15, 2021

Nawilżanie-Twojego-domu-to-Winter_Blog-Teaser-min - (1)jpg

jest środek zimy i jeśli zimne powietrze Na Zewnątrz cię nie ostrzegło, może twoje szalenie suche powietrze w pomieszczeniu tak. Suche powietrze w pomieszczeniach może powodować problemy dla Twojego domu i zdrowia! Może nie tylko powodować popękaną farbę, łuszczącą się tapetę i wypaczone drewniane podłogi — może prowadzić do spierzchniętej suchej skóry, stanów zapalnych alergii i swędzenia oczu. Nie wspominając o wielu wstrząsach statycznych!

gdy wilgotne powietrze w domu ucieka, zostaje zastąpione suchym powietrzem z zewnątrz, co może poważnie zagrozić komfortowi. Dlatego ważne jest, aby zwiększyć wilgotność w domu podczas najzimniejszych miesięcy w roku.

w tym artykule odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań, które możesz sobie zadawać, związanych z poziomem wilgotności w domu:

  • jaki powinien być poziom wilgotności w domu zimą?
  • jakie są zagrożenia związane z wysokim poziomem wilgotności w Twoim domu?
  • jak zmniejszyć wilgotność w domu?
  • jak Mogę dodać wilgoć z powrotem do powietrza w pomieszczeniu?

teraz, gdy ustaliliśmy cele tego artykułu, zanurzmy się.

jaki jest dobry poziom wilgotności w pomieszczeniach zimą?

pytając o najlepszy poziom wilgotności powietrza w domu tej zimy, będziesz potrzebował poziomu wilgotności względnej między 30-40 procent. Możesz zadawać sobie pytanie, Czym jest wilgotność względna?

Wilgotność względna

Wilgotność względna to ilość pary wodnej obecnej w powietrzu w stosunku do ilości pary wodnej, którą może pomieścić powietrze. Załóżmy na przykład, że masz odczyt 100% wilgotności względnej, co oznaczałoby, że powietrze jest całkowicie nasycone parą wodną i nie może utrzymać więcej wilgoci w tej temperaturze.

oznaki zbyt wysokiego poziomu wilgotności byłyby, jeśli znajdziesz kondensację na oknach wokół domu. Istnieją również poważniejsze oznaki nadmiernej wilgotności Względnej w domu, które mogą prowadzić do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji dla Twojej rodziny.

jakie są zagrożenia związane z wysokim poziomem wilgotności?

gdy temperatura zewnętrzna spada, zbyt dużo wilgoci jest złe. Jeśli wilgotność wzrasta zbytnio, kondensacja w oknach może ostatecznie zgrubić się i zwijać w dół, aż wchłonie się w ramę okna.

przez całe zimowe miesiące woda ta może wyciekać z powrotem za ścianą pod oknem, prowadząc do zgnilizny drewna i pleśni. Nie tylko pleśń jest niebezpieczną sytuacją dla Twojej rodziny w domu, ale szkody, które może pozostawić nadmiar wody w powietrzu, mogą stać się kosztowne.

jak zmniejszyć wilgotność w domu?

kiedy zaczniesz widzieć kondensację w oknach, spróbuj dostosować nawilżacz, aby poziom wilgotności był niższy. To powinno rozwiązać problem i powinieneś zobaczyć wyniki w krótkim czasie. Jeśli tak nie jest, poproś specjalistę HVAC, aby zbadał Twój nawilżacz w całym domu.

kontrola wilgotności to nazwa gry. Istnieje wiele innych sposobów na przywrócenie niskiego poziomu wilgotności w domu podczas mroźnych zimowych miesięcy pogodowych:

  1. weź chłodniejsze Prysznice lub wanny
  2. użyj wentylatorów wyciągowych/wentylacyjnych
  3. rzadziej używaj suszarki do prania
  4. kup osuszacz
  5. Otwórz okno

gdy temperatura ochładza, Zwykle reagujemy na podkręcenie ciepła. Ale sztuczne ciepło z pieca może sprawić, że twój dom będzie suchy jak pustynia. Wyłączając termostat i umieszczając go w dodatkowych warstwach, nie tylko zaoszczędzisz duże pieniądze na kosztach energii — pomożesz zachować znacznie bardziej komfortowe warunki w pomieszczeniach.

pamiętaj, że wilgotne powietrze jest cieplejsze niż suche, więc prawdopodobnie nie będziesz potrzebował tak dużej pomocy ze strony grzejnika, jeśli zrobisz swoje, aby utrzymać wilgotność w domu przy niższych temperaturach w pomieszczeniach.

jak zwiększyć wilgotność w domu zimą?

latem, kiedy mamy włączoną klimatyzację, nie musimy tak bardzo myśleć o poziomie wilgotności, ponieważ jest już wystarczająco dużo ciepłego powietrza. Jeśli poziom wilgotności w Twoim domu jest zbyt niski, możemy Ci polecić kilka prostych wskazówek.

