jeśli chcesz kupić lub adoptować jamnika, ważne jest, aby być świadomym związanych z tym opłat weterynarza, kosztów pielęgnacji i szkolenia, żywności i cen dostaw, a także kosztów samego szczeniaka. Wszystkie te informacje i więcej znajdziesz w tym artykule. Opracowaliśmy również kalkulator kosztów, który pomoże Ci oszacować koszt hodowli jamnika.

szczeniak jamnika może kosztować od 450 do 1500 dolarów, a średnia cena wynosi 850 dolarów. Wydatki na pierwszy rok wynoszą około $3,480 i będą wynosić około $1,105 / rok (lub $92/miesiąc) po tym. Przez całe życie psa, średni koszt posiadania jamnika wynosi $17,845.

liczby te opierają się na kompleksowej liście podstawowych elementów: dostaw, szkoleń, kosztów leczenia, żywności, smakołyków, pielęgnacji, licencji i mikrochipu. Dodatkowo, jeśli spay/neuter psa, kupić ubezpieczenie dla zwierząt, wysłać psa do internatu jeden tydzień w roku i potrzebujesz wyprowadzacza psów każdego dnia roboczego, całkowity koszt posiadania może wzrosnąć między $68,060 i $133,770 przez cały okres życia jamnika, który Zakładamy, że 14 lat.

wyższy koniec przedziału cenowego dotyczy produktów i usług premium, które możesz chcieć kupić, szczególnie jeśli mieszkasz w drogich obszarach.

Poniżej znajdziesz kompleksową analizę wydatków związanych z wychowaniem jamnika. Otrzymasz również informacje od dwóch lekarzy weterynarii, tresera psów, profesjonalnego groomera i wyprowadzacza psów. Na końcu artykułu dodaliśmy kalkulator kosztów, który wygeneruje znacznie dokładniejsze oszacowanie ogólnych, rocznych i miesięcznych kosztów hodowli jamnika w zależności od twojej sytuacji, nawyków i potrzeb.

CHCESZ (LUB PO PROSTU MASZ) PSA?

2 ebooki o tym, jak wybrać i wyszkolić psa
+ Nasza Lista kontrolna artykułów dla psów
+ kupony & rabaty na Artykuły, Jedzenie…
wszystko za darmo

„pozwól, że pomogę ci przygotować się na nowego psa, podjąć najlepsze decyzje i uratować.”
Johann – Petbudget założyciel

aby uzyskać ogólne informacje na temat kosztów szczeniąt i psów, możesz przeczytać prawdziwy koszt psa (50 ras w porównaniu) na naszym blogu. Jeśli poważnie o przyjęcie lub zakup tej rasy, zachować czytania tego artykułu. Aby porównać koszty z innymi, odwiedź naszą stronę Wszystkie rasy. Możesz również przeczytać nasz nowy przewodnik właściciela psa, aby dowiedzieć się wszystkiego o powitaniu psa w domu.

jeśli chcesz sprawdzić najlepsze produkty dla psów na Amazon, możesz je znaleźć, klikając tutaj.

Szybkie linki

 • koszt szczeniąt
 • koszt zaopatrzenia
 • koszt szkolenia (opinia trenera psów)
 • koszt leczenia (opinia lekarza weterynarii)
 • koszt wyżywienia
 • koszt pielęgnacji (opinia groomera)
 • inne koszty (opinia trenera psów) opinia)
 • koszt całkowity
 • Kalkulator kosztów pieszczoty

ile kosztuje szczeniak Jamnik?

po przejrzeniu blisko 600 reklam z renomowanych stron internetowych, takich jak American Kennel Club i PuppyFind, odkryliśmy, że średnia cena jamnika poniżej 6 miesięcy wynosi 850 dolarów za szczeniaka. Podczas gdy szczenięta można znaleźć za tak niskie, jak $450, mogą one również skończyć się tak wysokie, jak $1,500, z prawie 80% cen znaleźć mieszczących się w tym zakresie. Najdroższe szczenięta wyceniano nawet na 3500 dolarów.

ceny szczeniąt zakres średni koszt
Jamnik $450 – $1,500 $850

jeśli jesteś zainteresowany szczeniakiem jamnika, zdecydowanie zalecamy przeprowadzenie badań i znalezienie renomowanego schronienia lub hodowcy, ponieważ może to mieć ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie Twojego psa! Adopcja może być znacznie tańszą alternatywą, ponieważ opłaty za rehoming zwykle wynoszą od 50 do 500 USD w zależności od lokalizacji.

ZASTANAWIASZ SIĘ JAK I GDZIE ZNALEŹĆ SZCZENIAKA JAMNIKA DO KUPIENIA LUB PSA DO ADOPCJI? Nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć psa w Twojej okolicy. Dzielimy 26 najlepszych miejsc, aby znaleźć swojego idealnego zwierzaka.

szczenięta Przedział cenowy ogłoszenia sprawdzone
$200 – $750 209
$751 – $1,300 296
$1,301 – $1,850 58
$1,851 – $2,400 18
$2,401 – $2,950 7
$2,951 – $3,500 5
razem 593

dane te są w 100% Oryginalne i zostały zebrane przez PetBudget drużynowo

„jako weterynarz uważam, że psy hodowlane jamników powinny być oceniane pod kątem zwichnięcia rzepki i być badane przez okulistę przed hodowlą. Kupujący powinien zapytać hodowcę o przeprowadzone badania przesiewowe zdrowotne.”

Leslie Brooks, licencjonowany Weterynarz DVM

jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cenie szczeniąt w USA lub porównać tę rasę z 150 innymi rasami, sprawdź nasz artykuł o cenach szczeniąt oparty na analizie blisko 50 000 reklam (dla 151 różnych ras).

czynniki wpływające na cenę szczeniąt i dlaczego ceny różnią się w przypadku tej samej rasy.

