kiedy po raz pierwszy zagłębiasz się w świat saksofonu, wielu początkujących muzyków natychmiast spotyka się z powodzią pytań: jakiego rodzaju saksofonu chcesz? Jakie trzciny chcesz? Jaki styl muzyki chcesz grać? Przy tak wielu pytaniach może być trudno początkującym nawet wiedzieć, od czego zacząć!

dlatego podzieliliśmy różne rodzaje saksofonu dla Ciebie w łatwym do naśladowania przewodniku, aby pomóc Ci zdecydować, co będzie odpowiednim instrumentem dla ciebie!

początki saksofonu:

jak w przypadku większości rzeczy, doskonałym miejscem na rozpoczęcie jest początek! Saksofon został po raz pierwszy wynaleziony przez Adolphe Sax w 1846 roku po tym, jak zaprojektował instrument, który może zarówno działać jako potężny akompaniament dęty, a jednocześnie być w stanie płynnie łączyć się między instrumentami dętymi. Ten podstawowy obszar jest powodem, dla którego saksofony są tak wszechstronne i pozostają jednym z najbardziej elastycznych instrumentów!
ze względu na swoją wszechstronność, saksofon znalazł dom w: Jazz, klasyka, wojsko, reggae, rock, a nawet niektóre utwory metalowe!

z powodu tej zmienności dźwięku, instrument nadal się dostosowuje i pozostawił nam dziewięć (tak dziewięć!) różne rodzaje saksofonu w dzisiejszych czasach. Wszystkie wyglądają podobnie, ale istnieją niezliczone różnice między nimi, więc aby ułatwić nowoprzybyłym dzisiaj skupimy się na czterech głównych rodzajach saksofonu, które można znaleźć głównie i odpowiednie dla początkujących.

alt
Tenor
sopran
baryton

co sprawia, że każdy saksofon jest inny?

główne różnice między zakresami saksofonu wynikają z wysokości, czyli tego, jak „wysoko” lub „nisko” instrument brzmi i czuje. Na przykład bardziej ziemiste Tony występujące w takich utworach jak „Careless Whisper” George 'a Michaela, a nawet melodia z motywem różowej pantery, oba używają saksofonu tenorowego. Podczas gdy te wyższe dźwięki z rodzaju „Epic Sax Guy” wykorzystują nieco wyższe dźwięki Znalezione w saksofonach altowych.

Saksofon altowy-najlepszy saksofon dla początkujących:

dla początkujących saksofonistów generalnie polecamy saksofon altowy taki jak ten. Dla tych, którzy wciąż szukają swojego brzmienia, lub którzy po prostu chcą poczuć saksofon, nie można pomylić się z saksofonem altowym. Mając nieco mniejszy rozmiar i ustnik niż saksofon tenorowy, saksofon altowy ułatwia grę młodszym dzieciom i początkującym instrumentom dętym. Ponieważ jest on rozbity na płaski E, dźwięk saksofonu altowego jest bardzo wszechstronny i może zanurzyć się zarówno w niższych tonach, jak i utrzymywać, że średni do wysokiego zakresu szczególnie dobrze – pozwala to graczom na prawdziwe wyczucie ich stylu gry i techniki palców przed przejściem do sopranu, barytonu lub innego rodzaju saksofonu.

Saksofon Tenorowy-kultowe brzmienie saksofonu

jak wspomniano, Jeśli szukasz prawdziwego „ziemistego” brzmienia lub idei „klasycznego” brzmienia saksofonu, Saksofon Tenorowy, taki jak Trevor James 'The Horn’ Classic II jest miejscem! Bogata faktura w jego brzmieniu mocno wylądował Saksofon Tenorowy jako najbardziej popularny wśród saksofonistów. Jego większy rozmiar oznacza, że wymaga trochę więcej techniki, aby być w stanie opanować i dlatego nadal ogólnie polecam Alto dla początkujących i młodszych muzyków, gdy twoja technika oddychania i palcowania postępuje, saksofon tenorowy jest fantastycznym instrumentem, aby przejść do. Niższy ton w B-flat oznacza, że użytkownik jest w stanie wyprodukować nieco bardziej mocno uderzający basowy dźwięk, który znajduje się w tak wielu piosenkach popowych, rockowych i jazzowych.

Saksofon Sopranowy-wysoki ton, idealny do solówek saksofonowych

rozbił pełną oktawę powyżej saksofonu tenorowego, Saksofon Sopranowy jest najmniejszym z popularnych saksofonów i jako taki stworzył najwyższy ton. Ze względu na ten niezwykle unikalny dźwięk i przenikliwe dźwięki, jest to instrument trudny do wykonania w ramach kolektywu i jest ogólnie zalecany dla biegłych graczy. Dla tych, którzy szczególnie szukają saksofonu sopranowego, jednak Artemis zakrzywiony sopran jest doskonałym miejscem na początek. Warto również zauważyć, że Saksofony Altowe mogą być zarówno zakrzywione, jak i proste.

Saksofony Barytonowe-niższe tony z feel good groove

największy z czterech i najniższy dźwięk w długiej drodze (oktawa niższa niż Saksofon Altowy), Saksofon barytonowy jest fantastycznym twórcą głębokich dźwięków, które pomagają pięknie komponować się jako część orkiestry lub kolektywu. Ze względu na swój rozmiar, wagę i zapotrzebowanie na więcej powietrza, na ogół nie jest zalecany dla początkujących graczy ani młodszych graczy – nawet najbardziej biegli gracze barytonowi będą nadal nosić uprząż, aby pomóc w utrzymaniu dobrej postawy gry i chronić plecy.

oczywiście, istnieje wiele innych rodzajów saksofonu na rynku, jednak te cztery są najczęściej używane i te, które, jeśli po prostu chcesz rozpocząć swoją podróż saksofonu są fantastyczne miejsca, aby rozpocząć i dostosować się w miarę rozwoju umiejętności. Jeśli nadal nie jesteś pewien, który saksofon jest odpowiedni dla Ciebie, lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty saksofonów, nasi specjaliści ds. instrumentów dętych drewnianych chętnie pomogą Ci znaleźć odpowiedni instrument dla ciebie!

chcesz jeszcze trochę inspiracji? Sprawdź naszych ulubionych saksofonistów wszech czasów!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.