małżeństwo ma być wieczne, ale dla niektórych par rozwód-a nie śmierć-rozstają się. Na szczęście wskaźnik rozwodów spada w ostatnich latach, ale w 2019 r.nadal wynosił około 15%. Aby zmniejszyć ból i koszty w przypadku wystąpienia nieprawdopodobnego zdarzenia, porozmawiaj z przyszłym współmałżonkiem o intercyzie.

Co To jest intercyza?

intercyza to skrót od „intercyza”, czyli umowa prawna, którą para podpisuje przed ślubem. To warunki określone przez parę określają, co dzieje się z aktywami i dochodami w przypadku rozwodu lub nawet śmierci.

choć niektórzy mogą wierzyć, że intercyzy są dla zamożnych par, każdy może określić warunki w umowie intercyzy. Intercyza nie jest tworzona z oczekiwaniem rozwodu, ale raczej, aby być chronionym, gdyby tak się stało.

jak działa intercyza?

każde państwo ma swoje własne wymagania i procedury dotyczące postępowania z intercyzami. Na przykład nie każde państwo ma zobowiązania do wspierania małżonków. Intercyza może obejmować:

 • alimenty
 • majątek i dochody dzieci z poprzedniego małżeństwa
 • rozdzielenie majątku małżeńskiego i zarządzanie odrębnym majątkiem
 • plany majątkowe
 • zwierzęta domowe
 • własność firmy (niezależnie od tego, czy jest to jeden współmałżonek, czy podział firmy między obie strony)
 • dług odpowiedzialność i zobowiązania finansowe

alimenty nie są ustalane w intercyzach, to przechodzi przez sądy.

jeśli myślisz o uzyskaniu intercyzy, powinieneś poszukać prawnika, który ma doświadczenie w prawie małżeńskim w Twoim państwie. Koszty mogą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania, potrzeb i zatrudnionego adwokata. Jeśli nie masz zbyt wielu zasobów lub konkretnych wniosków, przygotowanie umowy może potrwać kilka dni. Jeśli masz rozległe prośby, Tworzenie może potrwać kilka tygodni lub miesięcy. Adwokaci zazwyczaj pobierają opłaty za godzinę, więc im dłużej to trwa, tym więcej będzie kosztować intercyza.

intercyzy mogą być tak szczegółowe lub Tak ogólne, Jak byś chciał. Jeśli jesteś właścicielem domu przed ślubem, możesz określić w umowie intercyzy, że zachowujesz własność po rozwodzie. Jeśli jesteś głównym żywicielem rodziny, twój przyszły partner może poprosić o wsparcie małżonka w intercyzie.

jeśli masz zwierzęta lub planujesz je zdobyć po ślubie, możesz to zgłosić w umowie. W większości stanów zwierzęta są uważane za własność. Bez intercyzy własność może być określona na przykład przez to, kto zapłacił za adopcję.

nie ma jednego dokumentu intercyzy, ale pary mogą złożyć tyle próśb, ile uznają za stosowne.

przy sporządzaniu intercyzy możesz zawrzeć konkretne klauzule: na przykład, jeśli współmałżonek ma romans, który kończy małżeństwo, możesz mieć prawo do innej ugody niż w przypadku rozwodu z innych powodów.

gdy obie strony się zgodzą, podpiszą dokument przed podpisaniem umowy małżeńskiej. Jeśli para chce wziąć ślub, a następnie podpisać podobną umowę, mogą zawrzeć umowę postnuptial.

Pros

 • przejrzystość finansowa

 • przygotowuje się na najgorsze

 • chroni aktywa i kosztowności

 • można zmienić

minusy

 • mogą być stronnicze

 • może wydawać się obraźliwe

 • może być denerwujące

plusy wyjaśnione

 • przejrzystość finansowa: wiele par nie czuje się komfortowo rozmawiając o pieniądzach. Niezależnie od tego, czy jest to dług, bogactwo, czy nawet wyniki kredytowe, Finanse są drażliwym tematem. Zawarcie intercyzy wymaga od par drobiazgowej rozmowy o pieniądzach. Zanim wyjdziesz za mąż, zobaczysz, jak twój partner radzi sobie ze zobowiązaniami finansowymi.
 • szykuje się na najgorsze: większość ludzi wychodzi za mąż oczekując życia z partnerem. Ale realistyczne jest myślenie, że nawet jeśli nigdy się to nie stanie, rozwód jest możliwy. Intercyza daje ci jasny wynik, na wypadek rozwodu.
 • chroni majątek i kosztowności: intercyza powinna chronić twoje rzeczy (i te przyszłego małżonka). Jeśli masz coś, czego nie chcesz, aby współmałżonek miał, jeśli się rozdzielisz, to idzie to do intercyzy. Chroni również przed współmałżonkiem. Na przykład, jeśli współmałżonek ma dług lub ma Firmę, za którą nie chcesz ponosić odpowiedzialności w przypadku działań prawnych, możesz to szczegółowo opisać w intercyzie.
 • można zmienić: możesz dokonać zmian w intercyzie po ślubie, o ile obie strony się na to zgodzą. Możesz również anulować intercyzę.

minusy

 • mogą być stronnicze: Czasami intercyza może faworyzować współmałżonka większą ilością pieniędzy lub aktywów. Jeśli nie masz własnego prawnika, możesz nie wiedzieć, za co jesteś na haku. W przypadku rozwodu możesz być odpowiedzialny za coś, o czym nie wiedziałeś.
 • może wydawać się obraźliwe: niektórzy są obrażeni intercyzą. Małżeństwo powinno być z miłości, więc po co taki biznesowy kontrakt? Pamiętaj o tym, jak twój partner zareaguje, gdy poruszysz ten temat.
 • może być denerwujące: Intercyza wyjaśnia warunki w przypadku rozwodu lub separacji. Uważne przemyślenie i rozważenie końca małżeństwa, kiedy dopiero zaczynasz, może być w najlepszym razie przygnębiające.

dla kogo intercyza jest najlepsza?

chociaż intercyza nie jest dla wszystkich, może się okazać, że jej uzyskanie jest lepsze niż jej nie otrzymanie.

masz firmę: jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz chcieć intercyzy, aby chronić swoją firmę i udziały własnościowe w przypadku rozwodu.

masz dzieci z innej firmy: Jeśli masz dzieci, którym chcesz przekazać majątek, intercyza chroni przedmioty, które chcesz mieć Lub zachować w przypadku rozwodu.

masz majątek, który chcesz zachować: intercyza szczegółowo określa, co ty i twój małżonek zgadzacie się zachować dla siebie (i zrezygnować).

chcesz kontrolować swoją przyszłość: nawet jeśli nie masz teraz wielu aktywów lub dużych dochodów, możesz określić sposób, w jaki przedmioty, które możesz nabyć, będą traktowane, jeśli się rozwiedziesz.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.