Czystej Krwi lub mieszanej. Zazwyczaj mieszane rasy są sprzedawane po niższej cenie niż psy rasowe.

rodowód i reputacja hodowcy. Jeśli rodzice są rasowymi psami o wysokiej jakości wystawowej od renomowanego hodowcy, cena będzie znacznie wyższa. Hodowcy Ci również wydają się inwestować więcej pieniędzy niż inni, aby dbać o swoje psy hodowlane i szczenięta.

dokumenty rejestracyjne / rodowód. Niektórzy hodowcy są członkami klubów kynologicznych, z których najbardziej znany jest American Kennel Club (AKC). Mogą również zarejestrować swoje psy hodowlane i szczenięta, co również zwiększa ich opłaty.

Poważni hodowcy będą mieli swoje psy hodowlane i/lub szczenięta oceniane / testowane pod kątem różnych schorzeń. Co więcej, niektórzy zabierają swoje szczenięta do weterynarza na egzamin, odrobaczanie, szczepionki i/lub wszczepienie mikroprocesora przed ich sprzedażą. To napędza wyższą cenę, ale także zmniejsza ryzyko uzyskania niezdrowego psa.

szkolenia i socjalizacja. Niektórzy hodowcy sprzedają swoje psy po przeszkoleniu i uspołecznieniu. Zwiększy to cenę szczeniaka, ale wygeneruje oszczędności, ponieważ najprawdopodobniej nie będziesz musiał inwestować w więcej szkoleń, a także daje większą szansę na uzyskanie dobrze wychowanego psa.

popularność rasy w lokalizacji kupującego. Lokalna podaż i popyt będą miały wpływ na ceny szczeniąt. Na przykład, małe psy wydają się być bardziej popularne w obszarach metropolitalnych, gdzie ludzie żyją w mniejszych przestrzeniach. Niektóre rasy są bardziej poszukiwane w chłodniejszym klimacie, inne, gdzie popularne jest polowanie itp. Warto szukać cen w różnych lokalizacjach, ale ryzykowne jest kupowanie psa, nie oglądając go wcześniej lub przynajmniej spotykając się z hodowcą i odwiedzając hodowlę.

wiek. Jak większość ludzi chce, aby ich szczeniak tak młody, jak to możliwe, ceny wydają się być niższe, gdy pies staje się starszy. Na przykład średnio 6-miesięczne szczenię może być tańsze niż 8-tygodniowe.

kolor i oznaczenia płaszcza. Trendy kolorów powłok mogą się szybko zmieniać. Dla każdej rasy niektóre kolory są bardziej popularne niż inne, czasami tymczasowo. Gdy rośnie zainteresowanie konkretnym kolorem sierści, szczenięta stają się droższe, ponieważ wzrost popytu prowadzi do wyższej ceny rynkowej. Ponadto w przypadku psów rasowych kluby hodowlane akceptują tylko określone kolory i kombinacje kolorów. Wreszcie, szczenięta o rzadkich kolorach mogą być również bardzo drogie.

dodaj trochę zabawy do swojej garderoby dzięki naszej niesamowitej linii ubrań Jamnik. Najwyższej jakości T-shirty, koszulki bez rękawów, bluzy z kapturem dla kobiet i mężczyzn oraz Śpioszki Dla Dzieci. Spójrz! Dostępnych jest wiele kolorów.

Johann – Petbudżet założyciel

Oferta ograniczona czasowo: 10% OFF z kodem kuponu PB10

koszt dostaw przy przyjmowaniu jamnika

jak w przypadku każdego psa, będziesz potrzebował kilku produktów pod ręką, aby ułatwić podnoszenie jamnika. Obejmuje to przedmioty, takie jak miski, obroże, zabawki, łóżka, szampon, sprzęt sanitarny, aby wymienić tylko kilka. W oparciu o ceny ponad 250 bestsellerów Walmart, Amazon i PetSmart, niezbędne materiały dodają się do dowolnego miejsca między $150 – $650 przez pierwszy rok w zależności od jakości zakupionych przedmiotów i lokalizacji.

Ceny dostaw zakres średni koszt
Jedzenie & Miski na Wodę $5 – $20 $15
Obroże Dla Psów (x2) $5 – $40 $20
Smycz $5 – $20 $10
Identyfikator z numerem telefonu $5 – $20 $10
Łóżko Dla Psa (24 „lub 30”) $15 – $65 $35
Skrzynia dla psa (24 „lub 30”) $20 – $80 $55
plastikowe torby na kupę (900-1080) $15 – $110 $55
Pooper Scooper $10 – $30 $20
klocki treningowe House(75-100) $15 – $45 $25
Spray do usuwania plam i zapachów $5 – $20 $10
Zabawki $15 – $50 $30
Apteczka pierwszej pomocy $15 – $50 $30
Szczotka $5 – $45 $15
szampon $5 – $20 $10
zestaw do szczotkowania zębów $5 – $15 $10
Cążki do Paznokci $5 – $20 $10

w miarę jak jamnik rośnie, ceny dostaw znacznie się zmniejszają. Każdy kolejny rok wiąże się z wydatkami w zakresie od $55 do $260, ze średnią $ 140. Obejmuje to uzupełnianie zapasów niektórych wyżej wymienionych przedmiotów (zabawki, łóżko, torby na kupę, szampon, szczoteczka do zębów).

całkowity koszt dostawy zakres średni koszt
pierwszy rok $150 – $650 $345
kolejne lata $55 – $260 $140

ponadto możesz wymagać rzeczy, które nie są uwzględnione, takich jak odzież, długopisy do zabawy, ogrodzenia, kagańce, uprzęże i inne elementy kosmetyczne lub konserwacyjne. Te elementy są zobowiązane do popchnąć swoje wydatki wyższe, więc należy o tym pamiętać podczas planowania finansów.

chcesz zaoszczędzić na artykułach dla zwierząt? Sprawdź używane sklepy i strony internetowe, aby znaleźć świetne oferty.

