Hanako koi fish
Hanako koi fish

japońska ryba o nazwie Hanako jest uważana za najdłużej żyjącą rybę Koi w historii. Żyła 226 lat przed jej śmiercią w 1977 roku.

szkarłatna samica ryby urodziła się w 1751 roku w Japonii. Średnia długość życia szkarłatnego karpia koi wynosi około 40 lat. Jednak Hanako żyła w latach 70. i miała 226 lat, kiedy zmarła.

Dr. Komeri Koshihara, ostatnia właścicielka Hanako po raz pierwszy podzieliła się swoją historią w 1966 roku w stacji radiowej Nippon Hoso Kyokai.

Koshihara został zweryfikowany przez profesora Masayoshi Hiro, który pracował w Laboratory of Animal Science w Nagoya Women ’ s College.

Reklama
Reklama

Hiro wyodrębnił dwie skale Hanako, aby określić jej wiek.

zgodnie z angielską transkrypcją audycji, Koshihara powiedział: „Ta 'Hanako’ jest nadal w idealnym stanie i pływa majestatycznie w cichym wąwozie opadającym na Mt Ontake w niewielkiej odległości. Waży 7,5 kilograma i ma 70 centymetrów długości.

dodał: Kiedy mówię do niej: „Hanako! Hanako!”z brzegu stawu, ona bez wahania przychodzi do moich stóp. Jeśli lekko poklepię ją po głowie, wygląda na zachwyconą. Czasami posuwam się tak daleko, że wyciągam ją z wody i obejmuję.”

” w pewnym momencie osoba obserwująca zapytała mnie, czy wykonuję sztuczkę z karpiem. Chociaż ryba, wydaje się, że czuje, że jest bardzo kochana, i wydaje się, że istnieje jakaś komunikacja uczuć między nami. Obecnie moją największą przyjemnością jest chodzenie do mojego rodzinnego miejsca dwa lub trzy razy w miesiącu i dotrzymywanie Towarzystwa „Hanako” – powiedział Koshihara.

wyjaśnił, że tak jak drzewo ma swoje roczne pierścienie na pniu, tak ryba ma swoje roczne pierścienie na łuskach. Trzeba je tylko policzyć, żeby poznać wiek ryb.

ryby były przekazywane przez kilka pokoleń w rodzinie Koshihara.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.