jakiego oprogramowania używają profesjonalni DJ-e

istnieje wiele profesjonalnych DJ-ów, którzy interesują się wszelkiego rodzaju gatunkami muzycznymi. Podczas gdy miksują na miejscu, potrzebują również przygotowania przed koncertem.

na swoich laptopach używają oprogramowania DJ do wyboru utworów i przygotowywania setów, które później, wraz z mikserem/kontrolerem DJ, służy im jako narzędzie podczas występów.

Traktor, Ableton i Fl Studio są oprogramowaniem DJ-skim najczęściej używanym przez profesjonalnych DJ-ów na scenie muzycznej, takich jak Richie Hawtin, Carl Cox, Tiesto, Martin Garix, David Guetta i wielu innych. Programy te mają załadowane systemy dźwiękowe i parkiety taneczne na całym świecie, a także festiwale, imprezy domowe/plażowe itp.

jeśli jesteś zdezorientowany, jaka marka oprogramowania byłaby dla ciebie najbardziej odpowiednia, Kontynuuj czytanie, aby zobaczyć, których pro DJ-ów używają.

zanim zaczniemy, słowo o oprogramowaniu DJ

Traktor, Serato, Virtual DJ i Pioneer Rekordbox to najpopularniejsze oprogramowanie DJ na rynku. Wszystkie mają swoje plusy i minusy. To w zasadzie sprowadza się do Twoich osobistych potrzeb. Jeśli jesteś początkującym z ograniczonym budżetem, Virtual DJ lub Serato Lite może być wyborem dla ciebie. Jeśli planujesz produkować, najlepiej nauczyć się rzemiosła na niektórych Dawach, takich jak Ableton lub Fl Studio.

 • Traktor: Traktor to oprogramowanie DJ opracowane przez Native Instruments, a także wykorzystywane przez wielu DJ-ów.
 • Rekordbox: DJ oprogramowanie do przygotowania kolekcji muzyki do wykonania. Jest produkowany przez Pioneer, tę samą firmę, która produkuje Miksery DJ i odtwarzacze CD dla klubów. Dzięki temu bezproblemowo łączy się ze wszystkimi innymi urządzeniami DJ firmy Pioneer.
 • Engine Prime: Denon zasadniczo ma podobny model z oprogramowaniem DJ, aby przygotować muzykę do swoich odtwarzaczy CD i innego sprzętu DJ.
 • Serato DJ: jest to podobne do powyższych dwóch, ale bardziej używane przez hiphopowych DJ-ów ze względu na integrację winylowych precise scratch potencjałów.
 • Virtual DJ: Gotowe dla początkujących, proste oprogramowanie DJ, które staje się coraz lepsze z każdą aktualizacją.

DAWs-Cyfrowe Stacje Robocze Audio. Są to programy, które pozwalają tworzyć muzykę, miksy DJ, wykonywać na żywo, miksować i master. W przeciwieństwie do powyższego oprogramowania DJ, DAW oferuje więcej możliwości w tworzeniu własnych utworów od początku do końca.
popularne przykłady to Ableton, Logic, Fruityloops, Reason, Cubase, Pro-Tools, Reaper, Studio One, Bitwig.

DJs, którzy używają Traktor

 • Carl Cox
 • Richie Hawtin
 • Zedd
 • wiele więcej

w 2011 roku Carl Cox powiedział, że nie jest jeszcze gotowy na oprogramowanie DJ, ponieważ po prostu nie mógł śledzić synchronizuje swoje rekordy z traktorem na czterech graczach bez pomocy czegokolwiek innego.

poza tym, to było dla niego dziwne, bo ludzie widzieli go wtedy z trzema gramofonami i efektami, a teraz był to tylko laptop. To na pewno nie był prawdziwy Carl Cox. Potem, na jakiś czas, wrócił do tradycyjnego Djingu.

lata mijały, Technologia się rozwijała, a w swoim ostatnim wywiadzie…
Carl Cox powiedział, że teraz używa D2s jako kontrolera DJ i Traktor Pro jako oprogramowania DJ. Wciąż się do tego przyzwyczajał i powiedział, że nie ulepszy, dopóki nie dowie się wszystkiego o jego obecnej konfiguracji.

Richie Hawtin używa Traktor i współpracuje z Native Instruments

Hawtin jest profesjonalnym przykładem DJ-a dla użytkowników Traktor i jest również świetny w używaniu Traktor do rzeczy, których tak naprawdę nie możesz zrobić na konfiguracji CDJ.