sprawdź nasz przewodnik dla psów i uzyskaj wskazówki, jak wybrać odpowiednie przedmioty dla Ciebie i Twojego psa (miski, obroża, smycz, łóżko i rozmiar skrzyni itp.). Dowiedz się wszystkiego o kosztach i znajdź najlepsze dostępne produkty.
jeśli masz budżet, sprawdź nasz specjalny wybór i kup wszystko nowe za mniej niż $200.

na przykład oto 5 moich ulubionych produktów, oferujących doskonałą wartość w niskiej cenie. Znajdziesz antypoślizgowe miski ze stali nierdzewnej, uroczą obrożę dla psa z różnymi opcjami koloru i rozmiaru, mocną smycz dla psa z wygodnym uchwytem, miękkie łóżko dla psa i świetny zestaw zabawek dla psa wspierający ratowanie psa non-profit. Kliknij na każde zdjęcie, aby sprawdzić cenę na Amazon.

Zostaw swój e-mail na górze lub na dole tego artykułu, aby uzyskać naszą listę kontrolną bezpłatnych dostaw ze wskazówkami, aby wybrać odpowiedni rozmiar dla każdego produktu.

czy Jamnik potrzebuje szkolenia?

według ekspertów behawiorystów zwierząt, takich jak Dr Alexa Diaz., szkolenie jest zalecane dla jamnika i powinno kosztować od 1050 do 1400 dolarów, ponieważ są uparci i potrzebują pozytywnego przywództwa. Szkolenie powinno obejmować od siedmiu do dziewięciu prywatnych lekcji dla crate training, potty training, przywództwa i adres ich szczekanie ($900 – $1,200), a także pięć 1-godzinnych sesji szkoleniowych grupowych obejmujących podstawowe posłuszeństwo i maniery domowe ($150 – $200).

koszt szkolenia zakres średni koszt
Jamnik $1,050 – $1,400 $1,225

dobra książka do tresury psów jest również dobrym pomysłem i powinna pomóc ci zrozumieć podstawy i może znacznie ułatwić szkolenie psa!

przygotuj się, aby stać się psem rodzicem z darmowym audiobookiem

to jest pierwotne, aby być gotowym do wychowania psa i rozwijać harmonijną relację między futrzastym przyjacielem a członkami rodziny. Nie czekałbym, aż będę miał psa, aby rozpocząć ten proces. Potraktuj to jako zajęcia wychowawcze.

kompletny przewodnik po wychowaniu idealnego zwierzaka z miłością
Zak George jest fantastycznym treserem psów i ma najpopularniejszy kanał szkoleniowy na YouTube. Słuchałem tego audiobooka i nie mogłem go wystarczająco polecić. Wspaniałą rzeczą jest to, że możesz go słuchać bez żadnych kosztów za pomocą 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego Amazon Audible. Jeśli masz już konto, wybierz je ponownie.

dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby wychować, trenować i dbać o swojego psa: od wyboru odpowiedniego szczeniaka, technik szkoleniowych, kompletacji materiałów, znalezienia weterynarza, wyboru odpowiedniej żywności, radzenia sobie z problemami behawioralnymi i wielu innych. Możesz słuchać i uczyć się tak wiele o wychowaniu psa podczas chodzenia do pracy, załatwiania spraw, ćwiczeń itp. Ten audiobook z pewnością może coś zmienić.

jeśli chcesz dowiedzieć się, czy trenować psa samodzielnie, czy zatrudnić profesjonalistę i dowiedzieć się o kosztach szkoleń i materiałów eksploatacyjnych, sprawdź nasz artykuł napisany z certyfikowanym trenerem psów.

„jamniki wiążą się z jedną osobą więcej niż rodziną. Są mądrzy i szybko się uczą. Zwykle są barkerami; szkolenie pomaga temu zaradzić.”

Alexa Diaz, Ph. D. – Behawiorysta zwierząt

wszystko o Jamnikach koszty medyczne

według dr Leslie Brooks, licencjonowanego weterynarza, koszty medyczne dla jamnika powinny wynosić blisko $595 za pierwszy rok życia (plus potencjalny $50 do $300 Jednorazowa opłata za spay/neuter psa) i około $530 każdego roku po tym. Oczywiście, liczby te różnią się w zależności od lokalizacji i bardzo zależy od kliniki dostępne dla Ciebie.

koszt leczenia zakres koszt średni
pierwszy rok Vet koszt $395 – $795 $595
Spay / Neuter (opcjonalnie) $50 – $300 $175
dorosły rok Vet koszt $330 – $725 $530

koszt weterynarza dla szczeniaka jamnika

Leslie Brooks, DVM, zaleca minimum trzy wizyty u weterynarza w pierwszym roku szczeniaka jamnika, przy czym pierwsza wizyta przychodzi o 8 tygodni życia. Każda podróż waha się od $65 – $170 i odpowiada za badania fizyczne, badanie kału, podstawowe szczepionki, w tym wścieklizna, robaczyca serca i zapobieganie pchłom.

Dr Brooks sugeruje również po przez z dirofilarioza i zapobieganie pcheł po początkowych wyjazdów do weterynarza, w wyniku wydatków w zakresie od $10 do $15 miesięcznie każdy dla szczeniaka pierwszego roku.

ponadto twój pies może wymagać dodatkowych szczepionek, które zależą od stylu życia i aktywności.

