dzielenie się nagraniami z rozgrywki jest obecnie szaleniem, ale wierzcie lub nie, oglądanie kogoś grającego w grę wideo jest tak stare, jak sama rozrywka.

kiedy Q-bert i MS.Pac-Man przemierzali ziemię, nie było niczym niezwykłym zobaczyć grupę dzieci skupionych wokół automatu zręcznościowego, oglądających najlepsze sąsiedztwo na jednej ćwiartce. W latach 90. gra w moim sąsiedztwie była Street Fighter II, a aughts mieli młodych graczy skupionych wokół telewizorów w salonie z Grand Theft Auto.

przewiń do dzisiaj, gdzie udostępnianie lub przesyłanie strumieniowe wideo z rozgrywki online jest powszechne, a prawie każda większa gra, o której myślisz, ma bazę widzów i gwiazdy. W przeciwieństwie do gier z przeszłości, w których Donkey Kong lub Sonic the Hedgehog podążali wcześniej ustaloną ścieżką, a różnice między przebiegami były stosunkowo niewielkie, gry wideo oferują dziś wiele różnych zakończeń, wyników i gier środkowych, które mogą być tak zabawne, jak grać. Istnieją nawet Gry sportowe, takie jak seria FIFA i Rocket League, oferujące coś bliżej tradycyjnych sportowych atrakcji.

{{#url}}World Economic Forum{{/url}}{{^url}}World Economic Forum{{/url}}

poinformowano w czerwcu 2018 roku, że Esport, gdzie profesjonalni gracze gier wideo testują swoje umiejętności przeciwko sobie, był na dobrej drodze do miliardowego biznesu z 300 milionami fanów na całym świecie. To nic nie mówi o Twitchu, Dynamie należącym do Amazon, gdzie zawodowcy i zawodowcy grają w swoje ulubione gry, transmitując swoje wybryki na żywo do wielbiących tłumów online.

beam broadcast windows 10 7 Brad Chacos/IDG

następnie są Klipy gier wideo, które ludzie publikują na YouTube i innych stronach, pokazując innowacyjny ruch, samouczki z etapu gry, zabawne błędy w grze lub poważne błędy.

niezależnie od tego, czy chodzi o Pokazywanie się światu, czy tylko kilku znajomym, nagrywanie gier wideo jest ogromnym trendem, którego wielu graczy chce być częścią. Jeśli chcesz wziąć udział w zabawie, jak zacząć i jakiego oprogramowania do nagrywania powinieneś użyć? Nie brakuje darmowych narzędzi do nagrywania wideo, które walczą o Twoją uwagę, wiele z unikalnymi haczykami lub funkcjami.

regularnie przeglądamy różne najlepsze narzędzia do przechwytywania rozgrywki – z których większość jest bezpłatna-aby formułować konkretne zalecenia w oparciu o różne potrzeby, takie jak nagrywanie i udostępnianie klipów z wyróżnieniami, transmitowanie rozgrywki online lub tworzenie kompletnego archiwum ulubionej gry.

ten przewodnik wskaże Ci najlepsze oprogramowanie do nagrywania dla Twoich potrzeb. Jeśli chcesz rozpocząć streaming na żywo, Sprawdź również

{{#url}}PCWorld 's guide to game streaming with Twitch{{/url}}{{^url}}PCWorld’ s guide to game streaming with Twitch{{/url}}

.

najlepsze oprogramowanie do przechwytywania gier

obsstudio Ian Paul / IDG

OBS Studio

{{#url}} Open Broadcast Software (OBS) Studio {{/url}} {{^url}} Open Broadcast Software (OBS) Studio {{/url}}

zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych programów do przechwytywania gier.Ten pakiet jest śmiesznie elastyczny, co pozwala uchwycić nie tylko grę, ale także dodać Ujęcie kamery internetowej, znak wodny i jeszcze bardziej złożone elementy. Wpływ obs na wydajność jest również zaskakująco mały, biorąc pod uwagę, ile może zrobić.

