „milionom przypadków cukrzycy typu 2 można zapobiec, jeśli pomożemy ludziom zrozumieć ich ryzyko i jak je zmniejszyć. Nawet jeśli osoby starsze mają większe prawdopodobieństwo, że mają cukrzycę typu 2, nigdy nie jest za wcześnie, aby poznać swoje ryzyko, abyś mógł wprowadzić zmiany, aby zapobiec lub opóźnić je.

„objawy cukrzycy typu 2 często nie są oczywiste, dlatego wczesne ich wykrycie może zmienić życie. Wczesna diagnoza oznacza, że mniej osób doświadczy powikłań związanych z cukrzycą, takich jak utrata wzroku, amputacja, niewydolność nerek, udar mózgu i choroby serca, ponieważ mogą szukać wsparcia w skutecznym zarządzaniu swoim stanem tak szybko, jak to możliwe.

„zachęcamy osoby powyżej 40 roku życia do sprawdzenia stanu zdrowia NHS i radzimy wszystkim, aby dowiedzieli się o ryzyku zachorowania na cukrzycę typu 2 za pomocą narzędzia Know your Risk.”

zdjęcie: rawpixel

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.