Richie Hawtin używa traktora jako swojego ulubionego oprogramowania. Nie tylko to, ale także pomagał w rozwoju technologii timecode, która ostatecznie stała się traktorem Native Instruments Scratch i zmieniła DJing na zawsze.

oto film, w którym Richie Hawtin używa Traktor jako swojego głównego oprogramowania DJ:

był w rzeczywistości jednym z pierwszych inwestorów Traktor i nadal jest w nim mniejszym udziałowcem. Jego inwestycje w nowe startupy muzyczne i, oczywiście, rozwój własnego miksera DJ-a, PLAYdifferently MODEL 1, podsumowują miłość Richiego do technologii.

urodzony w Rosji niemiecki DJ / producent Zedd używa Traktor i Cubase

jak widać na poniższym zdjęciu, podczas występów na żywo, oprogramowanie Zedda jest Traktor Pro. Traktor działa całkiem dobrze z mikserami na małych ekranach, takich jak 13″ Mac Zedda. Do produkcji wybiera stację roboczą Digital Audio Cubase.

jakiego oprogramowania używa Zedd

więcej profesjonalnych DJ-ów, którzy używają traktora

 • DJ Sama z Palestyny zagrał niesamowity zestaw kotłowni z traktorem i Z1, F1 i X1.
 • najbardziej znanym zestawem kotłowni Kaytranady jest Traktor S2.
 • Andy C (jeden z Mistrzów D ’ n 'B / dla wielu najlepszy DJ d’ n ’ B ever) – czasami słucham Drum and Bass, a Andy C używa traktora do swoich występów na żywo.

DJ-e, którzy używają Ableton

 • David Guetta
 • Deadmau5
 • Armin Van Buuren
 • Marshmello

na wszystkich etapach produkcji David Guetta pracuje w Ableton Live, jego Daw z wyboru.

dla dźwięku na dźwięk, Guetta powiedział: „Używam Ableton codziennie, non-stop, zarówno do produkcji, jak i koncertów. Jest doskonały do pisania i edytowania, dla których jest niewiarygodny. Dla DJing, nie ma, niezaprzeczalnie, nic bardziej przydatne niż Ableton.”

” jako DJ staram się zapewnić publiczności wyjątkowe wrażenia podczas każdego występu, więc każdy utwór, który gram, jest ekskluzywną edycją. Nie wykonuję normalnych wersji moich hitów.

więc kiedy wykonuję swoje hity, zawsze staram się zachować ważne sekcje i wymyślić nowy spadek. Ableton jest tak szybki i prosty w użyciu, gdy to robisz.”

Deadmau5 kocha Abletona ze względu na kontrolę, którą mu daje

Deadmau5 również używa Abletona Live. Z Abletonem ma większą kontrolę nad muzyką, ponieważ może kontrolować poszczególne warstwy (wokal, perkusja, syntezatory itp.) zamiast tylko toru jako całości. Kiedy jest na scenie, odpala różne klipy swoich piosenek i miksuje je razem.

ma też kilka kontrolerów MIDI (w zasadzie sprzęt z przyciskami/pokrętłami/faderami/itp.), które można zaprogramować do sterowania oprogramowaniem).

za każdym razem, gdy naciśnie inny przycisk, zaczyna grać inna część utworu Deadmau5 (na przykład: wokal „pamiętam”, część klawiatury „Strobe”, perkusja z „FML” itp.).

używanie kontrolera DJ z Ableton-Mapping, Drivers, ther MIDIs
Czy wiesz, że możesz używać kontrolera DJ z Ableton?

Armin Van Buuren używa Ableton i Apple Logic

holenderski DJ Armin Van Buuren stał się popularny z marathon DJ setów i niezapomniany progressive trance. W 2020 roku nadal produkuje oryginalną muzykę obok swoich niezwykle udanych kompilacji DJ-skich, a także montuje bardzo udane zestawy radiowe i wiele remiksów.

w ciągu ostatnich dwóch lat Armin Van Buuren często polegał na Ableton Live. Używa go, aby szybko edytować swoje sety DJ-skie i próbować różnych rzeczy. Oprócz tworzenia miksów, używa Abletona do produkcji i tworzenia fantastycznego rowka w locie.

i bazując na swoim Q&sesji sprzed dwóch lat z kolektywem muzyki elektronicznej Harvard College, również używa logiki!

nie jest to wcale takie zaskakujące, ponieważ wielu czołowych producentów trance ’ owych również używa logiki do swoich Daw. Wiele z nich mówi o głębi i szerokości logiki, niektórzy mówią, że można bez końca przeglądać wszystko, co logika ma do zaoferowania.

Marshmello współpracuje z Abletonem i używa wtyczek

Marshmello jest również jednym z wielu DJ-ów/producentów, którzy używają Abletona. Oprócz bitów i sampli, które sam robi, często używa wielu wtyczek dostępnych w wersji pro Ableton.

na przykład użył wtyczki Nexus do swojej piosenki „Alone”.

i faktycznie ściągnął sample z gitar do piosenki ” Friends.”