OBS jest domeną profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników, ale piękno polega na tym, że wystarczy kilka minut treningu, aby zacząć używać. Każdy, kto chce przenieść nagrywanie i produkcję gier na wyższy poziom, powinien naprawdę rzucić okiem na OBS.

najlepsze oprogramowanie do przechwytywania gier dla początkujących

playstvprofileIDG

odtwarza dla sekcji profilu pulpitu.

nie ma wątpliwości, że najprostszym narzędziem do przechwytywania jest

{{#url}} odtwarza z Plays.tv {{/url}} {{^url}}odtwarza z Plays.tv {{/url}}

. wystarczy go zainstalować, zalogować się i zaczyna wykonywać swoją pracę bez konieczności podpowiadania. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą dostosować ustawienia przechwytywania, ale nie jest to wymagane, aby uzyskać wysokiej jakości wrażenia od samego początku.

najlepsze narzędzie do przechwytywania gier do udostępniania

xboxappcapturesIDG

uchwycenie paska gry w aplikacji Xbox.

{{#url}} odtwarza {{/url}} {{^url}}odtwarza {{/url}}

łączy się z

{{#url}}Pasek gier systemu Windows 10 {{/url}} {{^url}}Pasek gier systemu Windows 10 {{/url}}

tutaj. Chociaż Pasek gry nie jest technicznie narzędziem do udostępniania, jest zintegrowany z aplikacją Xbox Windows 10, w której można przesyłać klipy jednym kliknięciem do Xbox Live firmy Microsoft. Aplikacja Xbox ma również proste narzędzia do edycji, aby wyciąć nagranie na krótszy klip.

odtwarzanie jest tak samo łatwe w użyciu, jak Pasek gry do edycji. Po nagraniu rozgrywki, Plays pojawia się z równie prostymi narzędziami do edycji, aby wyciąć klip lub przesłać całość do Plays.tv.

minusem obu jest to, że nie łączą się z platformami takimi jak YouTube i Twitch. W obu przypadkach jednak łatwo jest uzyskać dostęp do filmów lokalnie, aby przesłać je gdzie indziej.

jak testowaliśmy oprogramowanie do przechwytywania gier

sprawdziliśmy każde narzędzie do przechwytywania, uruchamiając narzędzie do analizy porównawczej gry bez włączonego oprogramowania do przechwytywania, aby uzyskać podstawę, a następnie uruchamiając je ponownie z oprogramowaniem do przechwytywania aktywnie nagrywającym. Różnica, mierzona w klatkach na sekundę (fps), daje nam wyobrażenie o wpływie wydajności, jakiego można oczekiwać od tych narzędzi.

rozważamy również, jak łatwo lub trudno jest zainstalować i skonfigurować oprogramowanie, jak to jest aktywować je w danym momencie oraz jak łatwy jest interfejs oprogramowania w użyciu i zrozumieniu.

do naszych testów nie używamy top-of-the-line, ale

{{#url}}laptop z zewnętrzną konfiguracją GPU{{/url}}{{^url}}laptop z zewnętrzną konfiguracją GPU{{/url}}

. Nie chodziło o to, aby zobaczyć, co może zrobić

{{#url}}ogromnie potężny system{{/url}}{{^url}}ogromnie potężny system{{/url}}

, ponieważ ogromnie potężne systemy nie będą miały większego problemu z uruchomieniem czegokolwiek. Korzystanie z tej konfiguracji pokazuje, jak systemy budżetowe radzą sobie podczas grania i nagrywania w tym samym czasie.

przyjmij nasze wyniki z lekkim przymrużeniem oka. Hit wydajności stworzony przez oprogramowanie do przechwytywania wideo może się bardzo różnić między różnymi konfiguracjami PC. Procesor, karta graficzna, inny sprzęt i oprogramowanie działające w tle mogą znacznie wpłynąć na wyniki. Te benchmarki mają dać ogólne pojęcie o wydajności oprogramowania rejestrującego.

poza tym unikalne funkcje jednego programu do przechwytywania gier mogą skłonić cię do wybrania go nad innym, niezależnie od potencjalnych problemów z wydajnością.

naszym testerem był Laptop Lenovo X220 z 8GB PAMIĘCI RAM, a 2.Dwurdzeniowy procesor 7GHz Intel Sandy Bridge Core i7 2620-m z Hyperthreadingiem i

{{#url}}ASUS GeForce GTX 750Ti overclock edition {{/url}} {{^url}} Asus GeForce GTX 750Ti overclock edition {{/url}}

z 2 GB dedykowanej pamięci wbudowanej.

najlepsze oprogramowanie do przechwytywania gier: nasze recenzje

jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych typach najlepszego oprogramowania do przechwytywania gier wideo, a także o innych opcjach—takich jak NVIDIA ShadowPlay, FRAPS i AMD ReLive—poniższe linki kierują Cię do wszystkich programów, które niedawno recenzowaliśmy.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.