wszyscy znamy historie o wielkim czasie poszukiwaczy złota. Odważni ludzie, którzy zostawili wszystko, aby znaleźć swoje szczęście w obcym kraju.

nawet jeśli te czasy są już trochę dłuższe, złoto jest nadal pożądane i bezpieczne w swoim własnym bezpieczeństwie, zarówno jako osoba prywatna, jak i jako państwo (na przykład Niemcy posiadają drugie co do wielkości rezerwy złota na świecie).
dziś złoto nie jest już zdobywane kieszonkowcami, ale dużymi maszynami lub materiałami z recyklingu, takimi jak stare telefony komórkowe. Podążyliśmy za pytaniem i dokonaliśmy porównania, gdzie można wygrać więcej złota.

Kopalnia złota czy telefon komórkowy?

dla naszego porównania wzięliśmy następujące parametry do analizy:

– kopalnia złota o umiarkowanej wydajności
– telefon komórkowy z około 100g martwej wagi

zysk złota kopalnia złota

kopalnie złota, w zależności od tego, gdzie się znajdują, dają różne plony złota. Do naszej analizy wybraliśmy” normalną ” kopalnię złota.
z rudy kopalni złota można wydobyć około jednego grama złota na tonę wydobytego złota (piszemy to jeszcze raz: jeden gram złota z tony rudy).

Złoty Zysk telefonu komórkowego

telefon komórkowy dostarcza średnio niewielką ilość złota, średnio około 0,024 g. jest to dużo, co nie jest istotne dla nas ludzi. Ale to porównanie byłoby niesprawiedliwe, w końcu waży telefon komórkowy około 100g i odnosimy się do transferu złota z 1 tony rudy i tutaj jesteśmy ciekawi!

bo jeśli przeliczymy całość, to otrzymamy ilość złota 0,024 g na 0,0001 Tony.
jeśli teraz obliczymy wartość na tonę, aby uzyskać dobre porównanie z rudą z kopalni złota, następujące wyniki:

0,024 g = 0,0001 t | * 10 000 (aby dostać się na tonę)
240g = 1T

w tonie starych telefonów komórkowych są wszystkie 240G złota! To 240 razy tona rudy z kopalni złota!

kto teraz mówi, że trzeba też mieć tonę starych telefonów komórkowych, czy to mówi, że już 100 telefonów komórkowych zawiera całe 2,4 g złota.

ale tak nie jest. Oprócz złota zawarte 100 telefonów komórkowych średnio 25g srebra. Jak również pallad i inne rzadkie metale.

nasza rekomendacja dla Ciebie, nawet jeśli planujesz wygrać własne złoto:

jeśli nie chcesz przeżyć przygody w kopalni złota na pustkowiu, radzimy umieścić swój punkt i łopatę w piwnicy i skoncentrować się na telefonach komórkowych. Nie tylko zyskujesz więcej złota,ale jednocześnie robisz coś dla środowiska.

Grass AF

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.