źródło obrazu

podczas gdy kilka młodych żółwi jest umiarkowanie małych, większość gatunków osiąga wymiary powyżej 4 cali po wyhodowaniu. W przeciwieństwie do twierdzeń niedoświadczonych lub nielegalnych kupców, którzy twierdzą, że żółwie pozostaną małe, jeśli zostaną zatrzymane w małym pojemniku, energiczne żółwie rozwijają się szybko, gdy są traktowane z konwencjonalną uwagą. Chociaż kilka odmian żółwia pozostaje stosunkowo małe i są raczej nieskomplikowane, aby wspierać tworzenie doskonałych małych partnerów żółwia.

x

aby wyświetlić ten film, włącz obsługę JavaScript i rozważ aktualizację do przeglądarki internetowej obsługującej wideo HTML5

jak utrzymać swoje kameleony w zdrowiu

małe żółwie mogą być szczególnie satysfakcjonującym kumplem dla wielu hodowców zwierząt tylko dlatego, że pozostają żywotną długością i pozostają umiarkowanie niskim towarzyszem ochrony. Niektórzy wolą je, ponieważ są bardzo urocze. Podobnie można zauważyć ogromne zrozumienie różnicy, gdy dostaje się do zakresu tych żółwi. Niektóre odmiany wygodnie pasują do naszej ręki, a jednocześnie kilka jest tak dużych, jak nasz promień.

słowo ostrzeżenia!

zakup żółwi o zasięgu muszli poniżej 4 cali jest uważany za zakazany w Stanach Zjednoczonych.

lista małych żółwi

sława małych żółwi domowych może być związana z wydarzeniem, że jest dostępna, aby pomieścić je nawet w małym domu. Podczas gdy gigantyczne gatunki, które wymagają rozległego obszaru, muszą zostać zachowane na zewnątrz, małe żółwie mogą być trzymane w terrarium o pojemności 40 lub 50 galonów w rezydencji. Co ważniejsze, nie musisz się dużo przejmować, gdy dotrze do ich nawyków żywieniowych, zachowania lub uwagi. Jeśli szukałeś odmian żółwia, które nie są zbyt duże, poniżej podano kilka wyborów, które możesz pomyśleć.

1. Żółwie błotne

dobrze znany żółw błotny ma zwykle około 4 do 5 cali długości. Istnieją około 50 lat w zamknięciu. Żółw błotny występuje w części Afryki i Ameryki Północnej. Pasiaste żółwie błotne i pospolite żółwie błotne dojrzewają do prawie 4,5 cala. Gatunki żółte i sonorańskie rozciągają się w niektórych przypadkach do około 6 cali.

2. Żółwie piżmowe

źródło obrazu

ledwo rozszerzając się poza zakres 5 cali, żółwie piżmowe są twoim największym ryzykiem, Jeśli szukasz żółwi domowych, które nie staną się przeszkodą ze względu na ich pomiar na dłuższą metę. Istnieją cztery odmiany żółwi piżmowych: żółwie piżmowe razorback, żółwie piżmowe pospolite, żółwie piżmowe loggerhead i spłaszczone żółwie piżmowe. Jeśli chodzi o ich zakres, Klatka obejmująca około 45 cali długości i 25 cali szerokości będzie odpowiednia dla pary.

3. Żółwie bagienne

źródło obrazu

żółw bagienny to żółw półmorski, który jest endemiczny dla wschodnich Stanów Zjednoczonych. Ogólnie rzecz biorąc, nie rosną powyżej 4 cali i mogą istnieć w ciągu 20 do 30 lat. Większość z tych żółwi osiąga dorosłość w wieku 4-10 lat, a w początkowych stadiach mogą znacznie się rozwijać.

są dość żywe przez cały dzień i odpoczywają wieczorem, dostarczając im Klasyczne zwierzę dla kilku gospodarstw domowych. Niektóre odmiany żółwia wolą hibernować przez cały dzień, zwracając się do nich znacznie ospale.

jest to mały żółw, który pozostaje miniaturowy, który będzie bardzo wspólnym towarzyszem dla dzieci lub rodziców.

