czy jest coś piękniejszego niż dywan kwitnących dzwonków?

jeśli masz ochotę dostrzec niektóre z tych pięknych kwiatów w Wielkiej Brytanii tej wiosny, oto miejsca do odwiedzenia…

EAST

Blickling Estate, Norfolk

odwiedź Blickling wiosną i odkryj jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia dzwonków w kraju. Podążaj krętymi ścieżkami przez wielki las i przechodź przez połacie delikatnych niebieskich kwiatów. Koniec kwietnia do początku maja to zwykle najlepszy czas, aby zobaczyć dzwonki, które dywanują podłogę leśną. Więcej informacji.

YORKSHIRE AND NORTH EAST

Hardcastle Crags, West Yorkshire

Dzwonki Bluebells to niekwestionowana wiosenna atrakcja w Hardcastle Crags, gdzie dywanują lasy. W szczytowym momencie, zwykle w maju, tworzą niemal nieziemską niebieską mgłę przez lasy i wypełniają powietrze słodkimi perfumami. Ten zalesiony krajobraz jest często nazywany „małą Szwajcarią” ze względu na zbocza doliny, ścieżki i rzekę, a wiosną las jest zalany dzwonkami. Więcej informacji.

Londyn i południowy wschód

Hatchlands Park, Surrey ten spokojny park położony jest na skraju pięknych wzgórz Surrey i otoczony uroczymi wioskami, zaledwie 45 minut od centrum Londynu. Hatchlands Park jest jednym z największych osiedli wiejskich w hrabstwie, w tym ancient woodland i open parkland, z widokiem na zabytkowy dom i okolicę Surrey. Wix ’ s Wood jest domem dla dywany bluebells, które pojawią się na przełomie kwietnia i Maja. Więcej informacji.

roślina, żółty, Płatek, Kwiat, Drzewo, Ogród, Botanika, roślina kwitnąca, Wildflower, krzew,

Hinton Ampner, Hampshire

odwiedzający mogą zwiedzić Akry niedawno otwartego starożytnego lasu otaczającego ten typowo angielski krajobraz. Spaceruj powoli po wspaniałych bukowych alejach i rozkoszuj się zjawiskiem bluebell, które się tu pojawia. Hinton wita pikników w swoim lesie, a są leśne „sofy” wyrzeźbione z powalonych pni drzew, gdzie można usiąść i podziwiać niebieski widok. Więcej informacji.

Nymans, West Sussex

podobno kwitną w Dzień Św. Jerzego (23 kwietnia), są dywany delikatnie pachnących dzwonków w całym starożytnym lesie otaczającym Nymans. Opisywany jako dom miłośnika ogrodu na wszystkie pory roku, możesz cieszyć się rozległym, ale kameralnym ogrodem wokół romantycznego domu i ruin tej wiosny.

zainspirowani scenerią i glebą, Rodzina Messel stworzyła jeden z wielkich ogrodów w kraju pod koniec XIX wieku. Ogród i pobliskie lasy są idealne do spacerów, pikników i plamienia dzwonków. Więcej informacji.

Sheffield Park and Garden, East Sussex

Utworzony przez wieki projektowania krajobrazu, Sheffield Park and Garden jest ogrodniczym dziełem sztuki z wpływami „zdolności” brązowy w całym. W miesiącach wiosennych delikatne głowy angielskich bluebells pojawiają się w kopsach, polanach dywanowych i rozprzestrzeniają się pod zadasze drzew i krzewów w całym parku.

dzwonki pięknie kontrastują z naturalizowanymi sadzeniami w zabytkowym ogrodzie „Capability” Brown i jego szerszym parkiem, tworząc spektakularne wiosenne show. Więcej informacji.

