po raz pierwszy Komisja gry w Pensylwanii zaoferuje polowanie na buck and doe jednocześnie w całym stanie przez dwa tygodnie, począwszy od soboty.

to już nawet nie nazywa się otwarciem sezonu buck, ale otwarciem sezonu firearms deer.

sezon regularny rozpoczyna się w sobotę i obejmuje niedzielę, jedną z trzech niedziel otwartych na polowanie w tym roku, a kończy się w grudniu. 11.

zmiana nazwy odzwierciedla niedawne strategiczne posunięcia Komisji, aby zaoferować myśliwym więcej możliwości wydostania się i rozłożenia ich w krajobrazie przez dłuższy czas.

„ludzie mają dużo więcej czasu na wybór, kiedy polują, w zasadzie” – powiedział Seth Mesoras, rzecznik Południowo-Zachodniego biura Komisji Gier. „Łowcy pracują. Wielu ma dzieci. I mają tylko tyle czasu na polowanie.”

ponadto niektórzy nie chcą być w terenie podczas niepogody.

dłuższy sezon polowań spowalnia powódź ludzi na polu w dniu otwarcia i przeciwdziała złej pogodzie nie sprzyjającej polowaniom, powiedział Mesoras. „Pogoda będzie miała mniejszy wpływ na wyprowadzanie myśliwych podczas dłuższego sezonu.”

kochający weekend-długie polowanie

Ostatnio Komisja zwierzyny zapewniła więcej możliwości łowieckich, takich jak wydłużenie sezonów łuczniczych i złamanie wielowiekowego zakazu polowań w niedziele w zeszłym roku.

„jak wielu ludzi, sobota i niedziela są jedynymi dniami, na które mogę polować” – powiedział Chuck Bartus, 34, Z Harmar. „Niedzielne ograniczenia łowieckie skutecznie ograniczyły możliwości, jakie miałem do zrobienia, o połowę.”

przedłużony sezon łuczniczy pomógł również Bartusowi, który w październiku zapakował w łuk w pobliżu swojego domu.

jednoczesny sezon buck and doe w tym roku da Bartusowi więcej czasu na polowanie.

„Pozostaję optymistą do dalszego postępu i będę wdzięczny za każdy dodatkowy czas, który mogę spędzić w przyrodzie robiąc to, co kocham” – powiedział Bartus.

Mark Boerio, właściciel sklepu Army Navy w Latrobe, wyruszy w sobotę do lasu, polując na farmie Hrabstwa Indiana. W zależności od tego, jak sobie radzi, może polować w niedzielę na posesji w pobliskiej jedności.

dodanie niedzieli daje Boerio cały weekend polowania.

” w zeszłym roku było wielu myśliwych narzekających na sobotni start … byli tradycjonalistami. Byli przyzwyczajeni do kierowania do obozu kilka dni wcześniej przed rozpoczęciem polowań i cieszyli się tym czasem ” – powiedział Boerio. „W tym roku nie słyszałem tak wielu skarg na ten temat.”

po pięcioletniej przerwie od polowania na jelenie w zachodniej Pensylwanii, mieszkając w Arizonie, Doug Nicolai przyznał, że jest podekscytowany sobotnim otwarciem sezonu jeleni w Pensylwanii i powrotem do lasu Penn z przyjaciółmi.

„brakowało mi przyjaźni z przyjaciółmi i rodziną, aby powiedzieć ci prawdę”, powiedział Nicolai, 70, Z Bethel Park, były mieszkaniec Greensburga. „Wyjeżdżaliśmy w piątek po Święcie Dziękczynienia i byliśmy na obozie w hrabstwie Somerset przez cały tydzień. To była świetna zabawa.”

chociaż był zadowolony z niektórych zmian sezonu łowieckiego Komisji łowieckiej, nie lubi mieszać polowań na byki i sarny tego samego dnia. I uważa, że nie należy polować na doe.

Nicolai i przyjaciel z Donegal udają się do Blairsville, gdzie ma nadzieję zebrać dolara.

wiele znaczników doe wyprzedało się lokalnie

Komisja określa, ile znaczników doe wyda opinii publicznej, biorąc pod uwagę, ile lub niewiele chcą wybić stado jeleni.

Agencja bierze pod uwagę takie czynniki, jak konflikty między jeleniem a człowiekiem oraz wpływ łowiectwa jeleni na zdrowie lasów. „Chcemy, aby populacja spadła w zaludnionych obszarach, takich jak Hrabstwo Allegheny.”

łączna liczba licencji bez poroża w tym sezonie została nieznacznie zmniejszona z 932 000 do 925 000. Zarząd komisji stwierdził, że decyzja o zezwoleniu na odbieranie jeleni bez poroża przez cały sezon łowiecki nie ma na celu zwiększenia zbiorów bez poroża. Populacje jeleni są zarządzane przez liczbę poroży.

według Komisji na każde cztery wydane licencje odławia się średnio jednego Jelenia bez poroża.

regionalnie wiele licencji jest wyprzedanych.

licencje dla jednostki zarządzania dziką przyrodą 2C obejmującej Westmoreland i okoliczne hrabstwa z licencjami 67,000 i 2D obejmującej głównie Hrabstwo Armstrong z licencjami 74,000 zniknęły, powiedział Mesoras.

Łowcy zebrali szacunkowo 435,180 jeleni w Pensylwanii w sezonach 2020-21, według Komisji. To było o 12% wyższe niż zbiory 2019-20 z 389 431 i najwyższe zbiory od 15 lat, podała agencja.

: Łowcy wzięli 174,780 dolarów w zeszłym roku, wzrost z 163,240 w 2019-20 i 147,750 w 2018-19, a najwięcej w erze ograniczeń poroża, według Komisji.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.