 • leptospiroza jest częstym problemem, jeśli pies jest narażony na dziką przyrodę, podjęte na kemping/wycieczki piesze często lub regularnie gra w kałużach, jeziora, lub stawy ($15-25).
 • leki przeciw grypie są zalecane, jeśli pies jest na pokładzie lub przechowywane w przedszkolu przez dłuższy czas. Piesek daycare lub Budy mogą również tego wymagać ($70 – $90 za dwie dawki).
 • szczepienie z boreliozy jest konieczne, jeśli pies jest narażony na kleszcze na zewnątrz, szczególnie w gospodarstwach i/lub w lesie. To zazwyczaj kosztuje $60-80 dla dwóch dawek.

jeśli rozważa się sterylizację (kobieta) lub sterylizację (mężczyzna), właściciel powinien oczekiwać rachunku od 100 do 300 USD w większości klinik, w zależności od obszaru. Jest również możliwe, aby znaleźć tanie opcje tak niskie, jak $50 w niektórych miejscach. Należy zauważyć, że, ogólnie rzecz biorąc, spays wydają się być nieco droższe.

wydatki weterynaryjne na dorosłego jamnika

każdy kolejny rok powinien wiązać się z co najmniej jedną roczną podróżą do weterynarza. Zazwyczaj kosztują one $125 – $265, w zależności od kliniki i miejscowości. Według dr Brooks, DVM, będzie to najprawdopodobniej obejmować badanie fizykalne, szczepienia, test dirofilariów i badania krwi dla psów w średnim wieku i starszych (w celu wykrycia ukrytych schorzeń).

zaleca się również stosowanie leków zapobiegających robaczycyi serca i pcheł, które zwykle mieszczą się w przedziale od $65-$100 i $140-$200 odpowiednio w ciągu roku.

dodatkowo, opcjonalne szczepionki wprowadzone przed mogą również nakazywać coroczne zastrzyki przypominające ($15-$45 każdy), a badanie kału może być wymagane, jeśli zwierzę ma niespójną jakość stolca lub jest regularnie narażone na inne zwierzęta, dodając kolejne $40-$50 do całkowitego kosztu.

niektóre typowe problemy zdrowotne dla jamników

Poniżej znajduje się lista dostarczona przez licencjonowanego lekarza weterynarii Leslie Brooks, DVM, przedstawiająca niektóre z prawdopodobnych problemów medycznych Jamnik i jego właściciel może mieć do czynienia.

Problem zdrowotny kosztorys leczenia
choroby krążka międzykręgowego wysoka $250 – $4,000
alergia wysoka $80 – $2,000 rocznie
choroby zębów wysoka $400 – $800
choroba zastawki mitralnej serca wysoka $300 – $800
zwichnięcie rzepki wysokie $300 – $2,000

choroby krążka międzykręgowego: $250 – $500 dla leczenia zachowawczego (leki przeciwbólowe, leki zwiotczające mięśnie i wózek dla psa w razie potrzeby) i podstawowej diagnostyki, takich jak zdjęcia rentgenowskie. $2,000 – $4,000 dla operacji (niektóre psy mogą wymagać operacji więcej niż raz).

alergie obejmujące swędzenie skóry i ucha oraz infekcje: to zależy, czy zwierzę ma alergie przez cały rok lub tylko 1-2 wybuchy rocznie. Zależy to również od decyzji właściciela o przeprowadzeniu testów alergicznych i zastrzyków. Należy pamiętać, że zwierzę może również wymagać karmienia karmą na receptę, która może z łatwością wynosić nawet 75 USD miesięcznie.

choroby zębów: jest to kosztorys zabiegów stomatologicznych w celu oczyszczenia zębów i usunięcia zainfekowanych zębów w razie potrzeby. Prawdopodobnie będzie musiał być wykonywany wiele razy przez całe życie jamnika.

choroba zastawki mitralnej serca: wysoki koniec zakresu jest, jeśli echokardiogram musi być wykonane na szczycie rentgenowskich i kosztów leków przez całe życie.

zwichnięcie rzepki: niski koniec kosztorysu obejmuje leczenie bólu w razie potrzeby i suplementy stawów, podczas gdy wysoki koniec zakresu dotyczy operacji. Nie wszystkie psy potrzebują operacji (tylko wtedy, gdy powoduje to duży ból i nie mogą samodzielnie odzyskać kolana).

„jamniki są znane z konieczności operacji pleców, czasami wiele razy w ciągu całego życia, i to może być najdroższa część posiadania tego psa.”

Leslie Brooks, licencjonowany lekarz weterynarii DVM

druga opinia lekarza weterynarii na temat jamników

konsultowaliśmy się również z innym licencjonowanym lekarzem weterynarii, Mendi Baryzk, DVM, aby podzielić się swoją wiedzą na temat kosztów leczenia jamnika.

profilaktyka pierwszego roku (szczenię)

polecam kosztorys
egzamin & szczepienia (3 do 4 zestawów) 150 zł za każdy zestaw
Test kału (2 razy) $ 45 każdy
profilaktyka robaczycy serca $9 miesięcznie
zapobieganie pchłom i kleszczom

według Dr. Baryzk, profilaktyka medyczna będzie kosztować około 860 dolarów za pierwszy rok szczeniaka, jeśli zsumujemy wszystkie zalecane wydatki.

kosztorys
kastracja (mężczyzna) $250
Spay (kobieta) $350

Opieka profilaktyczna dla dorosłych każdego roku

polecam kosztorys
egzamin roczny & szczepienia $250
badanie robaczycy serca $35
profilaktyka robaczycy serca $9 miesięcznie
Pchła i kleszcz Profilaktyka 23 zł miesięcznie

dla dorosłego psa, roczne podstawowe koszty opieki profilaktycznej będzie Około $669 w jej klinice.

kosztorys
Test choroby przenoszonej przez Robaczycę serca $75
badanie krwi & badanie moczu $200
czyszczenie zębów (od 0 do wielu ekstrakcji) $300 – $1,200

najczęstsze problemy zdrowotne

Jamnik kosztorys leczenia
choroby krążka międzykręgowego $350 – $5,000
zapalenie rogówki i spojówki Sicca (suche oko) $ 750 rocznie
niedoczynność tarczycy $ 700 rocznie
choroba Cushinga (Hiperadrenokortycyzm) $ 1,200 rocznie
gruczolak łojowy 1500 zł rocznie

„jamniki często mają znaczne choroby zębów i zazwyczaj wymagają licznych ekstrakcji przez całe życie.”