4. Żółwie plamiste

źródło obrazu

Żółwie plamiste są pół-morskimi odmianami żółwia. Jasne jest odróżnienie żółwia plamistego. Mają żółte plamki na gardle, głowach, muszlach i nogach. Pozostała część ich Ramki ma ciemny kolor. Ostatecznie osiągają długość od 3,5 do 5 cali. 55-galonowy pojemnik jest więcej niż odpowiedni dla żółwi plamistych. Doskonałe ograniczone ustawienie byłoby około 50% ziemi i 50% wody z deską z drobnego relaksującego drewna.

5. Żółw Reeve

o wspólnej średnicy 5 cali, Chińskie żółwie stawowe lub żółwie Reevesa wykonują doskonałe zwierzęta domowe. Co ważniejsze, mają zaskakująco skromny charakter, co stanowi dla nich prototyp dla nowicjuszy. Jeśli planujesz wziąć je jako kumpli, upewnij się, że zbadać je dokładnie, zwłaszcza ich karapaks. Żółwie te są wrażliwe na różne choroby, które ujawniają się w ich przypadkach. Jeśli chodzi o schronienie, niezbędna jest świeża woda i odpowiednie miejsce do wylegiwania się.

6. Żółw skrzynkowy

są zwykle spotykane w jeziorach poza Ameryką i nie są członkami rodziny żółwi, choć preferowane terrapeny. Występują tu Żółwie skrzynkowe Ameryki Północnej oraz żółwie skrzynkowe Azji.

jest to towarzysz, który może istnieć do 50 lat lub dłużej. Są wszystkożerne, zdolne do spożywania prawie wszystkiego. Żółwie pudełkowe również zwykle nie rosną znacznie większe niż 7 cali długości.

jako towarzysze mogą stać się akcentowani, gdy są przenoszeni do nowszych środowisk; jednak zwykle są znacznie łatwym do zwrócenia uwagi.

7. Żółw Padloper

źródło obrazu

Padlopers pochodzą z Afryki i są bardzo małe. Dorosłe cętkowane żółwie padloper rozciągają się wyłącznie 1,46 cala każdy. Kłódka karoo jest tylko nieco bardziej znacząca, ma 1,7 cala, z umiarkowanie zakrzywionym karapaksem. Namaqualand Cętkowany padloper otrzymuje swój tytuł od białego imponującego na jego przypadku i osiąga około 2,5 do 3 cali. Kłódka Nama ma 3 cale długości, a jednocześnie standardowa kłódka ma od 2,5 do 3 cali.

8. Terrapiny diamentowe

jednak nie tak małe jak odmiany, które wyjaśniliśmy wcześniej, terrapiny diamentowe są bardzo małymi żółwiami, z samcami średnio prawie 5 cali, a samicami 7 cali. Niemniej jednak są energiczne; nie są uważane za odpowiednie dla amatorów. Ponieważ są wrażliwe na infekcje karapaksu i choroby grzybicze, będziesz musiał poświęcić znaczną część wydarzenia w ich stosowaniu. Trzeba będzie pomieścić je w ogromnym terrarium-70-galon idealnie-aby upewnić się, że pozostają zdrowe i aktywne.

przegląd gatunków żółwi

żółwie są jednym z najbardziej poszukiwanych zwierząt zewnętrznych, a niektóre gatunki żółwi zlokalizowały swój dostęp w kierunku głównych zwierząt żółwi. Małe żółwie to sympatyczne zwierzęta, które tworzą korzystnego towarzysza zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Potrzebują mniej zasięgu i mniej punktów do opieki niż większość innych gadów i włochatych zwierząt domowych. Istnieje ponad 250 odmian żółwi w Królestwie. Tylko kilka z nich pozostaje malutkich nawet w okresie dojrzałości. Kilka osobników pragnie tych gatunków żółwi, ponieważ stają się bardziej osiągalne, aby zwrócić na nie uwagę i uzyskać przyzwoity Pojemnik.

