Sprzedaż Hurtowa lub dystrybucja hurtowa oznacza sprzedaż towarów innym osobom niż zwykły konsument. Produkty sprzedawane są przy założeniu, że mają być wykorzystywane do celów biznesowych, dlatego ci, którzy kupują hurtowo, to zazwyczaj sprzedawcy detaliczni, pracownicy przemysłu lub osoby zajmujące się profesjonalną działalnością gospodarczą.

jednak myślenie, że hurtownicy będą handlować tylko z uznanymi, dość dużymi firmami, jest powszechnym błędem.

w rzeczywistości wszystko, czego potrzebujesz do zakupu hurtowego, to udowodniony zamiar wykorzystania zapasów do celów komercyjnych, a nie osobistych (tj. musisz udowodnić, że kupujesz zapasy w celu handlu lub wykorzystania w celach biznesowych).

jednak nie musisz mieć sklepu ani nawet być szefem biura pełnego pracowników, aby kupić u hurtownika. Są tak samo szczęśliwi, że sprzedają jednoosobowym handlowcom, jak dużym korporacjom.

Czytaj dalej, aby rozpakować drobniejsze szczegóły dotyczące zakupu hurtowego, a my wskażemy Ci właściwy kierunek, jeśli chodzi o sprzedaż-na Twoim magazynie.

na tej stronie omówimy:

 • dlaczego warto kupować hurtowo?
 • co oznacza „tylko dla handlu”, gdy kupujesz hurtowo?
 • jaki dowód handlu potrzebujesz?
 • jakie są minimalne wymagania przy zakupie hurtowym?
 • Karty handlowe – czy są koniecznością?
 • dlaczego akcje są takie tanie?
 • co zrobić, jeśli chcę kupić produkty z zagranicy?

dlaczego warto kupować hurtowo?

istnieje wiele korzyści z zakupu akcji od hurtownika, polubowny punkt cenowy jest tylko jednym z nich. Oto niektóre z innych najważniejszych powodów, które sprawiają, że zakup hurtowy jest całkowicie opłacalny:

 • towar wyceniony w świetnych punktach cenowych
  ceny hurtowe są znacznie niższe niż normalne ceny detaliczne, więc udając się do hurtownika, możesz dostać w magazynie w niższej cenie niż konkurencja, ale następnie sprzedać go po podobnej (lub konkurencyjnej) cenie.
 • dostępna będzie szeroka gama towarów
  Hurtownie mają zwykle dużo zapasów i duży wybór w niezaprzeczalnie dobrej cenie. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz kupić dużo akcji, ale pamiętaj, aby nie dać się ponieść emocjom. Łatwo dać się zwabić w pułapkę „to jest Tanie, Kupię, ponieważ jest w dobrej cenie”. Upewnij się, że będziesz miał możliwość sprzedania go przed zakupem.
 • znajomość marki
  Klienci częściej kupują marki, które znają i którym ufają. Hurtownie sprzedają markowe towary za ułamek kosztów, dzięki czemu możesz zaopatrzyć się w markowe towary, których oczekują Twoi klienci, za ułamek kosztów.
 • niższe koszty wysyłki, dostawy lub odbioru
  zamiast robić wiele zakupów, kosztując wiele rund kosztów wysyłki, ponieważ kupujesz luzem od hurtownika, koszty wysyłki, odbioru lub dostawy zostaną znacznie zmniejszone. Ponadto, jeśli podróżujesz do zajezdni samodzielnie, zrobienie jednego sklepu hurtowego oznacza, że oszczędzasz zarówno na benzynie, jak i czasie.
 • Swoboda i zwinność
  chociaż niektóre większe firmy mogą być związane z zakupem hurtowym,jako mniejszy startup masz możliwość zakupów. Kupuj hurtowo, gdy pasuje do Twojego portfela, ale wtedy nadal masz swobodę szukania czegoś bardziej wyjątkowego, jeśli nastrój cię uderzy. To sytuacja, w której wszyscy wygrywają.

