myśl o utracie kontroli nad kierownicą samochodu jest przerażająca, ale może stać się rzeczywistością, jeśli przeguby kulowe w samochodzie zawiodą. Wyobraź sobie, że jedziesz w dół drogi i słyszysz głośny brzęk. Obracasz kierownicę, ale samochód nie reaguje tak, jak powinien. To może narazić Ciebie i innych na niebezpieczeństwo! Przeguby kulowe w Twoim pojeździe są ważnymi elementami zawieszenia i układu kierowniczego, więc powinieneś mieć potencjalne problemy z tymi częściami od razu.

na szczęście przeguby kulowe mają trwać wiele lat, więc prawdopodobnie nie będziesz miał z nimi problemu w nowszym pojeździe. Nie są one strasznie drogie, aby zastąpić, gdy masz problemy, chociaż będzie to kosztować kilkaset dolarów. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz potrzebować nowych przegubów kulowych, Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o kosztach wymiany i objawach złego.

otrzymaj natychmiastową ofertę

spis treści

Co To jest przegub kulowy i Do czego służy?

kiedy słyszysz termin przegub kulowy, możesz myśleć o ramieniu lub biodrze na ludzkim ciele. Przeguby kulowe w Twoim samochodzie działają tak samo, jak przegub kulowo-nasadowy w twoim ciele. Części te wykonane są ze złącza kulkowego i gniazdowego zamkniętego w smarowanym gumowym bagażniku.

przegub kulowy w samochodzie mocuje zwrotnicę kierownicy do ramienia sterującego. Zasadniczo łączy koło i oponę z układem kierowniczym i zawieszeniem. Czy kiedykolwiek jechałeś drogą i zauważyłeś samochód zatrzymany z przednią oponą leżącą na boku? Najprawdopodobniej przegub kulowy samochodu pękł, a koło przestało być stabilne.

podobnie jak ramię lub biodro, przeguby kulowe w samochodzie mogą poruszać się w kilku kierunkach podczas jazdy. Umożliwiają one poruszanie się zawieszenia w górę iw dół, a także obracanie kół z boku na bok. Bez nich sterowanie byłoby prawie niemożliwe!

niektóre samochody mają tylko jeden przegub kulowy na każdym przednim kole. Inne mają górny przegub kulowy i dolny przegub kulowy na każdym kole. Jak sugerują nazwy, górny przegub kulowy połączyłby się z górnym ramieniem sterującym, podczas gdy dolny przegub połączyłby się z dolnym ramieniem sterującym. W starszych samochodach tylne koła rzadko miały przeguby kulowe, ponieważ opony te nigdy się nie obracały. Jednak niektóre nowoczesne samochody mają nawet przeguby kulowe na tylnych kołach!

możliwe, że twój pojazd może mieć łącznie 8 przegubów kulowych – po dwa na każdym kole! Zależy to od rodzaju zawieszenia, jakie posiada nasz pojazd. Zazwyczaj im więcej przegubów kulowych ma twój samochód, tym lepiej będzie jeździć i jeździć. Starsze samochody zwykle miały tylko przeguby kulowe na przednim zawieszeniu, więc mają tendencję do jazdy nieco bardziej szorstkiej niż nowsze samochody.

będąc tak krytycznym elementem zawieszenia samochodu, przeguby kulowe mają również wpływ na ustawienie przedniego końca samochodu. Nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na koszty wyrównania kół tylko po to, aby twój samochód potrzebował tej samej naprawy za kilka tygodni, ponieważ masz przegub kulowy, który jest zły.

oprócz wpływu na ustawienie samochodu, zużyte przeguby kulowe mogą mieć również inne niezamierzone konsekwencje. Jeśli pozostanie nienaprawiony, może zacząć zużywać łożyska kół szybciej niż normalnie z powodu niewłaściwego kąta nachylenia opon. Koszt wymiany łożysk kół byłby wtedy kolejnym dodatkowym kosztem, który ponosisz, aby twój samochód ponownie działał poprawnie!