Mendi Baryzk, Lekarz Weterynarii z licencją DVM

Ubezpieczenie zdrowotne psa

można rozważyć zapisanie jamnika w planie ubezpieczenia zdrowotnego jako siatki bezpieczeństwa przed nieoczekiwanymi kosztami, co znacznie ułatwia budżetowanie. Zgodnie z najnowszym raportem North American Pet Health Insurance Association o stanie branży, średnia roczna cena za plany ubezpieczenia wypadkowego i chorobowego wynosi około $565. Na wypadek tylko plany, średnia cena wynosi $190. Skontaktuj się z firmami ubezpieczeniowymi, aby dowiedzieć się więcej i uzyskać wycenę.

możliwe jest również uzyskanie pełnego ubezpieczenia zdrowotnego w niektórych firmach ubezpieczeniowych, ale jest to znacznie droższe, z wyjątkiem Eusoh (patrz poniżej).

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś uzyskać ubezpieczenie dla zwierząt domowych, mamy prosty przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci podjąć decyzję. To może zaoszczędzić tysiące dolarów.

jak wspomniano, niektóre choroby mogą być drogie w leczeniu. Chociaż psy rasowe mogą mieć większą częstość występowania niektórych zaburzeń dziedzicznych, psy mieszane rasy są również prawdopodobne, aby rozwijać warunki zdrowotne, takie jak rak i zaburzenia serca. Żaden właściciel psa nie powinien podejmować krytycznych decyzji dotyczących swoich zwierząt w oparciu o ich zdolność do opieki. Dlatego ubezpieczenie zwierząt domowych jest coraz bardziej popularne w USA.

porównując ubezpieczenia zwierząt domowych, cena jest istotnym czynnikiem, ale należy również wziąć pod uwagę:
– Rodzaj podlegający odliczeniu (na incydent lub na rok) i kwotę
– procent zwrotu i limity
– usługi wliczone w cenę (wizyty w nagłych wypadkach, hospitalizacja, chirurgia, leki, specjaliści, leczenie raka, istniejące warunki itp.)
– kiedy rozpocznie się zasięg

cena będzie się różnić w zależności od wielu czynników, w tym rasy psa, wieku, lokalizacji i wybranego planu. Możesz porównać ceny ubezpieczenia zwierząt domowych na porównywarkach, takich jak PetInsuranceReview.

ubezpieczenie społeczne a ubezpieczenie

Eusoh: Better than Pet Insurance for Complete Health Coverage
Eusoh jest alternatywą ubezpieczenia zwierząt domowych, w której członkowie dzielą koszty swoich wydatków weterynaryjnych. Otrzymasz zwrot kosztów leczenia, odnowy biologicznej, choroby, rutynowej opieki, ale nigdy nie płacisz więcej niż $65/miesiąc (średnio$40).

aby uzyskać pełne ubezpieczenie zdrowotne przy niskich kosztach, Eusoh jest najlepszym rozwiązaniem. Średnio członkowie oszczędzają około 50% w porównaniu z tradycyjnym ubezpieczeniem zwierząt domowych. Uwielbiam pomysł, że nie muszę się martwić, że będzie mnie stać na opiekę medyczną dla mojego futrzanego towarzysza. W końcu psy są rodziną!

– możesz łatwo wiedzieć z góry, co zostanie zwrócone I O ile (zwykle 80%), a wydatki możesz łatwo zgłosić ze smartfona.
– możesz wybrać lekarza weterynarii lub dostawcę opieki zdrowotnej, który chcesz i jest objęty szerszym zakresem usług.
– możesz uzyskać porady od innych członków Eusoh.

przeczytaj nasz artykuł zatytułowany Weterynarz wyjaśnia koszty leczenia dla psa, aby dowiedzieć się więcej i uzyskać wskazówki, aby zaoszczędzić na kosztach weterynarza.

koszt karmienia jamnika

jamniki są małe psy, z dorosłych średnio 24 lb. w skali (zwykle od 16 do 32 lb.). W rezultacie twoje wydatki związane z żywnością prawdopodobnie nie będą wysokie. Przez pierwszy rok szczeniak zjada około 100 funtów. suchego jedzenia, wkładając wydatki w zakresie $75-$175.

jak rosną, to jedzą trochę więcej. to rozsądne oszacowanie. Dla każdego dorosłego roku spodziewaj się wydać około $70 – $225 na jedzenie. Dane te opierają się na cenach czterech popularnych marek dostępnych w większości sklepów (szczegóły poniżej).

roczny koszt żywności zakres średni koszt
Puppy $75 – $175 $125
Dorosły Pies $70 – $225 $135

po przejrzeniu bestsellerów 27 na Walmart, Amazon i PetSmart, właściciele używający smakołyków do szkolenia lub nagradzania swojego psa powinni oczekiwać, że będą płacić dodatkowe $150 każdego roku średnio za małą rasę (jeśli Bóg dostaje smakołyki codziennie).

smakołyki koszt zakres średni koszt
smakołyki roczne $40 – $240 $150

to oszacowanie kosztów smakołyków opiera się na założeniu, że pies dostaje jeden duży smakołyk każdego dnia. Jeśli dajesz swojemu psu ucztę co drugi dzień, możesz podzielić te kwoty przez dwie. Jeśli jest to raz w tygodniu, podziel je przez siedem i tak dalej. Wprowadź odpowiednie informacje w kalkulatorze na końcu artykułu, aby uzyskać spersonalizowany kosztorys.

z jedzeniem i smakołykami musisz być gotowy zapłacić znacznie więcej, jeśli zdecydujesz się na produkty klasy premium w porównaniu do zwykłych.

cztery marki karmy dla psów w porównaniu

szczeniak jamnika będzie musiał zjeść około 100 funtów. suchego pokarmu w pierwszym roku.