co oznacza „tylko dla handlu”, gdy kupujesz hurtowo?

ze swojej natury prawie wszyscy hurtownicy stwierdzają, że są „tylko do handlu”, ale jeśli planujesz kupić akcje i sprzedać je, technicznie jesteś handlowcem – nie musisz mieć za sobą spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, aby się kwalifikować. Hurtownicy są w większości „tylko handel” dla korzyści uzyskanych od swoich producentów, dla celów podatkowych i, oczywiście, aby odróżnić je od sklepów ulicznych.

jeśli hurtownik chce sprzedawać tylko „dużym chłopcom”, będą mieli duże minimalne wymagania zakupowe. Jednak jest to rzadkość i minimalne zamówienia są często tylko £50 do £100, aw niektórych przypadkach nie ma minimalnego zamówienia w ogóle, podczas gdy niektóre będą miały tylko minimalne zamówienie na pierwszy zakup.

jaki dowód handlu potrzebujesz?

Większość hurtowników chętnie sprzedaje ci towary bez dowodu bycia „w handlu”, ale niektórzy zażądają dowodów, że nie planujesz używać ich produktów do własnego użytku osobistego.

ponownie, jeśli jesteś początkującym jednoosobowym przedsiębiorcą nowym w hurtowni, nie ma się czego obawiać. Dowód transakcji można łatwo dostarczyć w formie wizytówki lub papieru firmowego z nazwą handlową. Faktura od innego hurtownika lub wyciąg bankowy z konta firmowego będą również wystarczające do rozpoczęcia relacji handlowej.

jeśli chcesz założyć firmowe konto bankowe, powinieneś najpierw dowiedzieć się, co to jest konto sprzedawcy. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o konfigurowaniu konta sprzedawcy i jakie kroki możesz podjąć, aby je uzyskać.

jakie są minimalne wymagania przy zakupie hurtowym?

podobnie jak w przypadku wielu aspektów zakupu hurtowego, istnieje duża zmienność co do tego, co poszczególni hurtownicy będą wymagać od kupujących. Jeśli lokalny hurtownik wymaga od ciebie dużego minimalnego zamówienia lub innych nieprzydatnych warunków, warto odwiedzić innych hurtowników, dopóki nie znajdziesz takiego, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

niektórzy hurtownicy nawet nie nalegają, aby wziąć całą „partię” (grupy towarów, które hurtownicy składają się na sprzedaż), dzięki czemu możesz wybrać dokładnie, ile konkretnego produktu potrzebujesz.

więc jeśli boisz się podejść do swojego hurtownika, wiadomość brzmi: nie bądź. Różnica między hurtownikami a detalistami jest mniejsza, niż myślisz. Być może będziesz musiał przeskoczyć przez kilka dodatkowych przeszkód dla swojego dostawcy, ale zasadniczo obaj chcą Twojej firmy – zasadniczą różnicą jest to, że hurtownie będą Cię kosztować znacznie mniej pieniędzy.

więc rozejrzyj się-hurtownia, która może zaoszczędzić Ci dużą część Twojego budżetu, może być tuż za rogiem. Na przykład, Czy słyszałeś o Amazon Business? Rejestracja konta Amazon Business pozwoli Ci zaoszczędzić £50 od pierwszego zamówienia £100. Założenie konta jest bezpłatne dla każdej zweryfikowanej firmy i możesz korzystać z wielu dodatków, takich jak specjalne dostawy produktów i wspomagane rozwiązania zakupowe dla każdej firmy, dowolnej wielkości.

Karty handlowe-czy są koniecznością ?

Karty handlowe są wydawane w imieniu hurtowników w celu nagradzania lojalności od firm, które kupują swoje towary. Działając podobnie jak standardowe karty sklepowe, Karty handlowe umożliwiają również dostęp do szerokiej gamy hurtowników i są cennym znakiem, że jesteś uznanym handlowcem.

niektórzy hurtownicy wydają kartę handlową jako rodzaj karty członkowskiej-potwierdzającą, że zweryfikowali Cię jako handlowca, co pozwala na powtórzenie dostępu do lokalu. Jeśli hurtownia prowadzi taki system, to jedynym sposobem, w jaki będziesz mógł od nich kupić, jest uzyskanie takiej karty.

