mój planer finansowy zasugerował mi, że rozwody są lepszą inwestycją niż śluby. „O czym ty mówisz?”Zapytałem z ciekawością. Odparła: „cóż, jak widzę, klienci prawdopodobnie wydają te same lub więcej pieniędzy na swoje wesela, wiedząc doskonale, że prawie 50% kończy się nieszczęśliwie. Z drugiej strony, rozwody są prawie zawsze ” na zawsze!”

podobał mi się dobry śmiech brzucha! Miała rację!

większość rodzin chętnie wydaje pieniądze na wesele, ponieważ jest to taka szczęśliwa okazja. Pamiętam moje śluby (oba) jako dwa najszczęśliwsze dni w moim życiu. Byli przepełnieni optymizmem, miłością, przyjaciółmi i rodziną. Mój pierwszy ślub (kiedy byłem w szkole prawniczej) został opłacony przez naszych rodziców, ale drugi został opłacony przez nas. Nie żałuję ani grosza, który wydaliśmy na to radosne wydarzenie.

z drugiej strony, nie rozkoszowałem się wydawaniem pieniędzy na Opłaty prawne, kiedy przechodziłem przez własny rozwód. Tak. Mimo, że byłem prawnikiem rozwodowym przez 13 lat w czasie mojego własnego rozwodu, nadal zachowałem własnego prawnika. Zwróciłem uwagę na stare powiedzenie „osoba, która reprezentuje się w postępowaniu sądowym, ma głupca za prawnika”.

jeśli masz do czynienia z rozwodem, założę się, że boisz się, że będzie to kosztować fortunę. Nie winię cię. Też słyszałem Horrory.

jakie są koszty rozwodu?

to zależy od tego, jakiego procesu używasz i ile czasu zajmie twojemu prawnikowi pomoc w rozwiązaniu wszystkich problemów. Prawnicy i ich pracownicy rozliczają się co godzinę.

Stół Kuchenny: Wiele osób otrzymuje poradę prawną, a następnie negocjuje umowę bezpośrednio ze współmałżonkiem. Jeden z małżonków staje się moim klientem i oferuję porady na temat ich umowy. Zakładając, że ma to sens, przygotuję umowę separacji na podstawie ich umowy. Większość umów jest zwykle w zakresie od około $1,200 do $1,500 w naszej firmie. Jest to niedrogi proces, ale wymaga, abyś ty i twój małżonek byli w stanie negocjować razem bez pomocy nikogo.

Mediacja: mediator jest neutralną osobą trzecią, która pomoże ci i Twojemu małżonkowi negocjować umowę. Po jego zakończeniu, raport mediacji jest wysyłany do prawników. Recenzuję raport z moim klientem, aby zrozumiał zakres wyników zgodnie z prawem. Jeśli Umowa nadal ma sens, ponownie przygotuję umowę separacji opartą na umowie pośredniczącej. Koszt jest zwykle w zakresie od $1,200 do $1,500.

niezależna porada prawna: niezależnie od tego, czy jest to „stół kuchenny”, czy umowa pośrednictwa, drugi małżonek powinien uzyskać niezależną poradę prawną (ILA) przed podpisaniem umowy separacji. Zawsze wolę, aby małżonek mojego klienta dostał ILA, aby nie mógł próbować wyjść z umowy w przyszłości, ponieważ nie rozumiał warunków umowy, gdy ją podpisywali. Więc, jak na ironię, chcę, aby małżonek mojego klienta miał ILA, aby chronić mojego klienta, a nie tak bardzo, aby chronić drugą stronę.

jeśli drugi małżonek po prostu odmawia uzyskania ILA, nalegam, aby podpisali zrzeczenie się ILA, które po prostu mówi, że zostali zachęceni do uzyskania ILA, ale dobrowolnie zrzekli się prawa do ILA przed podpisaniem umowy i że zrozumieli znaczenie umowy przed jej podpisaniem.

tradycyjne negocjacje: jeśli reprezentuję mojego klienta w tradycyjnych negocjacjach, koszty mogą wynosić od $2,000 do $ 50,000 lub więcej. Wiem. To dość duży zasięg! Często tradycyjne negocjacje prowadzą do arbitrażu lub sądu, więc koszty mogą wymknąć się spod kontroli.

Sąd: proces sądowy jest bardzo kosztowny. Nawet najprostsza sprawa sądowa będzie kosztować co najmniej $10,000, a większość z nich mieści się w zakresie $15,000 do $25,000. Jeśli sprawa trafi do sądu, koszty mogą być dwa lub trzy razy wyższe. Słyszałem o niektórych sprawach, gdzie klienci zapłacili ponad $150,000 w opłatach prawnych i to są normalni miejscowi ludzie jak ty i ja … nie Gwiazdy Hollywood z pieniędzmi do spalenia. Niektóre szalone sprawy mogą skutkować opłatami sądowymi w wysokości ponad miliona dolarów, ale te są rzadkie.