marki karmy dla szczeniąt ilość w opakowaniu Ilość worków / rok Cena jednostkowa Cena całkowita
Purina-Puppy Chow 36 lb. 3 $27.78 (Walmart) $83.34
Purina One-Smart Blend Puppy 16,5 lb. 7 $21.98 (Walmart) $153.86
Rodowód-szczeniak 36 lb. 3 $25.83 (Walmart) $77.49
Blue Buffalo-Puppy 30 lb. 4 $44.08 (Amazonka) $176.32

co roku po tym, właściciel będzie karmić psa blisko 140 funtów. jedzenia.

marki żywności dla dorosłych ilość w opakowaniu Liczba worków / rok Cena jednostkowa Cena całkowita
Purina-Dog Chow 50 lb. 3 $22.98 (Walmart) $68.94
Purina One-Smart Blend 40 lb. 4 $40.36 (Walmart) $161.44
Rodowód-dorosły 50 lb. 3 $25.83 (Walmart) $77.49
Blue Buffalo-Adult 30 lb. 5 $44.98 (Amazonka) $224.90

zapytaj lekarza weterynarii o najbardziej odpowiednią karmę dla Twojego psa. Kupuj również luzem, jeśli to możliwe, aby zaoszczędzić pieniądze.

przykład droższej marki premium

Royal Canin-Size Health Nutrition ilość w opakowaniu Ilość worków / rok Cena jednostkowa Cena całkowita
mały szczeniak 13 lb. 8 $44.99 (PetSmart) $359.92
Mały dorosły 14 lb. 10 $41.99 (PetSmart) $419.90

ilustruje to różnicę w cenie między niedrogą A najwyższej jakości karmą dla psów.

ceny pielęgnacji jamników

zazwyczaj jamniki nie wymagają mnóstwa pielęgnacji i konserwacji. Według Corryne Smith, certyfikowanego groomera psów, właściciel mógł rozsądnie pielęgnować tę rasę w domu.

alternatywą byłoby zabranie psa do profesjonalnego groomera. 6 razy w roku jest rozsądnym oszacowaniem, każda sesja wynosi od 30 do 45 USD w zależności od groomera, opłaconych usług i samego psa (rozmiar, stan sierści, zachowanie itp.).

roczny koszt pielęgnacji zakres średni koszt
Jamnik $0 – $270 $135

zazwyczaj profesjonalna sesja pielęgnacyjna obejmuje kąpiel i szampon, przycinanie paznokci, mycie zębów, czyszczenie oczu i uszu, a także usuwanie włosów (w razie potrzeby), szczotkowanie i stylizację.

jeśli nie chcesz zabierać psa do groomera, zestaw do pielęgnacji DIY jest realną alternatywą. Można je znaleźć za około $75 na amazon lub w Walmart i PetSmart (ceny znalezione wahają się od $25 do $290).

dodatkowe koszty do rozważenia

koszty dodatkowe zakres koszt średni
Licencja $10 – $20 $15
Microchip $25 – $50 $40
wyprowadzanie psów (na spacer) $15 – $25 $20
wyżywienie dla psów (za dzień) $25 – $85 $40

Licencja

licencje wahają się od $10 do$20 w USAA, pod warunkiem, że Jamnik jest wysterylizowany lub wykastrowany. Jeśli nie, koszt może być nieco wyższy. Zdecydowanie zalecamy licencjonowanie psa, ponieważ posiadanie nielicencjonowanego psa może być nielegalne, w zależności od przepisów stanowych i lokalnych. Co więcej, znacznie ułatwia identyfikację i lokalizację w sytuacjach awaryjnych.

Microchip

mikroprocesory tworzą unikalną identyfikację jamnika, dzięki czemu mogą znajdować się w bazach danych medycznych i ratowniczych. Wiele stanów USA wymaga, aby psy były mikrochipowane i będzie to kosztować $25 – $50.

wyprowadzanie psów

Tamaria Reddick, profesjonalna wyprowadzarka psów i opiekunka, twierdzi, że jamniki potrzebują tylko umiarkowanej ilości ćwiczeń. Jeśli nie można zabrać psa na zewnątrz w ciągu dnia, ona nadal zaleca wynajęcie wyprowadzacza psów. Ogólnie rzecz biorąc, 30-minutowe spacery wahają się od $15 – $25 (powinno to wystarczyć dla tej rasy), a 1-godzinne spacery mieszczą się w zakresie $20 – $50. Chodziki można łatwo znaleźć w aplikacjach takich jak Rover i/lub Wag.

jeśli pies nie jest odpowiednio uspołeczniony, może potrzebować prywatnych spacerów, które są droższe.

nie lekceważ kosztów chodzenia z psem i siedzenia z psem!

Rover: najlepsza aplikacja do chodzenia psów
jeśli potrzebujesz co tydzień chodzika lub Opiekunki, może to stać się Twoim najważniejszym kosztem dla psa. Mówimy o setkach, a nawet tysiącach dolarów rocznie. Utwórz darmowe konto i sprawdź stawki w Twojej okolicy, aby upewnić się, że rozważysz ten wydatek przed otrzymaniem psa.

Łazik to zdecydowanie najpopularniejszy sposób na znalezienie w pobliżu wyprowadzacza psów lub opiekunki do psów. Możesz porównać ceny i usługi, zobaczyć opinie poprzednich klientów, zarezerwować i zapłacić za swoje usługi za pośrednictwem aplikacji.

