więc napotkałem ostatnio dziwny problem, w którym mój wskaźnik myszy/kursor losowo skakał po ekranie, uniemożliwiając mi wpisanie czegokolwiek! Nigdy wcześniej nie miałem tego problemu, ale po uaktualnieniu mojego laptopa Acer do Windows 7 64-bit, zaczął występować problem z kursorem lecącym po całym ekranie.

W każdym razie, po zabawie z wszelkiego rodzaju rzeczami, udało mi się opanować touchpad i kursor i znów normalnie pracować. Kilku przyjaciół powiedziało mi, że mają podobne problemy, ale musieli uciekać się do innych rozwiązań, aby rozwiązać problem. W tym artykule postaram się wymienić wszystkie różne metody, które możesz spróbować naprawić.

kursor myszy skacze

Metoda 1 – Aktualizacja sterownika dla touchpada

jeśli używasz touchpada na laptopie i masz ten problem, pierwszą rzeczą, którą chcesz spróbować, jest pobranie najnowszego sterownika dla touchpada ze strony internetowej producenta. Pamiętaj, że powinieneś nałożyć grzywnę na tę, która jest kompatybilna z twoją wersją systemu Windows (7/8/10, 32 lub 64-bit).

jeśli masz już najnowszy sterownik i nie działa, możesz również spróbować pobrać ogólny sterownik touchpad z Synaptic i sprawdzić, czy działa zamiast bieżącego sterownika. Pamiętaj, że nigdy nie powinieneś wierzyć systemowi Windows, gdy mówi ci, że masz najnowszy sterownik. Zawsze przejdź do strony producenta i pobierz stamtąd najnowszy sterownik.

http://www.synaptics.com/resources/drivers

Metoda 2-Wyłącz Touchpad

na niektórych komputerach ten problem po prostu nie zniknie, dopóki nie wyłączysz samego touchpada. Będziesz musiał użyć myszy zamiast, ale to chyba lepiej niż nie jest w stanie wpisać niczego na komputerze! Najlepszym sposobem na wyłączenie touchpada jest znalezienie małej ikony touchpada gdzieś w zasobniku systemowym. Spowoduje to otwarcie oprogramowania ustawień touchpada, w którym można dostosować różne opcje i ewentualnie wyłączyć sam touchpad.

po otwarciu ustawień możesz wybrać panel dotykowy i kliknąć Wyłącz. W zależności od rodzaju posiadanego sprzętu touchpada proces może się nieznacznie różnić w przypadku jego wyłączenia. Zawsze możesz wypróbować Panel sterowania i przejść do myszy lub touchpada, jeśli ta opcja jest dostępna.

wyłącz touchpad

Metoda 3 – Aktualizacja sterowników karty graficznej

jest to strzał w dziesiątkę, ale warto spróbować. Śmiało i zaktualizuj sterowniki Karty Graficznej i sprawdź, czy to robi jakąś różnicę, ponieważ kursor skacze wszędzie. Może Ci się poszczęści, jeśli do tej pory nic innego nie zadziałało.

metoda 4-Wyłącz Dotknij, aby kliknąć

niektórzy ludzie mają problem, w którym za każdym razem, gdy ich palec szczotkuje o touchpad, przeskakuje do innej części ekranu. Może to być spowodowane opcją stuknij, aby kliknąć na niektórych touchpadach. Kliknij dwukrotnie ikonę touchpada na pasku zadań, spróbuj znaleźć coś związanego z opcjami wskaźnika, a następnie Zaawansowane, a następnie coś o nazwie Włącz Dotknij. Upewnij się, że jest niezaznaczony. Inne nazwy można kliknąć, aby dotknąć lub dotknąć wyboru.

W niektórych ustawieniach touchpada możesz również zobaczyć „stuknij podczas pisania”. Chcesz się upewnić, że jest włączona.

dotknij

ponadto dobrym pomysłem jest wyłączenie gestów i sprawdzenie, czy to rozwiązuje problem.

metoda 5-spróbuj TouchFreeze

jeśli nic innego nie działa, możesz sprawdzić fajny program o nazwie TouchFreeze, który automatycznie wyłącza touchpad po wpisaniu tekstu.

http://touchfreeze.net/

jest naprawdę stary, ale wydaje się działać dla kilku osób, więc daj mu szansę, jeśli nic innego nie działa.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.