Karty handlowe Zwykle bezpłatne i można je łatwo uzyskać, wypełniając kilka formularzy i dostarczając dowód transakcji-ponownie, papier firmowy i wizytówki powinny wystarczyć.

mimo, że nie wszyscy hurtownicy prowadzą system kart handlowych, jeśli uda ci się dotrzeć do nowego dostawcy, chętnie sprzedadzą ci towar jako uznany przedsiębiorca.

dlaczego akcje są takie tanie?

powodem, dla którego małe firmy mogą zaoszczędzić pieniądze kupując towary hurtowe, nie jest to, że „wypadły z tyłu ciężarówki” i wylądowały w magazynie za pośrednictwem żółtego Robina Relianta palącego cygara handlarza z Peckham. Istnieje wiele, całkowicie uzasadnionych powodów, dla których produkty hurtowe są tak tanie.

zapasy mogą być produktami z końca linii, które zostały zastąpione zaktualizowanym modelem lub projektem, ale nadal są idealnie nadające się do użytku. Będziesz musiał przeprowadzić trochę badań, aby dowiedzieć się, w jakim stanie są te towary, ale większość hurtowników wyraźnie etykietuje swoje zapasy, a to, co widzisz, jest na ogół tym, co dostajesz.

wiele hurtowni również Magazyn katalog lub sieci sklepów zwraca. Gdy klient zwraca towar do firmy katalogowej, z jakiegokolwiek powodu, produkt jest automatycznie wysyłany wraz z innymi podobnymi przedmiotami do sprzedaży przez hurtowników. Następnie hurtownik rozbija te partie i sprzedaje towary w mniejszych ilościach po znacznie obniżonej cenie. Małe firmy zwykle osiągają największe oszczędności kupując w ten sposób produkty od hurtowników.

również standardowa cena handlu hurtowego jest często po prostu znacznie niższa niż cena detaliczna. Większość sklepów pracuje z wygodną marżą zysku, więc rabaty od kupowania regularnie i hurtowo od hurtowników mogą być ogromne.

co zrobić, jeśli chcę kupić produkty z zagranicy?

Importowanie produktów z zagranicy to świetny sposób na rozszerzenie zapasów. Jednak w świetle Brexitu prawdopodobnie najlepiej jest unikać importu lub produkcji w Europie kontynentalnej, ponieważ będzie to bardzo kosztowne.

ale dla jednoosobowych przedsiębiorców zrozumiałe jest, że złożoność międzynarodowych płatności faktur, wysyłki i podatków może odstraszać.

jeśli chodzi o płatności za faktury międzynarodowe, istnieją sposoby, aby uczynić je łatwiejszymi – i tańszymi.

jednym z pomysłów jest spojrzenie poza bank. Podczas gdy banki są powszechne w przypadku wysyłania płatności zagranicznych, mogą one być niepotrzebnie kosztowne.

jak? Banki i usługi, takie jak PayPal zarabiają, gdy firmy płacą lub zarabiają w obcych walutach. Zawyżają kurs wymiany, nie mówiąc ci o tym, i traktują tę marżę jako zysk. Mogą również pobrać opłatę od odbiorcy, jeśli otrzymuje płatność w obcej walucie.

ogólnie

tutaj omówiliśmy podstawy, jeśli chodzi o Zakupy hurtowe. Okazuje się, że prawie każdy, kto chce kupić w celach biznesowych, może robić zakupy hurtowe, niezależnie od tego, czy ta firma jest duża, czy mała.

powinieneś teraz zapoznać się z zaletami kupowania akcji od hurtowników i potencjalnymi ograniczeniami dla Twojej firmy.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.