Zdobądź rośliny doniczkowe

wiele roślin potrzebuje wysokiego poziomu wilgotności, aby się rozwijać, więc rozważ zakup rośliny, która może przetrwać w bardziej suchym klimacie. Zgrupuj kilka roślin, a stworzysz wilgotny mikroklimat, który nie pozwoli im tak szybko wyschnąć.

rośliny doniczkowe nie tylko nawilżają powietrze w pomieszczeniach wokół nich — oczyszczają je także! W procesie transpiracji rośliny wciągają wodę przez korzenie do łodyg, liści i kwiatów, gdzie następnie odparowuje, dodając bardzo potrzebną wilgoć do powietrza w pomieszczeniu.

rośliny o najwyższych współczynnikach transpiracji usuwają również najwięcej zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu.

rozprowadź parę za pomocą zmywarki, prysznica i wanny

niektóre z najłatwiejszych sposobów nawilżania domu obejmują codzienne zadania domowe.

w łazience możesz rozprowadzić parę i wilgoć w całym domu, pękając drzwi łazienki, gdy bierzesz prysznic lub pozwalasz, aby woda w wannie ostygła, zanim opróżnisz wannę. A po kąpieli włącz wentylator łazienkowy, aby pomóc wypchnąć wilgotne powietrze do pobliskich pomieszczeń.

w kuchni pomiń cykl suszenia zmywarki, pozostaw otwarte drzwi i pozwól naczyniom wyschnąć na powietrzu. Ogrzewasz i nawilżasz okolicę za darmo.

osusz Pranie Na powietrzu w pomieszczeniach

podobnie jak piec, suszarka pozbawia powietrze w pomieszczeniu wilgoci. Aby zwiększyć wilgotność w domu, daj suszarce wakacje.

powieś kilka ubrań w domu, gdzie możesz wysuszyć czyste pranie na powietrzu. Wilgotne ubrania zwiększą wilgotność powietrza podczas schnięcia, oszczędzając jednocześnie energię!

po prostu upewnij się, że wieszasz ubrania w obszarach o odpowiednim przepływie powietrza, aby zapobiec tworzeniu się pleśni i pleśni.

Adoptuj rybnych przyjaciół

Jeśli kochasz zwierzęta, rozważ adopcję kilku ryb. Dodanie akwarium do klimatyzowanego pokoju to świetny sposób na odparowanie powietrza do otaczających obszarów, jednocześnie poprawiając wystrój domu.

upewnij się, że akwarium ma otwarty blat i pamiętaj, aby było pełne słodkiej wody, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i zarodników pleśni. Należy pamiętać, że utrzymanie akwarium wymaga dużo czasu, miejsca i wydatków.

możesz osiągnąć te same wyniki na mniejszą skalę dzięki akwarium umieszczonemu w pobliżu źródeł ciepła w Twoim domu.

Zainwestuj w nawilżacz w całym domu

najskuteczniejszym sposobem zwalczania suchego powietrza w pomieszczeniach jest zainwestowanie w nawilżacz w całym domu.

zainstalowany bezpośrednio w istniejącym systemie HVAC, nawilżacz w całym domu wprowadza wilgoć do powietrza wewnętrznego, rozprowadzając parę wodną przez kanały i otwory wentylacyjne w domu. Jak sama nazwa wskazuje, Nawilżacze całego domu dodają wilgoci do wszystkich pomieszczeń w domu w przeciwieństwie do przenośnych nawilżaczy, które dodają wilgoci tylko do pomieszczenia, w którym się znajdują.

i nawilżacze w całym domu wymagają tylko jednej wymiany filtra rocznie, wymagając znacznie mniejszej konserwacji niż przenośne Nawilżacze, które muszą być regularnie czyszczone i dezynfekowane.

Przejmij kontrolę nad swoim zimowym poziomem wilgotności w pomieszczeniach

nie pozwól, aby suche powietrze w pomieszczeniach zagrażało twojemu komfortowi. Skontaktuj się z lokalnym ARS®/Rescue Rooter® już dziś pod numerem 1-800-277-9400, aby umówić się na spotkanie z jednym z naszych doradców ds. komfortu. Ocenimy jakość powietrza w pomieszczeniach i przeprowadzimy Cię przez nasze produkty i usługi nawilżaczy dla całego domu, z których wszystkie są zawsze objęte naszą wyjątkową gwarancją serwisową.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.