możesz pokusić się o wyciągnięcie Kosiarki i rozpoczęcie cięcia nowego wiosennego wzrostu, gdy tylko się pojawi. Najlepiej jednak cofnąć się i przyjrzeć się warunkom panującym na trawniku. Wiosenna aktywność zdrowej trawy pomoże utrzymać twój trawnik bujny i żywy przez resztę roku. Używaj go mądrze! Dzięki harmonogramowi koszenia i siewu, aby w pełni wykorzystać ten wzrost, będziesz cieszyć się znacznie lepszymi wynikami.

zadaj sobie następujące pytania, aby dowiedzieć się, czy czas jest odpowiedni.

jak wysoka jest trawa?

daj swojej wiosennej trawie szansę na rozwój silnych, zdrowych korzeni. Oznacza to odczekanie, aż osiągnie co najmniej 2 cale wysokości przed skoszeniem. Nawet wtedy trzymaj się zasady nie zdejmowania więcej niż jednej trzeciej swojej długości, aby nie umrzeć, zanim nie będzie miał szansy się rozwinąć.

Jak Ostatnio Nawoziłeś?

wiosna to świetny czas na nawożenie trawnika ze względu na jego wysokie tempo wzrostu. Podobnie jak dziecko przeżywające gwałtowny wzrost, trawa zużywa składniki odżywcze znacznie szybciej niż normalnie. Zarówno wczesna, jak i późna wiosna to idealny czas na nawożenie. Pamiętaj tylko, że musisz dać szansę na wchłonięcie składników odżywczych przed skoszeniem, więc czas odpowiednio.

Nadzorujesz W Tym Roku?

nadzorowanie jest kolejną powszechną czynnością wiosną. Zazwyczaj odbywa się to przed nawożeniem, więc musisz ustawić harmonogram siewu, koszenia i nawożenia, który nie spowoduje dalszych szkód. W większości przypadków koszenie należy zaplanować dopiero na wiosnę (Kwiecień-maj). Jeśli jesteś zainteresowany wynajęciem siewnika szczelinowego, znajdź wypożyczalnię tutaj. Możesz również wynająć to do zrobienia przez wykonawcę krajobrazu.

Gdzie Mieszkasz?

lokalizacja będzie miała wpływ na harmonogram koszenia, zwłaszcza jeśli mieszkasz tam, gdzie mogą wystąpić późne przymrozki lub występuje nadmiar deszczu.

Warunki zamarzania

cykl zamrażania/rozmrażania może być bardzo trudny dla nowego wzrostu i może powodować odwodnienie, co nie jest dobre dla trawy. Przecięcie go, gdy jest niestabilny, może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Jeśli istnieje możliwość zamarzania, należy zaplanować koszenie trawy dłużej niż zwykle. Lepiej zaryzykować dłuższą trawę i konieczność częstszego koszenia, niż ściąć ją zbyt krótko i spowodować, że mróz zabije resztę rośliny.

mokre warunki

niespotykanie mokra wiosna może spowodować ogromny przypływ wilgotnego wzrostu, który może być trudniejszy do koszenia. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na warunki pogodowe. Konieczne może być dostosowanie harmonogramu koszenia do czasu wyschnięcia trawy, aby zapobiec potencjalnym problemom lub uszkodzeniu murawy.

Ile Masz Czasu?

gdy tylko wykonasz pierwsze koszenie, powinieneś planować koszenie co 3-5 dni, aby uzyskać czysty, zadbany wygląd. Czekając, aż będziesz miał czas i energię, aby poświęcić na koszenie, skończysz z lepiej wyglądającym trawnikiem.

admin

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.