: Znacznie bardziej opłacalnym procesem niż proces sądowy jest proces współpracy zespołowej. W przypadku współpracy ty i twój małżonek zachowacie własnego prawnika, który pomoże Ci wynegocjować umowę. Twój prawnik udzieli porady prawnej i zapewni, że uzyskana umowa jest prawnie wykonalna. Na początku ty i twój małżonek oraz specjaliści podpisujecie umowę, że nie pójdą do sądu. Jeśli ktoś zdecyduje się iść do sądu, obie strony muszą znaleźć nowych specjalistów, w tym nowych prawników. Ma to ogromny wpływ, ponieważ wszyscy są zaangażowani w negocjowanie umowy.

aby ograniczyć koszty do minimum, Strony współpracują z trenerem rozwodowym, który pomoże klientom zarządzać emocjami, a sprawę zarządzać procesem. Jak można sobie wyobrazić, gorące emocje często pomijają klientów, zwłaszcza w procesie sądowym, powodując wykładniczą eskalację opłat sądowych.

trener Wychowawczy będzie również współpracował ze stronami w celu rozwiązania problemów związanych z dziećmi. Trener rodzicielski nie tylko ułatwia negocjacje w czasie z dziećmi, ale także jest ekspertem w zakresie potrzeb dzieci, więc może zaoferować solidne, praktyczne porady na temat tego, czego dzieci potrzebują w rozliczeniu.

specjalista finansowy pomoże Tobie i Twojemu małżonkowi zebrać różne potrzebne dokumenty finansowe i ułatwi omówienie kwestii finansowych.

koszt godzinowy trenera rodzicielskiego, specjalisty finansowego i trenera rozwodowego jest zwykle znacznie niższy niż koszt prawników, a koszty są dzielone przez strony, więc masz duże oszczędności. Oczywiście dwóch prawników jest znacznie droższych niż jeden trener lub jeden specjalista finansowy.

w końcu większość spraw opartych na współpracy jest znacznie mniej kosztowna niż sprawy sądowe. Z mojego doświadczenia wynika, że kosztują od $2,000 do $ 6,000 na klienta. Koszt zależy od czasu niezbędnego do negocjacji umowy, ale korzystając z trenerów i specjalisty ds. finansowych, aby przeprowadzić większość negocjacji, trzymając sprawę z dala od Kancelarii prawników, naprawdę minimalizujesz koszty.

ponadto, utrzymując sprawę poza sądem, koszty są ograniczone do minimum. Sąd jest bardzo kosztowny ze względu na wiele form i etapów procesu oraz koszt oczekiwania na sędziego, aby wysłuchać twojej sprawy. Czekałem cały dzień, aż sędzia wysłucha mojej sprawy i nie został osiągnięty, kosztując mojego klienta tysiące dolarów w opłatach.

po zakończeniu procesu współpracy strony sprawdzają i podpisują umowę separacji z adwokatami. Ponad 85% przypadków skutkuje pełnym rozstrzygnięciem wszystkich kwestii. To działa dobrze i jest bardzo opłacalne w porównaniu do sądu.

głęboko wierzę, że proces współpracy jest najlepszym sposobem rozwiązywania problemów rozwodowych i separacyjnych. W rzeczywistości nie akceptuję już spraw związanych z sądem. Nasi czterej prawnicy nadal zajmują się sprawami sądowymi, ale po 21 latach prowadzenia spraw z zakresu prawa rodzinnego, wiem, że klienci lepiej korzystają z procesu współpracy. Więc nie ma sądu dla mnie ani dla moich klientów!

rozwód:

ostatnim krokiem po podpisaniu umowy jest zakończenie rozwodu. Osiąga się to poprzez wypełnienie i złożenie niektórych dokumentów w sądzie. To trwa około sześciu miesięcy, aby uzyskać orzeczenie rozwodu z powrotem z sądu i oferujemy do zakończenia bezspornych rozwodów za stałą opłatą w wysokości $2500.00, w tym HST i opłaty sądowe (które są ponad $680.00).

oczywiście te szacunki kosztów są istniejącymi kosztami w momencie pisania tego bloga. Będą się one różnić w czasie.

zaległości: zawsze wymagamy prowizji, która jest wpłatą pieniędzy na fundusz powierniczy na przyszłe opłaty prawne. Obecnie nasze wynagrodzenie to: umowa separacji $1,200; wspólna sprawa $ 2,000; sprawa sądowa $ 3,000; bezsporny rozwód $ 1,250. Co miesiąc będziesz rozliczany za nasz czas i musisz uzupełnić zapłatę.

dlaczego to takie kosztowne? Jeden z klientów, który miał poczucie humoru, szczególnie nieszczęśliwe małżeństwo i bardzo gorzki rozwód podzielił się ze mną swoją” analizą ” tego, dlaczego rozwody kosztują tak wiele. Powiedział: „są tego warci!”Podoba mi się jego postawa!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.