małe żółwie wciąż ponoszą ogromną odpowiedzialność

nie zakładaj, że hodowanie żółwia jest krokiem w ogrodzie. Mały żółw jest po prostu podobny do innych zwierząt domowych. Oni jednak pragną twojego uczucia i troski. Żółw zwierzęcy będzie wymagał twojej uwagi, aby dojrzał i pozostał energiczny. Konwencjonalna konserwacja pojemnika jest potrzebna, z wyjątkiem pragnienia wspólnego żółwia zamieszkującego w nieprzyjemnym i poniżej doskonałych wymagań. Będziesz musiał myć Pojemnik mniej więcej co 3 tygodnie.

oprócz pojemnika, możesz potrzebować pudełka dla zwierząt lub nosidełka dla małego żółwia. Zapewni to miejsce do umieszczenia żółwia w pomieszczeniach oczyszczających kwarantanny i wycieczki do lekarza. Żółwie wymagają pożywienia około 4-5 razy w tygodniu, a ich źródło wody musi być stale tak chłodne, jak osiągalne.

rozróżnij płeć

ponieważ Gady jednej płci stają się bardziej znaczące niż stworzenia przeciwnej płci, kilka odmian żółwia jest reprodukcyjnie dymorficznych. U szerokich odmian, takich jak żółwie afrykańskie (Geochelone sulcata), samce często mają większe rozmiary niż samice. Jednak liczne małe rodziny wykazują przeciwną skłonność, z kobietami przewyższającymi samce. Oznacza to, że amatorzy dążący do małych żółwi muszą wybierać dla samców, najlepiej niż dla samic. Niestety, często trudno jest określić płeć żółwia, dopóki nie urosnie. Jednak cechy, które oddzielają samce od samic, różnią się od jednej odmiany do kolejnych; samce zwykle posiadają bardziej wydłużone ogony niż samice, a ich muszle są zakrzywione. Łukowaty wzór dolnego karapaksu umożliwia samcom wznoszenie się samic.

Wskazówki dotyczące opieki nad żółwiami, które pozostają niewielkie

szukając konwencjonalnej Administracji i wsparcia dla licznych żółwi, należy znać niektóre z ich podstawowych potrzeb.

studiując więcej na temat tego, czego każda odmiana żółwia chce dla swojego domu, warunków cieplnych, diety i uwagi, pomoże w zagwarantowaniu, że twój żółw może pozostać tak zdrowy, jak to możliwe.

wskazówki dotyczące pielęgnacji z porządnego podręcznika terapeutycznego terrarium mogą być doskonałym podejściem, aby upewnić się, że twój żółw pozostaje tak długo, jak osiągalny. Z tego artykułu możesz dowiedzieć się, jak niańczyć żółwia.

jak dbać o żółwia

  • odpowiedni rozmiar terrarium. Na każdy 1 cal tortoise przypadku, trzeba będzie dziesięć galonów wody, na żółwia.
  • tradycyjna baza wypoczynkowa. Żółwie wolą suszyć w suszarce z wyjątkiem wody.
  • dokładny filtr wody. Filtr powinien być dwa razy mocniejszy niż pojemnik żółwia. Filtr powinien wykorzystywać zarówno filtrację biologiczną, jak i mechaniczną.
  • właściwa temperatura wody. Doskonałe ciepło wody wynosi 25-29 stopni. Żółwie potrzebują zarówno UVB, jak i UVA.
  • coś komercyjnego lub naturalnego. Odpowiednia Dieta. Twój zwierzak żółwia wymaga białka (świerszcze, robaki, ryby) oraz niektórych rodzajów owoców i warzyw w miarę dojrzewania

wniosek

Żółwie towarzyszące, które pozostają małe, mogą być niesamowitym zwierzakiem, które można mieć dzięki obfitości wiedzy dostępnej na temat wszystkich odmian żółwi domowych, które pozostają małe, a także ich warunków żywieniowych, dobrego samopoczucia i siły. Możesz nabyć uroczego i niezwykle energicznego zwierzaka, który nigdy nie przekroczy środowiska, które uzyskasz dla niego pierwotnie.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.