DJ-e korzystający z FL Studio

 • Martin Garrix
 • Afrojack
 • Tiesto

holenderski DJ/producent genius Martin Garrix uwielbia Fl Studio Image Line jako płótno do swoich prac. Martin powiedział, że używa różnych wersji Fl Studio, ponieważ nie umieścił wszystkich swoich syntezatorów i sampli w jednej wersji.

pamiętaj, że Garrix i niektórzy z DJ-ów / producentów, o których będziemy mówić, nie są z zawodu DJ-ami. Są producentami, którzy musieli nauczyć się podstaw Djingu. Utwory, które miksują, są starannie przygotowane/zmontowane i nie wymagają specjalnych umiejętności miksowania. To nie odbiega od tego, co robią, ale nie myl ich z najlepszymi, tradycyjnymi DJ-ami.

Martin powiedział kiedyś, że używa też „trochę logiki rzadko.”W tweecie wymienił niektóre wtyczki, które kupił, gdy mógł sobie pozwolić na pro software, w tym Nexus, Sylenth1, Massive i Gross Beat.

jakiego oprogramowania używają profesjonalni DJ-e

kiedy zobaczyłem jeden występ Martina Garrixa, rzuciłem okiem na sprzęt, którego używał. Był to CDJs połączony w sieć, dzięki czemu mógł korzystać z dysku Rekordbox USB. Prawdopodobnie przygotowywał się w oprogramowaniu Pioneer (Rekordbox), które zajmowało się organizacją metadanych (BPM, key, Title, Artist, Album artwork, itp.) i wyeksportował swoją muzykę na dysk USB. W tym momencie prawdopodobnie podłączył go do swojego pendrive ’ a do CDJ, a jego kolekcja pojawiła się na wszystkich odtwarzaczach CD.

Afrojack korzysta z Fl Studio od pierwszych dni

nagrodzony Grammy producent Afrojack jest użytkownikiem Fl Studio, odkąd zaangażował się w DJing i produkcję EDM. Ma pluginy stock Fl Studio, takie jak 3xOsc i ogromną kolekcję syntezatorów oprogramowania jako natywne Instrumenty Komplete.

oto cytat z Afrojack na Fl studio: „nie pozwól ludziom powiedzieć, że logika lub różne programy są „lepsze”, po prostu praktyka i doświadczenie!”

chociaż nie jest czystym DJ-em, a raczej producentem, miksuje na żywo i warto dodać go do tej listy.

możesz również użyć kontrolera DJ z Fl Studio.

Tiesto korzystało z różnych programów, ale teraz pozostaje w FL Studio

Tijs Michiel Verwest, znany również jako Tiesto, legendarny DJ / producent trance, od 25 lat produkuje i Djuje muzykę.

zdobył wiele nagród w swojej karierze, w tym Grammy za remiks piosenki All Me Johna legendy.

prawie co roku jest konsekwentnie notowany w Top 100 DJ-ów DJMag. Współpracował z takimi artystami jak Post Malone, Diplo, Three Six Mafia czy Nelly Furtado.

Tiesto używał niesamowitej ilości sprzętu muzycznego w swoim życiu, ale niewiele wiadomo o jego ostatnim użyciu oprogramowania DJ.

Tiesto pracował z DAW, takimi jak Apple Logic Pro, Steinberg Cubase,Ableton Live, ale obecnie korzysta z Fl Studio.

możesz kupić nową wersję oprogramowania Image Line FL Studio na Amazon.

jakiego oprogramowania powinieneś używać?

wszyscy mamy swoje wybory i takie tam, ale nie ma czegoś takiego jak „karta DJ 'a” czy „profesjonalny” standard.

nie ma znaczenia, jakiego oprogramowania DJ używasz, o ile możesz pracować na wysokim poziomie kompetencji (nie redline, wiesz, jak działa stoisko, pojawiaj się na czas, Honoruj swoje kontrakty itp.), może elastycznie pracować na każdym rodzaju sprzętu i może prawidłowo poruszać tłum w odpowiednim czasie.

jeśli również myślisz o produkcji muzyki, może chcesz nauczyć się używać jednego z DAWs zamiast Traktor, Serato, Rekordbox itp.

jako wieloletni użytkownik Traktor dla House, Deep house, Tech-house, Afrobeats, Funk, Disco i all-around dance floor destruction, grałem na całym świecie w koncertach, dużych i małych. Używałem również każdego innego oprogramowania, gdy nie mogłem użyć mojego.

każdy, kto uważa, że narzędzia sprawiają, że rzemieślnik jest niepewny, niedojrzały, płytki, lub wszystkie powyższe. Tak długo, jak jesteś profesjonalistą w swoich miksach, profesjonalistą w swoim zachowaniu, a tłum to kocha, nikogo, kto się liczy, nie obchodzi.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.