Sissinghurst Castle Garden, Kent

przechadzaj się po Sissinghurst Castle Garden, aby uzyskać inspirujące pomysły lub po prostu zanurzyć się w wiosnę i cieszyć się bogatymi, ciepłymi kolorami domku ogrodowego i połaciami dzwonków w lesie. Znany również jako Ogród wiosenny, Lime Walk jest jednym z obszarów, w których były właściciel Harold Nicolson kontrolował projektowanie i sadzenie. Długie łóżka tulipanów, fryz i hiacyntów są oznaczone aleją pleśniowych limonek, każdy centymetr pękający kolorem podczas wiosny. Więcej informacji.

NORTH WEST

Dunham Massey, Cheshire

w Dunham Massey spaceruj po kamelii spaceruj, aby zobaczyć ponad 10 000 roślin w cyclamen grove, bluebell meadow i yellow meadow. Wybierz się na spacer i ciesz się pięknym wyświetlaczem dzwonków na osiedlu. Największą kolekcję tych delikatnych kwiatów można znaleźć pod dębami i laskami czarownic obok ogrodu bagiennego. Więcej informacji.

Niebieski, roślina, kwiat, fioletowy, roślina kwitnąca, Las, Ziemia, Las, Wildflower, pień,

Rufford Old Hall, Lancashire

Hotel Rufford Old Hall mieści się na terenie 14 hektarów wspaniałych ogrodów i lasów, urządzonych w stylu późnego wiktoriańskiego i wczesnego okresu edwardiańskiego. Zapraszamy na spacer wśród małych lasów zalany z różnych rodzimych drzew, jak również dywan dzwonki i krokusy wiosną. Najlepszy czas, aby je zobaczyć, to koniec kwietnia i początek maja w Beech Walk i North Woods – zobacz, czy możesz dostrzec miód i trzmiele odwiedzające bluebells, jak również. Więcej informacji.

SOUTH WEST

Buckland Abbey, Devon

odwiedzając Buckland, podążasz śladami ponad 700 lat; od cystersów, którzy zbudowali Opactwo i uprawiali posiadłość, po marynarzy Grenville i Drake, którzy zmienili kształt domu i losy kraju. Tej wiosny, opływaj posiadłość w poszukiwaniu błękitnych mórz, przemierzających leśne zarośla. Więcej informacji.

roślina, społeczność roślin, krajobraz naturalny, fioletowy, dziki kwiat, Lawenda, okrywa ziemna, Las, Las, Rezerwat Przyrody,

Godolphin, Kornwalia

Odkryj bogactwo Archeologii i dzikiej przyrody Godolphin I przenieś się w czasie, wędrując po XVI-wiecznym ogrodzie, jednym z najważniejszych historycznych ogrodów w Europie. Zagub się w spokojnym i tajemniczym lesie, gdzie lata górnictwa pozostawiły nienaturalny, pofałdowany krajobraz pokryty błękitnymi dzwonkami w kwietniu i maju. Wybierz się na spacer wzdłuż rzeki i nie zapomnij zatrzymać się na orzeźwiającą filiżankę herbaty i kawałek domowego ciasta w herbaciarni. Więcej informacji.

Lanhydrock, Kornwalia

Lanhydrock to idealny Wiejski Dom i Posiadłość, z poczuciem rodzinnego domu. Osiedle jest warte zwiedzania, ze starożytnymi lasami i spokojnymi ścieżkami nadrzecznymi. Możesz zabrać rowery na trasy rowerowe off-road, ze specjalnymi trasami dla rodzin i początkujących jeźdźców. Ta fascynująca posiadłość wiejska ma wspaniałe ogrody, w tym genialną kolekcję wiosennych kwitnących magnolii i obszarów leśnych kwitnących falami żonkili i dzwoneczków. Więcej informacji.