Wierzcie lub nie, przeguby kulowe również wymagają pewnego poziomu konserwacji. Smarowanie wewnątrz bagażnika przegubu kulowego nie trwa wiecznie. Większość dealerów i warsztatów naprawczych smaruje przeguby kulowe i inne niezbędne komponenty po wymianie oleju lub innej rutynowej konserwacji. To smarowanie jest konieczne, aby zapewnić płynne działanie Połączeń kulowych i zapobiec ich przedwczesnemu zużyciu.

niezależnie od liczby lub położenia przegubów kulowych w samochodzie, są one niezwykle krytyczną częścią układu zawieszenia samochodu. Zawieszenie Twojego pojazdu nie działałoby bez nich, dlatego ważne jest, abyś rozpoznał oznaki złego lub zużytego przegubu kulowego, abyś mógł go sprawdzić przez mechanika. Jeśli uważasz, że możesz mieć przegub kulowy, który jest na drodze, Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się o objawach, które należy obserwować i słuchać.

jeśli to wszystko brzmi zbyt skomplikowanie i drogo, powinieneś po prostu sprzedać swój samochód Autom! Sprawimy, że proces będzie prosty i łatwy, a my przygotujemy Ci natychmiastową ofertę gotówkową na zakup Twojego pojazdu. Zawsze zapewniamy bezpłatne holowanie i odbiór, a my zapłacimy w ciągu dnia lub dwóch. Użyj tych pieniędzy, aby kupić sobie nowy samochód, który nie ma zużytego zawieszenia!

ile kosztuje wymiana przegubu kulowego?

jeśli masz złe przeguby kulowe, prawdopodobnie martwisz się kosztami wymiany przegubów kulowych. Być może zastanawiasz się, ile będziesz musiał zapłacić, aby naprawić samochód i wrócić na drogę. Może myślisz, że możesz wykonać tę pracę samodzielnie i zaoszczędzić kilka dolarów.

Wymiana przegubu kulowego to naprawa samochodu, która wymaga pewnego doświadczenia i wiedzy mechanicznej. Możesz nawet potrzebować specjalnych narzędzi lub sprzętu w zależności od marki i modelu samochodu oraz sposobu wykonania zawieszenia. Jeśli nie masz bardzo dobrego pomysłu na to, jak wykonać tę pracę, prawdopodobnie najlepiej pozostawić doświadczonemu mechanikowi w warsztacie samochodowym.

istnieją dwa aspekty całkowitego kosztu wymiany-wycena samej części plus koszty pracy. Samo złącze kulowe prawdopodobnie będzie kosztować $110 – $230 za tę część. Wymiana zwykle zajmuje wykwalifikowanego mechanika kilka godzin, więc można spodziewać się zapłacić $150 – $300 za pracę. Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, patrzysz na coś pomiędzy $225 – $485 średnio za wymianę pojedynczego przegubu kulowego. Jeśli masz pojazd z napędem na przednie koła, koszt może być nieco większy z powodu dodatkowych części, które mogą być konieczne do usunięcia, aby uzyskać dostęp do przegubu kulowego.

Marka i model twojego samochodu oczywiście ma duży wpływ na cenę. Jeśli masz Hondę lub Chryslera, możesz oczekiwać, że zapłacisz mniej niż BMW lub Mercedes. Możesz również zdecydować się na modernizację sprzętu po wymianie. Możesz zapłacić trochę więcej za przegub kulowy Moog, ale prawdopodobnie będzie on trwał znacznie dłużej niż tańszy, ogólny staw z Amazon.

możesz się zastanawiać, jak wymienić przeguby kulowe i czy możesz wykonać tę pracę samodzielnie. Jeśli nie masz prasy do przegubów kulowych i dużo wiesz, jak, lepiej zostawić to profesjonalistom. Ponadto inne części muszą zostać sprawdzone po zakończeniu wymiany.

często Tuleje wahacza muszą być wymieniane w tym samym czasie, co połączenia kulowe. Usunięcie przegubów kulowych i tulei również bez prasy może być prawie niemożliwe. Prasa pozwala mechanikowi usunąć tuleje i wykonać wymianę znacznie łatwiej i szybciej, więc prawdopodobnie nigdy nie usuniesz starych, jeśli wypróbujesz je samodzielnie bez odpowiednich narzędzi.

otrzymaj natychmiastową ofertę

jak wyglądają złe objawy stawów kulkowych?

prawdopodobnie zastanawiasz się teraz, w jaki sposób możesz stwierdzić, czy masz przegub kulowy, który się psuje i kiedy wymienić przegub kulowy. Jest kilka rzeczy, które możesz słuchać i czuć, które ostrzegą Cię o możliwych problemach ze stawem kulowym. Oto kilka rzeczy do obejrzenia.

