jak uratować roślinę bambusową po tym, jak zacznie żółknąć

możesz uratować roślinę, jeśli nadal ma zielone węzły z pozostałą łodygą. Najprostszym sposobem jest czyste cięcie za pomocą sterylizowanego sekatora, aby usunąć żółtawą część i rozmnożyć nową szczęśliwą łodygę bambusa ze zdrowego Zielonego segmentu.

jeśli znajdziesz rośliny zainfekowane owadami lub grzybami, najlepiej je dokładnie wyczyścić łagodnym mydłem do mycia naczyń. Pozwól mu zanurzyć się w nim przez dziesięć do piętnastu minut i umyj czystą wodą.

wyczyść go prawidłowo, aby łodyga nie była obślizgła i usuń każdą część, która wygląda na zbyt miękką lub gąbczastą. Te miękkie i papkowate części zwykle nie rosną zdrowe.

zaznacz miękkie i zielone obszary i przyciąć dwa do trzech cali poniżej nich. Nie wycinaj miękkiego miejsca, ale wybierz miejsce, które jest nieco twarde i nie odbarwia się. Możesz zastosować hormon ukorzenienia na dnie i umieścić go w czystej wodzie, aby korzeń się rozmnażał.

możesz również nałożyć wosk świecy na wyciętą część łodygi. Zapobiega to gniciu korzeni lub jakiejkolwiek infekcji odsłoniętej łodygi.

usuń również kamienie lub inne przedmioty dekoracyjne z wazonu i wyczyść je prawidłowo, jeśli wydają się być zanieczyszczone glonami. Umieść go w miejscu, w którym roślina może otrzymywać pośrednie światło słoneczne, a temperatura pozostaje łagodna.

jakiego nawozu należy użyć dla szczęśliwej rośliny bambusowej, gdy zmieni kolor na żółty?

w przypadku szczęśliwego bambusa płynny nawóz działa najlepiej. Ale nie musisz używać zbyt dużej ilości nawozu, ponieważ bambus wystarczy, aby zadbać o siebie. Dla wielu wystarczające jest lekkie nawożenie go dwa razy w roku zbilansowanym nawozem N-P-K.

należy zachować ostrożność podczas stosowania nawozu, ponieważ zbyt duża ilość nawozu może również spowodować żółknięcie. Powinieneś przerwać zapłodnienie, kiedy próbujesz ożywić pożółkły bambus.

zapewnij mu odpowiednie środowisko uprawy, takie jak trzymanie go z dala od bezpośredniego światła słonecznego, używaj czystej niechlorowanej wody i sprawdź, czy nie ma szkodników lub inwazji.

czy należy przycinać szczęśliwy bambus?

Lucky bamboo jest szybko rosnącym i szybko staje się cięższy od góry, co może powodować, że wygląda chaotycznie. Ponadto dodatkowy ciężar kładzie nacisk na łodygę i korzeń rośliny.

przycinanie niechcianych liści pomaga rosnąć zdrowo, a nowe liście pączkują na górze. Należy przycinać wszelkie skrzyżowane, uszkodzone lub chore części, które mogą powodować stres w pomieszczeniach Rośliny i zahamować wzrost.

przy odpowiednim przycinaniu można poprawić wygląd bambusa. Pomaga również w utrzymaniu zdrowia i odmłodzeniu słabej lub słabej łodygi, w tym martwych liści. Możesz użyć ręcznego przycinacza, który jest ostry i czysty do przycinania rośliny.

nie używaj tępego ostrza do przycinania, ponieważ utrudni to pracę, powodując postrzępione cięcia i łzy, które źle wyglądają. Rany łodygi i liści stają się również podatne na szkodniki i choroby.

mądrze jest sterylizować ostrze chusteczkami dezynfekującymi lub ściereczką nasączoną alkoholem podczas przemieszczania się z rośliny do rośliny. Zapobiega to przypadkowemu przenoszeniu się patogenów.

czy szczęśliwa roślina bambusowa może rosnąć w wodzie, czy konieczna jest gleba?

niektórzy uważają, że szczęśliwy bambus rośnie tylko w glebie, ale wielu innych uważa, że może rosnąć w samej wodzie. Często można go zobaczyć w biurach, domach i holach hotelowych. Jest to również popularny prezent, ponieważ tak łatwo się nim zająć.

dobrą wiadomością jest to, że szczęśliwa roślina bambusa może rosnąć w samej wodzie, ale w razie potrzeby może być również rozwijana w organicznej glebie kompostowej. Rośnie w strefie twardości USDA od 9 do 12.

mimo, że nazywa się to szczęśliwym bambusem, to wcale nie jest gatunkiem bambusa. Niezależnie od tego, czy rośnie w wodzie, czy w glebie, postępuj zgodnie z odpowiednimi instrukcjami pielęgnacyjnymi, aby zachować zdrowie i siłę.

podsumowanie

nie ma wątpliwości, że szczęśliwe rośliny bambusowe są popularnymi roślinami dekoracyjnymi, które są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają wiele uwagi. Ale jest to również nieco inwazyjne podczas sadzenia go na zewnątrz w glebie i należy podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby zatrzymać niekontrolowane rozprzestrzenianie się.

nie rozpaczaj, jeśli zobaczysz, że niektóre liście żółkną. Z pewną ostrożnością, taką jak zmiana wody i stworzenie odpowiednich warunków uprawy, można szybko ożywić lub utworzyć nową rozmnażanie.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.