Podróżowanie

pozostawienie psa samego jest wysoce niewskazane, jeśli podróżujesz przez dni, nie mówiąc już o tygodniach. Usługi dla psów są ogólnie dostępne i dostępne, pod warunkiem, że planujesz. Kosztują one od $25 – $85 dziennie, w zależności od lokalizacji, oferowanych usług i pory roku. Podczas szczególnie intensywnych okresów w roku, takich jak wakacje, trzeba będzie zarezerwować psa boarding service z wyprzedzeniem, ponieważ jest prawdopodobne, aby uzyskać znacznie lepsze ceny.

jeśli masz napięty budżet, sprawdzanie z przyjaciółmi lub rodziną, aby sprawdzić, czy będą gotowi przyjąć Twojego psa, jest dobrym pomysłem, ponieważ ceny te mogą się bardzo szybko sumować.

wreszcie możesz zabrać ze sobą psa, ponieważ wiele linii lotniczych i firm kolejowych oferuje specjalne przepisy, które pomogą Ci przenieść zwierzęta. Będziesz musiał złożyć formalną prośbę z wyprzedzeniem, więc pamiętaj, aby zaplanować swoje wycieczki wcześniej. Co więcej, koszt różni się drastycznie, ponieważ zależy od kilku zmiennych.

roczny i miesięczny koszt jamnika

pierwszy rok ze szczeniakiem jamnika

średnio koszt pierwszego roku ze szczeniakiem jamnika waha się między $2,195 i $5,100. To sprowadza się do średniego kosztu $3,480, przy czym większość głównych wydatków odbywa się w ciągu pierwszych kilku tygodni.

Koszty Pierwszego Roku Zakres Średni Koszt
Puppy $450 – $1,500 $850
Zaopatrzenie $150 – $650 $345
Szkolenia $1,050 – $1,400 $1,225
Medyczne $395 – $795 $595
Jedzenie & Smakołyki $115 – $415 $275
Pielęgnacja $0 – $270 $135
Licencja $10 – $20 $15
Microchip $25 – $50 $40
ogółem w pierwszym roku $2,195 – $5,100 $3,480

warto również wziąć pod uwagę niektóre z dodatkowych kosztów wymienionych poniżej.

opcjonalne koszty pierwszego roku zakres średni koszt
Spay / Neuter $50 – $300 $175
ubezpieczenia $350 – $780 $565
wyprowadzanie psów (30 minut dziennie) $15 – $25 $20
wyżywienie dla psów (za dzień) $25 – $85 $40

jeśli zdecydujesz się na neuter / spay psa i uzyskać ubezpieczenie dla zwierząt domowych, koszt wzrasta do $4,220 średnio dla pierwszy rok. Dodaj do tego tydzień wyżywienia psów i wyprowadzania psów pięć dni w tygodniu przez 42 tygodnie, a to będzie kosztować około $8,700.

potencjalny koszt pierwszego roku zakres średni koszt
z spay / Neuter i ubezpieczenia $2,595- $6,180 $4,220
z Spay / Neuter, ubezpieczenia, wyprowadzanie psów i wyżywienie psów $5,920 – $12,025 $8,700

roczne i miesięczne koszty dorosłego jamnika w kolejnych latach

koszty związane z posiadaniem psa spadają po pierwszym roku. Za każdy dorosły rok, zapasy, koszty leczenia, jedzenie, smakołyki, usługi pielęgnacyjne i odnowienie licencji będą kosztować między $505 a $1,740, przy średnim koszcie $1,105 (jeśli podzielimy to dalej, sprowadza się to do miesięcznego kosztu w zakresie $42-$145 i średnio $92/miesiąc).

Dorosły Rok Koszty Zakres Średni Koszt
Zaopatrzenie $55 – $260 $140
Medyczne $330 – $725 $530
Jedzenie & Smakołyki $110 – $465 $285
Pielęgnacja $0 – $270 $135
Licencja $10 – $20 $15
Dorosły Rok Razem $505 – $1,740 $1,105
szacunkowy koszt miesięczny $42 – $145 $92

dzięki ubezpieczeniu, 30-minutowym spacerom z psem przez pięć dni w tygodniu przez 50 tygodni i wyprowadzaniu psów przez siedem dni, średni koszt wzrasta do $6,950 za rok (lub $ 579 co miesiąc).

potencjalny koszt roku dorosłego zakres średni koszt
z ubezpieczeniem $855 – $2,520 $1,670
z ubezpieczeniem, wyprowadzaniem psów i wyżywieniem psów $4,780 – $9,365 $6,950

koszt posiadania jamnika

w sumie koszt posiadania i hodowli jamnika przez 14 lat sprowadza się do zakresu $8,760-$27,720, a średni koszt wynosi $ 17,845.

całkowity koszt posiadania (14 lat) zakres średni koszt
Jamnik $8,760 – $27,720 $17,845

z dodatkowymi wydatkami, jak opisano w poprzednich sekcjach, Cena hodowli jamnika spada w przedziale 68 060 USD do 133 770 USD przez cały okres jego życia, który średnio wyniesie 14 lat (zwykle 12 do 16 lat). Średnią cenę hodowli jamnika można następnie oszacować na 99 050 USD.

potencjalny całkowity koszt posiadania (14 lat) zakres średni koszt
z spay / Neuter i ubezpieczenia $13,710 – $38,940 $25,930
z Spay / Neuter, ubezpieczenia, wyprowadzanie psów i wyżywienie psów $68,060 – $133,770 $99,050

Dziękujemy za przeczytanie! Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji o kosztach zwierząt domowych, recenzjach produktów i wskazówkach dotyczących oszczędzania.

nasza niesamowita linia odzieży obejmuje najwyższej jakości T-shirty, koszulki bez rękawów, bluzy z kapturem dla mężczyzn i kobiet, Śpioszki Dla Dzieci (i naklejki). Dostępnych jest wiele kolorów i ras. Podaruj sobie lub zaproponuj go jako idealny prezent!

koszt jamnika-podsumowanie w 7 pytaniach

1 – Ile kosztuje szczeniak jamnika?

średnio szczeniak jamnika będzie kosztował w USA 850 dolarów. Większość szczeniąt można znaleźć między $450 i $1,500. Cena będzie się różnić w zależności od hodowcy i lokalizacji, a także psa rodowód, kolor, i wiek między innymi.