MIDLANDS

Clumber Park, Nottinghamshire

Clumber Park to idealne miejsce na spacer po bluebell. Zabierz rodzinę na spokojny spacer i poczuj wielkość posiadłości, a następnie zrelaksuj się w herbaciarni ogrodowej przy popołudniowej herbacie kremowej i pysznych domowych słodkich smakołykach. Więcej informacji.

roślina, most, Bank, Wildflower, Groundcover, most łukowy, kanał, Lawenda, kanał, Rzeka,

Croome, Worcestershire

wraz z mistycznymi świątyniami, szaleństwami i posągami za każdym rogiem, spacer Croome nad jeziorem to prawdziwe brązowe arcydzieło „zdolności”. Przez całą wiosnę gołe parkowe podłogi kwitną dzwonkami, tworząc cud natury wśród rzeźb. Wybierz się na spacer obok krytego strzechą lodowca do Wielkiej Rotundy, gdzie o tej porze roku nie można przegapić szerokich widoków na park. Więcej informacji.

Packwood House, Warwickshire

położony głęboko w Bluebell Wood jest InsideOutHouse, jednym z trzech zabawnych szaleństw na terenie. Ten czarujący drewniany domek zbudowany z odrzuconych reprodukcji mebli Tudor wygląda tym bardziej magicznie, gdy otoczony jest morzem dzwonków na wiosnę. Więcej informacji.

Walia

Dinefwr Park and Castle, Carmarthenshire

Dinefwr Park and Castle to kultowe miejsce w historii Walii i jest idealnym miejscem na relaksujący spacer po najbardziej malowniczych krajobrazach Carmarthenshire. Jest to jedyny wyznaczony parkland National Nature Reserve w całej Walii, gdzie można odkryć starożytne drzewa, rzadkie porosty i grzyby oraz jedne z najlepszych przykładów brytyjskiej przyrody, które prawdopodobnie zobaczysz, w tym olśniewające pokazy dzwonków na wiosnę. Więcej informacji.

Chirk Castle, Wrexham

wraz z 700-letnim zamkiem, dalekimi widokami na równiny Cheshire I Shropshire oraz nagradzanym ogrodem, posiadłość Chirk Castle o powierzchni 480 akrów jest doskonałym miejscem do podążania za znakami wiosny. Jedną z atrakcji późnej wiosny jest czarujący dywan dzwonków rozrzuconych po lasach w maju. I chociaż Zamek Chirk może być przesiąknięty historią, to na pewno nie utknął w przeszłości; te delikatne niebieskie piękno można teraz podziwiać na wycieczce Segway po posiadłości lub oczywiście na spokojnym wiosennym spacerze. Więcej informacji.

roślina, kwiat, fioletowy, Wildflower, Groundcover, wiosna, roślina zielna, pole, łąka, rolnictwo,

Penrhyn, Gwynedd

późna wiosna przynosi plusk żywego niebieskiego do zamku Penrhyn. Błękitne dzwonki można zobaczyć w ogrodach i lasach w maju, piękny kontrast kolorów na tle szarej zewnętrznej części zamku. Podążaj trasą nowego gościa przez błękitne morze, poniżej wiszących konarów dojrzałych i pół-dojrzałych dębów ze spektakularnymi widokami na Snowdonię i Wybrzeże Północnej Walii. Penrhyn ciężko pracuje, aby zachęcić lokalną przyrodę, więc podążaj ścieżkami przyrodniczymi, aby dowiedzieć się więcej i zwiedzić mniej znane części terenu zamku. Więcej informacji.

Irlandia Północna

Downhill Demesne i Hezlett House, County Londonderry

odwiedź ten oszałamiający krajobraz demesne, gdzie znajdziesz wspaniałe spacery na klifach, zapewniające solidne widoki na cypel na północnym wybrzeżu. Odkryj świątynię Mussenden i imponujące XVIII-wieczne ruiny Downhill mansion. Bishop ’ s Gate garden and glen to świetne miejsce dla całej rodziny na relaks i rozkoszowanie się rozkoszami budzącej się natury-szczególnie w sezonie bluebell. Więcej informacji.

(obrazy: National Trust)

ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez stronę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom podać swoje adresy e-mail. Więcej informacji na ten temat i podobne treści można znaleźć na stronie piano.io

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.