  • szum Clunking

jest to prawdopodobnie najczęstszy objaw złego stawu kulkowego. Jeśli podczas jazdy lub skręcania usłyszysz dźwięk stukania, prawdopodobnie przygotowujesz się do wymiany. Oznacza to, że materiał amortyzujący w przegubie zużył się, a metalowa kula przylega do gniazda bez poduszki. To nie jest wspaniałe i może w końcu spowodować całkowitą awarię stawu.

  • nierównomierne zużycie opon

jeśli masz zużyte złącze, może to spowodować szybsze zużycie opony niż inne. Jeśli zauważysz nadmierne zużycie jednej opony i zużywa się szybciej niż pozostałe trzy, powinieneś poddać tę przegub kulowy kontroli. Prawdopodobnie jest źle i wymaga wymiany.

  • wibracje kierownicy

ponieważ przegub kierownicy łączy się bezpośrednio z przegubem kulowym w większości samochodów, możesz zacząć odczuwać wibracje w kierownicy, gdy przegub kulowy działa źle. Nie będzie już gładka i stabilna, gdy jedziesz w dół drogi. Zamiast tego przegub kulowy staje się luźny i chwieje się wewnątrz przegubu. To chwiejenie i wibracje są przenoszone przez system aż do koła, a Ty będziesz mógł je poczuć podczas jazdy. Ten objaw może również oznaczać, że potrzebujesz wymiany klocków hamulcowych lub wirników, ale tak czy inaczej, nie trzeba tego ignorować.

  • chwiejny lub nieregularny układ kierowniczy

nieco różni się to od wibracji koła. W takim przypadku możesz zauważyć, że twój samochód nieprawidłowo skręca w jedną stronę podczas jazdy w dół drogi. Albo może być trudniej trzymać samochód prosto, ponieważ masz oponę, która stała się chwiejna. Powinieneś to natychmiast sprawdzić, ponieważ ten objaw może być bardzo niebezpieczny i prawdopodobnie twój mechanik powie Ci, że przegub kulowy się zepsuł.

jeśli zauważysz którykolwiek z wyżej wymienionych objawów, natychmiast zleć sprawdzenie części zawieszenia. Naprawa problemu wcześniej niż później pomoże zapobiec dodatkowym uszkodzeniom innych części. Przegub kulowy może spowodować uszkodzenie ramion kontrolnych, rozpórek, ogniw drążka kołysania i innych części zawieszenia. Możesz być patrząc na tysiące dolarów naprawy, jeśli czekasz zbyt długo.

jeśli zdecydujesz się zignorować problem i sprawy posuną się za daleko, to prawdopodobnie lepiej będzie po prostu sprzedać samochód Autom. Skupujemy samochody za gotówkę w całych Stanach Zjednoczonych, a my złożymy Ci ofertę kupna również twojego. Zawsze zapewniamy bezpłatne holowanie, a my będziemy mieli pieniądze w kieszeni w ciągu dnia lub dwóch.

podsumowanie

chociaż wszystkie elementy zawieszenia twojego samochodu są ważne, przegub kulowy jest absolutnie niezbędny do prawidłowego kierowania i prowadzenia. Na szczęście przeguby kulowe są trwałe przez wiele lat i zazwyczaj nie zawodzą często. Kiedy to zrobią, istnieją pewne oczywiste znaki, które można zaobserwować, które ostrzegą Cię o problemie.

kiedy nadszedł czas na naprawy przegubów kulowych, prawdopodobnie patrzysz na rachunek za minimum kilkaset dolarów. Przy założeniu, że nie dokonano żadnych dodatkowych uszkodzeń. Jeśli nie chcesz się martwić o wymyślanie pieniędzy na naprawy, powinieneś po prostu sprzedać swój samochód do Auto Wranglers. Złożymy Ci ofertę gotówkową na samochód w jego obecnym stanie, a my będziemy mieć pieniądze w dłoni w ciągu zaledwie dnia lub dwóch. Zadzwoń do nas już dziś!

uzyskaj natychmiastową ofertę

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.