2 – Ile kosztuje zaopatrzenie dla psów?

nowy właściciel może spodziewać się początkowej inwestycji między $150 a $650 w zapasy, gdy przyjmuje małego psa. Każdego roku koszt odnowienia niektórych z nich powinien wynosić od 55 do 260 USD. Ceny różnią się w zależności od lokalizacji, sklepów, marek i jakości produktów.

3 – Czy Jamnik potrzebuje szkolenia i ile to będzie kosztować?

posiadanie jamnika profesjonalnie wyszkolonego jest zwykle zalecane (zarówno szkolenie prywatne, jak i grupowe) i powinno kosztować około 1050 do 1400 dolarów. W przypadku tej rasy szkolenie powinno koncentrować się głównie na podstawowym posłuszeństwie, manierach domowych, treningu nocnika, treningu skrzyni, pozytywnym przywództwie i szczekaniu.

4-Jaki jest koszt profilaktycznej opieki medycznej dla jamnika?

profilaktyczna opieka medyczna powinna wynieść około $395 do $795 dla szczeniaka jamnika w pierwszym roku i około $330 do $725 każdego dorosłego roku. Nie obejmuje to procedury spay lub neuter (zwykle od $100 do $300).

5-ile jedzenia je Jamnik i ile to będzie kosztować?

szczeniak jamnika zje ok.100 kg. i dorosły blisko 140 funtów. suchej karmy rocznie (różni się dla każdego psa i marki karmy). Roczne wydatki powinny wynosić od $75 do $360 dla szczeniaka i $70 do $420 dla dorosłego psa. Inne rodzaje żywności i smakołyków zwiększyłyby koszty.

6 – jak często Jamnik powinien być profesjonalnie pielęgnowany i ile to będzie kosztować?

Pielęgnacja jamnika jest na tyle łatwa, że większość właścicieli powinna być w stanie zrobić to samodzielnie. Ci, którzy preferują profesjonalną pielęgnację psa, mogą spodziewać się do 6 wizyt w salonie każdego roku. Każda sesja powinna kosztować od $30 do $45 w zależności od psa i potrzebnych usług.

7 – czy są jakieś inne wydatki?

w Stanach Zjednoczonych licencja psa kosztuje zwykle od 10 do 20 dolarów. Koszt może być nieco wyższy, jeśli pies nie jest wysterylizowany lub wykastrowany. Posiadanie psa licencjonowanego jest obowiązkowe prawie wszędzie.

mikrochip dla psa kosztuje średnio $25 do $50 w USA i jest zazwyczaj wszczepiany podczas wizyty lekarskiej. Umieszcza się go pod skórą zwykle między łopatkami. Psy adoptowane ze schroniska lub kupione od hodowcy czasami mają już mikrochip.

zgodnie z najnowszym raportem North American Pet Health Insurance Association, średnia roczna cena wynosi 566 USD za plany ubezpieczenia od wypadków i chorób lub 190 USD za plany tylko dla wypadków.

spacerowicze zazwyczaj pobierają od 15 do 25 USD za 30 minut spacerów grupowych i od 20 do 50 USD za 1-godzinne spacery. Ceny różnią się głównie w zależności od lokalizacji. Prywatne spacery są droższe.

właściciel psa powinien budżet $ 25 do $85 dziennie na usługi dla psów. Ceny różnią się w zależności od lokalizacji, pory roku i poziomu usług między innymi.

CHCESZ (LUB PO PROSTU MASZ) PSA?

2 ebooki o tym, jak wybrać i wyszkolić psa
+ Nasza Lista kontrolna artykułów dla psów
+ kupony & rabaty na Artykuły, Jedzenie…
wszystko za darmo

„pozwól, że pomogę ci przygotować się na nowego psa, podjąć najlepsze decyzje i uratować.”
Johann – Petbudget założyciel

jaki jest następny krok? Sprawdź nasz nowy przewodnik dla właścicieli psów. To 5 minutowa lektura pełna przydatnych informacji dla przyszłych i nowych właścicieli psów.

inne rasy, które mogą ci się spodobać

Basset Hound
–znajdź –
– koszt–
Pembroke Welsh Corgi
– znajdź –
– koszt–
Kardigan Welsh Corgi
– znajdź –
– koszt–

lub dowiedz się więcej o kosztach posiadania psa. Ten artykuł jest punktem odniesienia, jeśli chodzi o budżetowanie dla Twojego zwierzaka.

aby ci pomóc, ten przewodnik zawiera wszystkie podstawowe wydatki, które są niezbędne do zapewnienia dobrego samopoczucia przyszłego psa. Pamiętaj, aby wziąć te rozważania poważnie przed przyjęciem lub zakupem jamnika, ponieważ są one niezbędne do psa prowadzącego zdrowe, szczęśliwe i wygodne życie w domu. Co więcej, pies nie powinien być obciążeniem finansowym dla Ciebie lub Twojej rodziny, więc upewnij się, że uważnie przeczytałeś każdą sekcję, aby lepiej zrozumieć wydatki związane z podnoszeniem jamnika. Dane podane w tym artykule służą wyłącznie celom informacyjnym. Właściciel psa powinien zawsze znaleźć rzeczywiste koszty mające zastosowanie do jego własnej sytuacji przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Referencje i zasoby

 • Leslie Brooks, lekarz weterynarii z licencją DVM
 • Mendi Baryzk, Lekarz Weterynarii z licencją DVM
 • Dr Alexa Diaz. – Behawiorysta zwierząt
 • Corryne Smith – Groomer dla psów
 • Tamaria Reddick – Wyprowadzacz psów, opiekun zwierząt
 • Fundacja ortopedyczna dla zwierząt
 • Amerykański Związek Kynologiczny
 • North American Pet Health Insurance Association
 • Stowarzyszenie profesjonalnych treserów psów

to artykuł jest oryginalną treścią z Petbudget.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.